Straż Graniczna - Strona 73 z 74 - wlodawa.NET

Zatrudnił cudzoziemców wbrew przepisom

Straż Graniczna WłodawaFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Woli Uhruskiej podczas przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia ujawnili pięciu pracowników bez wymaganych dokumentów.

Funkcjonariusze SG, przeprowadzili działania kontrolne w dniu 9 maja br., na terenie gminy Ruda Huta w pow. chełmskim. Podczas kontroli prowadzonej w jednym z gospodarstw rolnych, ujawniono pięciu ob. Ukrainy, którzy pracowali bez wymaganych zezwoleń.

[wp_ad_camp_4]

Właściciel gospodarstwa zatrudnił ich w charakterze pracowników porządkowych. Wobec zatrzymanych cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne. Wydano także decyzje zobowiązujące ich do powrotu i zakazu wjazdu na terytorium RP na okres jednego roku. W stosunku do pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

źrodło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 12/05/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach Straży Granicznej

Sławatycze SGFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

W piątek 18 marca br., na terenie drogowego przejścia w Sławatyczach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 40-letniego ob. Serbii ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Cudzoziemiec poszukiwany był za napad z bronią w ręku. Mężczyzna do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

(cc) http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

[osm_map_v3 map_center="51.761,23.547" zoom="12" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 24/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

XVIII-wieczny obraz pozostanie w Polsce

Sławatycze obraz Przemyt

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach nie dopuścili do wywozu z Polski XVIII wiecznego obrazu.

W dniu 17 marca 2016r., na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiło się dwóch obywateli Białorusi. Podczas kontroli granicznej w pojeździe dwóch 21-latków, funkcjonariusze ujawnili zabytkowy obraz olejny.

[wp_ad_camp_4]

Podróżni którzy w myśl ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, nie posiadali zezwolenia na jego wywóz zostali zatrzymani. W toku składanych wyjaśnień, przyznali, iż ujawniony obraz powierzono im do przewiezienia przez granicę w zamian za pieniądze. W związku z zaistniałym zdarzeniem został poinformowany wojewódzki konserwator zabytków, który teraz ma określić wartość i pochodzenie obrazu. Według wstępnych szacunków obraz został namalowany w XVIII wieku.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Zatrzymanych obywateli Białorusi po wykonaniu wobec nich czynności procesowych zwolniono, za próbę wywozu zabytku za granicę grozi im teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ustalają obecnie pozostałe osoby związane z próbą wywiezienia z Polski obrazu.

Do zadań Straży Granicznej, oprócz ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, zapobiegania nielegalnej migracji, należy również ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń pozostających w związku z przemieszczaniem przez granicę przedmiotów określonych w przepisach o ochronie dóbr kultury.

(cc)http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

[osm_map_v3 map_center="51.755,23.558" zoom="12" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 22/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Interwencja na pokładzie statku powietrznego

Dzieci spotkały się z króliczkiem i Panią Marchewką w jej laboratorium

34-latek zakłócił spokój na pokładzie statku powietrznego lecącego z Dublina do Świdnika.  Do zdarzenia doszło w dniu 09 marca 2016r. kiedy to, jak się później okazało nietrzeźwy pasażer samolotu, zachowywał się nieobyczajnie w stosunku do jednej ze stewardess oraz nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z obowiązującymi przepisami.

Po wylądowaniu samolotu na jego pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Bezpieczeństwa Lotów.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Pasażer na widok funkcjonariuszy i wezwaniu go do zachowania zgodnego z przepisami, wykonywał już ich polecenia i opuścił razem z nimi samolot. Podróżny, na terenie Placówki SG w Lublinie, został poddany badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna, mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego, odpowie teraz za popełnienie wykroczenia z Ustawy Prawo Lotnicze.

(c)http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 18/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kobiety w szeregach NOSG

Straż graniczna WlodawaW Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej pełni służbę ponad 500 kobiet. Panie stanowią obecnie około 20 proc. obsady etatowej Oddziału. Oznacza to, że co piąty funkcjonariusz Straży Granicznej na Lubelszczyźnie jest kobietą.

Najwięcej kobiet wykonuje swoje obowiązki w bezpośredniej ochronie granicy państwowej, panie pełnią służbę przy kontroli granicznej oraz w ochronie „granicy zielonej”. Kobiety w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej, pełnią również funkcje kierownicze zajmując stanowiska naczelników czy komendantów.

[wp_ad_camp_1]

Panie w NOSG są również pilotami oraz pełnią służbę w Zespole Interwencji Specjalnych Straży Granicznej, które m.in. podejmują interwencje wobec podróżnych, którzy zagrażają bezpieczeństwu na terenie portów lotniczych i na pokładach samolotów. Warto również nadmienić, iż wiele funkcjonariuszek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uprawia wyczynowo różne dyscypliny sportowe.

(c)http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 09/03/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Papierosy płonęły nad Bugiem

Straż Graniczna Włodawa

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu papierosów o wartości ponad 80 tys. zł.  W dniu 21 lutego br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski.

