koncert - Strona 78 z 79 - wlodawa.NET

Dzień działacza kultury w powiecie

kultura-09062014-01

(4 czerwca) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił odznaczeniami państwowymi troje wybitnych twórców z powiatu włodawskiego oraz zespól „Seniorki” z Dubeczna. Uroczystości miały miejsce w sali małej synagodze włodawskiego muzeum. Oznaczenia wręczał Wiesław Holaczuk, starosta włodawski.

[wp_ad_camp_1]

- To wyjątkowy dzień dla kultury naszego powiatu - mówił starosta. – Dziś możemy tu nie tylko docenić tych najznamienitszych pośród nas, ale przede wszystkim razem się spotkać i świętować. Nasz powiat słynie nie tylko z pięknej przyrody i unikatowych walorów turystycznych, ale przede wszystkim słynie z ludzi.

To nasi mieszkańcy są wyróżnikiem, który powoduje, że turyści chcą tu ponownie przyjeżdżać. Dziś wręczam tylko kilka odznaczeń – tym filarom naszej kultury - ale tak naprawdę prawdziwych i utalentowanych działaczy kultury mamy setki w naszym powiecie. Dziękuję za to wszystkim, bo to oni są źródłem naszej siły jako wspólnoty lokalnej.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Uroczystościom, w których udział wzięła prawie setka działaczy, i animatorów kultury, towarzyszyły występy zespołów śpiewaczych i ludowych. Można było wysłuchać m.in. wierszy w autorskim wykonaniu Marii Kazimiery Sarnackiej, smyczkowego solo w wykonaniu wirtuoza Edmunda Brożka, zespołu „Cisza” pod kierunkiem Iwony Szwaj czy kilku „przebojów” „Seniorek”.

[wp_ad_camp_4]

Przy okazji starosta wręczył wybitym instytucjom kultury w powiecie pamiątkowe dyplomy. Lista odznaczonych odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”: Maria Kazimiera Sarnacka, Iwona Szwaj, Edmund Brożek i Zespół Folklorystyczny „Seniorki” z Dubeczna.

(cc) powiatwlodawski.pl

data publikacji: 09/06/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Przedszkolne recytacje w „Tygodniu Bibliotek”

600x0_przedszkolne-recytacje-1"Kruk i żaba”, „Niewidzialna patelnia”, „Moja siostra królewna” i „Zapach czekolady” to tylko wybrane utwory, które zaprezentowali uczestnicy Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich we Włodawie.W „Tygodniu Bibliotek” zorganizowali je Miejskie Przedszkole nr 2 i Miejska Biblioteka Publiczna.

W tegorocznej edycji dzieci prezentowały twórczość Danuty Wawiłow. Spotkanie opatrzono hasłem „Majówka z wierszem Danuty Wawiłow” i jak na prawdziwą majówkę przystało były pachnące kwiaty i wiosna w postaci prowadzących dwóch barwnych… „wiosenek” Bogusławy Górskiej i Marzeny Sugier.

W prezentacjach wystąpiło kilkunastu recytatorów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, a urok osobisty i ekspresja sceniczna małych artystów dodatkowo skomplikowały pracę jurorom, którzy mieli ogromne problemy z wytypowaniem liderów. Ostatecznie zdecydowali, że w grupie 3-4 latków pierwsza nagroda należy się Gabrieli Eustrat z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, druga trafi do Mileny Woch z Miejskiego Przedszkola nr 2, a trzecia do Zuzanny Gierach z Miejskiego Przedszkola nr 1.

[wp_ad_camp_1]

Laureatami wśród 5-6 latków zostali Damian Nahuluk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Orchówku, Natalia Kalinowska z Niepublicznego Przedszkola „Mała akademia” i Bianka Pradiuch z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3. Dodatkową nagrodę przyznaną przez widownię otrzymał Olaf Woliński z Miejskiego Przedszkola nr 1, który zdobył uznanie publiczności wierszem pod tytułem „Szybko”.

