Sławatycze - Matka z synem aresztowani - wlodawa.NET


Sławatycze - Matka z synem aresztowani

Sławatycze - Matka i synem aresztowani za kontrabandę fajki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymanych zostało 6 osób. Szacuje się, że w skutek przestępczej działalności tej grupy, Skarb Państwa poniósł straty w wysokości ponad 3,6 mln złotych.

Do zatrzymań doszło pod koniec listopada br., funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej wspierani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sławatyczach, Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadbużańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali przeszukań na terenie woj. lubelskiego, łódzkiego, kujawsko -pomorskiego i pomorskiego. Wśród zatrzymanych osób jest jedno małżeństwo oraz matka z synem. Wszyscy zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Jak ustalili funkcjonariusze, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, członkowie grupy zajmowali się m.in. zbywaniem oraz przewożeniem papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że członkowie grupy w wyniku przestępczej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niż 215 tyś paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie w podatku akcyzowym szacuje się z kolei na ponad 3,6 mln złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie - Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. Tam wszyscy z nich – usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju, jedna osoba została aresztowana na  okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Kierowca z Cycowa tankował na dwa baki

Jak się okazuje, policjanci ujawniają nietrzeźwych kierujących w różnych nietypowych miejscach. Wczoraj po południu podczas tankowania radiowozu policjanci włodawskiej drogówki ujawnili kierującego, który wsiadł za kierownicę swojego VW Golf pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Został zatrzymany po tym jak zatankował, a następnie próbował odjechać swoim autem z terenu stacji. Jak się okazało 41-latek z gm. Cyców miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy. To nie jedyny kierujący, który podczas minionego weekendu zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie". Wczoraj tuż po północy policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zatrzymali do kontroli kierowcę VW Passat.

Jak wykazało badanie stanu trzeźwości 21-latek z gm. Stary Brus miał w organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz obydwaj kierujący odpowiedzą za jazdę na podwójnym gazie. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania.

E.T

/ź/ policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 01/08/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Powiat: O ekonomii społecznej mówiono w starostwie

Region - O ekonomii społecznej mówiono w starostwie

(30 listopada) W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone rozwojowi ekonomii społecznej w powiecie włodawskim. Spotkanie otworzył wicestarosta Adam Panasiuk, który wyraził poparcie władz powiatu włodawskiego dla tej ważnej działalności mogącej pomóc osobom bezrobotnym i wykluczonym w znalezieniu pracy i poprawie swojej sytuacji życiowej. Zadeklarował również życzliwość i wsparcie władz powiatu dla rozwoju przedsiębiorstw ekonomii społecznej na naszym terenie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele różnorodnych środowisk, organizacji pozarządowych oraz instytucji i władz samorządowych. Władze miejskie reprezentowała Agata Zakrzewska, MOPS – Grażyna Nowak, Powiatowy Urząd Pracy – Ewa Osowiec oraz Urszula Kazub. Organizacje pozarządowe reprezentowała Krystyna Kończal – szefowa Centrum Wolontariatu we Włodawie. Osoby niepełnosprawne reprezentowały panie Justyna Gajos i Jolanta Kołtun ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro”.

W imieniu włodawskich przedsiębiorców głos zabierała Janina Klimczuk z Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie, zaś praktyczną stronę organizowania przedsiębiorstw ekonomii społecznej przybliżyła Renata Czugała, która od ponad 3 lat prowadzi Spółdzielnię Socjalną „Spróbuj aby uwierzyć”. Naświetleniem całości problematyki ekonomii społecznej i związanymi z nią zagadnieniami oraz możliwościami jakie ona oferuje zajęła się Aleksandra Iwańska-Figura ze Stowarzyszenia „Modrzew” oraz Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Lublinie. Z ramienia starostwa uczestniczyli również pracownicy Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Dorota Bożyk i Leszek Popik.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Kwestowali na cmentarzu

Włodawa: Bezpieczni w Służbie i Pracy

Włodawa: Koniec z profilowaniem bezrobotnych

Wszyscy uczestnicy spotkania dostrzegają konieczność promocji i rozwoju ekonomii społecznej na naszym terenie i deklarują pomoc w jej urzeczywistnieniu. Zwracają się również z apelem do wszystkich osób zainteresowanych tą problematyką o włączenie się do wspólnych działań oraz nawiązanie kontaktu bądź z PUP, bądź Wydziałem Edukacji i Polityki Społecznej Starostwa. Kolejne spotkanie zespołu planowane jest na połowę stycznie 2018 r., a jego celem będzie wyłonienie liderów wdrażających zagadnienia ekonomii społecznej w powiecie oraz przedstawienie zasobów i możliwości jakimi dysponują władze i środowisko lokalne, mogących realnie wspomóc powstanie i działalność przedsiębiorstw ekonomii społecznej.

Ekonomia społeczna – system przedsiębiorstw i organizacji oraz właściwych im uregulowań prawnych, mających na celu wspieranie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Obejmuje stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej oraz inne formy organizacyjne, które angażują się w życie społeczności lokalnej.

Nadrzędną funkcją gospodarki społecznej jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Do grup szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym należą przede wszystkim osoby: długotrwale bezrobotne, bezdomne, uzależnione i izolowane. Podmioty gospodarki społecznej prowadzą działalność m.in. w oparciu o: - spółdzielnie socjalne.

/ź/ powiatwlodawski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 10/07/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....