Hanna: 40 lat Koła Wędkarskiego - wlodawa.NET


Hanna: 40 lat Koła Wędkarskiego

Hanna: 40 lat  Koła Wędkarskiego nr 16

fb/GminaHanna

9 maja 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 40-lecia Koła Wędkarskiego nr 16 w Hannie. To wspaniała okazja do wspomnień. Koło powstało 40 lat temu w wyniku odłączenia się ówczesnych członków z terenu gminy Hanna od Koła PZW w Sławatyczach. Powstała grupa inicjatywna z pośród członków PZW w Sławatyczach, która po rozmowach i uzgodnieniach z pozostałymi członkami z terenu naszej Gminy podjęła decyzję o utworzeniu odrębnego Koła.


Koło Wędkarskie Nr 16 w obecnym kształcie istnieje od 1978 r. i obecnie liczy około 120 członków co plasuje Koło w pierwszej dziesiątce największych Kół w okręgu bialskopodlaskim. Oprócz mieszkańców Gminy Hanna Koło zrzesza również członków z gmin sąsiednich: Sławatycze i Włodawa.

Wieloletni Prezes Koła nr 16 w Hannie, Pan Michał Dejneka zwrócił się w tych słowach do zebranych na uroczystości.:

„Od 20 lat nasze Koło w porozumieniu z Zarządem Okręgu prowadzi zarybianie wód na terenie naszej gminy ze środków Zarządu Okręgu, jak i własnych Koła. W roku 2016 do zarybiania wód na terenie Koła wpuszczono 500 kg narybku, w roku 2017 r. 550 kg. W 2015 r. powołano sprawnie działającą społeczną straż wędkarską.

Z okazji dzisiejszego Jubileuszu dziękuję Zarządowi Okręgu za dobra współpracę, dziękuje Straży Granicznej za udostępnianie połowu na rzece Bug. Dziękuję Pani Wójt za możliwość korzystania z biura Urzędu Gminy i wspieranie działalności naszego Koła. Wszystkim członkom naszego Koła dziękuję za udział w dzisiejszej uroczystości.”

Hanna: 40 lat  Koła Wędkarskiego nr 16

fb/GminaHanna

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

Grażyna Kowalik - Wójt Gminy Hanna 

Ks. Marek Uzdowski - proboszcz Parafii Hanna

Jan Kwiecień – Prezes Zarządu Okręgu PZW

Tadeusz Klusek – Wiceprezes ds. Sportu

Andrzej Mackiewicz – dyr. Biura Zarządu Okręgu

Marek Bujan – strażnik SS

Mariusz Śliwiński – Prezes Koła Nr 36 w Sławatyczach

Wiesław Litwin – Komendant Gminny OSP

Dariusz Chaciówka – sołtys wsi Hanna 

Anna Karwatiuk – Przewodnicząca KGW w Hannie

Mariola Kuć – dyr. GOKiS w Hannie

Członkowie Koła Wędkarskiego usłyszeli od zaproszonych gości wiele miłych słów, otrzymali Listy Gratulacyjne i pamiątkowe grawertony. 

Jubileusz jest również okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych członków Koła. 

Uchwałą Zarządu Głównego PZW w Warszawie

Złotą Odznaką PZW odznaczony został kol. Stanisław Pawlik, 

Srebrną Odznaką PZW – Jarosław Kowalczuk

Uchwałą zarządu Okręgu PZW w Białej Podlaskiej Medale za zasługi w rozwoju wędkarstwa otrzymali:

Ambroży Łuszczewski, Andrzej Łobacz, Andrzej Karwatiuk, Antoni Zaprzaluk, Grzegorz Ostrowski, Józef Chudycz, Leszek Plichta, Mariusz Oleszczuk, Mieczysław Prudaczuk, Stanisław Banachewicz,

Dyplom w uznaniu zasług dla wędkarstwa otrzymali: 

Józef Kisiel, Krzysztof Baj, Ludwik Bilicz, Mieczysław Kuszneruk, Stanisław Siomak, Wiesław Litwin, Zygmunt Dylewski, Czesław Pawluk.

W tym dniu w godz. 600 – 900  odbyły się również zawody wędkarskie w kategorii spławiko  gruntowej na Starorzeczu „Hołyna” w Kuzawce, w których wzięło udział 18 wędkarzy. 

I miejsce zajął Jarosław Kowalczuk

II miejsce: Paweł Łobacz

III miejsce: Karol Karwacki

Puchar za  największą rybę zdobył Jędrzejewicz Krzysztof 

Nagrodami w zawodach był sprzęt wędkarski. 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy. 

