koncert - Strona 61 z 79 - wlodawa.NET

Bal Studniówkowy ZSCKR Korolówka

Bal Studniówkowy w ZSZ Korolówka Na 100 dni przed maturą, 4 lutego 2017 roku nadszedł długo oczekiwany wieczór. W restauracji „Cwał” w Okunince tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce-Osadzie bawili się na Balu Studniówkowym. Towarzyszyli im zaproszeni goście: Dyrekcja Szkoły, Wychowawcy klas maturalnych, Grono Nauczycielskie oraz partnerzy i przyjaciele. Swoją obecnością zaszczycił nas również Starosta Powiatu Włodawskiego Pan Andrzej Romańczuk.

[wp_ad_camp_4] Na początku zabrał głos Dyrektor Szkoły Pan Leszek Młynarczyk życząc wszystkim wspaniałej zabawy oraz dokonał uroczystego otwarcia Balu Studniówkowego.

W imieniu rodziców zabrali głos pani Anna Pacek oraz pan Sławomir Aleksandrowicz, a uczniów reprezentowali: Julita Woźniak i Krystian Aleksandrowicz. Pan Dyrektor zaprosił maturzystów do tradycyjnego poloneza oraz zatańczył w pierwszej parze z uczennicą klasy maturalnej.

[wp_ad_camp_3]

Tegoroczni maturzyści podziękowali Dyrekcji i wychowawcom klas za trud i nauczycielom za cztery lata nauki, cierpliwość oraz wyrozumiałość.

Zanim rozpoczęli zabawę do białego rana, zasiedli razem do stołów i pozowali do wspólnych zdjęć. Później tańczyli, żartowali, a niektóre panie zmieniały buty na te z mniejszymi obcasami. Żyli chwilą i muzyką, na razie nie myśląc o czekających ich egzaminach. Na parkiecie nie zabrakło także rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Bal Studniówkowy w ZSZ Korolówka

Obszerna galeria zdjęć na stronie szkoły

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl

[mapsmarker marker="53"]

data publikacji: 22/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Oko i Zapałka

Zapałka w Oku

Tym razem „całkiem przypadkowo” 14 lutego, zaprzyjaźniony teatr z Rudy-Huty, przedstawił nam historię o związku dwojga ludzi, trochę sobą znudzonych ale którym chyba na sobie zależy. „Zapałka” nietypowa propozycja w repertuarze Teatru OKO, nakłania do myślenia o tym jak bardzo ważne, a może najważniejsze w życiu człowieka jest uczucie miłości, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów.

[wp_ad_camp_2]

Nie była to pierwsza wizyta młodych artystów w tym roku.  10 stycznia  przedstawili nam „Jednostkę”, spektakl spoglądający nieco inaczej na świat wirtualny. Nieważne, czy to jest smartfon, tablet czy komputer. Ważne jest ile czasu przy nim spędzamy myśląc, że robimy to dla przyjemności, odpoczynku…

[wp_ad_camp_3]

Zadaniem spektaklu nie jest całkowite zniechęcenie, lecz zwrócenie na uwagi na ile ten ekran jest narzędziem, a na ile pożeraczem czasu. „Jednostka” ma fabułę, której z pozoru nie widać. Spektakl może wciągać, bawić, śmieszyć, ale każe też się zastanowić czy właśnie teraz nie jest ten czas, żeby wyjrzeć poza monitor.

[wp_ad_camp_4]

Oba spektakle zostały ciepło przyjęte. Widzowie łącznie z wychowawcami, dyrektorem szkoły Leszkiem Młynarczykiem i kierownikiem internatu Magdaleną Ostrowicką długo dziękowali brawami oraz skromnym upominkiem.  Dziękujemy Marcinowi Woszczewskiemu, dyrektorowi Gminnego Ośrodka w Rudzie – Hucie i jego młodym aktorom za pokazanie pasji do teatru, i  za to że chętnie  chcą nas odwiedzać.  Organizatorami przyjazdu byli Aneta i Adam Orenczuk.

