Dary dla Ukrainy zebrane i przekazane - wlodawa.NET


Dary dla Ukrainy zebrane i przekazane

image_galleryKilkaset kg żywności, koce, artykuły chemiczne zostało przekazanych na ręce S. Parkhoniuka, byłego wicestarosty szackiego, który po dary specjalnie przyjechał dużą półciężarówką. Auto po drodze na przejście w Dorohusku zostało jeszcze dopakowane do pełna przez gminę Wola Uhruska.

– W imieniu moich braci Ukraińców z objętego wojną Donbasu, dziękuję za dar serca. Dzięki Waszej pomocy wielu uchodźców z regionu ogarniętego wojną, zwłaszcza dzieci, otrzyma artykuły pierwszej potrzeby. Wasze dary trafią do najbardziej potrzebujących – mówi Sergiej Parkhoniuk, przedstawiciel rejonu szackiego, graniczącego z powiatem. Setki kg darów, które w minioną środę pojechały za Bug, to efekt zbiórki darów zorganizowanej przez włodawskiego starostę Andrzeja Romańczuka.


– Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna i z każdym dniem niepewność jutra wzrasta, a najboleśniej skutki wojny odczuwają dzieci – mówi wicestarosta Adam Panasiuk. – Dlatego odpowiedzieliśmy na apel naszych przyjaciół z rejonu szackiego i przez cały luty zbieraliśmy dary, w szczególności koce, trwałą żywność i artykuły dziecięce. Za włączenie się w tę piękną humanitarną akcję dziękuję wszystkim mieszkańcom i instytucjom w powiecie.

Pracownicy Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz urzędów gmin powiatu i jednostek rozpoczęli zbiórkę z początkiem lutego. Apel o pomoc żywnościową spotkał się z dużym odzewem, dary do gmin i urzędów przynosili nie tylko urzędnicy, ale przede wszystkim mieszkańcy Włodawy i gmin powiatu włodawskiego.

[wp_ad_camp_2]

Kilkaset kg żywności, koce, artykuły chemiczne zostało przekazanych na ręce S. Parkhoniuka, byłego wicestarosty szackiego, który po dary specjalnie przyjechał dużą półciężarówką. Auto po drodze na przejście w Dorohusku zostało jeszcze dopakowane do pełna przez gminę Wola Uhruska.

Akcję starosty wsparły m.in. parafie i urzędy gmin w powiecie, pracownicy Poleskiego Parku Narodowego, włodawskie szkoły ponadgimnazjalne oraz wielka rzesza ludzi dobrej woli, którzy wiedzą, że pomaganie jest oznaką człowieczeństwa.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

– Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie naszej akcji – podkreśla starosta A. Romańczuk. – Tak jak nam kiedyś pomagano, tak teraz my się odwdzięczamy naszym braciom zza wschodniej granicy. Nie ma większej tragedii dla każdego narodu niż wojna. Jeśli jednak już dotknie, to trzeba zrobić wszystko, by pomóc tym, którzy cierpią na niej najwięcej: ludności cywilnej, a szczególnie osobom starszym i dzieciom. Nasza pomoc ma wymiar bardziej symboliczny niż realny przy ogromie potrzeb. Zdajemy sobie bowiem sprawę z faktu, że każdy koc to często znaczy dobrze przespana noc, a każdy kg żywności to dla wielu kolejny szczęśliwy dzień bez obaw o jutro.

 

(c)powiatwlodawski.pl

[osm_map lat="51.522" lon="23.64" zoom="9" width="100%" height="450" ]


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

O przyszłości młodzieży w bibliotece

mbp-300x199Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie kontynuuje cykl spotkań z ciekawymi, młodymi ludźmi, skierowany do gimnazjalistów i licealistów. We wtorek 24 lutego w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi, internet, kariera”, z uczniami włodawskich szkół rozmawiał Jakub Jakubowski.To jeden z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury, by opowiadać o ciekawej i perspektywicznej pracy, związanej z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy pasja i doświadczenia zawodowe, które mogą być inspiracją dla młodych ludzi.

Jakub Jakubowski jest grafikiem, baristą i prezesem Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury „Stuk-puk”. Jak podkreślali uczniowie to człowiek charyzmatyczny, mający ciekawe doświadczenia zawodowe i pasję, którą zarażał młodzież podczas wtorkowego spotkania.

Jego bohater opowiadał o tym jak rozpoczynał karierę zawodową i jak wygląda jego dzień pracy. Podczas warsztatów młodzi słuchacze mogli z nim porozmawiać również o nowych zawodach, o tym jak dobrze wybrać swoją profesję czy jak założyć własny biznes i wspólnie zastanawiali się, które z zawodów są najbardziej przyszłościowe.

W spotkaniu wzięło udział około siedemdziesięciu uczniów: Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego i Publicznego Gimnazjum nr im. Zamoyskich oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

To już trzecia edycja projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Podczas dwóch poprzednich edycji w całej Polsce odbyło się prawie 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy młodych ludzi.

Spotkanie w MBP we Włodawie prowadziła Urszula Panasiuk, a pomagały jej Małgorzata Zińczuk i Edyta Pietrzak.

(c)http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 28/12/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Festiwalowe zgłoszenia dłużej

festiwal-tworczosci-dzieciecej2014-1-300x200Dzieci i młodzież z Włodawy i powiatu włodawskiego mają więcej czasu na zgłoszenie swoich propozycji w 15 edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej, która tym razem odbywa się pod hasłem „Włodawskie historie bohaterów literackich”.Pierwotnie termin przyjmowania prac był wyznaczony na koniec lutego, ale ze względu na duże zainteresowanie konkursem jego organizatorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie czekają na zgłoszenia do poniedziałku 9 marca.

Swoje propozycje mogą nadsyłać uczestnicy w wieku od 5 do 15 lat. Ich zadaniem jest przygotowanie prac, dotyczących przygód wybranych bohaterów literackich na terenie Włodawy z dowolnie wybranego okresu historii po czasy współczesne. Mogą to być propozycje plastyczne, literackie lub multimedialne. Pierwsza kategoria obejmuje rysunki, grafiki, obrazy i plakaty. W drugiej będą brane pod uwagę wiersze, opowiadania lub piosenki, natomiast w trzeciej mogą się wykazać autorzy filmów, prezentacji albo innych form multimedialnych. Wszystkie prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych, uczniów klas 0 – III i IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_3]

— Propozycje można składać osobiście w siedzibie włodawskiej książnicy, albo wysłać pocztą tradycyjną na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Przechodnia 13, 22-200 Włodawa. Pełny regulamin konkursu i niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.mbpwlodawa.pl. Laureatów tegorocznych zmagań artystycznych poznamy prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca, a najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie.

(c)http://um.wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 11/02/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....