112: Doniesienie do prokuratury - wlodawa.NET


112: Doniesienie do prokuratury

112: Doniesienie do prokuratury Wlodawa na sygnale
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Wioletta Pawluk złożyła zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie w sprawie znieważenia za pomocą środków masowego przekazu.
Odnosząc się do tak szeroko komentowanego na portalu społecznościowym pisma oraz komentarza umieszonego przez osobę administrującą stronę, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii.


Jednym z ustawowych zadań Policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Policjanci rozpoczynając każdą służbę otrzymują zadania, które mają obowiązek sumiennie wykonywać. Każdy przełożony ma zaś obowiązek wskazywać funkcjonariszom kierunki ich działań, a następnie dokonywać ewaluacji pełnionej przez nich służby. W przypadku jeżeli są zauważane nieprawidłowości odpowiednio reagować i dążyć do ich eliminacji.

Warto również zanaczyć, że w przedmiotowym piśmie skierowanym do włodawskich policjantów nie ma mowy o konieczności, wzroście czy konkretnej liczbie uregulowanej "odgórnie" wystawianych mandatów karnych. W każdym przypadku decyzja co do rodzaju zastosowanego środka prawnego zależy wyłącznie od policjanta przeprowadzającego interwencję. W prawie wykroczeń obowiązuje zasada pierwszeństwa stosowania środków oddziaływania wychowawczego nad środkami represyjnymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że naszym zadaniem jest adekwatnie reagować do zgłaszanych przez społeczeństwo występujących zagrożeń, bo tylko tak możemy dążyć do ich całkowitego wyeliminowania. Wszyscy oczekujemy od policjantów by wykonywali swoje czynności służbowe zgodnie z zasadami etyki zawodowej, więc z należytą rzetelnością, uczciwością i odpowiedzialnością.

Kolejną szeroko komentowaną na portalu kwestią był czas służby policjanta. Czas służby reguluje specjalne zarządzanie wg. którego policjant może pełnić maksymalnie 10 nocnych służb ośmiogodzinnych w miesiącu. Dokument dopuszcza jednak sytuację, kiedy wprowadzony limit będzie przekroczony w sytuacji uzasadnionej szczególnymi potrzebami służby lub tym, że nieobecność policjanta mogłaby poważnie zakłócić organizację służby na stanowiskach, na których wymagane jest pełnienie jej w sposób ciągły.

Pozostawię bez komentarza, ale pozwolę sobie zacytować kolejny wpis administratora strony, który ukazał się 19.09.2017 roku mówiący między innymi o nagłym "uzdrowieniu" sytuacji w komendzie. Cytuję „..po mojej interwencji sytuacja w tej jednostce uzdrowiła się. Policjanci już nie mają presji na wyniki a ich grafik w służbie również uległ poprawie.”

Ponieważ jesteśmy służbą która zawsze poddaje się kontroli i ocenie dlatego w tym przypadku Wydział Kontroli KWP w Lublinie wyjaśnia sprawę rzekomych nieprawidłowości w KPP we Włodawie, a także wszelkich kwestii związanych z opublikowanym na portalu społecznościowym pismem i informacji w nim zawartych. Niezależnie od tego KWP w Lublinie też przesłała materiały do prokuratury dotyczące tej sprawy. Jest to zdecydowana odpowiedź i brak przyzwolenia na wyjątkowo obraźliwy charakter komentarzy i wpisów pod adresem funkcjonariusza publicznego.

oficer prasowy KPP we Włodawie

sierż. Elwira Tadyniewicz

/ź/ policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wielka awaria internetu we Włodawie

Wczoraj, tuż po godzinie 19 miała miejsce awaria systemów teleinformatycznych we Włodawie. Przestały działać nadajniki BTS odpowiedzialne za sieć komórkową w naszym mieście, telefony komórkowe Włodawiaków, automatycznie przełączyły się na białoruskie sieci komórkowe, a bankomaty przestały wydawać pieniądze.  Mieszkańcy miasta nie mogli nawet zadzwonić na numer alarmowy 112.

 Nieoczekiwana zamiana operatora, często jest powodem generowania kolosalnych opłat za tak zwany roaming. Roaming, który jest ogromną bolączką mieszkańców Włodawy i gości odwiedzających nadbużańskie tereny naszego kraju.

Jak informuje jeden z dostawców internetu we Włodawie:
„Otrzymaliśmy wreszcie konkretną odpowiedź, nasze domysły potwierdziły się, uszkodzony został kabel światłowodowy doprowadzający sygnał do Włodawy. Z racji umiejscowienia, nie było możliwości naprawy w porach nocnych”

Tym czasem mieszkańcy w rozmowach doszukują się rożnych przyczyn awarii od - Dywersantów za Buga, którzy w ramach trwających za nasza wschodnią granicą rosyjskich manewrów „Zapad 2017” uszkodzili światłowód, aż po zwykł kradzież dla zysku.

Kolejna grupa mieszkańców mówi, że takich dziwnych sytuacji we Włodawie jest coraz więcej, wspominają letnią awarię zasilania, gdzie przez trzy godziny całą Włodawa pogrążyła się w „egipskich ciemnościach”. Wyobraźmy sobie, że  kumulacja wspomnianych awarii powoduje w naszym mieście brak wody, prądu, ogrzewania i kontaktu z bliskimi osobami i służbami ratującymi życie i mienie mieszkańców.

Tu pada pytanie do władz miasta i powiatu. Z jakiego to powodu Włodawa jako miasto powiatowe nie posiada dodatkowego awaryjnego łącza światłowodowego, lub innego systemu kontaktu ze światem zewnętrznym? Gdzie są budki telefoniczne?

Jedna z gazet regionalnych podała cytując rzecznikiem operatora światłowodu, że jakoby to rolnik uszkodził kabel przewód podczas prac polowych,  „dobra ściema nie jest złą” :)  Zapewne rzecznik operatora liczy, że czytelnicy wspomną sobie rolnika, który „zaorał” 2 km drogi asfaltowej, gdzieś w Polsce. Jednak awaria która odcięła Włodawę od Świata nastąpiła po godzinie 19, wiec jaka to maszyna rolnicza pracująca w polu o tej porze i orze glebę do głębokości ponad 1,5 m?  

autor Poprawny

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 24/12/2014

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Lubień - Poleski Festiwal Anielski

Poleski Festiwal Anielski, którego tegoroczne hasło brzmi: "...Ty zawsze przy mnie stój..." przypomina o roli aniołów – Bożych posłańców, którzy czasami przychodzą w innych ludziach i wydarzeniach, rozpoznawalnych wtedy, gdy wierzymy w Boga i Jego Opatrzność.

Festiwal adresowany jest do młodych i starych, dużych i małych, wierzących i niewierzących i wszystkich innych z Lubienia, Wyryk, Kaplonos, Zahajek i ... każdej innej wsi i miasta. Uczestnicząc w Festiwalu można wziąć udział w ciekawych warsztatach, obejrzeć wartościowe kino a przy okazji spotkać się z wieloma osobami - znajomymi i obcymi.  Można pomodlić się i zadumać, można tylko patrzeć i nic nie robić. Można nasycić ducha bliską obecnością Maryi – Królowej Aniołów – wskazującej swą dłonią na Jezusa.

Można też nasycić się pięknem lubieńskiej świątyni, okolicznego krajobrazu i ciszą.  Poza tym, Festiwal daje możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, odpoczynku i nagromadzenia pozytywnej energii. Daje w końcu możliwość rozwijania swojej duchowości i obrania tego kierunku w życiu, który w pełnym zaufaniu Jezusowi i Jego posłańcom - aniołom pozwala żyć pełnią szczęśliwego życia. Zatem, ZAPRASZAMY 29,30 września i 1 października do Lubienia i do Wyryk na piątą już edycję

POLESKIEGO FESTIWALU ANIELSKIEGO. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie "Koalicja Kulturalna" z Wyryk, Gmina Biblioteka Publiczna w Wyrykach oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Lubieniu. Zapraszamy.

 

źródło: http://www.wyryki.com.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/05/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....