koncert - Strona 55 z 79 - wlodawa.NET

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa we Włodawie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wyrykach oraz przy współudziale władz i instytucji powiatowych zorganizowała w dniu 27 października 2017 roku konferencję i konkurs pod hasłem „Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga”.

Honorowy patronat objęła Poseł na Sejm RP Beata Mazurek. Spotkanie odbyło się na terenie szkoły i biblioteki w Wyrykach. Sąsiadującą z gospodarzami placówkę oświatową, ZSCKR w Korolówce – Osadzie, reprezentował Dyrektor Szkoły Leszek Młynarczyk. Impreza miała wymiar lokalny. W konferencji i konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i rolnicy z terenu powiatu włodawskiego.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Obecność ZSCKR z Korolówki – Osady w konferencji miała charakter promocyjny. Nauczyciele i młodzież przygotowali stoisko z materiałami promującymi oraz degustację świeżo pieczonych gofrów z pysznymi owocowymi dodatkami oraz ciasta i ciasteczka, do których najchętniej lgnęły dzieci. Wiele emocji uczestnikom i gościom wydarzenia dostarczył występ szkolnego zespołu teatralnego „Korale”.

Zespół przygotował dwie scenki kabaretowe: „Jaś i Małgosia” i „Pamiętajmy o bezpieczeństwie”, trafiając w gusta zarówno najmłodszej i nieco poważniejszej widowni. Z przymrużeniem oka przybliżono niełatwy temat bezpieczeństwa na wsi.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Przygotowanie stoiska: p. Diana Łubkowska, Agnieszka Jaszczuk z uczniami: Weronika Kostka, Klaudia Ochrymiuk, Kacper Baj, Joanna Kopiel, Natalia Biernacka, Anna Pietrzak Kinga Baj, Agata Zagajska, Krzysztof Matczuk

Zespół „Korale”: Iwona Karpińska, Monika Sawka, Ola Skibińska, Piotr Jaszczuk, Adam Czelej, Konrad Romaszewski, Piotr Stasiak, Damian Szlechta, Radek Tadeniewicz, Rafał Zamrowski pod kierunkiem p. Katarzyny Bajdek – Tetiurki i Ewy Krzywani.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Organizator i koordynator udziału szkoły w konferencji: p. Krzysztof Horszczaruk – kierownik praktycznej nauki zawodu.

 

Ewa Krzywania

źródło: zsr-korolowka.pl

  data publikacji: 07/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Święto Niepodległości we Włodawie

 Święto Niepodległości we Włodawie  

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą we Włodawie wyjątkowe. A to za sprawą połączenia ich z obchodami Roku Kościuszki, którego centralnym elementem będzie odsłonięcie, właśnie 11 listopada, odnowionego pomnika naszego bohatera.

Uroczystości rozpoczną się już w przeddzień, 10 listopada o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej sesją popularno-naukową – Naczelnik w sukmanie – rycerz wolności, równości i braterstwa – jego związki z Lubelszczyzną i Ziemią Włodawską. Następnego dnia obchody zaczną się mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 10.30. Stamtąd po mszy nastąpi przemarsz pod pomnik T. Kościuszki, gdzie nastąpi jego uroczyste odsłonięcie.

Po przemówieniu przewodniczącego rady powiatu i złożeniu wiązanek pod pomnikiem rozpocznie się w sali kina akademia patriotyczna przygotowana przez uczniów I LO.

W niedzielę, 12 listopada obchody Roku Kościuszki zakończy we włodawskim WDK Przegląd Piosenki Żołnierskiej – Za mundurem panny sznurem.   Uroczystości organizują wspólnie – starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński

źródło: www.wlodawa.eu www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 06/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Program "Maluch+"

Program

 

„MALUCH+” 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Liczba tych instytucji i miejsc opieki stale się zwiększa, jednak konieczne jest podejmowanie kolejnych działań zwiększających trend wzrostowy.

Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania jest 450 mln zł (w rezerwie celowej - 250 mln zł, w planie finansowym Funduszu Pracy – 200 mln zł), tj. o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r.

Terminy składania ofert:
dla modułu 1 – 24 listopada 2017 r.
dla modułu 2 – 17 listopada 2017 r.
dla modułu 3 – 17 listopada 2017 r.
dla modułu 4 – 17 listopada 2017 r.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty, województwa), osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (w tym uczelni i współpracujących z uczelniami podmiotów), które w zależności od modułu mogą ubiegać się o środki na:

  • moduł 1 (dla jst): tworzenie nowych miejsc opieki i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc, a także samo utworzenie miejsc: moduł 1a: dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dotacji nie przekracza 3 mln zł; moduł 1b: dofinansowywane będą zadania na terenie gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce lub nie funkcjonują instytucje opieki ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie lub wnioskowana wysokość dotacji przekracza 3 mln zł;
  • moduł 2 (dla gmin): zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu „MALUCH”;
  • moduł 3 (dla podmiotów innych niż jst): tworzenie nowych miejsc opieki przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie) i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc, a także samo utworzenie miejsc;
  • moduł 4 (dla podmiotów innych niż jst): zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie).
Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa www.mpips.gov.pl 

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 03/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Patriotyzm, Jan Paweł II i Kapliczki Polskie

W czwartek 26 października 2017 r., mieszkańcy naszego powiatu wzięli udział w seminarium zorganizowanym w ramach projektu „ A to Polska właśnie... kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego".

Licznych gości powitali przedstawiciele partnerów organizacyjnych: Joanna Kołtun, koordynator i reprezentantka Stowarzyszenia „Lepsze Jutro"; w imieniu Burmistrza Włodawy, Joanna Pogonowska, zajmująca stanowisko ds. społecznych, kultury, sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Jacek Żurawski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Kilkoma ciepłymi słowami wsparł nas również Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk, znany ze swojego zamiłowania do zagadnień historycznych i regionalistycznych.

Program seminarium objął następujące wystąpienia:

- Kapliczki w krajobrazie Polesia a duchowość i patriotyzm mieszkańców - prof. Eugeniusz Wilkowski, Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej,

- Kapliczki o tematyce patriotyczno-historycznej z kolekcji Jan Paweł II i Kapliczki polskie - Szczepan Ignaczyński, artysta i rzeźbiarz z Kraśnika,

 

- Prezentację projektu „ A to Polska właśnie ... kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego" realizowanego dla uczczenia stulecia odzyskania Niepodległości - Jolanta Kołtun, koordynator projektów, Stowarzyszenie „Lepsze Jutro".

Spotkanie dodatkowo umilił wokalny występ dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Włodawie, pod opieką Pań Beaty Bytof i Moniki Derkacz.

Urszula Panasiuk

źródło: www.mbpwlodawa.pl

data publikacji: 31/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Ja też potrafię

 

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie to goście zawsze mile widziani w bibliotecznych progach. W środowe przedpołudnie (25.10.17 r.) grupa rozśpiewanych i roztańczonych dzieciaków opanowała naszą instytucję dzieląc się swoimi talentami.

Pretekstem do spotkania był wernisaż prac wykonanych podczas pleneru artystycznego w Okunince realizowanego w ramach projektu „Młodzi LUBią Kulturę: Lubelska sieć edukacji kulturalnej". W warsztatach wzięło udział 25 wychowanków SOSW. Celem pleneru było rozwijanie umiejętności i talentów artystycznych, budzenie kreatywności oraz rehabilitacja przez sztukę.

 

Wyjazd, choć krótki, okazał się baaardzo owocny. W jego wyniku nasza Galeria Na Poddaszu zapełniła się pracami makrofotograficznymi, rysunkami, malowanymi poduchami, zabawkami i bawełnianymi torbami. Na półkach stanęły prace z powertexu i gliny.

Wychowankowie i opiekunowie powitali swoich gości prezentacją talentów innych, niż te manualne. Zespół Taneczny „Iskierki" rozbujał publiczność tańcząc do cygańskich melodii. Formacja „G-dur" zaprezentowała własne interpretacje znanych muzycznych przebojów, a Grupa Teatralna „Iskierki" rozbawiła do łez spektaklem „Czerwony Kapturek".

 

Najmłodsi goście wernisażu opuścili bibliotekę z kolorowymi buziami, dzięki Paniom z SOSW, które niestrudzenie wymyślały kolejne fantazyjne wzory, oraz z balonami splatanymi przez Panie z Koła Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie".   Wystawę zwiedzać można w Galerii Na Poddaszu w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Urszula Panasiuk

źródło: mbpwlodawa.pl

data publikacji: 26/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - V Regionalny Przegląd Chórów i Scholi

 

Dnia 22 października 2017 roku odbył się V Regionalny Przegląd Chórów i Scholi „Jak Paciorki Różańca”. W niedzielne popołudnie Świątynia zapełniła się słuchaczami i zaproszonymi artystami aby słuchać na żywo pieśni ku czci Matki Bożej Różańcowej. Wszystkich ciągnęła myśl, by zanurzyć się w harmonii głosów dzieci, młodzieży i dorosłych jak tylko można najpiękniej.