Zapałka w Oku

Obszerna galeria zdjęć na stronie szkoły

Adam Orenczuk

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 22/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kultura: W Orchówku śpiewają 

Orchówek Szkoła Sukces

Sukcesem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orchówku zakończyły się tegoroczne konkursy i festiwale muzyczne o tematyce świątecznej organizowane we Włodawie.

Konkurs Młodych Talentów organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 we Włodawie przyniósł naszym zespołom i solistom punktowane miejsca.

[wp_ad_camp_4]

Zespół „Gloria”- w skład którego wchodzą: Gabrysia Czelej, Maja Cenkała, Maja Chomiuk, Ola Gorczyńska, Adian Korneluk, Krystian Kratiuk, Eryk Dudziński, Martyna Cupryn, Magda Junasza, Wiktoria Ładziak, Patrycja Sobstyl, Martyna Zińczuk, Małgosia Zarczuk, Damian Nahuluk, Wiktoria Woźniak, Dominika Prokurat wyśpiewał I miejsce prezentując pastorałkę „Opłatek”, drugi zespół „Gloria 2” w składzie: Ilona Głowacka, Wiktoria Gotowiec i Amelia Pręciuk za pastorałkę „Choinka” również otrzymał I miejsce.

Natomiast nasi soliści: Damian Nahuluk –II miejsce i Adrian Korneluk- wyróżnienie.

 

Zobacz również:.

Orchówek: Bili rekord dla Niepodległej /wideo/

Orchówek: Zielona szkoła w Janowie Lubelskim

Włodawa: III Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Kolejną imprezą muzyczną, w której wzięliśmy udział był XI Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Tutaj nasz zespół „Gloria” wyśpiewał II miejsce. Opiekunem artystycznym zespołów i solistów jest p. Małgorzata Sakowicz.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Obszerna galeria zdjęć na stronie szkoły

źródło: http://www.szkolaorchowek.pl

data publikacji: 22/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kolędnicy z Wyryk

Kolednicy z Wyryk zesołu Korale W dniach 3- 5 lutego 2017 r. w Tarnogrodzie odbywał się 42 Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. W organizację wydarzenia włączyło się również Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej, Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury.

[wp_ad_camp_4]

Zespół „Korale” reprezentujący powiat włodawski wystąpił w drugim dniu Sejmiku, tj. 4 lutego z widowiskiem obrzędowym „Kolędnicy z Wyryk”. Naszym zamiarem było odtworzenie tradycyjnego i popularnego niegdyś bożonarodzeniowego zwyczaju kolędowania, wraz z jego wielokulturowością i bogactwem charakterystycznym dla ziemi nadbużańskiej.

W tegorocznej edycji wzięło udział trzynaście zespołów z czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Spektakle oglądała i oceniała Komisja Artystyczna pod przewodnictwem teatrologa prof. Lecha Śliwoniuka. W jej skład wchodzili: dr hab. Katarzyna Smyk – folklorysta, dr hab. Bożena Suchocka – reżyser oraz dr hab. Edward Wojtaszek – reżyser. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii z poprzedniej edycji sejmiku oraz zajęcia warsztatowe z Radą Artystyczną.

[wp_ad_camp_3]

W widowisku wystąpili uczniowie: Biernacka Natalia (kl. I PTB), Hasioli Anna, Patejuk Karolina (kl. I MT), Potapiuk Jakub (kl. I BT), Adamczyk Maja, Babut Karolina, Jaworski Michał (kl. II PTB), Jaszczuk Piotr, Karpińska Iwona, Skibińska Aleksandra (kl. III MT) oraz Czelej Adam, Kucharuk Kamil, Kwiatkowski Sebastian, Romaszewski Konrad, Stasiak Piotr, Szabat Rafał, Szlechta Damian, Tadeniewicz Radosław, Zamrowski Rafał (kl. III BT).

Scenariusz i reżyseria: Ewa Krzywania i Katarzyna Bajdek–Tetiurka, dekoracje- Diana Łubkowska.

Zespół składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły p. Leszkowi Młynarczykowi za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do Sejmiku i wyjeździe do Tarnogrodu.

