koncert - Strona 60 z 79 - wlodawa.NET

Nominowani do Honorowego Tytułu „(W)schody Powiatu Włodawskiego”

W piątek, 21 kwietnia podczas uroczystej gali w Urszulinie nastąpi rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu do tyłu „(W)schodu Powiatu Włodawskiego”. Wśród nominowanych jest 9 podmiotów: dwie osoby, trzy firmy i cztery instytucje. Poniżej przedstawiamy sylwetki Nominatów. W każdej kategorii zwycięzca otrzyma piękną statuetkę. Laureatów wyznaczy Kapituła. Poniżej przedstawiamy sylwetki Nominatów. W każdej kategorii zwycięzca otrzyma piękną statuetkę. Laureatów wyznaczy Kapituła.

Kategoria Instytucja:

- Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie Biblioteka, poza podstawową działalnością biblioteczną, jest propagatorem szeroko pojętego dziedzictwa narodowego, a w szczególności promotorem kultury lokalnej. Organizuję liczne wernisaże: malarskie, fotograficzne, poetyckie; koncerty, spotkania młodzieżowe, debaty, szkolenia, kursy. W Rankingu Bibliotek 2016 zajęła II miejsce w kraju oraz tytuł najlepszej biblioteki w woj. Lubelskim.

- Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku Od 27 lat Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku zapewnia dzieciom, młodzieży i dorosłym rozrywkę, stwarza warunki do rozwijania talentów, propaguje lokalnych artystów, dba o zachowanie regionalnych tradycji oraz promuje gminę i powiat na terenie areny lokalnej, wojewódzkiej, a także ogólnopolskiej. Ponadto GOK w Hańsku popularyzuje dorobek kulturalny regionu, umożliwiając prezentację i konfrontację zespołów i twórców, organizując przeglądy, konkursy, plenery i warsztaty. Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku prowadzi działalność w trzech placówkach: Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku, Dom Kultury w Dubecznie oraz Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk.

- Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego Stowarzyszenie założono w 2005 r., od roku 2009 posiada status OPP. Na dzień 31.12.2016 r. Stowarzyszenie liczyło 92 członków podzielonych na grupie twórcze: grupa rzeźbiarska licząca 14 członków, grupa malarska licząca 17 członków, grupa poetycka licząca 19 członków, Zespół Śpiewaczy „ Kresowianki” liczący 18 osób, grupa wolnych twórców – tkaczki, wikliniarze, kowale itp. licząca 24 osób członkowie. Stowarzyszenia brali udział w: spotkaniach twórców - przynajmniej raz w miesiącu, festiwalach, przeglądach, festynach, dożynkach, jarmarkach, plenerach, wystawach itp., na terenie całego kraju i za granicą.

[wp_ad_camp_1]

- Poleski Park Narodowy PPN utworzony został 1 maja 1990 r. Podstawowym zadaniem PPN jest ochrona przyrody leżącej w obrębie Parku; największą uwagą są obdarzane ekosystemy torfowiskowe. Ważniejszymi zadaniami PPN z zakresu ochrony przyrody są: - poprawa stosunków wodnych, czynna ochrona obszarów otwartych, głównie torfowisk niskich, wysokich i przejściowych, przebudowa drzewostanów PPN, restytucja cietrzewia. Inne ważne zadania Parku to prowadzenie i wspieranie działalności naukowo-badawczej, prowadzenie edukacji ekologicznej, działalności wydawniczej oraz udostępnianie dla turystyki. Jednym z najistotniejszych zadań promocyjnych należy szeroko rozumiana edukacja dzieci i młodzieży. PPN słynie z profesjonalnej obsługi tysięcy turystów oraz bardzo atrakcyjnej formy zachęcania ich do odwiedzania tego wyjątkowego miejsca. Na 23 istniejące parki narodowe w Polsce PPN należy do tych wybijających się, dzięki czemu powiat włodawski jest wyróżniającym się regionem turystycznym.

