Powiat: Oni to rachowali wybory do Parlamentu Europejskiego
26 maja 2019 roku wybieraliśmy nowych eurodeputowanych. Była to też dobra okazja, aby sobie dorobić. Obwodowe Komisje Wyborcze „szukały chętnych” do pracy. Stawka była bardzo kusząca, wyższa niż podczas wyborów samorządowych.

Członkowie obwodowych komisji wyborczych mogli za dzień sporo dorobić. Stawki wahały się od 350 (w przypadku członka komisji) do 500 złotych (w przypadku przewodniczącego komisji). Z kolei zastępca przewodniczący otrzymał wynagrodzenie w wysokości 400 złotych.

Zobacz również:.
Włodawa: Budżet Obywatelski 2019 – wyniki głosowania /wideo/
Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Powiatu Włodawa
Włodawa: Na bezrybiu i rak ryba we włodawskim MPGKu
Do zadań komisji obwodowych należało przeprowadzenie głosowania w obwodzie, czuwanie w dniu wyborów nad przestrzeganiem prawa wyborczego w miejscu i czasie głosowania. Przeliczenie i ustalenie wyników głosowania w obwodzie i podanie ich do publicznej wiadomości oraz przesłanie wyników głosowania do właściwej komisji wyborczej.
Artykuł ten być może by nie powstał, gdyby nie jeden członka włodawskiej obwodowej komisji wyborczej, który identyfikatora miał, ale w kieszeni.
Poniżej wykaz 356 członków obwodowych komisji wyborczych z powiatu Włodawa, dane można sortować i wyszukiwać po imieniu, nazwisku, gminie czy funkcji w komisji. Zapraszamy również do komentowania na tu poniżej na www, a nie na fb.
/ź/ wybory.gov.pl
Wiec, kto zastał członkiem komisji? I ile zarobił?
Policzcie już sami.

Zobacz również:
Pościg za złodziejem radioodtwarzacza
LISTY STAREGO DIABŁA DO MŁODEGO – spektakl Teatru Niezależnego Wieku
Więcej...
data publikacji: 30/05/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Internowani w Stanie Wojennym ponownie za murem więzienia

W dniu 27 maja 2019 roku grupa 23 weteranów z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych odwiedziła włodawską jednostkę penitencjarną.
Wizyta w Zakładzie Karnym we Włodawie osób represjonowanych z powodów politycznych w okresie stanu wojennego była jednym z elementów udziału w rajdzie „Wschodnim Szlakiem Niepodległości”. Rajd zorganizowany został przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych w Siedlcach. W Zakładzie Karnym we Włodawie w okresie stanu wojennego funkcjonował Ośrodek Odosobnienia dla Internowanych, przeznaczony dla działaczy politycznych.
Celem wizyty było odwiedzenie miejsc upamiętniających wydarzenia historyczne m.in. Zakład Karny we Włodawie. W trakcie wizyty goście wspominali i opowiadali wydarzenia z okresu stanu wojennego oraz porównywali tamte warunki odbywania kary do obecnych.
Zobacz również:.
Włodawa: 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego /wideo/
Włodawa: Praca dla 250 więźniów
Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

Weteranom podczas wizyty w jednostce towarzyszył ppłk Jacek Sankowski, dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie. Dzięki posiadanej dużej wiedzy historycznej na temat naszej jednostki, ppłk Jacek Sankowski opowiedział gościom jej historię z uwzględnieniem okresu stanu wojennego.
tekst i zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl, 13grudnia81.pl/
Zobacz również:
112 – Bez agresji i przemocy w Trójce
Sławatycze – Bielski Talent Precasting
112: Ukradł wózek, aby zawieźć zakupy
Więcej...
data publikacji: 12/02/2016
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Granica: Celnicy przechwycili 400 kg bursztynu z Ukrainy /wideo/
Ponad 400 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Dorohusku. To największy od kilku lat udaremniony przemyt jantaru na granicy Polski. Wartość rynkowa zatrzymanego towaru może sięgać nawet 8 mln zł.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku, na podstawie analizy ryzyka, skierowali do przeskanowania urządzeniem RTG przekraczający granicę samochód ciężarowy. Interpretacja uzyskanego obrazu skłoniła mundurowych do przeprowadzenia szczegółowej rewizji pojazdu. I, jak się okazało, słusznie. Pomiędzy workami z legalnie wwożonym towarem w naczepie ukryte były też worki ze zdecydowanie bardziej drogocenną zawartością. Funkcjonariusze ujawnili w nich 400,45 kg bursztynu, który próbowano przemycić do Polski bez opłacenia należnych podatków.
Zobacz również:.
112: Psy wykryły ponad 200 kg haszyszu /wideo/
Region: Bursztynowy rekord na granicy
Region: 6 mln euro na kanalizację wsi nad jeziorem Świtaź /wideo/
Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo–śledcza Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie. To rekordowa jednorazowa partia bursztynu zatrzymana w ostatnich latach przez polską Służbę Celno-Skarbową. Dla porównania w 2018 roku funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt 460 kg bursztynu.
/ź/ lubelskie.kas.gov.pl
Zobacz również:
78 rocznicę agresji niemiecko-sowieckiej na IIRP
Światowy Dzień Poezji we Włodawie
Grudniowe spotkanie młodzieżowego DKK
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....