Katarzyna Bajdek - Tetiurka

źródło: http://www.zsr-korolowka.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 10/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zimowa frajda z GOK i GBP - Sławatycze

Sławatycze Ferie 2017 Drugi tydzień ferii zimowych organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury upłynął pod hasłem dobrej zabawy, a rozpoczął się od projekcji filmowych dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi doskonalili także swoje umiejętności wokalne podczas karaoke.

[wp_ad_camp_4]

Kolejnego dnia, korzystając z zimowej scenerii zorganizowano ognisko w gospodarstwie agroturystycznym ,,Ranczo nad Bugiem”. Właścicielka Wioleta Żuchnik przygotowała gorącą herbatę i ognisko, które pobudziło do pieczenia kiełbasek. W dalszej części pobytu w gospodarstwie agroturystycznym dzieci i młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju konkursach i zabawach na śniegu między innymi gry w śnieżki oraz śniegowego berka.

Niezwykle aromatycznie upłynął następny dzień. Podczas akademii młodego cukiernika dzieci piekły słodkości tj. rogaliki oraz ciasteczka z dżemem. Następnie młodzież podczas warsztatów edukacyjno – kulinarnych przyrządziła pyszną sałatkę warzywną oraz kolorowe kanapki. Kulminacyjnym punktem tygodnia była dyskoteka z Mikołajem. Zabawa rozpoczęła się od występu dzieci, które zaprezentowały skecz pt.,,Matematyczne potyczki” przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Gruszkowskiej i Małgorzaty Walczuk.

Sławatycze Ferie 2017

Następnie salę wypełniły taneczne rytmy. Zabawę z dziećmi poprowadziła E. Gruszkowska w kółeczku przy różnych rytmach tańcząc m.in. lambadę, kaczuszki. Dzieci zatańczyły również układy taneczne przygotowane przez Małgorzatę Walczuk. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek. Jednak najwięcej uśmiechu i radości najmłodszym sprawiło przybycie Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

W trakcie zabawy z Mikołajem organizatorzy dokonali podsumowania konkursu bożonarodzeniowego na najładniejszy stroik i ozdobę choinkową. I nagrodę zdobyła Aleksandra Kisiel, II miejsce przypadło Antoninie Kowal, III miejsce zdobyła Maria Wasilczyk, wyróżnienia otrzymały Katarzyna Sobieraj i Daria Gierlińska.

Zwieńczeniem zimowiska były zajęcia na kole garncarskim z zawodowym garncarzem, podczas których powstały niepowtarzalne miseczki, garnuszki i talerzyki. Równolegle trwały zajęcia plastyczne ph. "gazetowe wycinanki”.

Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Organizatorzy zapraszają na kolejne zimowisko już za rok!

Sławatycze Ferie 2017

Organizatorzy składają podziękowania dla Urzędu Gminy Sławatycze za wsparcie finansowe zimowiska.

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

Tekst: M. Walczuk Foto: B. Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 03/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Karnawał w Środowiskowym Domu Samopomocy - Sławatycze

Sławatycze Zabawa Karnawałowa w Gminnym Domu Środowiskowym w Sławatyczach Dnia 20.01.2017 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sławatyczach odbyła się zabawa karnawałowa dla uczestników oraz zaproszonych gości będących przedstawicielami Związku Emerytów i Rencistów, w spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele jednostek samorządowych: Wójt Gminy, Sekretarz, Skarbnik, Dyrektor GOK, Dyrektor GBP oraz pracownicy GOPS.

[wp_ad_camp_4]

Uroczystość otworzył Kierownik ŚDS – p. Halina Szkodzińska, następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławatyczach zaprezentowały krótką inscenizację z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kolejnym punktem spotkania był występ muzyczny państwa Anny i Czesława Sobczuk, którzy zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w grze na perkusji i akordeonie.

Zabawę karnawałową poprowadził zespół muzyczny panów Janusza i Sławomira Pruniewiczów. Dla wszystkich uczestników balu przygotowany został poczęstunek oraz drobne upominki.