Pierwsza wystąpiła scholaz sąsiedniej Hanny; grupa prowadzona przez instruktor GOKIS Elżbietę Rutę wykonała 3 utwory „Zbliża się do nas, idzie polami”, „Jest na świecie Miłość” i „O Cudowna Maryjo”. Z towarzyszeniem gitarowym pięcioro dziewcząt w polifoniczny sposób od razu podniosły w górę poziom przeglądu. W dalszej części zaprezentowała się schola z parafii p.w. Narodzenia NMP w Motwicy.

Dziewczynki i chłopcy od przedszkolaka do nastolatka przebrane w peleryny skoncentrowane i pełną buzią śpiewu wykonały „Do Maryi tup”, „Pani Fatimska” i „Trzymamy się Mamy”. Kolejna grupa to schola „Uratowani” z Kodnia prowadzona przez Barbarę Sacharczuk. Dziewczęta z subtelnym własnym akompaniamentem zaśpiewały: „Maryjo Śliczna Pani”, „Wywyższamy Cię” i „Wśród tylu dróg”.

Jako ostatni w kat. schole zaprezentowała się grupa „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz. Doświadczone w występach prowadzone przez instruktor GOK Elżbietę Gruszkowską zaśpiewali dynamicznie bez tremy: „Powierz się Matce”, „Błogosław duszo moja Pana”.

[wp_ad_camp_4]

Po prezentacjach czterech schol na stopniach prezbiterium rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy przywitany został gromkimi oklaskami Chór „Corda Vox” z Parafii św. Trójcy w Terespolu. Chór prowadzi nauczyciel muzyki Tomasz Jezuit. Od 22 lat chór działa przy terespolskiej „Jedynce”. Młodzież zaśpiewała „Jest na świecie Miłość”, „Spójrz Ojcze Nasz”, „Chwalę Ciebie Panie”.

Z odległego Chełma przyjechał Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” śpiewający przy Chełmskim Domu Kultury. Dyrygent Pani Danuta Bałka - Kozłowska poprowadziła wykonanie: „Ave Maria” – Jacoba Arcadelta, „O Matko miłościwa” – harm. Jacka Sykulskiego i „Narodu wspomożenie” ks. M. Winiarza. Chór mieszany, głosy pewne, zróżnicowana dynamika – piękne wykonanie.

 

Kolejna gwiazda to 40 letnia tradycja z Włodawy „Fletnia Pana” na czele z dyrygentem Pawłem Łobaczem, utwory „Ave Maria – Luis de Viktoria”, „Bogarodzico dziewico” – Jan Żukowski” i „Bohorodice Djevo - Siergiej Rachmaninov”. Repertuar wymagający profesjonalizmu, ale dla „Fletni Pana” to standard. Przegląd chórów i scholi zakończył jedyny chór męski „Ave” ze Sławatycz na czele z dyrygentem Ludwikiem Sławińskim. Panowie acapella zaśpiewali: „Maryjo my Twe dzieci” ks. A Chlondowskiego, „Aniołów chóry” M. Sawa oprac. Paweł Selidman „Różańcowa Pani nieba ziemi”.

Występy schol i chórów były nagradzane gromkimi oklaskami. Gościnnie poza konkursem przeglądu w czasie prac komisji w repertuarze pieśni maryjnej wystąpiły „Sławatyckie Emerytki” z miejscowego GOK. Po zakończeniu prezentacji chórów powołane przez organizatorów jury dokonało wyboru Grand Prix V Przeglądu. W kategorii chóry Grand Prix zdobył Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” z Chełma, natomiast w kategorii scholi Grand Prix zdobyła Schola Młodzieżowa GOKIS z Hanny otrzymując w nagrodę ręcznie zdobione szklane wazony.

 

Wszystkie chóry i schole otrzymały grawertony i albumy z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach. Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjnie już lody włoskie ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz.

Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Powiatu Bialskiego i Gminy Sławatycze. Organizatorami Przeglądu byli: Proboszcz Parafii p.w. MBR w Sławatyczach, Starosta Bialski, Wójt Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Foto: Mariusz Pruniewicz

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 25/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Bielski Talent Precasting

 

21 października br. w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbył się casting dla osób chętnych posiadających talent kwalifikujący uczestników do konkursu pt.” Bialski Talent” organizowany już po raz V przez portal Biała24 i Bialskie Centrum Kultury.

Tym razem jak tez w poprzednich latach dominowały młode talenty wokalne i 1 grupa taneczna.

Po prezentacjach zaproszenia do głównego castingu w Białej Podlaskiej otrzymali:

Paulina Buraczyńska
Amelia Skibińska
Amelia Popko
Weronika Osypowicz
Wiktoria Gruszkowska
Maria Jaszczuk
Adam Pawłowski
grupa wokalna „Mówcie co chcecie”
grupa taneczna „Zumbastyczne dzieciaki”
 

W/w zostali zaproszeni na główny casting przed profesjonalnym jury w Bialskim Centrum Kultury. Tam wybrana zostanie finałowa dwudziestka piątka z powiatu bialskiego, która występować będzie podczas finałowych koncertów. Osoby lub zespoły, które znajdą się na podium wygrają nagrody o łącznej wartości około 10 tys. złotych!

źródło: www.slawatycze.pl

A tak wyglądał kasting w Sławatyczach do Bielskiego Talentu w roku 2012    

źródło: YT.be

data publikacji: 25/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Muzyczny wieczór nad Bugiem

Jesienny piknik rodzinny pn” Muzyczny wieczór nad Bugiem” odbył się 8 października w parku przy kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach zorganizowany współfinansowany przez Powiat Bialski i Gminę Sławatycze.

Występy zespołów rozpoczęły o godzinie 13.30. Dawkę muzycznych atrakcji zapewniły takie zespoły i soliści jak: Bracia P, Mówcie co chcecie, Nadbużańskie Słowiki, orkiestra dęta, Elżbieta Gruszkowska, Weronika Michalczuk i Iza Jaszczuk.

 

Barwy złotej jesieni i kapryśna aura nie przeszkadzały orkiestrze dętej pod dyrekcją Piotra Gierulskiego na zaprezentowanie znanych przebojowych utworów. W żywiołowym koncercie w repertuarze najnowszych przebojów wystąpiły „Nadbużańskie Słowiki” przeganiając przynajmniej na chwilę deszczowe chmury.

 

Grupa „Mówcie co chcecie” zaprezentowała swoje najnowsze przeboje w stylu rap. W dalszej części prezentacji muzycznych miejscowy duet „Bracia P” i wokalistka Elżbieta Gruszkowska w serca słuchaczy wlały ogrom słońca i słodyczy wykonując największe przeboje z lat 80 i 90 –tych.   Oprócz dobrej muzyki były także kiełbaski z grila i gorące napoje.  Pomimo deszczowych chmur dominowały uśmiech i miła atmosfera

 

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 24/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - 20-lecie patronatu Franciszka Kleeberga

Minęło już 20 lat od momentu, w którym Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie zyskała imię generała Franciszka Kleeberga. Z tej okazji w dniach 13-15 października 2017 r. odbyły się uroczystości związane z tym jubileuszem.

Warto wspomnieć, że imprezą poprzedzającą uroczystości był rajd "Barwy Jesieni" śladami patrona gen. Franciszka Kleeberga, który odbył się 7 października 2017 r. Uczniowie, rodzice i nauczyciele podążali szlakiem, którym niegdyś kroczył patron naszej szkoły.

 

Obchody rozpoczęły się uroczystą akademią połączoną z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego pan Dyrektor Janusz Korneluk, wspomniał postać patrona i podkreślił jego znaczenie jako właściwego wzorca dla kolejnych młodych pokoleń.

Podczas uroczystości głos zabrali: starszy wizytator pani Krystyna Sawicka i Burmistrz Włodawy pan Wiesław Muszyński. Następnie pan dyrektor ogłosił zwycięzców szkolnego turnieju wiedzy o gen. Franciszku Kleebergu i Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”. Podniosły nastrój podkreślił koncert pieśni z okresu II wojny światowej w wykonaniu szkolnego zespołu Canto i chóru Gaudeamus.

 

14 października odbył się festyn rodzinny na Błoniach w Orchówku połączony z III Hubertusem Włodawskim, który zainaugurowały szkolne przełajowe biegi kleebergowskie. W biegach uczestniczyli uczniowie z poszczególnych klas, rodzice i nauczyciele. Atrakcją festynu były pokazy konne, „dmuchańce” oraz „pogoń za lisem”, w której udział wzięli uczniowie szkoły.

W niedzielę, 15 października, odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie z udziałem pocztu sztandarowego w intencji społeczności szkolnej.

 

Ważnym elementem obchodów 20. rocznicy nadania imienia szkole był konkurs na wykonanie plakatu o patronie szkoły przez uczniów klas VII. Prace siódmoklasistów zdobią hol główny szkoły. Ponadto wciąż można wziąć udział w konkursie na pieśń o szkole i patronie. Prace należy składać do 15 grudnia 2017 r. Organizatorami III Hubertusa Włodawskiego byli Polescy Miłośnicy Koni i Jeździectwa oraz Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie.

Nagrody sponsorowali: Burmistrz Włodawy, Wójt Gminy Włodawa, Rada Rodziców przy SP3 we Włodawie oraz Eko-Agro Ekspert Wiesław Gryglicki i Stajnia Westa.

źródło: http://sp3wlodawa.pl

data publikacji: 23/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy