112: Brawurowe wyprzedzanie i finał na drzewie - wlodawa.NET


112: Brawurowe wyprzedzanie i finał na drzewie

112: Brawurowe wyprzedzanie  zakończone na drzewieBrawurowa jazda 20-latka z Włodawy doprowadziła do wypadku drogowego. Kierujący oplem młody mężczyzna wyprzedzając na skrzyżowaniu inny pojazd wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Do szpitala trafiła trójka pasażerów oraz sprawca zdarzenia. Młodemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 13.30 w miejscowości Nadrybie Wieś. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, ze jadący oplem 20-latek zbliżając się do skrzyżowania podjął wyprzedzanie toyoty, której kierująca zasygnalizowała manewr skrętu w lewo. 30-latka widząc we wstecznym lusterku zbliżającego się z dużą prędkością opla, przerwała manewr skrętu pozostając na swoim pasie tak, aby nie doszło do zderzenia. Nagle kierujący oplem podczas wyprzedzania toyoty zjechał na lewe pobocze, wpadł w poślizg, a następnie bokiem uderzył w drzewo znajdujące się na prawym poboczu.

 

Zobacz również:.

Wypadek samochodu na trasie Włodawa Mosty

112: Zgubił telefon, a w domu powiedział że go pobili

112: Trzy kolizje w jedną godzinę na jednym rondzie


Kierująca toyotą kobieta udzieliła pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. Wskutek doznanych obrażeń kierujący oplem 20-latek oraz trójka pasażerów trafiła do szpitala celem wykonania niezbędnych badań.

20-letniemu mieszkańcowi Włodawy, który był sprawcą zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy. Mężczyzna był był trzeźwy.

AB

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczneJak podaje największy branżowy portal dotyczący kolejnictwa w Polsce rynek-kolejowy.pl, marszałek województwa lubelskiego zgłosił propozycję wpisania na listę inwestycji w najbliższych latach budowy mostu kolejowego na rzecze Bug w miejscowości Orchówek. Inwestycja ta ma być powiązana z remontem istniejącej linie kolejowej nr 81 Chełm – Włodawa, w ramach tak zwanego programu Kolej+.

Głównym celem Programu Kolej + jest uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe (w tym przygotowanie niezbędnej dokumentacji przedprojektowej i projektowej) miejscowości o populacji powyżej 10 tys. osób bez dostępu do kolei pasażerskiej, towarowej z miastami wojewódzkimi oraz poprawa wewnętrznej spójności komunikacyjnej i społeczno-gospodarczej ww. regionów Polski przy wsparciu ze środków publicznych.Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Z informacji podanych przez Ministerstwo Infrastruktury wynika, że samorząd województwa zgłosił dwa przedsięwzięcia związane z rozbudową sieci kolejowej – „budowa mostu kolejowego na rzece Bug w Orchówku k/Włodawy oraz budowa linii kolejowej szerokotorowej relacji Orchówek k/Włodawy – Zawada” oraz „ prace dotyczące dobudowy i korekty linii kolejowych w celu poprawy dostępności transportu kolejowego”.

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Przyszłe inwestycje przynajmniej w części nawiązuje od planów budowy przejścia granicznego w Orchówku. Plany budowy w tym miejscu przejścia granicznego z Białorusią zostały już wpisane do wojewódzkich dokumentów planistycznych.  

Czy planowana inwestycja zakończy się sukcesem, czy jest to kolejna przedwyborcza obiecanka czas pokaże.

 

Zobacz również:.

Region: Białorusini budują płot na granicy

Region: Czy to już koniec marzeń o przejściu?

Region: Radny pyta o przejście graniczne z Białorusią oraz kolej /wideo/

 
Historia linii 81

W drugiej połowie XIX wieku Polski nie było na mapie Europy, nasze tereny znajdowały się pod zaborami. Brześć, Chełm i okolice były w zaborze rosyjskim. Do Brześcia kolej od strony Warszawy dotarła w 1870 r., a do Chełma w 1877 roku. 

mapka linii kolejowej z pkp.lubartow.pl/wlodawa źródło: http://pkp.lubartow.pl/wlodawa/

W obu tych miastach były carskie garnizony wojskowe. Rosyjska koncepcja wojenna przewidywała między innymi w razie "W" wykorzystywanie linii kolejowych. W 1887 roku powstała zatem linia Brześć-Chełm długości około 115 km, łącząca twierdzę brzeską z Koleją Nadwiślańską, na której leżał Chełm. Linia biegła w przybliżeniu po linii prostej wzdłuż Bugu

