Krajoznawcy odwiedzili unikalne miejsca - wlodawa.NET


Krajoznawcy odwiedzili unikalne miejsca

Włodawa, PTTK, Hobby, Powiat, Podlaski Przełom Bugu, Kobylany, Sport, Turystyka

W ramach obchodów Dnia Turystyki Starostwo Powiatowe we Włodawie zorganizowano wyjazd w szczególnie atrakcyjnie historycznie miejsca w powiecie włodawskim i okolicach.

- To była wycieczka szkoleniowa objazd turystyczno-krajoznawczy „Początki drogi ku niepodległości” w kontekście zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Mieczysław Tokarski, prezes włodawskiego PTTK o wycieczce, w której uczestniczyło ponad 40 osób – pasjonatów regionalnej turystyki.

Celem ekspedycji były przybliżenie uczestnikom miejsc na Podlasiu Południowym i Polesiu związanych z czynem zbrojnym o odzyskanie niepodległości, począwszy od konfederacji barskiej poprzez powstania narodowe aż do wojny obronnej 1939 r. Grupie przybliżono także miejsc kultu religijnego różnych wyznań oraz zapoznano z walorami przyrodniczymi regionu.

[wp_ad_camp_5]

Uczestnicy wyjechali z Włodawy i udali się przez Dołholiskę – miejscowość związaną z pobytem Tadeusza Kościuszki, Wisznice z tamtejszym cmentarzem unickim i grobami rodziny Kraszewskich. Następnie przez Rossosz, gdzie znajduje się mogiła powstańców styczniowych i Łomazy z miejscem bitwy z czasów konfederacji barskiej. Zwiedzili także mizary (cmentarze) tatarskie w Studziance i w Zastawku k. Lebiedziewa. Zobaczyli także stadninę koni w Janowie Podlaskim. Był również czas na Pratulin – miejsce męczeńskiej śmierci unitów, park krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” oraz Kobylany – miejsce bitwy z Niemcami w lutym 1919 r. (czyli już po I wojnie św.). Na koniec obejrzano świątynie w Kodniu i Jabłecznej.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Podczas wielogodzinnej dyskusji przede wszystkim podsumowano pracę krajoznawców w tym roku oraz skupiano się na obchodach najbliższych rocznic. Głównie mówiono o pomysłach na uczczenie 200. rocznicy śmierci T. Kościuszki oraz setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Postulowano już na przyszły rok renowację pomnika Kościuszki we Włodawie oraz uporządkowanie parku 10-lecia przy cerkwi we Włodawie w roku 2018 r.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

[mapsmarker marker="53"]


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Idzie zima wiec sam się zgłosił

Policja, Sam sie zgłosił, Włodawa, Powiat, WięzienieDość nietypowa interwencja miała miejsce w sobotnie popołudnie, kiedy do włodawskiej komendy zgłosił się 38-letni mieszkaniec Włodawy, który poinformował że chce, aby go zabrać do Zakładu Karnego, bo ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Oficer dyżurny potwierdził to i ustalił,  że rzeczywiście ma do odbycia karę 10 m-cy pozbawienia wolności.

Do włodawskiej komendy zgłosił się 38-latek, który oznajmił że ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Oficer dyżurny ustalił, że rzeczywiście mieszkaniec Włodawy ma do odbycia karę 10 m-cy pozbawienia wolności. Ponieważ znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu – miał w organizmie ponad 3 promile został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie skąd zostanie dzisiaj przewieziony do Zakładu Karnego.

Ponieważ 38-latek znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu, miał w organizmie ponad 3 promile to został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przewieziony do Zakładu Karnego w Chełmie, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 08/03/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Warsztaty tropicieli śladów

Tropy, Tropisiec, szkolenie, SG, Zbereże, Straż Graniczna, Wlodawa, Powiat, Granica, Ukraina 112: Warsztaty tropicieli śladów

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się warsztaty z zakresu tropienia śladów oraz bezpiecznego poruszania się na "granicy zielonej".

W zajęciach uczestniczyło 12 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG, którzy na co dzień pełnią służbę w ochronie „granicy zielonej”. Samo szkolenie natomiast przeprowadzili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG: chor. szt. SG Bogusław ŚLAZYK i chor. szt. SG Marcin SKIBA – specjaliści z zakresu tropienia śladów.

Głównym celem przeprowadzonego szkolenia było podniesienie posiadanej już wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy w identyfikacji śladów oraz wykorzystania w służbie urządzeń GPS. Zajęcia odbywały się na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Zbereżu, m.in. w kompleksie lasów sobiborskich a więc terenie z typowo „dziką przyrodą”. To właśnie w takich warunkach funkcjonariusze NOSG, pełnią służbę w ochronie granicy państwowej.

Zdobyta podczas tego szkolenia wiedza pomoże funkcjonariuszom w ich codziennej służbie np. w przeciwdziałaniu nielegalnej migracji, ściganiu sprawców przemytu, czy też poszukiwaniu zaginionych osób.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 20/07/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....