Sławatycze Zabawa Karnawałowa w Gminnym Domu Środowiskowym w Sławatyczach

  Galeria zdjęć ze spotkania na stronie Gminy Sławatycze

Tekst : H. Szkodzińska Foto: B. Sz

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 03/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zabawa choinkowa w Jabłecznej

Zabawa Choinkowa Jabłeczna 2017

Zabawa choinkowa w Jabłecznej odbyła się 14 stycznia 2017r. w Świetlicy w Jabłecznej. Choinkę zorganizowano we współpracy Radnych i Sołtysów wsi Jabłeczna, Nowosiółki, Parośla – Pniski i Terebiski oraz Filię Biblioteczną w Jabłecznej.

Filia Biblioteczna w Jabłecznej przygotowała dzieci i młodzież, która rozpoczęła choinkę przedstawieniem pt. „ Baśniowy Ambarans”. Po przedstawieniu Natalia Rudzka i Julita Jaroszewicz zaśpiewały piosenki Sylwii Grzeszczak.

[wp_ad_camp_4]

Rodzice dzieci przygotowali poczęstunek w postaci kanapek, ciast oraz owoców. Po poczęstunku rozpoczęła się zabawa taneczna. Dzieci w trakcie zabawy chętnie uczestniczyły w wielu konkursach. Pod koniec uroczystości przybył do wszystkich dzieci Mikołaj, który rozdał prezenty ufundowane przez sponsorów.

Zabawa Choinkowa Jabłeczna 2017

Tekst: E. Suwalska Foto: B. Sz.

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 27/01/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawskie Szczodrynki 2017

Włodawskie Szczodrynki 2017 21 stycznia 2017 r. we Włodawie odbył się „XVI Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem - Włodawa 2017”. Jego organizatorami były: Włodawskie Stowarzyszenie Kulturalne, Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury. W tegorocznym festiwalu udział wzięło 26 zespołów z Polski, Białorusi i Ukrainy, a liczba wykonawców wyniosła około 300 osób.

[wp_ad_camp_4]

Tegoroczny festiwal miał zmienioną formułę, gdyż zespoły zostały zakwalifikowane do udziału w nim na podstawie wcześniejszych eliminacji przeprowadzonych na początku grudnia 2016 r. przez specjalnie powołaną komisję. W wyznaczonym terminie wpłynęło 35 zgłoszeń, zaś do udziału w festiwalu zakwalifikowano 27 zespołów – 19 polskich, 6 ukraińskich i 2 białoruskie. Jeden z zakwalifikowanych zespołów musiał zrezygnować z udziału w festiwalu ze względów technicznych.

Festiwal – już szesnasty – cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród obecnych na sali gości byli także goście z powiatu i gminy Szack.

Wszystkie miejsca w kinie były szczelnie zajęte. Wzorem lat ubiegłych, chętnych na festiwal było tak wielu, że organizatorzy musieli skrócić występy artystów tylko do dwóch utworów. Trzyosobowe jury miało, po wysłuchaniu wszystkich artystów, bardzo trudny orzech do zgryzienia. Jak w podsumowaniu podkreślono – Jury wyraża słowa uznania dla zespołów śpiewaczych za przywracanie wspólnego kolędowania w różnych językach tak charakterystycznych dla nadbużańskich ziem i tradycji chrześcijańskich Wschodu i Zachodu.

Zakończenie i rozdanie nagród nastąpiło w sali kina WDK. Wspólnym śpiewom, kolędom i właśnie – szczodrywkom – długo nie było końca. Wszyscy wspaniale się bawili jeszcze długo po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród. W imieniu władz powiatu nagrody wręczał starosta Andrzej Romańczuk.

[wp_ad_camp_3][wp_ad_camp_2]

Wyniki: kategoria: zespół z akompaniamentem: I miejsce – Lelija z Łucka, II – Cudawianki z Dorohuska, III – Mołodyczki z Szacka, wyróżnienie: Wołyńskie Słowiki z Łucka. W kategorii kapele: I – Nastasivski Muzyki z Tarnopola (Ukraina), II – Koral z Kamienia, III – Bokoryna z Żalina. W kategorii: kapela a capella: I – Sokotychy z Białej Podlaskiej, II – Miedunica z Klejnik (Białoruś), III – Jarzębina z Zabłocia, wyróżnienia: Głosy Polesia z Brześcia oraz Cisza z Włodawy.

