112: Wracał rowerem z imprezy, został potrącony - wlodawa.NET


112: Wracał rowerem z imprezy, został potrącony

Wczoraj przed północą 21-letni rowerzysta został potrącony przez kierującego Audi 22-latka. Rowerzysta poruszał się bez oświetlenia i był nietrzeźwy. Po kolizji trafił do szpitala na obserwację -na szczęście nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Teraz odpowie za popełnione wykroczenia.

Zobacz również:  112: Groźny wypadek w Podpakulu

Wczoraj w nocy w Zabrodziu 22 - letni mieszkaniec gm. Urszulin oślepiony przez inny pojazd nie zauważył jadącego drogą 21-letniego rowerzysty gm. Urszulin. Rowerzysta jechał nieoświetlonym rowerem, nie miał żadnych odblasków – miał za to ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 21-latek trafił do włodawskiego szpitala – doznał jedynie powierzchownych obrażeń. Rowerzysta odpowie za popełnione wykroczenia. Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Rejonowy we Włodawie.


Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę!

Pamiętajmy, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę w związku ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi można uniknąć wypadków i kolizji. Wsiadając za kierownicę respektujmy znaki drogowe i kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków, brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie, w związku z trwającą współpracą pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Głównym Inspektorem Sanitarnym na rzecz rozwoju edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym, uprzejmie informuję, że 1 października został ogłoszony przez Panią Annę Zalewską Ministra Edukacji Narodowej – Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Celem wydarzenia jest edukacja prozdrowotna ukierunkowana na profilaktykę wad postawy.

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Jednym z warunków właściwego i normalnego rozwoju fizycznego dziecka jest kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Złe nawyki związane z noszeniem zbyt dużego obciążenia na plecach oraz utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała, mogą przyczynić się do bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc i nieprawidłowej statyki ciała, a w efekcie doprowadzić do poważnych schorzeń ortopedycznych i neurologicznych.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora sanitarnego waga plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie powyższych informacji w środowisku szkolnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi rodzicom, opiekunom dzieci, nauczycielom oraz pielęgniarkom i higienistkom szkolnym dotyczącej prawidłowej wagi tornistra ucznia. W tym celu mogą być pomocne materiały graficzne załączone do niniejszego pisma.

Region: Ogólnopolski dzień tornistra szkolnego informacje, co i jak w sprawie plecaka szkolnego

Nadmieniam, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2012 w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.), dyrektor powinien zapewnić wszystkim uczniom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole, a także zapewnić możliwość pozostawiania części podręczników i przyborów szkolnych w placówce.

/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl, gis.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 17/01/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

W dniu 5 października 2018 r., w Zakładzie Karnym we Włodawie uroczyście otwarto i poświęcono nowowybudowany obiekt hali produkcyjnej.

Historia powstania

Posiadane możliwości terenowe, infrastrukturalne a także podtrzymywanie tradycji pracy osób osadzonych na terenie włodawskiej jednostki penitencjarnej, przyczyniły się do podjęcia starań związanych z budową nowego obiektu hali produkcyjnej. W grudniu 2016 r., wprowadzone zostało do wykonania zadanie inwestycyjne dotyczące budowy hali produkcyjnej na terenie Zakładu Karnego we Włodawie w ramach rządowego Programu „Praca dla więźniów”.Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

 

Umowa na realizację budowy hali produkcyjnej o powierzchni 8049 m2 wraz z infrastrukturą towarzysząca i uzbrojeniem terenu o powierzchni ponad 15000 m2, w systemie „zaprojektuj i wybuduj” została podpisana 9 czerwca 2017 r. Pozwolenie na budowę jednostka uzyskała w dniu 28 września 2017 r. a prace budowlane rozpoczęły się 9 października 2017 r. Od tego czasu wizerunek terenu inwestycji zmieniał się z dnia na dzień. Prace wykonywane były z dużym zaangażowaniem. Do końca ubiegłego roku wykonano główną konstrukcję budynku z poszyciem dachowym oraz ściany części socjalnej i biurowej oraz podkłady pod posadzkę.

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

Sprzyjająca aura w okresie zimowym pozwoliła prowadzić dalsze prace praktycznie bez większych przerw. Pomimo dość krótkiego terminu, zaplanowane zadania zostały wykonane. Całkowita powierzchnia hali wynosi 8049 m2.

Uroczyste otwarcie hali produkcyjnej

W dniu 5 października 2018 r. przy Zakładzie Karnym we Włodawie została otwarta i poświęcona hala produkcyjna. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: płk Włodzimierz Paszkowski - Dyrektor Biura Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk Krzysztof Stefanowski - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie, ppłk Marek Abramowicz - Dyrektor Zakłądu Karnego we Włodawie, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz zastępca Dyrektora Pomorskiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Marek Rutkowski.

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

Płk Włodzimierz Paszkowski reprezentujący Dyrektora Generalnego Służby Więziennej podkreślił ważną rolę rządowego programu "Praca dla Więźniów" oraz znaczenie pracy w procesie resocjalizacji. Ppłk Krzysztof Stefanowski w przemówieniu podkreślił ważną rolę pracy dla osadzonych w zakładzie karnym oraz wskazał na wzrost zatrudnienia w okręgu lubelskim. Przemysław Czarnek wskazał, że oprócz możliwości zatrudnienia osadzonych, pracę mogą znaleźć również osoby z lokalnego rynku pracy.

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

Ppłk Marek Abramowicz podziękował za udzielone zaufanie w kwestii realizacji tak dużego obiektu, poodkreślił również, że proces powstania hali produkcyjnej był ogromnym wyzwaniem dla jednostki włodawskiej, któremu udało się sprostać. Poświęcenia hali dokonali kapelan Zakładu Karnego we Włodawie Jerzy Ignaciuk i ks. Piotr Woźniacki. Uroczystość uświetniona została występem chóru ziemi włodawskiej "Vlodaviensis", który zaprezentował trzy pieśni patriotyczne. Po akcencie muzycznym zaproszeni goście udali się na zwiedzanie obiektu.

Korzyści z powstania nowego obiektu

W hali produkcyjnej docelowo w hali zostanie zatrudnionych 250 skazanych, którzy będą pracować przy produkcji mebli tapicerowanych. Podjęcie zatrudnienia przyniesie wymierne korzyści w szeroko rozumianym procesie resocjalizacji. Praca osadzonych w zakładzie karnym nabiera szczególnego, dwojakiego znaczenia. Dla całego systemu penitencjarnego jest najważniejszym elementem procesu resocjalizacji osób skazanych.Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowa

To praca obok innych narzędzi resocjalizacyjnych wyznacza kierunek dzisiejszego odbywania kary pozbawienia wolności i buduje inny, pozytywny wizerunek osoby skazanej. Praca uczy, daje nowe możliwości poznania człowieka co jest bardzo istotne w pracy penitencjarnej. Dla osoby osadzonej w zakładzie karnym zatrudnienie jest niezwykle pożądane. To poprzez pracę skazani mogą pokazać swoje możliwości i umiejętności. Mogą również nauczyć się nowych umiejętności. Praca daje satysfakcję i pomaga wypełnić wolny czas.

Włodawa: Hala produkcyjna za murem już gotowaW przypadku zatrudnienia odpłatnego osadzeni mają możliwość również pomocy swoim rodzinom, mogą spłacać zadłużenia finansowe czy po prostu odkładać środki na czas po opuszczeniu zakładu karnego. Oprócz korzyści dla systemu penitencjarnego nowopowstały obiekt hali produkcyjnej otwiera również możliwości zatrudnieniowe dla lokalnego rynku pracy.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk i mjr Jacek Zarczuk
zdjęcia: ppor Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

loading...

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 23/01/2015

Podaj dalej, powiadom znajomych....