Region: Wspominamy leśników /wideo/ - wlodawa.NET


Region: Wspominamy leśników /wideo/

Region: Wspominamy leśników /wideo/Nadleśnictwo Włodawa w „ECHU LEŚNYM” 2/2018 wspominamy leśników. Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tych dniach zapalimy znicze na grobach najbliższych, pamiętając także o tych, o których - z różnych powodów - nikt nie pamięta.

Znicze zapłoną również na mogiłach leśników Oddając do Państwa rąk kolejny numer „Echa Leśnego”, chcemy przypomnieć sylwetki pracowników Lasów Państwowych z siedmiu północnych nadleśnictw lubelskiej dyrekcji LP. Byli pasjonatami swojej pracy w leśnictwie, traktując ją jako służbę, choć często przyszło im mierzyć się z trudną rzeczywistością czasów, w jakich żyli. Ze względu na szczupłość łamów „dodatku leśnego” trudno wspomnieć o wszystkich.


Niech to jednak będzie zachętą do zatrzymania się przy mogiłach leśników rozsianych na Lubelszczyźnie i Mazowszu, przywołania ich w swojej pamięci i modlitwie. W numerze piszemy także o tym, w jaki sposób m.in. leśnicy z Lubelszczyzny ocalili pamięć o prezydentach RP, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości związane z 71 rocznicą zbrodni katyńskiej.

Region: Wspominamy leśników /wideo/ 
 Katyń 2016 LKS

W „Echu Leśnym”, dodatku do tygodnika regionalnego „Echo Katolickie”, prezentowane są różne wymiary pracy północnych nadleśnictwa RDLP w Lublinie: Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Chotyłowa, Międzyrzeca, Parczewa, Sarnak i Włodawy. Ukazuje się w nakładzie 12 tys. egzemplarzy

Link do artykułu - Nadleśnictwo Włodawa w „ECHU LEŚNYM” 2/2018 wspominamy leśników.

Link do wspomnień oficera i leśnika II RP Jerzego Żyłkina urodzonego we Włodawie, ciekawy opis tego co działo się w okolicach Włodawy latem i jesienią 1939 roku, oraz później na terenach zajętych przez Sowietów/CCCP

/ź/ wlodawa.lublin.lasy.gov.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

 

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Orchówek: Promieniowanie ojcostwa

Orchówek: Promieniowanie ojcostwa Dni Papieskie 2018Na naszej polskiej ziemi przyszedł na świat człowiek, którego życie okazało się wyjątkowym darem dla Kościoła i całego świata. Temu człowiekowi było na imię Karol. Karol Wojtyła. Od 16 października 1978 roku Karol Wojtyła przybrał nowe imię Jana Pawła II. Natomiast 18 maja 2007 roku został patronem Szkoły Podstawowej w Orchówku.

W tegorocznym Dniu Papieskim rozważania i działania zostały zogniskowane wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Pierwsza to 60 rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły 4 lipca 1958r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a 28 września 1958 roku, kiedy zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia. Natomiast druga to rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Metropolity Krakowskiego– działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku. Dzień Papieski przeżywaliśmy w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Orchówek: Promieniowanie ojcostwa Dni Papieskie 2018
Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

W związku z tak ważnymi wydarzeniami dotyczącymi osoby naszego patrona, uczniowie z SU klas IV-VIII pod kierunkiem p. Małgorzaty Sakowicz przygotowali krótki apel przypominający życie Jana Pawła II i Jego pontyfikat. Ponadto te wszystkie informacje były poparte prezentacją najważniejszych dokonań i pielgrzymek Patrona. W dalszej części p. Dyrektor - Andrzej Stanicki przeprowadził krótki test wiedzy z zakresu znajomości najważniejszych wydarzeń z życia Jana Pawła II mający na celu utrwalenie przedstawionych wiadomości.

/ź/ szkolaorchowek.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 10/12/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Różanka: Szkolny rajd Barwy jesieni

Różanka: Szkolny rajd Barwy jesieni

Jak co roku, w październiku, odbył się rajd "Barwy jesieni". Trasa wiodła szlakiem rowerowym wzdłuż Bugu. Uczestnicy przeszli pieszo z Suszna do Różanki. W miejscu zbiórki powitał wszystkich pan dyrektor Janusz Korneluk, życząc miłych wrażeń podczas wędrówki. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ miała na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Różanka: Szkolny rajd Barwy jesieni

Uczniowie poznawali walory naszej małej Ojczyzny. O faunie i florze okolic Włodawy pięknie opowiadał pan Włodzimierz Czeżyk z Nadleśnictwa Włodawa, o ciekawej historii regionu pasjonująco mówił pan Mieczysław Tokarski, prezes oddziału PTTK we Włodawie. W Różance pod przewodnictwem pana Tomasza Dziewulskiego uczniowie zwiedzili kościół parafialny, Organistówkę - Dom Historii Tradycji Ludowej oraz obejrzeli pokazy strażackie.

Różanka: Szkolny rajd Barwy jesieni

Swoją obecnością zaszczycił nas także wójt Gminy Włodawa pan Tadeusz Sawicki. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania pani Marcie Wawryszuk z Urzędu Gminy za pomoc w organizacji imprezy. Zwieńczeniem tegorocznej wędrówki było tradycyjne ognisko. W rajdzie wzięło udział około 200 uczestników, w tym liczne grono rodziców. Ten słoneczny dzień dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok!

Teresa Rymczuk
Teresa Głogowska

/ź/ sp3wlodawa.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 24/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....