Tym razem funkcjonariusze po raz pierwszy zetknęli się z niespotykaną wcześniej determinacją przemytników, którzy po ukraińskiej stronie granicy przygotowywali do przerzutu kontrabandę. Na widok polskiego patrolu, podpalili oni papierosy załadowane już na łodzie pontonowe i zbiegli z miejsca zdarzenia. Pakiety z tlącymi się papierosami zostały wyłowione z rzeki, w sumie funkcjonariusze SG zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości ponad 80 tys. zł.

[wp_ad_camp_4]

Do sprawy zatrzymano na miejscu 26 – letniego mieszkańca powiatu chełmskiego, który prawdopodobnie miał być odbiorcą przemycanych papierosów. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG tylko w styczniu br. zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 2,5 mln zł.

(c)http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

[osm_map_v3 map_center="51.184,23.815" zoom="11" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 25/02/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zatrzymano nielegalne papierosy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości 25 tys. zł.  W dniu 17 lutego br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach.

Podczas prowadzonych na terenie powiatu bialskiego działań, ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, zatrzymali dwie osoby, kobietę (47l) i mężczyznę (48l), mieszkańców regionu.

[wp_ad_camp_1]

Osoby, zostały zatrzymane w m. Wisznice, w powiecie bialskim, tuż po kontroli ich samochodu marki KIA, w którym funkcjonariusze ujawnili nielegalne papierosy o wartości 25 tys. zł.  W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG tylko w styczniu br. zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 2,5 mln zł.

(c) http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/

[osm_map_v3 map_center="51.753,23.548" zoom="12" width="100%" height="450" ]

data publikacji: 23/02/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

I Turnieju Siatkarskiego Służb Mundurowych

dsc_02497 Listopada 2015r. W zespole Szkół w Sławatyczach odbył się I Turniej Siatkarski o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach z okazji Święta Niepodległości.

Do zawodów stawiło się 11 drużyn (10 reprezentacji placówek Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie tj. PSG Biała Podlaska, PSG Terespol, PSG Sławatycze, PSG Dołhobrody, PSG Włodawa, PSG Wola Uhruska, PSG Dorohusk, PSG Kryłów, PSG Chłopiatyn, PSG Lubycza Królewska oraz zespół siatkarski „BELFER” z Włodawy).

Oficjalnego Otwarcia zawodów dokonali Komendant PSG Sławatycze ppłk SG Artur Rapa, Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk, Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach Dorota Gryciuk.

 

[wp_ad_camp_4]

Następnie zostało przeprowadzone losowanie drużyn, które zostały przydzielone do dwóch grup eliminacyjnych. Grupa A: • PSG Sławatycze • PSG Lubycza Królewska • PSG Wola Uhruska • PSG Biała Podlaska • PSG Kryłów Grupa B: • PSG Dołhobrody • PSG Chłopiatyn • BELFER Włodawa • PSG Włodawa • PSG Terespol • PSG Dorohusk Awans z Grypy A wywalczyły reprezentacje placówek ze Sławatycz oraz z Lubyczy Królewskiej, natomiast z grupy B PSG Chłopiatyn i PSG Dorohusk. Półfinały: PSG Sławatycze – PSG Chłopiatyn 2:1 PSG Lubycza Królewska – PSG Dorohusk 0:2

W meczu o trzecie miejsce PSG Chłopiatyn nie dał szans drużynie z Lubyczy Królewskiej pewnie wygrywając 2:0. W finale spotkały się zespoły ze Sławatycz oraz z Dorohuska. Pierwszy set w pięknym stylu oraz po ciężkim boju trafił na konto Placówki ze Sławatycz, lecz niestety kolejne dwa sety słusznie należały do reprezentacji PSG z Dorohuska. Ok godz. 18.00 nastąpiło rozdanie nagród. Pierwsze 5 drużyn otrzymało puchary oraz dyplomy, natomiast pozostała część zespołów otrzymała pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za udział w turnieju.

Klasyfikacja Końcowa: 1 Miejsce – PSG Dorohusk 2 Miejsce – PSG Sławatycze 3 Miejsce – PSG Chłopiatyn 4 Miejsce – PSG Lubycza królewska 5 Miejsce – BELFER Włodawa

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Indywidualne Nagrody: Zawodnik Fair Play – Mateusz Zubiak - Najlepiej Zagrywający Zawodnik – Karolina Brus (PSG Sławatycze) Najlepiej Przyjmujący Zawodnik – Łukasz Będziejewski Najlepiej Atakujący Zawodnik – Tomasz Wojnar (PSG Chłopiatyn) MVP – Arkadiusz Suchocki Wręczenia pucharów, dyplomów oraz statuetek dokonali: • Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek • Komendant Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach ppłk SG Artur Rapa • Przewodniczący TOZ NSZZ FSG Piotr Marczuk • Wójt Gminy Sławatycze – Grzegorz Kiec. W podziękowaniu za okazaną pomoc przy organizacji turnieju Pan Piotr Marczuk złożył na ręce Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Sławatyczach pamiątkowy grawerton dla Dyrekcji oraz całego Zespołu Szkół w Sławatyczach.   Gaeria_spotkania Obszerna fotogaleria