Wzmianka prasowa na temat otwarcia lini kolejowej Brześć Włodawa ChełmByły takie ambitne plany, żeby kolej brzesko-chełmska stała się nie tylko brzeska i nie tylko chełmska. Na przełomie XIX i XX wieku ówczesna prasa donosiła o chęciach carskiej administracji do budowy kolei parczewsko-kobryńskiej, która miała stworzyć węzeł we Włodawie. Drugi ambitny plan, który pojawił się po II wojnie chciał stworzyć we Włodawie węzeł pięciokierunkowy.

mapka linii kolejowej z pkp.lubartow.pl/wlodawa źródło: http://pkp.lubartow.pl/wlodawa

Tor włodawski jest obecnie pod zarządem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Bezpośrednio z jej utrzymaniem walczy Sekcja Eksploatacji w Chełmie, będąca jednostką Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Linią opiekuje się jeden pan toromistrz. W stosunku do ruchu jaki jest w kierunku Włodawy, linia ma się powiedzmy nieźle. Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne  Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale Obecna prędkość maksymalna to 60 km/h, a dopuszczalny nacisk na tor wynosi 221kN. Czyli dużo i dobrze. Dla ruchu towarowego w zupełności wystarczy. Linia Łuków-Lublin ma gorsze parametry, ponieważ dopuszczalny nacisk to 181 kN. Szynobus jadący do Włodawy też nie jedzie tragicznie długo, więc może być.

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Najistotniejsze w bieżącym utrzymaniu jest więc zapewnienie przejezdności toru oraz widoczności na przejazdach i ich oznakowania. A także od czasu do czasu walka z parkiem krajobrazowym wrastającym w skrajnię taboru. Pociągom towarowym z ciężkimi lokomotywami to nie przeszkadza o ile nie zrywa plomb na zbiornikach lokomotyw i wagonach, więc od 2002 r. miejscami przy torze wykształciły się cieszące oko ekologiczne zielone tunele. Zresztą obecnie w związku z sezonowym szynobusem poważnie przetrzebione. Linia ma zaledwie kilka stałych ograniczeń prędkości, więc tylko jeździć. -  po więcej informacji dotyczących linie 81 Chełm-Włodawa zapraszamy na stronę http://pkp.lubartow.pl/wlodawa

/ź/ rynek-kolejowy.pl, pkp.lubartow.pl/wlodawa 

tv.wlodawa.net
 
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 22/08/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Budżet obywatelski 2019 zaproponuj zmiany

Włodawa: Budżet obywatelski 2019, co trzeba zmienić w mieście? Masz pomysł co trzeba zmienić w mieście? Chcesz zorganizować ciekawe wydarzenie sportowe lub kulturalne? Nie czekaj! Zgłoś swoją propozycję w ramach budżetu obywatelskiego. Wnioski można składać od 18 lutego do 15 marca w sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie.

Miasto Włodawa przeznaczyło 100.000 zł z rezerwy celowej na budżet obywatelski. Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z tych środków jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Budżet Obywatelski 2018 – rusza głosowanie /wideo/

Włodawa: Budżet Obywatelski 2018 – wyniki głosowania

Włodawa: Nowy asfalt i plac zabaw w mieście

Propozycje zgłaszane przez mieszkańców w poprzednich latach były bardzo ciekawe. Jestem przekonany, że podobnie będzie i tym razem. Warto również wspomnieć, że to ostatnia edycja budżetu obywatelskiego na dotychczasowych zasadach. Zmieniły się bowiem zapisy ustawy o samorządzie gminnym – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Propozycje można składać do 15 marca za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

Harmonogram realizacji zadań:
1. składanie propozycje zadań publicznych przez mieszkańców Włodawy – 18 lutego – 15 marca;
2. weryfikacja zgłoszonych propozycji – 18 marca – 1 kwietnia;
3. ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 8 kwietnia;
4. głosowanie mieszkańców Włodawy – 15 kwietnia – 10 maja;
5. ogłoszenie wyników głosowania i zadań publicznych do realizacji – do 17 maja.

Zarządzenie Burmistrza Włodawy
Formularz zgłoszeniowy

/ź/ wlodawa.eu

loading...
tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 09/06/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....