112: Włodawska jaskinia hazardu zlikwidowana - wlodawa.NET


112: Włodawska jaskinia hazardu zlikwidowana

112: Włodawska jaskinia hazardu zlikwidowana Włodawa na Sygnale WydarzeniaWspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zatrzymania automatu do gier hazardowych we Włodawie.

Trzynasty nie był szczęśliwym dniem dla organizatora nielegalnych gier w jednym z lokali we Włodawie. W środę (13.02) funkcjonariusze NOSG z Placówki we Włodawie oraz KAS z Białej Podlaskiej prowadzili na terenie Włodawy działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem. W jednym z kontrolowanych lokali, mundurowi ujawnili nielegalny automat do gier. Korzystający z niego gracze mogli wygrywać nagrody pieniężne.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Zatrzymano 7 nielegalnych automatów do gier

112: Czy starosta słusznie zatrzymuje prawo jazdy?

Włodawa: Projekt promenady najlepszy w województwie


Urządzenie oraz ujawnione na miejscu środki finansowe w postaci 2150 zł, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks). Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od nielegalnego automatu.

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzone są przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP w Urszulinie

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieW sobotę 16 lutego 2019 roku w sali sportowej Zespołu Szkół w Urszulinie odbył się II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie.

Organizatorem zawodów był Zarząd OSP Urszulin. Do sportowej rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Wszystkie zespoły podeszły do turnieju bardzo ambitnie. Po wyrównanej i zaciętej walce zwyciężyła drużyna nr 2, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 oraz trzecie miejsce trzecia drużyna.

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieWszystkie drużyny dostały puchary, natomiast Zarząd OSP podziękowania za organizację turnieju. Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie jest jedną z form szkolenia, polegającą na rozwoju sprawności fizycznej strażaków, niezbędnej w przygotowaniu do działań ratowniczych.

 

 

Zobacz również:.

112: Pierwszy śnieg i śliskie drogi

Samochód dachował w koloni Wytyczno

Urszulin: Służby ratunkowe na jeziorze Sumin

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP UrszulinieCelem organizacji turnieju jest w szczególności popularyzacja wśród strażaków kultury fizycznej i sportu w tym piłki siatkowej, mobilizowanie do stałego podnoszenia sprawności fizycznej, wyłonienie najlepszej drużyny w jednostce OSP Urszulin oraz integracja strażaków.,

fot. Iwona i Andrzej Jung oraz Żaneta Artymiuk, tekst Iwona Jung

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 15/05/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Kultura: Szkolny teatr Korale wystąpił w Tarnogrodzie

Kultura: Teatr szkolny z Korolówki wystąpił w TarnogrodzieW piątkowe popołudnie, dnia 1 lutego 2019 r., Szkolne Koło Teatralne „Korale” ZSCKR w Korolówce – Osadzie wystawiło na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury widowisko obrzędowe pt. „Andrzejki u Mani”.  Po nominacji w Powiatowym Przeglądzie Widowisk Obrzędowych w Hańsku (grudzień 2018) zespół wziął udział 44 Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie, który jest przeglądem amatorskich teatrów ze środowisk wiejskich swym zasięgiem obejmujący województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie oraz mazowieckie.

Kultura: Teatr szkolny z Korolówki wystąpił w TarnogrodzieTo jeden z pięciu międzywojewódzkich sejmików, które odbywają się w całej Polsce i z nich – decyzją Rady Artystycznej – najlepsze spektakle prezentowane będą jesienią na Ogólnopolskim Sejmiku. Ocenie podlega odtwarzanie scen, zwyczaje, obrzędy, które na co dzień towarzyszyły mieszkańcom wsi, zachowania i relacje międzyludzkie, które już odeszły, gra aktorska, scenariusz, scenografia, przedmioty, które grają i uwiarygodniają to, co się dzieje na scenie.

 

Zobacz również:.

UWAGA: Skażona woda w Korolówce Osadzie

Region: Droga nr 812 Włodawa – Korolówka zostanie przebudowana

Korolówka: Spowodował wypadek i uciekł do Garwolina

Niemałym doświadczeniem dla wykonawców, zwłaszcza młodych aktorów, były zajęcia warsztatowe z Radą Artystyczną. Wybitni znawcy sztuki teatralnej, reżyserii, folkloru, etnomuzykologii w osobach: prof. Lech Śliwonik, dr hab. Edward Wojtaszek, dr hab. Katarzyna Smyk, dr hab. Bożena Suchocka, dr hab. Tomasz Rokosz przeprowadzili szczegółową analizę prezentowanego widowiska, nie szczędząc przy tym konstruktywnej krytyki i udzielając cennych wskazówek.

Kultura: Teatr szkolny z Korolówki wystąpił w TarnogrodzieO prestiżu przeglądu niech świadczy fakt, że w czerwcu 2018 roku decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiki Wiejskich Zespołów Teatralnych i ogólnopolski ruch wiejskich amatorskich zespołów teatralnych zostały wpisane do Krajowego Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w myśl Konwencji UNESCO z 2003 roku, tym samym Sejmiki znajdą się na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Kultura: Teatr szkolny z Korolówki wystąpił w TarnogrodzieObecność zespołu „Korale” w Sejmiku jest wyraźnie zauważana i podkreślana. Daje bowiem szansę na odmłodzenie grup obrzędowych i kontynuowanie swojego dziedzictwa, które młodzież poznaje w trakcie pracy nad spektaklem. Ponadto, młodzi aktorzy wiele zyskują, widząc zainteresowanie widzów, a także władz. Rozumieją, że przekaz tradycji jest ważny, związany z wyjątkową dumą z własnego talentu, pracy zespołowej i udziału w ochronie dóbr i wartości swoich przodków.

Kultura: Teatr szkolny z Korolówki wystąpił w TarnogrodzieW widowisku „Andrzejki u Mani” wystąpili przede wszystkim uczniowie klas pierwszych technikum agrobiznesu i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki: Aleksandra Bogucka, Izabela Brzezicka, Aleksandra Rudkowska, Klaudia Żuk, Michał Bojarski, Jakub Ganczaruk oraz z klas trzecich: Natalia Biernacka, Małgorzata Dydziuk, Sylwia Kozłowska. Nad przygotowaniem widowiska (scenariusz, reżyseria, muzyka, kostiumy, światło, rekwizyty itd.) czuwały: Ewa Krzywania i Małgorzata Żakowska. Zamysł scenograficzny (izba wiejska) wykonali: Zbigniew Mojski i Tomasz Przygocki.

Ewa Krzywania

/ź/ zsr-korolowka.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 03/02/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....