Włodawa: Szukają chętnych na Mieszkanie+ - wlodawa.NET


Włodawa: Szukają chętnych na Mieszkanie+

Włodawa: Program Mieszkanie+ szukaja chetnych W najbliższym czasie rozpocznie się budowa dwóch nowych budynków mieszkalnych z przeznaczeniem na mieszkania socjalne przy ulicy Pancerniaków we Włodawie.

– Przetarg został rozstrzygnięty. Podpisaliśmy również umowę z wykonawca, więc prace ruszą niebawem.  Potrzeby mieszkaniowe są jednak tak duże, że rozważamy przystąpienie do rządowego Programu „Mieszkanie Plus” – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.


Zanim jednak miasto uruchomi rządowy program niezbędne jest przeprowadzenie sondażu potrzeb lokalowych, który będzie stanowił podstawę do dalszych działań.

– Zachęcam osoby zainteresowane udziałem w programie do wypełnienia wstępnej deklaracji uczestnictwa. Kwestionariusz dostępny jest na stronie włodawskiego ratusza oraz w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.  Sondaż potrwa do końca czerwca – dodaje W. Muszyński.

Kwestionariusz wstępnej deklaracji uczestnictwa w programie

Do programu „Mieszkanie Plus” może zgłosić się każda osoba fizyczna posiadająca niezaspokojoną potrzebę mieszkaniową. Uczestnictwo w nim nie jest ograniczone żadnymi dodatkowymi warunkami poza posiadaniem tak zwanej „zdolności czynszowej”, którą należy odróżnić od „zdolności kredytowej” wymaganej w dotychczasowych programach wsparcia budownictwa mieszkaniowego np. „Mieszkanie dla młodych” czy „Rodzina na swoim”. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim we Włodawie.

/ź/ wlodawa.eu

Sport: I kto da 500+ na Włodawiankę?

Włodawa: Premier Morawiecki we Włodawie /wideo/

  Mieszkanie Plus

Dla najemców

O najem mieszkania będzie mogła się ubiegać każda osoba fizyczna, niezależnie od jej sytuacji finansowej i rodzinnej. Podstawowym warunkiem zawarcia umowy najmu będzie jednak zobowiązanie się przez nią do terminowego uiszczania opłat eksploatacyjnych i czynszu wynikającego z umowy (tzw. zdolność czynszowa).

Dopiero w przypadku gdy liczba zainteresowanych najmem mieszkania w danej lokalizacji będzie wyższa niż liczba budowanych mieszkań, zostaną zastosowane kryteria pierwszeństwa, wybrane spośród katalogu kryteriów określonych ustawowo. Kryteria te będą ustalane przez gminę, przy uwzględnieniu uwarunkowań przestrzennych oraz specyfiki lokalizacji, dla każdej inwestycji odrębnie, po zasięgnięciu opinii gminy na temat lokalnej sytuacji mieszkaniowej i potrzeb lokalnej społeczności.

Narodowy Program Mieszkaniowy

Mieszkanie Plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa. Aby zrealizować ten cel został powołany Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN), który będzie pełnił funkcję „banku ziemi". KZN będzie gromadził nieruchomości należące do państwa i zarządzał nimi tak, aby zwiększyć podaż nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe.

Realizacja programu Mieszkanie Plus to nie tylko realne wsparcie dla średniozamożnych rodzin, ale też silny impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus realizowane będą na zasadach rynkowych. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez poszczególne gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin. To pozwoli im m.in. ograniczyć konieczność zadłużania się oraz wzmocni ich mobilności i elastyczność na rynku pracy. W sposób szczególny program ma za zadanie poprawić sytuację młodych polskich rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci.

27 września 2016 r. rząd zdecydował o uruchomieniu Narodowego Programu Mieszkaniowego, który jest jednym z priorytetowych narzędzi realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W Narodowym Programie Mieszkaniowym określono główne cele polityki mieszkaniowej państwa w perspektywie do 2030 r. oraz działania regulacyjne i finansowe, służące ich realizacji.