[wp_ad_camp_2]

Kategoria: Firma

- Agromarina Sp.z.o.o. z Kulczyna Agromarina Sp. z. o.o. jest gospodarstwem rolnym specjalizującym się w produkcji mleka. Działalność prowadzi na terenie dwóch gmin: gminy Hańsk i Urszulin. Rozpoczynając działalność w 2001 roku spółka zakupiła stado podstawowe liczące 80 sztuk krów i zarudniła 15 pracowników. W 2002 roku została wybudowana hala udojowa typu rybia ość z 32 stanowiskami udojowymi w miejscowości Kulczyn. Obecnie zatrudnionych jest 44 pracowników, którym spółka zapewnia nowoczesne i bezpieczne miejsca pracy oraz pozwala na rozwój zawodowy. Produkcja mleka kształtuje się na poziomie 24 000 litrów dziennie. W ciągu 16 lat prowadzonej działalności gospodarstwo otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Agromarina funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z gminy Hańsk.

- Huta Szkła w Dubecznie Rok powstania 1872 r. Od początku swego istnienia jest to jeden z większych zakładów pracy w regionie. Zatrudniał do 500 – 600 osób. Do dzisiaj jest on największym pracodawcą w powiecie włodawskim. Zarówno w okresie międzywojennym, jak i po wojnie, następowania duża rotacja zatrudnienia. Hutnicy często wyjeżdżali do innych hut szkła w poszukiwaniu pracy (w okresach przerw w produkcji) i lepszych warunków zatrudnienia. Najlepsi w swoim fachu byli bowiem bardzo dobrze wynagradzani i nie mieli problemu ze znalezieniem lepszego miejsca pracy. W 1998 r., po upadłości LHS, została sprywatyzowana. Należy do Tadeusza Wrześniaka. Produkcja, która trafia zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport, to głównie szkło stołowe, najczęściej różnego gatunku kieliszki. Huta jest cenionym, uznanym i renomowanym eksporterem, którego wyroby doskonale promują nie tylko sam zakład, ale i powiat włodawski. Dzięki wyrobom szklanym Dubeczno, jak i powiat włodawski jest rozpoznawalny w kraju, a zwłaszcza poza jego granicami.

- Hotel Drob Hotel Drob to trzygwiazdkowy obiekt położony w Urszulinie w sercu Poleskiego Parku Narodowego. Hotel od samego początku jest własnością Marii i Ryszarda Drobów, którzy wyspecjalizowali się w usługach hotelarsko-gastronomicznych. Hotel sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów, m.in. z uwagi na bardzo wysoki poziom usług tam oferowanych. Właściciele, pomimo tego, że otworzyli hotel w 2006 r. cały czas rozwijają działalność. Modernizują obiekt, zatrudniają coraz więcej osób i tworzą prawdziwą markę hotelu. Obecnie pracuje w Drobie 30 osób. Hotel Drob jest idealnym miejscem zarówno dla osób chcących wypacać, jak i dla tych, którzy aktywnie chcą spędzić czas. Dal tych drugich jest bowiem kort tenisowy oraz boisko do siatkówki. Dla najmłodszych z koeli przygotowano kącik zabaw w hotelu, a na zewnątrz atrakcyjny, w pełni bezpieczny plac zabaw.

[wp_ad_camp_6]

Kategoria: Osoba

- Stanisław Baj Prof. Stanisław Baj urodził się we wsi Dołhobrody koło Włodawy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. W latach 2004-2012 pełnił funkcję prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Zagranicą, obecnie członek Senatu ASP kadencji 2016- 2020. Równolegle z dydaktyczną pracą na ASP w latach 1996-2001 prowadził seminaria z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artysta jest autorem ponad 100 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w: Niemczech, Grecji, Rosji, Kanadzie; uczestniczył także w ponad stu wystawach zbiorowych. W 1988 stypendysta Fundacji im. Jana Pawła II w Rzymie. Jego twórczość uhonorowana została m.in. nagrodą uzyskaną 1981 roku na II Ogólnopolskim Triennale Portretu współczesnego w Radomiu oraz medalem „ Bene merenti” przyznanego przez Papieża Jana Pawła II. Tematykę i problemy dla swoich twórczych penetracji odnalazł w swej rodzinnej nadbużańskiej miejscowości Dołhobrodach. Twórczość Stanisława Baja to przede wszystkim dwie różne sfery malarstwa: portret i pejzaż.