Głównym organizatorem i finansującym Festiwal było Starostwo Powiatowe we Włodawie, natomiast współorganizatorem Włodawski Dom Kultury.

Szczególne podziękowania za organizację tego wyjątkowego Festiwalu należą się Wydziałowi Edukacji i Polityki Społecznej starostwa. Mieli od kilku tygodni moc pracy nad przygotowaniem tego festiwalu.

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 24/01/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Ikona okiem więźnia i nie tylko

Ikony Włodawa

W czwartkowy wieczór, 19 stycznia 2017 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbyło się otwarcie wystawy ikon pisanych przez pana Janusza Wolińskiego oraz ikon wykonanych przez osadzanych w IV Ogólnopolskim Konkursie „Pisanie Ikon – Włodawa 2016” i poprzednich edycji konkursu zorganizowanych przez Zakład Karny we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Przybyłych gości powitała Małgorzata Zińczuk, z-ca dyrektora ds merytorycznych Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, natomiast spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa. O swojej twórczości i technice powstawania ikon opowiedział Janusz Woliński. Artysta mieszka i tworzy we Włodawie. Rzeźbą oraz malarstwem interesuje się od lat młodzieńczych.

Zainteresowania sztuką plastyczną oraz wykonywane liczne prace rzeźbiarskie i malarskie sprawiły, że warsztat twórczy pana Janusza Wolińskiego staje się bardziej dojrzały. Od lat 90-tych XX wieku uczestniczy w licznych plenerach rzeźbiarsko-malarskich doskonaląc swój warsztat twórczy. W roku 1985 miał indywidualną wystawę prac rzeźbiarskich w Domu Polonijnym w Belgijskiej Antwerpii. Uczestniczył w Przeglądach Twórczości Amatorskiej we Włodawie i w Chełmie, gdzie w 1990 r. jego prace zostały wyróżnione.

Uczestnik wielu plenerów rzeźbiarskich: Kresy 92 – Wola Uhruska, Sawin, Szyteny na Warmii, Pieniężno, Górsko k/Leszna, Jabłoń, Roskosz, Drawno, Gródek, Braniewo, Sokółka, Kozienice, Grodno-Republika Białoruś, Przysucha, Białostockie Muzeum Wsi, Tarnów, Kraśnik i wiele innych. W 2010 roku poruszył środowisko twórcze wystawą malarską "Czas na Pamięć" poświęconą Żydom mieszkającym niegdyś we Włodawie.

Od ośmiu lat interesuje się ikonografią. Ikony wykonuje na deskach lipowych starą techniką malarską tj. temperą jajową. W roku 2016 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Janusza Wolińskiego odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". O przebiegu IV Ogólnopolskiego Konkursu „Pisanie Ikon – Włodawa 2016” opowiedział mjr Damian Frańczak, z-ca dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie. Celem konkursu jest zainteresowanie osadzonych wartościami duchowymi, estetycznymi i artystycznymi płynącymi z Tradycji Cerkwi prawosławnej oraz szerzenie pozytywnych wzorców poprzez tradycję narodową, kulturową i rodzinną w środowisku więziennym. Zadaniem konkursu jest również rozwijanie poczucia estetyki oraz wrażliwości na piękno.

Ikony Włodawa

Skazani tworząc doskonalą umiejętności manualne i popularyzują twórczość więzienną. Ks. Jerzy Ignaciuk, proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Włodawie, a jednocześnie Kapelan Więziennictwa Prawosławnego i współorganizator konkursu opowiedział o duchowym wymiarze procesu pisania ikon oraz jego wpływie na osadzanych biorących biorących udział w warsztatach ikonopisania. Na wystawie, która będzie czynna do połowy lutego 2017 r., prezentujemy 14 prac wykonanych przez Janusza Wolińskiego oraz 36 pochodzących ze zbiorów Zakładu Karnego we Włodawie.

źródło: www.wlodawa.eu

 

data publikacji: 24/01/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy