Sławatycze - Konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną" - wlodawa.NET


Sławatycze - Konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną"

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

W niedzielę 25 marca w kościele p. w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną". Organizatorami konkursu byli: Ks. Proboszcz Parafii Sławatycze, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

Celem konkursu było kontynuowanie tradycji wielkanocnych naszego regionu, integracja pokoleń w rodzinie w trakcie planowania i wykonywania palmy, poszukiwanie nowych inspiracji twórczych, a także rozwijanie wyobraźni i pomysłowości.


Palmy wykonane zostały z witek wierzbowych z baziami, z suszonych traw, ziół i zbóż, świeżych gałązek bukszpanu i tui. Użyto także kolorowych wstążek i bibuły, z której wykonano wiele misternych kwiatów.

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

Komisja konkursowa w składzie: ks. Mirosław Krupski - Proboszcz Parafii, Gerard Skalski – Sekretarz Gminy, Elżbieta Gruszkowska – Instruktor GOK-u, Józef Kozakiewicz- Zakrystianin pod przewodnictwem ks. Artura Zbańskiego prowadzącego rekolekcje wielkopostne dokonała oceny 26 palm i przyznała nagrody następującym osobom:


Miejsce I - Emilia Litkowska
Miejsce II - Paweł Pruniewicz
Miejsce III - Krzysztof Kaca, praca zbiorowa z Przedszkola Samorządowego

Wyróżnienia - Praca zbiorowa z Gminnej Biblioteki Publicznej, Gabriela Korzeniewska, Karolina Wojciechowska, Aleksandra Kisiel, Paulina i Piotr Litkowscy, Milena i Bernard Szustowicz Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Fundatorem nagród był ks. Proboszcz Mirosław Krupski, Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.



tekst i foto: B. Szulej

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Dnia 22.03.2018r dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sławatyczach przygotowywały palmy wielkanocne w Gminnym Ośrodku Kultury wspólnie z rodzicami, paniami z Koła Gospodyń Wiejskich i pracownikami Gok-u.

Grupa 3-4 latków przyszła z paniami M.Korzeniewską, H. Zawistowską i K.Ślązak, grupa 5 latków z panią M. Czajkowską, grupa 6 latków z panią D. Ciodyk i przy pomocy rodziców z zielonych gałązek bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły wykonywały palmy, które dzieci zabrały do domu.

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Mamy: G. Onieszczuk, A. Hasiuk, M. Sawościuk oraz pani J. Golińska z Koła Gospodyń Wiejskich przy pomocy dzieci wykonały wspólną palmę wielkanocną, która weźmie udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną – zajęłą 3 miejsce.

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Zostały przygotowane i wręczone przez przedszkolaki palmy dla pana wójta G. Kiec, sekretarza G. Skalskiego, oraz dyrektora Zespołu Szkół M. Oleszczuka.

Praca przebiegała w miłej atmosferze i miała na celu kultywowanie tradycji związanych z niedzielą Palmową i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Tekst: Marzena Korzeniewska Foto: R. Szczur

/ź/ slawatycze.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Wielokulturowość we włodawskiej bibliotece

Region - Wielokulturowość we włodawskiej bibliotece

22 marca 2018 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie miało miejsce V Lubelskie Forum Bibliologów, Informatologów i Bibliotekarzy, zorganizowane przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS wraz z instytucjami partnerskimi.   Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem: BIBLIOTEKA WIELOKULTUROWA – WIELOKULTUROWOŚĆ W BIBLIOTECE. UŻYTKOWNICY – ZBIORY – USŁUGI.

Przedstawiciele placówek bibliotecznych podzielili się swoimi doświadczeniami z działań podejmowanych na rzecz społeczności wielokulturowej, pomysłami i projektami promującymi tę ideę.