Recytacje oceniały poetka „Nadbużańskiej Frazy”, działającej przy STKN we Włodawie Teresa Ciodyk, kierownik włodawskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie Beata Wulczyńska i Joanna Orzeszko z MBP we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Zorganizowane z okazji „Dnia Bibliotekarza” recytacje przedszkolaków zainaugurowały we Włodawie obchody „Tygodnia Bibliotek”, który potrwa do najbliższego czwartku. W poniedziałek 12 maja o 11.00 we włodawskiej książnicy odbędzie się otwarte spotkanie bibliotecznych Dyskusyjnych Klubów Książki, a dzień później o 13.00 organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy rysunku „Manga i anime – Nowy język Japonii” Nikodema Weremczuka, Jakuba Pawlika i Damiana Kasprzaka. To uczniowie pierwszej klasy Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Ich przygoda z mangą rozpoczęła się od fascynacji serialami anime, a ich twórczość to tak zwany fanart, czyli rysunek wykonany przez fana, przedstawiający postać z filmu. Cześć prac to kopie kadrów, inne są próbą samodzielnego uchwycenia konwencji japońskiej kreski. Jak sami zgodnie podkreślają to dopiero początek ich drogi, nadal uczą się rysować i mają nadzieję, że z czasem będzie im to wychodziło coraz lepiej.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Program „Tygodnia Bibliotek” przygotowany na środę 14 maja wypełni finał 14 Festiwalu Twórczości Dziecięcej z podsumowaniem konkursów „Zakochaj się we Włodawie” i „Mój nadzwyczajny świat” oraz prezentacjami szkolnych kół teatralnych. Wszystko rozpocznie się o 11.00 w Galerii „Na Parterze”.

Tegorocznym obchodom towarzyszy wystawa rękodzieła Jadwigi Granicy „Haftem malowane” i ekspozycja, podsumowująca konkurs „Zakochaj się we Włodawie”.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 22/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Festiwal Piosenki Przyrodniczej

FestiwalPiosenkiprzyrodniczej-051413 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 swoje umiejętności wokalne zaprezentowali laureaci Festiwalu Piosenki Przyrodniczej podczas koncertu galowego. Organizatorem wspomnianego festiwalu była Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie. Piosenki o tematyce ekologicznej i przyrodniczej śpiewali uczniowie szkół podstawowych powiatu włodawskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Poleski Park Narodowy, Burmistrz Włodawy i Starostwo Powiatowe we Włodawie, dlatego też nie zabrakło wśród publiczności przedstawicieli władz miasta i powiatu. Przybył burmistrz – Jerzy Wrzesień, Starostwo Powiatowe reprezentował Leszek Popik – kierownik wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego we Włodawie.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

Nie zabrakło też przedstawicieli Poleskiego Parku Narodowego, reprezentowali go Anna Myka-Raduj – kierownik zespołu do spraw edukacji i udostępniania parku i Marek Tokarzewski, który w krótkim wystąpieniu nawiązał do Dnia Ziemi 2014 i hasła – „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Laureaci Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody.

(cc) http://um.wlodawa.eu

data publikacji: 16/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: 4 maja to Dzień Strażaka

swieto1-straz-01W dniu 4 maja 2014 r. strażacy  przemaszerowali ulicami  Włodawy, trasa przebiegała począwszy od z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie poprzez ulice 1000-lecia PP  i Korolowską, aż  do kościoła ps. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Strażacy wymaszerowali aby udać się  na uroczystą mszę w dniu święta wszystkich strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników.

Kolumna marszowa składała się z orkiestry OSP Włodawa,  11 pocztów jednostek straży pożarnych z terenu powiatu włodawskiego oraz kilkudziesięciu strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników, a także kilkunastu emerytów, w których serce strażaka nadal mocno bije.

Źrodło: http://www.straz.wlodawa.pl/

data publikacji: 09/05/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Rozśpiewany MDK

rozspiewanyMDK-28041424 kwietnia 20 śpiewających artystów wzięło udział w eliminacjach powiatowych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”, który się odbył w sali włodawskiego MDK-u.

(24 kwietnia) 20 śpiewających artystów wzięło udział w eliminacjach powiatowych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK”, który się odbył w sali włodawskiego MDK-u.

Jury w składzie: Andrzej Sar, Magdalena Ruta, Mikołaj Butryn, Paweł Łobacz – oceniało solistów w czterech kategoriach wiekowych: 6 – 10 lat, 11 – 13 lat, 14 – 16 lat i 17 – 20 lat.

Komisja miała nie lada problem, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie po wysłuchaniu 20 młodych śpiewaczy, komisja postanowiła przyznać nominacje do udziału w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ŚPIEWAJĄCY SŁOWIK” następującym solistom:

[wp_ad_camp_4]

w kat. I - Julia Soroka ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, opiekun Małgorzata Błażejczyk i Renata Ślązak; w kat. II - Aleksandra Walasek ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, opiekun Katarzyna Grabowska; w kat. III - Alicja Karpiuk z Prywatnej Szkoły Muzycznej „Music Fun” opiekun Olga Skrzypczak; w kat. IV - nie przyznano nominacji.  

źródło: http://powiatwlodawski.pl/

data publikacji: 28/04/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Po europejsku w Wyrykach

wyryki-310314(24 marca) W Zespole Szkół w Wyrykach miała miejsce II edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej. Patronat honorowy nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz wójt gminy Wyryki - Andrzej Ćwirta.

(24 marca) W Zespole Szkół w Wyrykach miała miejsce II edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej. Patronat honorowy nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz wójt gminy Wyryki - Andrzej Ćwirta.

Wśród wykonawców byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, Szkoły Podstawowej w Orchówku, Publicznego Gimnazjum w Wyrykach, Publicznego Gimnazjum w Starym Brusie oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie. W konkursie zaprezentowało się 24 wykonawców, w tym 13 solistów oraz 4 zespoły. Każdy z nich wykonał jedną piosenkę, najczęściej w języku obcym – po angielsku. Konkurs otworzyła dyrektor ZS w Wyrykach - Marzena Trociuk wraz z wójtem - A. Ćwirtą oraz przedstawicielem starostwa - Leszkiem Popikiem.

[wp_ad_camp_4]

Jury w składzie, Małgorzata Błażejczyk oraz Małgorzata Dejneka pogratulowało bardzo wysokiego poziomu uczestnikom oraz postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Jury podkreśliło znacznie wyższy poziom uczestników niż w roku ubiegłym. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród dla zwycięzców oraz podziękowaniami dla organizatorów.

W kat. kl.IV-VI szkoły podstawowe: I miejsce: Patrycja Maik ze SP nr 3 we Włodawie, op. artystyczny - Renata Ślązak, II - Marek Sakowicz ze SP w Orchówku, op. - Małgorzata Sakowicz.

W kat. klas gimnazjalnych: I miejsce: Michał Iwaniuk z PG nr 1 we Włodawa, op. - Ewa Stefaniak, II - Gabriela Tokarska z ZS w Wyrykach, op. – M. Sakowicz, III - Paulina Jankowska z PG nr 1 we Włodawie, op. – E. Stefaniak. Wyróżnienia: Patrycja Hawdejuk z ZS w Wyrykach, op. – M. Sakowicz oraz Natalia Chomontowska z PG nr 1 we Włodawie, op. – E. Stefaniak.

[wp_ad_camp_3]

W kat. zespołów wokalnych klas gimnazjalnych: I miejsce: Natalia Chomontowska i Michał Iwaniuk z PG nr 1 we Włodawie, op. – E. Stefaniak, II - duet Jowita i Wiktoria z PG nr 1 we Włodawie, op. – E. Stefaniak, III - Zespół Nutki z ZS w Wyrykach, op. - M. Sakowicz.

źródło: http://powiatwlodawski.pl/

[osm_map lat="51.566" lon="23.367" zoom="12" width="600" height="450" type="Mapnik"]

data publikacji: 03/04/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

KONCERT

analogs plakat wlodawaWłodawski Dom Kultury zaprasza 1 marca o godz. 19:00 na koncert Zespołu THE ANALOGS do sali SEZAM Włodawskiego Domu Kultury.

THE ANALOGS to jeden z najaktywniejszych koncertowo zespołów punk rockowych w Polsce.  Dzisiaj można o nich śmiało powiedzieć, że wyrośli poza ciasne ramy polskiej sceny punk.   Od jesieni 2013 do końca wiosny 2014 roku zagrają około 70 koncertów, które będą miały związek z osiemnastą rocznica powstania zespołu.  Z tej okazji w połowie września 2013 ukaże się płyta zatytułowana „Pełnoletnia Oi! Młodzież”, która będzie zawierała współcześnie nagrany materiał z pierwszego wydawnictwa THE ANALOGS pt. ‘Oi! Młodzież”, który do dzisiaj cieszy się ogromna popularnością, a przez wielu jest uważany za jedną z najważniejszych płyt polskiego punk rocka.

Limitowana część nakładu składać się będzie z dwóch CD - jeden z materiałem nagranym latem 2013 i drugi z wersją oryginalna nagrana na przełomie 1995 i 1996 roku. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie Włodawskiego Domu Kultury. Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem mailowym: wdkwlodawa@gazeta.pl.

Przed koncertem gwiazdy wieczoru, „rozgrzewającym” widownię do głównego koncertu będzie zespół Panta Koina.

źródło:http://wdk.wlodawa.pl

Więcej...

data publikacji: 10/02/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region - Opłatek w Polskim Związku Niewidomych Włodawa

PZN-Logo

Włodawskie koło polskiego związku niewidomych zorganizowało w Młodzieżowym Domu Kultury spotkanie opłatkowe.

Opłatek rozpoczął się mszą świętą w kościele pod wezwaniem NSJ we Włodawie. Następnie, już w sali MDK, gości oraz kilkudziesięciu członków powitała przewodnicząca włodawskiego koła Maria Wołoszyn.

PZN już od kilkunastu lat współpracuje z MDK który udostępnia związkowi swoje pomieszczenia na różnego rodzaju spotkania i uroczystości. Na opłatek w śród zaproszonych gości byli między innymi Wiesław Holaczuk – starosta włodawski i Jerzy Wrzesień – burmistrz Włodawy, ks. dziekan Stanisław Dadas oraz Urszula Rudko – dyrektor włodawskiego PCPR.

Uroczystość uświetniły „Kresowianki”, oraz występach wychowanków MDK-u z zespołu „Cisza” i poczęstunek.

data publikacji: 02/02/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Festiwal Kolęd i Szczordywek

Obraz 046Mimo mrozu 25 stycznia do sali kinowej WDK przybyła liczna widownia, aby podziwiać występ 38 zespołów z Polski Ukrainy i Białorusi występujących w Festiwalu Kolęd i szczodrywek nad Bugiem – Włodawa 2014.

Każdy zespół wykonywał po dwa utwory, czyli  kolędę i szczodrywkę.  Zespoły zapewnił nie tylko doznania wokalne ale także wizualne.  Większości zespołów stylistyką ubioru nawiązywała do regionalnych strojów ludowych którch ziemie reprezentowali.  Zwycięzców wyłoniło jury w składzie Janina Biegalska, Jerzy Ignaciuk, Andrzej Sar.

Laureaci festiwalu to:

I miejsce zespołowi „Życzenie” z Łucka, II miejsce zespołowi „Medunica” z Klejnik, III miejsce zespołowi „Bokoryna” z Żalina.

Wyróżniono  również zespoły:  „Cisza”,  „Cykady”,  „Jutrzenka”,  „Sielanki”,  „Kresowianki”,  „Seniorki”, „Brusowianki”.

Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z powiatu włodawskiego i zza granicy wschodniej, pokazanie pieśni i obrzędów religijnych, edukacja, wychowanie, potwierdzenie hasła i zbliżenie kultur religijnych.

Obraz 003

data publikacji: 27/01/14

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy