Urszulin: Ewakuacja szkoły - wlodawa.NET


Urszulin: Ewakuacja szkoły

Urszulin: Ewakuacja szkoły ćwiczenia straży pożarnej

W dniu 3 października 2018 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Urszulinie pomimo intensywnie padającego deszczu przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w budynku. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Urszulin: Ewakuacja szkoły ćwiczenia straży pożarnej

Podstawowym obowiązkiem wszystkich osób przebywających w budynku w przypadku powstania zagrożenia, jest współpraca oraz bezwzględne podporządkowanie się poleceniom kierującego akcją ratowniczą, który do czasu przybycia jednostek Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej musi zorganizować ewakuację ludzi i mienia. Osoby nie biorące udziału w akcji ratowniczej powinny ewakuować się najkrótszą oznakowaną drogą ewakuacyjną poza strefę objętą pożarem lub na zewnątrz budynku.


Po przeprowadzeniu ewakuacji na miejscu zbiórki nauczyciele sprawdzili listy obecności swoich uczniów ich stan zdrowia, zwracając uwagę na takie objawy jak zawroty głowy, wymioty, kaszel, zranienia, potłuczenia itp. Następnie złożyli meldunek prowadzącemu ewakuację Dyrektorowi, gdzie okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.

Urszulin: Ewakuacja szkoły  ćwiczenia straży pożarnej

W ewakuacji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi. Łącznie ewakuowano: 338 uczniów, 21 nauczycieli, 17 pracowników obsługi. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi, który odwołał alarm.

tekst Stanisław Artymiuk
fot. Andrzej Jung oraz Stanisław Artymiuk

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Kurs "Zagospodarowanie terenów zielonych"

Włodawa: Kurs Zagospodarowanie terenów zielonych Praca dla Więźniów

Projekt „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” realizowany jest przez Służbę Więzienną w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Co to jest POWER?

To europejski Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój. Głównym celem realizowanego przez Służbę Więzienną projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej więźniów oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia. Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych przyczyni się do wzrostu ich szans na wyjście z obszaru szczególnie zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowoduje płynne oraz aktywne odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.

Włodawa: Kurs Zagospodarowanie terenów zielonych Praca dla Więźniów

Wielu osadzonych zakończyło edukację na poziomie podstawowym czy gimnazjalnym i nie posiada wyuczonego zawodu. Udział w projekcie i zdobycie zawodu dają dużo większe możliwości osadzonym w celu właściwego i dobrze przygotowanego powrotu do społeczeństwa. Nabyte umiejętności pozwolą pewniej poruszać się na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego. Wielu skazanych już w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności podejmuje pracę w wyniku ukończenia kursu zawodowego w ramach projektu.

Kolejny kurs w ramach programu POWER we włodawskiej jednostce

W Zakładzie Karnym we Włodawie realizacja projektu POWER opiera się przede wszystkim na organizowaniu kursów zawodowych dla osób odbywających karę pozbawienia wolności. Włodawska jednostka organizuje m.in. kursy: „Nowoczesne wykończenie wnętrz” czy „Pomoc kuchenna”. W dniach 7 – 28 września 2018r. w Zakładzie Karnym we Włodawie zrealizowany został kurs „Zagospodarowanie terenów zielonych” wraz z cyklem zajęć aktywizacyjnych.

Włodawa: Kurs Zagospodarowanie terenów zielonych Praca dla Więźniów

W trakcie trwania kursu uczestnicy nabyli umiejętności m.in. w zakresie: stosowania przepisów BHP w pracach ogrodniczych, podstaw ogrodnictwa, urządzania i pielęgnacji terenów zielonych, znajomości narzędzi i maszyn wykorzystywanych w ogrodnictwie. Zapoznali się z podstawami gleboznawstwa i uprawy gleby oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs ukończyło 12 osadzonych.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk na podstawie https://www.sw.gov.pl/strona/power-2014-2020

zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

Zobacz również:

Włodawa: Praca dla więźniów

Włodawa: Bezpieczni w Służbie i Pracy

Włodawa: Dzień Kobiety w zakładzie karnym

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 09/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie, w związku z trwającą współpracą pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Głównym Inspektorem Sanitarnym na rzecz rozwoju edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym, uprzejmie informuję, że 1 października został ogłoszony przez Panią Annę Zalewską Ministra Edukacji Narodowej – Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Celem wydarzenia jest edukacja prozdrowotna ukierunkowana na profilaktykę wad postawy.

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Jednym z warunków właściwego i normalnego rozwoju fizycznego dziecka jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Złe nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach oraz utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała, mogą przyczynić się do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc i nieprawidłowej statyki ciała, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora sanitarnego waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie powyższych informacji w środowisku szkolnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi rodzicom, opiekunom dzieci, nauczycielom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym dotyczącej prawidłowej wagi tornistra ucznia. W tym celu mogą być pomocne materiały graficzne załączone do niniejszego pisma.

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Nadmieniam, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2012 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), dyrektor powinien zapewnić wszystkim uczniom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole, a także zapewnić możliwość pozostawiania części podręczników i przyborów szkolnych w placówce.

/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl, gis.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 03/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....