Główne cele to:
  • Zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o dochodach uniemożliwiających im nabycie lub wynajęcie mieszkania na zasadach komercyjnych. Liczba mieszkań przypadająca na 1 tys. mieszkańców powinna osiągnąć aktualną średnią Unii Europejskiej (435 mieszkań na 1000 osób).
  • Zwiększenie możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb mieszkaniowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (ze względu na niskie dochody lub szczególnie trudną sytuacją życiową). Samorządy gminne powinny dysponować możliwościami zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych wszystkich gospodarstw domowych oczekujących na najem mieszkania od gminy – obecnie na listach oczekujących jest ok. 165 tys. gospodarstw domowych.
  • Poprawa warunków mieszkaniowych społeczeństwa, stanu technicznego zasobów mieszkaniowych oraz zwiększenie efektywności energetycznej. Liczba osób mieszkających w warunkach substandardowych (niski stan techniczny budynku, brak podstawowych instalacji technicznych lub przeludnienie) powinna obniżyć się o 2 mln (z ok. 5,3 do ok. 3,3 mln).

/ź/ miir.gov.pl

tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Suchawa: Ach, ta Pippi w WDKu

Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki W dniu 27. 04 .2018 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Suchawie wzięły udział w spektaklu pt. „Ach, ta Pippi”,  który wystawiano we Włodawskim Domu Kultury.  Dzieci były świadkami niezwykłych wydarzeń z „Willi Śmiesznotki”.

Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki

Nasza bohaterka Pippi zabrała nas w podróż po swojej wyobraźni, uczestniczyliśmy w jej przygodach, wspólnie śpiewając i bawiąc się.  Każde dziecko było pod wielkim wrażeniem tej niecodziennej postaci, bo przecież kto nie chciałby mieć podobnych przygód do Pippi?

Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki

Każdy przedszkolak tego dnia przeżył nową przygodę i odkrył, że najważniejsza jest miłość i przyjaźń do ludzi!  Przedstawienie zaciekawiło dzieci i dostarczyło mnóstwo wrażeń i zabawy, a gra aktorów na żywo, wspaniała scenografia, muzyka oraz efekty świetlne zapadną na długo w ich pamięci.

/ź/ zswyryki.szkolnastrona.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 30/01/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Internetowe Rewolucje dla firm

Włodawa: Internetowe Rewolucje dla firm

Kilkunastu przedsiębiorców wzięło udział w spotkaniu ze specjalistami firmy Google, poświęconemu skutecznej promocji w internecie. – W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, którzy posiadają silną pozycję na rynku lokalnym i ogólnopolskim oraz osoby, które dopiero rozpoczynają działalność.

Osoby, które zadeklarowały chęć udziału w projekcie mogą teraz korzystać z trzymiesięcznego, bezpłatnego wsparcia dzięki czemu ich firmy będą mogły skutecznie reklamować się w sieci – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński

Internetowe Rewolucje to bezpłatny projekt Google Polska stworzony z myślą o wsparciu przedsiębiorców w zakresie szeroko rozumianego marketingu internetowego. W ramach projektu firma zyskuje bezpłatne, trzymiesięczne wsparcie profesjonalnego doradcy w zakresie: analizy potrzeb przedsiębiorstwa i jego dotychczasowych działań w internecie oraz pomoc w zdefiniowaniu indywidualnego planu działania. Przedsiębiorcy którzy chcieliby skorzystać z darmowych porad i wsparcia, ale nie mogli wziąć udziału w spotkaniu mogą zgłosić się do programu za pośrednictwem strony internetowej.

/ź/ wlodawa.eu

Konferencja Burmistrza i Włodawskiej Rady Biznesu

Lokalni przedsiębiorcy odznaczenie

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 19/11/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....