(c) http://slawatycze.pl

[osm_map_v3 map_center="51.765,23.557" zoom="17" width="100%" height="450" marker_latlon="51.76596,23.55722"  marker_name="mic_red_pinother_02.png"] data publikacji: 25/11/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region: Międzynarodowe partnerstwo drogowe

image_gallery er(12 listopada) W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2007–2013, Zarząd Dróg Powiatowych we Włodawie zrealizowało projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z sieci komunikacyjnej pogranicza Polski, Białorusi i Ukrainy”. Projekt realizowany był w partnerstwie z Szacką Radą Wiejską. Całkowity koszt projektu wynosi 807 445,48 euro. Za te pieniądze kupiono lub zostanie zakupionego wiele sprzętu drogowego, m.in. pługi, rębaki, koparki czy dostawcze auta. Wkład własny wyniósł tylko 10% projektu. Gościem specjalnym był przewodniczący szackiej rady powiatu – Siergiej Winniczuk.

Podczas czwartkowej (12 listopada) konferencji prasowej o przebiegu i realizacji mówiła m.in. Wiesław Kadrow – dyrektor ZDP – Głównym celem projektu była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i dostępności komunikacyjnej obszarów przygranicznych Polski, Ukrainy i Białorusi poprzez wyposażenie powiatu włodawskiego i rejonu szackiego w wysoko specjalistyczny sprzęt drogowy. I to się udało osiągnąć m.in. przez zbudowanie trwałych podstaw we współpracy pomiędzy partnerami projektu w zakresie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawy jakości sieci komunikacyjnej czy też poprzez zakup niezbędnego sprzętu i maszyn.

Z kolei koordynator projektu ze strony Szackiej - Sergiej Parkhoniuk mówił o trudnościach przy jego realizacji – Opóźnienie projektu wyniknęło m.in. z powodu komplikacji związanych ze skomplikowanymi procedurami bankowymi na Ukrainie oraz dewaluacją hrywny w stosunku do euro. Wpływ też miała sytuacja polityczna w jego kraju oraz brak doświadczenia z naszej strony. My się po prostu skomplikowanych unijnych procedur po prostu uczyliśmy.

Inwestycje drogowe powiązane są ściśle z planami powiatu dotyczącymi uruchomienia stałego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Zbereżu . – To Był bardzo dobry projekt, który jednak należy widzieć w szerszej perspektywie; perspektywie otwarcia dla całego regionu – mówił starosta Andrzej Romańczuk. - Po obu stronach Bugu są wyjątkowo atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie tereny. Tegoroczne tymczasowe przejście graniczne Zbereże – Adamczuki przekroczyła rekordowa liczba ponad 27 tys. osób. I to świadczy o wyjątkowej potrzebie podejmowania działań dla poprawy komunikacyjnej naszego pogranicza – tam po naszej stronie, jak i na wschód od Bugu.

[wp_ad_camp_4]

Uczestnicy konferencji podkreślali, że środki z programu PL-BY-UA są jedyne w swoim rodzaju, gdyż jego dofinasowanie sięga nawet 90%. Żadne inne programy pomocowe tak wysokiego dofinansowywania nie przewidują.

Koszty kwalifikowane po stronie polskiej wynoszą 399 754,11 euro, w tym: po stronie polskiej 399.754 euro, po stronie ukraińskiej 407.691 euro. 10% tych kwot stanowiły wkłady własne. Koszty kwalifikowane po stronie ukraińskiej wynoszą 407 691,37 euro, 10% tej kwoty to ich wkład własny. Celem głównym projektu jest: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i dostępności komunikacyjnej obszarów przygranicznych Polski, Ukrainy i Białorusi poprzez wyposażenie powiatu włodawskiego i rejonu szackiego w wysokospecjalistyczny sprzęt drogowy”.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie wspólnego systemu zarządzania projektem, doposażenie ZDP we Włodawie w sprzęt i maszyny niezbędne do prawidłowego utrzymania dróg (ścinarka do poboczy, koparko-ładowarka, samochód ciężarowy, samochód osobowo-dostawczy, rębak do gałęzi, piaskarka, pługi odśnieżne – 5 szt, płyta wibracyjna, kosiarka do traw), doposażenie gminy Szack w podobny sprzęt i maszyny, opracowanie interaktywnej mapy obrazującej sieć dróg powiatu włodawskiego i rejonu szackiego (mapa ta będzie szczególnie przydatna dla turystów odwiedzających partnerskie rejony), uruchomienie systemu nawigacji pojazdów poprzez montaż lokalizatorów GPS, organizowanie warsztatów tematycznych dla pracowników jednostek zajmujących się zarządem dróg, pracowanie Analizy stanu bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, która zawierać będzie m. in. analizę zagrożeń i lokalizację miejsc niebezpiecznych na drogach.

(c) https://powiatwlodawski.pl

 

data publikacji: 16/11/15

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy