Co tam Panie we Włodawiance? Prezes swoje zarząd swoje
W internetowe wydanie tygodnika nowytydzien.pl z dnia 1 maja 2018 roku czytamy, że
(24 kwietnia) Tylko około tuzina członków MLKS Włodawianka przyszło do ratusza na walne zebranie członków, którego celem była zmiana statutu klubu. Niestety, doszło do kolejnego kuriozum, bo większość zebranych przyznała, że zmiany są niepotrzebne, więc zamiast je uchwalać, podyskutowano o obecnej sytuacji klubu, po czym członkowie rozeszli się do domów.
Sporo czasu zajęła też obecnym kwestia prezesa, Damiana Adamczyka. Zdaniem niektórych fakt, że prowadzi on zupełnie odmienną politykę od reszty członków zarządu jest szkodliwy. – Nie może być tak, że członkowie zarządu mówią co innego, a prezes co innego. Każdy mnie klepie po plecach, a ja czuję się z tym bardzo niekomfortowo – mówił jeden z trenerów. Nikt na sali nie bronił prezesa, który poszedł „swoją drogą”.
Zobacz również:.
Sport: Komunikat Zarządu MLKS Włodawianka
Włodawianka: Oświadczenie nowego prezesa klubu
Historia klubu sportowego Włodawianka
Trwa przepychanka pomiędzy prezesem MLKS Włodawianka, Damianem Adamczykiem, a resztą zarządu. Ten pierwszy był nieobecny na walnym zebraniu, które odbyło się 24 kwietnia. – Dwa tygodnie wcześniej prosiłem zarząd, by walne przełożyć na inny termin, bo tego dnia mam bardzo ważny wyjazd na turniej ze swoim synem, ale jak zwykle, panowie byli głusi na moje prośby i postawili na swoim, dlatego na zebraniu nie byłem – mówi Adamczyk.
Większość obecnych była również za dalszą grą drużyny seniorów w lidze. – Na każdy mecz seniorów przychodzi po 200 kibiców, może to niedużo, ale we Włodawie nie ma wiele takich wydarzeń, które by przyciągnęły co tydzień kilkuset widzów. - pisze nowytydzien.pl więcej w linku
/ź/ nowytydzien.pl
Zobacz również:
112: Mieszkaniec Włodawy kradł meble w Okunince
Więcej...
data publikacji: 12/05/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Urszulin: Obserwatorium astronomiczne w Wereszczynie
W ubiegłym roku Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie projektu pt. „Ochrona dziedzictwa kulturowego Polesia - przebudowa budynków publicznych Gminy Urszulin na potrzeby obiektów kultury” w ramach działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne. Wniosek zajął 3 miejsce na 41 wybranych. (Na zdjęciu wizualizacja obiektu w Wereszczynie po projekcie).
Wartość projektu to ok. 3,5 mln złotych, która zostanie przeznaczona dla trzech obiektów użyteczności publicznej gdzie zaplanowano: przebudowę 2 budynków (świetlice wiejskie) w miejscowości Wereszczyn i Dębowiec oraz rozbudowę i przebudowę budynku w Woli Wereszczyńskiej. Realizacja przewidziana na lata 2018- 2019.
Jednym z głównych celów projektu jest zachowanie i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego, gminy Urszulin. Każdy z budynków będzie miał indywidualny charakter. W Dębowcu powstanie mała Izba Regionalna ukazująca m.in tradycyjną kuchnię Poleską, lekcje i warsztaty kulinarne, pieczenia wiejskiego chleba itp.
W Woli Wereszczyńskiej powstanie ośrodek ukazujący historię i kulturę Gminy Urszulin. Tematyczne lekcje i warsztaty, w których miesza się doświadczanie poprzez własną pracę i pokaz z wykorzystaniem nowoczesnych technik. W Wereszczynie powstanie małe obserwatorium, w którym miłośnicy astronomii będą mogli prowadzić obserwacje i warsztaty astronomiczne.
Urszulin: Ścieżka dydaktyczna Czahory już otwarta
Obiekty będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, turystów i gości odwiedzających Gminę Urszulin. Liczymy, że natura oraz nasze opowieści o historii i tradycji wciągną mieszkańców i turystów w niezapomnianą podróż po Gminie Urszulin i całym Polesiu.
/ź/ ug.urszulin.eu
Od PULSARA do Inżynierii Materiałowej
Szukają chętnych na Mieszkanie+
Zobacz również:
112: Fabrycznie nowym wóz bojowy strażaków z OSP Stary Brus /wideo/
Włodawa: Policjanci w akcji „Szlachetna Paczka”
112: Gnali z Orchówka do Okuninki, dachowali i w szpitalu wylądowali
Więcej...
data publikacji: 17/06/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Budżet obywatelski 2018

O przeznaczeniu 100.000 zł zdecydują mieszkańcy Włodawy w ramach budżetu obywatelskiego. Swoje propozycje mieszkańcy mogą składać od 30 kwietnia do 30 maja.
Zakres zadań, które mogą być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych ogólnodostępnych dla mieszkańców miasta.
Propozycje można składać do 30 maja za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.
Harmonogram budżetu obywatelskiego:1) składanie propozycji przez mieszkańców Włodawy – 30 kwietnia – 30 maja 2018 (do godz.15:30)
2) weryfikacja zgłoszonych propozycji – 1 – 8 czerwca 2018
3) ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 15 czerwca 2018
4) głosowanie mieszkańców miasta – 16 czerwca – 1 lipca 2018
5) ogłoszenie wyników głosowania – do 3 lipca 2018
Zarządzenie Burmistrza Włodawy
Formularz zgłoszeniowy
/ź/ wlodawa.eu
W linku poniżej historii ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego 2017 - LINKZobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