Działalność włodawskiej książnicy na tym polu przedstawiły w wykładzie „Poziom wielokulturowości SMO (Słowo-Muzyka-Obraz) nad Bugiem we Włodawie. Spotkania i projekty transgraniczne w obszarze współpracy międzyinstytucjonalnej na przykładzie działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej" z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP Włodawa Małgorzata Zińczuk (opracowanie i wygłoszenie referatu) oraz kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa Edyta Pietrzak (prezentacja multimedialna). Ponadto naszą bibliotekę reprezentowała na spotkaniu Ewa Szewczyk (specjalista ds administracyjno-finansowych).

Region - Wielokulturowość we włodawskiej bibliotece

Wśród działań MBP Włodawa wymienionych podczas konferencyjnego wykładu były m. in: Słowiańskie Spotkania Literackie („Kobieta w literaturze ukraińskiej", „Obraz sąsiada w literaturze polskiej i ukraińskiej", spotkania z prof. Marią Żygałową, "O wierszach i powieściach Białorusi i Ukrainy", spotkanie autorskie z Siergiejem Ponomarenko i Iwanem Jackanynem, „Nasi sąsiedzi: Ukraina i Białoruś"); promocje książek „Pojednanie przez trudną pamięć.

Wołyń 1943" i „Cmentarze po obu stronach Bugu"; edukacyjne spotkania pograniczne („Polesie – pieśni i ludzie", „Sąsiedzi na Styku", „Co ludzie powiedzieli"); konferencje i sesje popularnonakowe („Na Bugu we Włodawie... Europejski Dialog Międzykulturowy", „Wspomnienia Sybiraków z Ziemi Nieludzkiej", „Pogranicza słowiańskie w opisach językoznawczych i onomastycznych") oraz projekt „Kierunek Wschód!" („Opowieści na wyciągnięcie ręki" i „Mosty Czasu").

Zdjęcia ze spotkania i film z otwarcia konferencji można zobaczyć na facebookowym profilu Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS.

Edyta Pietrzak

/ź/ mbpwlodawa.pl/

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 08/03/2021

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa - Praca dla Ukraińców

Włodawa - Praca dla Ukraińców we Włodawie (23 marca) Krajowy Fundusz Szkoleniowy jako oferta dla Pracodawców oraz legalność zatrudnienia na lokalnym rynku pracy z wybranymi zagadnieniami prawa pracy – taki tytuł nosiła organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie konferencja, która miała miejsce w sali konferencyjne Starostwa Powiatowego we Włodawie. W konferencji uczestniczyło kilkunastu włodawskich pracodawców, którzy są bardzo otwarci na cudzoziemców.

W programie konferencji jako pierwszy znalazł się temat Krajowego Funduszu Szkoleniowego jako oferty PUP we Włodawie. Jednak gros czasu konferencji poświęcona była zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce. Jako pierwsi o warunkach wjazdu i pobytu cudzoziemców na terytorium RP mówili pogranicznicy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej we Włodawie.

Z kolei przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie omówił kwestię legalności zatrudnienia, zaś o obowiązkach pracodawcy w zakresie zgłaszania i rozliczania składek mówili pracownicy Biura Terenowego ZUS we Włodawie. Z kolei na podatkach i zaliczkach od od wynagrodzeń cudzoziemców skupili się przedstawiciele Urzędu Skarbowego. Ten temat niejako dokończyli, podając informacje prawne w aspekcie zatrudniania pracowników, przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS we Włodawie.

- O tym, że dziesiątki, a nawet setki tysięcy pracowników z zagranicy, przede wszystkim z Ukrainy, pracuje u nas – nie trzeba nikogo przekonywać - mówił starosta A. Romańczuk, otwierając konferencję. - Cudzoziemscy pracują również we Włodawie i w naszym powiecie, i często są bardzo chwaleni przez pracodawców. Chodzi jednak o to, by pracowali w godnych warunkach, legalnie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Cudzoziemcy często wypełniają lukę, która powstała po wyjeździe setek tysięcy młodych Polaków do W. Brytanii, Niemiec czy Holandii.  Patronat nad konferencją objął starosta Andrzej Romańczuk.

/ź/ powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 04/12/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....