[wp_ad_camp_4]

- Konrad Smoliński Dr Konrad Smoliński studiował fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Doktorat z ekonometrii ukończył na European University Institute we Florencji. Związany był też z University College London i grupą w CeMMAP w Londynie. W pracy naukowej skupił się w ogół mikroekonomicznej teorii decyzji oraz modelowania matematycznego w naukach społecznych, ekonomii, socjologii, psychologii. Jest pasjonatem astronomii i fizyki. W rodzinnej Włodawie założył młodzieżowe koło astronomiczne ‘ Pulsar’ przy ZSZ nr 1 i II LO, które działa nieprzerwalnie od blisko 25 lat. W swojej działalności społecznej z powodzeniem łączy ze sobą dziedziny z pozoru niemające ze sobą nic wspólnego. Np. działania kulturalne z nauk, czy sportem. To drugie miało miejsce podczas Festiwalu Sztuka Pod Koszem, który odbył się we Włodawie 5-7 sierpnia 2016 r. Sztuka pod Koszem to więcej niż festiwal.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 20/04/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach

Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach

      W Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim młodzież z parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach czynnie uczestniczyła w nocnej adoracji. Miejscowa schola przedstawiła słowno - muzyczne rozważania wprowadzając w nastrój sprzyjający modlitwie i refleksji uczestników adoracji by mogli oddać swoje myśli i zwątpienia Bogu; by zrozumieli jak wiele Bóg zrobił dla nas.

[wp_ad_camp_1]

     Do rozważań dołączył o. Ryszard Sierański z Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, który przypomniał nam, że Jezus umierając za nas poświęcił aż tyle a my poświęćmy mu czuwając choć chwilę. W nocnej adoracji uczestniczył męski chór AVE, który wyśpiewał szeroki repertuar pieśni wielkopostnych.

Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach

Młodzieńcy przebrani w wojskowe mundury, ze zmianami co pół godziny trzymali straż przy Grobie Pańskim. Dziewczęta w białych sukniach prowadziły adorację modlitewną. Adorację do białego rana prowadziły również kółka żywego różańca (męskie i żeńskie).

W Niedzielę Wielkanocną sprawowana była msza św. rezurekcyjna, w której licznie uczestniczyli parafianie.

Więcej zdjęć Adoracja przy Grobie Pańskim w Parafii MBR w Sławatyczach

Tekst: B. Szulej Foto: I. Jaszczuk

źródło: www.slawatycze.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 20/04/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Wielkopostne Czuwanie [ Wideo ]

[ Wideo ]  Wielkopostne Czuwanie

2 kwietnia w naszej parafii odbył się koncert poświęcony Jezusowi w czasie Wielkiego Postu. Do kościoła p.w. Matki Bożej Różańcowej przyszło wielu wiernych parafian, chcąc tego wieczoru zanurzyć się w modlitwie.

Był to dobry czas na to, by oddać swoje myśli i zwątpienia Bogu. Pieśni, proste i bezpośrednie rozważania przygotowane zostały przez grupę wokalno-instrumentalną "Nadbużańskie Słowiki" z miejscowego Ośrodka Kultury.

[wp_ad_camp_4]

     Wzruszeń nie brakowało, każdy z nas miał chwilę, by uświadomić sobie, jak wiele Pan nasz, Bóg i Król zrobił dla nas. Tematem czuwania było:" Jezus umierając za Ciebie poświęcił aż tyle, czy Ty jesteś w stanie poświęcić choć chwilę?".

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Dla wielu z nas wyzwaniem było przyjście wieczorem przed ołtarz, ale poświęcając tę chwilę, na pewno było warto.

Tekst: I .Jaszczuk Foto: R. Szczur, Video: B.Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 08/04/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Mój Chrystus Połamany

Wieczór teatralny Sławatycze

Dnia 19 marca w godzinach wieczornych w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyło się spotkanie w gronie ludzi przedkładających żywe słowo nad błękitny ekranik, na spektaklu Mój Chrystus Połamany, opartego na motywach powieści Ramona Cue Romano S.I,,Mój Chrystus Połamany".

[wp_ad_camp_5]

Obserwując zmagania naszych aktorów z miejscowego Teatru Niezależnego Wieku, rewidowaliśmy prawdę o nas samych w relacji z Jezusem...bez ręki, bez nogi i bez twarzy „ z pijaczką, z narkomanką, i...,,kolorową" kobietą, no i oczywiście z siostrą żyjącą w świecie kulturalnych i szacownych ludzi omijających szerokim łukiem,,gorszy gatunek tych obok". Myślę, że w głębi duszy każdy w którymś z bohaterów odnalazł ślad siebie.

[wp_ad_camp_4]

Nasi aktorzy dorośli, młodzież i dziatwa dali z siebie wszystko! Na podkreślenie zasługuje fakt wielkiego zaangażowania się osób obsługi technicznej, bez ich aktywnego udziału przedstawienie nie zaistniałoby na takim poziomie; dziękujemy dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach, paniom:

Wieczór teatralny Sławatycze

Monice Jarmoszewicz, Halinie Chyz, Beacie Gierlińskiej. Bardzo dziękujemy całej naszej wiernej publiczności z Ks. Mirosławem Krupskim, władzom i pracownikom gminy z Panem Wójtem Grzegorzem Kiec na czele, zapraszamy już wkrótce na nowe przedstawienia.

tekst: Jolanta Barańska

źródło: www.slawatycze.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 22/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Dzień Kobiet w Sławatyczach

Sławatycze Dzień Kobiet

Nieco później, bo w sobotę 11 marca, Panie z terenu Gminy Sławatycze świętowały przypadający Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kiec do Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach przybyło kilkadziesiąt mieszkanek naszej gminy, które miały okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu, przygotowanego specjalnie dla nich przez Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość rozpoczęły gorące życzenia dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej z terenu gminy Sławatycze złożone w imieniu panów przez Wójta Grzegorza Kiec i Dyrektora GOK Bolesława Szuleja.

[wp_ad_camp_4]

W koncercie przed żeńską publicznością specjalnie dla Pań wystąpił utalentowany muzycznie Adam Pawłowski uczeń miejscowego Gimnazjum. Największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej zaprezentowali miejscowi artyści Sławomir i Janusz Pruniewicz. Romanse rosyjskie w koncercie dla Pań zaśpiewał Włodzimierz Filipow muzyk, kompozytor i aranżer. Spotkanie kobiet swoim żywiołowym występem uświetniła Elżbieta Gruszkowska instruktor miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury w znanych przebojach z lat 80 i 90. Zaproszeni artyści rozgrzali całą publiczność, która wspólnie z nimi śpiewała i świetnie się przy tym bawiła.

Niespodzianką uroczystości była czekolada wręczona wszystkim uczestniczkom spotkania przez Wójta Grzegorza Kiec.

[wp_ad_camp_5]

Dla wszystkich uczestników przygotowano imprezowe przekąski i słodki poczęstunek. Pojawiły się też przedstawicielki firmy kosmetycznej AVON, dzięki którym przybyłe Panie mogły wykonać zabiegi pielęgnacji dłoni, a także zasięgnąć wielu cennych porad.

W imprezie swoją obecnością zaszczyciły Panie ze Sławatycz, Jabłecznej, Lisznej, Krzywowólki, Zańkowa, Nowosiółek i Mościc Dolnych. Wśród nich obecne były Panie reprezentujące Radę Gminy na czele z Panią Jolantą Buczek Przewodniczącą Rady, przedstawicielki Sołectw, zakładów pracy, Panie z firm prywatnych, organizacji jak Związek Emerytów i Rencistów i stowarzyszeń. Miła atmosfera, jaka panowała podczas imprezy, pozwoliła mieszkankom gminy na oderwanie się od codziennych trosk i obowiązków.

Sławatycze Dzień Kobiet

Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach kieruje podziękowania wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu tego święta.

Tekst i foto: B. Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 16/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Gminny Dzień Kobiet w Różance

Różanka Dzień Kobiet

Tradycją stało się wspólne świętowanie Dnia Kobiet przez panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich gminy Włodawa. Tegoroczne święto obchodzono 5 marca w Różance, gdzie na zaproszenie wójta gminy Włodawa odpowiedziały niemal wszystkie gminne Koła, a także zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie” z Włodawy, panie sołtyski z Różanki i Korolówki oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Różance.

[wp_ad_camp_4]

W ramach obchodów zorganizowano dla pań warsztaty artystyczne, prowadzone przez Jolantę Madej z Pracowni Artystycznej Arteja, która instruowała panie podczas wykonywania aniołów techniką powertexu. W efekcie powstały prawdziwe rękodzielnicze dzieła sztuki. Chętne panie mogły również pomalować figury gipsowe przygotowane przez osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Niespodzianką była wizyta panów: wójta Tadeusza Sawickiego, radnego Andrzeja Lisa i radnego Bogusława Wieliczki, którzy obdarowali każdą z pań kwiatkiem i życzeniami. Dopełnieniem akcentu był okolicznościowy tort, wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Różance – gospodyń uroczystości. Panie z Różanieckiego Koła przygotowały również wspaniały poczęstunek.

Różanka Dzień Kobiet

Organizatorami uroczystości byli: Referat Kultury Urzędu Gminy Włodawa, Koło Gospodyń Wiejskich w Różance.

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 15/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zabawa karnawałowa w Różance

Karnawał Różanka

Karnawał trwa w najlepsze…Pan Andrzej Lis - Dyrektor DPS " Senior" w Różance dnia 23.02.2017r. na uroczystej dorocznej Zabawie Karnawałowej powitał zroszonych gości: - Zespół "Wrzos" pod opieką Pani Ireny Tetych, działający przy PZERiI we Włodawie; - STKN - Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej wraz z Prezes Panią Barbarą Litwiniuk;

[wp_ad_camp_4]

- Grupa Poetycka "Nadbużańska Fraza"; - Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" pod przewodnictwem Pani Barbary Litwiniuk; - Stowarzyszenie Seniorów " Złota Jesień" wraz z Prezesem Panem Zbigniewem Teodorowiczem. Tradycyjnie już o oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony zespół "Luxband".

[wp_ad_camp_5]

Przy skocznych dźwiękach muzyki chętnych do tańca nie brakowało. Miłym akcentem zabawy były występy zaproszonych gości, a słodka niespodzianka i pyszny poczęstunek uświetniły nasz bal. Karnawałowy nastrój przelaliśmy na papier i na długo pozostanie w naszych sercach. Dziękujemy!

Karnawał Różanka

 źródło: http://dps.senior.com.pl/

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 04/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

"Jan Brzechwa" w Różance

Jan Brzechwa w Różance Czytelnictwo i promocja książki jest bardzo ważnym zadaniem każdej szkoły. By zaciekawić i zachęcić uczniów do sięgnięcie po książkę w Szkole Podstawowej im. Róży Marii Zamoyskiej w Różance zorganizowano "Spotkanie z Janem Brzechwą". W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z dwóch szkół: Żukowa i Różanki. Odbyło się ono w ramach współpracy bibliotek szkolnych.

[wp_ad_camp_5]

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie pod opieką p. Ewy Żakowskiej prezentowali najbardziej znane utwory poety, a dzieci z Różanki odpowiadały później na szczegółowe pytania dotyczące ich treści. Nikt tutaj się nie nudził, sprawdziły się w praktyce słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej: "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".  Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia i akcje sprawią, że fatalne statystyki dotyczące czytelnictwa ulegną poprawie.

Jan Brzechwa w Różance

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 03/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kiermasz z racji odpustu ku czci św. Walentego

Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach

14 lutego br. po głównych uroczystościach odpustowych ku czci św. Walentego w Sali GOK odbył się Kiermasz Walentynkowy. Na przygotowanych stoiskach, które nawiązywały swoim wystrojem do klimatu Walentynek, można było podziwiać i zakupić różne przepiękne arcydzieła i przedmioty z przeznaczeniem na prezent dla najbliższej osoby wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy ze Sławatycz, dzieci i młodzież z miejscowego Zespołu Szkół, rodzimych twórców z gminy Sławatycze i Hanna: Panie Małgorzatę Jaroszuk, Jadwigę Golińską, Halinę Grocholską, Małgorzatę Tymoszuk. Misternie wykonane obrazy, szklane wazony, korale, kompozycje kwiatowe, wyroby koronkarskie, oraz inne przedmioty cieszyły się dużą popularnością wśród zainteresowanych uczestników kiermaszu.

[wp_ad_camp_4]

Wśród stoisk z rękodziełem znalazło się również stoisko z kosmetykami, które było bardzo oblegane szczególnie przez Panie; dodatkowo była możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu pielęgnacji dłoni opierającego się na peelingu oraz masażu olejkiem rozgrzewającym. Organizatorami kiermaszu byli Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka w Sławatyczach.

Kiermasz Walentynkowy w Sławatyczach

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst i foto: B. Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

 

data publikacji: 23/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy