Hańsk: Melioracja w Kulczynie - wlodawa.NET


Hańsk: Melioracja w Kulczynie

Hańsk: Melioracja w Kulczynie

Wielkie ożywienie nastąpiło w miejscowościach Kulczyn i Kulczyn Kolonia, a to za sprawą rozpoczęcia prac melioracyjnych w ramach zagospodarowania poscaleniowego. W 2016 roku powiat włodawski złożył wniosek o przeprowadzenie prac na powierzchni 2301 ha. Po pozytywnej weryfikacji geodeci z Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie przystąpili do pracy. - Tempo prac przebiega bardzo sprawnie, a to za sprawą bardzo przychylnego nastawienia mieszkańców i dużego wsparcia władz gminy.

Mogę śmiało powiedzieć, że scalenie w Kulczynie przebiega bez zakłóceń, stąd też już rok temu podjęliśmy z wójtem Markiem Kopieniakiem decyzję, że przyśpieszymy prace melioracyjne, które zgodnie z projektem planowane były dopiero na przyszły rok. Jesteśmy jedynym obiektem w województwie, w którym rozpoczęto już prace zagospodarowania poscaleniowego. W odróżnieniu od budowy dróg nie musimy bowiem czekać na wydanie decyzji, zatwierdzającej scalenie gruntów na tym obiekcie, gdyż do oznaczenia zakresu prac melioracyjnych posługujemy się numeracją rowów, zatem zmiana numeracji ewidencyjnej działek w niczym nam nie koliduje – mówi wicestarosta Adam Panasiuk, koordynator prac scaleniowych w powiecie.

Do połowy grudnia zaplanowano oczyszczenie (tj. odmulenie, skarpowanie i usunięcie zakrzaczeń) 31 km rowów i wymianę 48 przepustów. Zaskakujący był też wynik przetargu, gdyż najbardziej korzystna oferta była niższa prawie o 250 tys. zł od kosztów założonych w projekcie. - Tu widzimy odwrotność tego, co się dzieje w drogach, gdzie ceny, w porównaniu przed rokiem, wzrosły nawet o 50%. Prac melioracyjnych w kraju jest obecnie mało, stąd też mieliśmy w przetargu dużo ofert i w dodatku znacznie niższych od kosztów założonych w kosztorysie. Zaoszczędzone pieniądze skierujemy na budowę dróg, które planujemy na przyszły rok – mówi A. Panasiuk.

Na przyszły rok zaplanowane jest bowiem budowa 8,5 km dróg oraz przebudowa 10 km, a pieniądze zaplanowane na te prace to blisko 6 mln zł. Z postępów prac najbardziej są zadowoleni miejscowy rolnicy, także wójt M. Kopieniak nie ukrywa radości - Bardzo nas cieszy rozpoczęcie prac, bo to oznacza, że wiosną przyszłego roku zniknie problem podtopienia użytków zielonych, z czym zmagali się dotychczas miejscowi rolnicy. Wiele przepustów było niedrożnych i wraz z zamuleniem oraz zakrzaczeniem rowów powodowało bark drożności.

/ź/ powiatwlodawski.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Bursztynowy rekord na granicy

Region: Bursztynowy rekord na granicy Włodawa na Sygnale

Ponad 100 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Terespolu.  Kontrola samochodu osobowego marki Volkswagen Crafter przekraczającego 27 września br. polsko – białoruską granicę w Terespolu zakończyła się spektakularnym sukcesem.   W podłodze kontrolowanego pojazdu funkcjonariusze znaleźli 114,55 kg nieobrobionego bursztynu. Były to bryły różnej wielkości.

Kierujący pojazdem - obywatel Białorusi – przyznał się do przewożenia jantaru wyjaśniając jednocześnie, iż otrzymany w Brześciu bursztyn miał trafić w okolice Terespola. Mężczyzna miał otrzymać 10 USD za każdy kilogram przewiezionego jantaru.  W tym roku jest to największy udaremniony przemyt bursztynu na granicy w województwie lubelskim. Na przestrzeni ostatnich lat najwięcej bursztynu funkcjonariusze zatrzymywali na granicy z Ukrainą.

Region: Bursztynowy rekord na granicy Włodawa na Sygnale

W większości przypadków były to nieobrobione bryły chociaż zdarzały się, nawet w ostatnich dniach, zatrzymania gotowego wyrobu jubilerskiego w postaci obrobionego bursztynu.  Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej.

/ź/.lubelskie.kas.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 05/06/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Kampania KAS, HAZARD? Nie, dziękuję!

Kampania KAS, HAZARD? Nie, dziękuję!Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!". Celem naszych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

Badania przeprowadzone przez CBOS potwierdzają, że wśród grających w nielegalnie urządzanych grach hazardowych wzrasta liczba dzieci i młodzieży. Osoby w wieku poniżej 18 lat to 2,8 proc. ogółu grających, a osoby w wieku od 18 do 24 lat stanowią 13,4 proc. graczy*.

Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Stąd pomysł by stworzyć taki program kampanii, który trafi nie tylko do ludzi młodych – uczniów i studentów, ale także do rodziców i nauczycieli.

Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Dlaczego? Po pierwsze, z uwagi na powszechny dostęp do niego w szczególności ludzi młodych, często niepełnoletnich, traktujących coraz częściej hazard w sieci jako formę rozrywki. Po drugie, osoby niepełnoletnie, jako mniej dojrzałe emocjonalnie, są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynącą z Internetu, w tym hazardu on-line.

Kampania KAS, HAZARD? Nie, dziękuję!

Poczucie anonimowości w Internecie sprzyja przestępcom. Przestępstwa w Internecie to nie tylko Silk Road, phishing, oszustwa czy piractwa, ale również nielegalny hazard, któremu sprzyja fakt, że Internet nie zna granic państwowych. To co zakazane jest w jednym kraju, w innym bywa w pełni legalne. Z takim właśnie zjawiskiem borykamy się w Polsce. Dotyczy ono głównie zakładów wzajemnych. Według stanu na początek października br. w Polsce zarejestrowanych jest dziesięć firm mogących legalnie oferować zakłady wzajemne (np. obstawianie meczów piłkarskich) online.

Hazard jest działalnością gospodarczą niezwykle lukratywną, która we wszystkich właściwie państwach na świecie podlega – bardziej lub mniej restrykcyjnej – regulacji prawnej. Państwowa regulacja prawna hazardu jest dokonywana z uwagi na względy społeczne, w tym realne zagrożenie uzależnienia od hazardu. Również i w Polsce urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo. Podstawowym aktem prawa normującym ten obszar jest ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach jest dozwolone wyłącznie na zasadach określonych w ustawie o grach hazardowych. Ustawa ta wprowadza szereg warunków i ograniczeń dot. działalności w zakresie urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Są one instrumentami polityki państwa, której celem jest przede wszystkim ochrona gracza-konsumenta przed niekorzystnymi skutkami hazardu.

W ramach prowadzonej kampanii, izby administracji skarbowej planują organizację lekcji edukacyjnych w szkołach na terenie wszystkich województw. Szkoły zainteresowane współpracą i organizacją zajęć „HAZARD? Nie, dziękuję" proszone są o kontakt z rzecznikiem prasowym IAS w swoim województwie (link do kontaktów do rzeczników na stronie MF). Finał akcji zaplanowany został na koniec czerwca 2019 roku.

Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać, nie daj się w ciągnąć w hazard! To nasz apel do osób uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych, w tym przez sieć Internet.

* Badanie dotyczące uzależnień od hazardu, opublikowane w 2015 roku przez CBOS pt. „Oszacowanie rozpowszechnienia wybranych uzależnień behawioralnych oraz analiza korelacji pomiędzy występowaniem uzależnień behawioralnych a używaniem substancji psychoaktywnych".

/ź/ lubelskie.kas.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 16/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....