 

/ź/ gminahanna.pl


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

112: Policjanci z Włodawy na podium

112: Policjanci z Włodawy na podium Włodawa na Sygnale

Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz dyplomy otrzymali dziś laureaci eliminacji wojewódzkich na najlepszą drużynę służby kryminalnej 2018 r. Zwycięska drużyna to reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Szef lubelskiego garnizonu Policji inspektor Robert Szewc pogratulował także drużynie z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie za zajęcie I miejsca w Wojewódzkich Eliminacjach do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych.


O tytuł Policjanta Służby Kryminalnej 2018 roku rywalizowały policyjne drużyny z jednostek powiatowych i miejskich lubelskiego garnizonu Policji. Celem konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Policjanci musieli wykazać się m.in. wiedzą praktyczną podczas prowadzenia oględzin na miejscu przestępstwa.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, na podstawie uzyskanych wyników komisja wyłoniła trzy najlepsze czteroosobowe zespoły w klasyfikacji generalnej oraz laureatów w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych.

I miejsce i zarazem tytuł najlepszej drużyny kryminalnej województwa lubelskiego 2018 r. wywalczyli policjanci z KPP w Krasnymstawie, w składzie: nadkom. Albert Lipiński, podkom. Kamil Gołębiowski, mł. asp. Tomasz Maćkiewicz oraz policjant operacyjno-rozpoznawczy.

112: Policjanci z Włodawy na podium Włodawa na Sygnale

W poszczególnych kategoriach indywidualnych zwyciężyli:

Najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą województwa lubelskiego: kom. Jarosław Janicki z KMP w Białej Podlaskiej

Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy województwa lubelskiego: asp. Marek Tomaszewski z KPP w Puławach

Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy województwa lubelskiego: funkcjonariusz z KPP w Krasnymstawie

Najlepszy technik kryminalistyki województwa lubelskiego: st. sierż. Ewa Zimna z KMP w Lublinie.

Zwycięska drużyna funkcjonariuszy z krasnostawskiej jednostki będzie reprezentować lubelski garnizon Policji w Finale Ogólnopolskim Konkursu „Policjant służby kryminalnej Roku 2018”, który odbędzie się w dniach od 5 do 7 czerwca b.r. w Szkole Policji w Pile.

112: Policjanci z Włodawy na podium Włodawa na Sygnale

Już niebawem, bo 28 maja także do Szkoły Policji w Pile wyjadą laureaci I miejsca Wojewódzkich Eliminacji do VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. W zawodach, jakie zostały przeprowadzone w minionym tygodniu, wzięły  23 dwuosobowe patrole z komend miejskich i powiatowych lubelskiego garnizonu oraz OPP w Lublinie. 

Zwycięską drużyną okazał się patrol z Oddziału Prewencji Policji w składzie: sierż. Bogusław Sobolewski oraz  sierż. Robert Grzesiak.

112: Policjanci z Włodawy na podium Włodawa na Sygnale

II miejsce zajęli z kolei policjanci z KPP w Łęcznej: post. Ewa Błaszczak i post. Kamil Kotowski, zaś III – funkcjonariusze z KPP we Włodawie: mł. asp. Michał Pyrzyna i post. Dawid Staszewski.

Laureaci obydwu konkursów dziś rano w towarzystwie swoich przełożonych oraz komendantów jednostek otrzymali puchary oraz dyplomy od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Szef lubelskiego garnizonu oraz jego zastępcy pogratulowali zwycięzcom i życzyli powodzenia w ogólnopolskich finałach konkursów.

AK

/ź/ policja.gov.pl

Sport: Agros Suchawa vs Włodawianka Włodawa 2:0 (1:0)

Urszulin: Powiatowe Oskary rozdane /wideo/

112: Pijany kierowca uciekł do lasu

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 19/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Urszulin: Festina Wola czyli Spieszcie do Woli

Festina Wola – Spieszcie do Woli lub Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej
Festina Wola – „Spieszcie do Woli” lub Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej – taką dowolną, ale ciekawą w interpretacji nazwę miał pokaz wiedzy i umiejętności, który odbył się dnia, 22 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej

Po raz drugi już uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły udowodnili, że nauka może być przygodą
i zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.

Festina Wola – Spieszcie do Woli lub Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej

Od godz. 9.00 trwały równolegle różne spotkania i gry, warsztaty i pokazy. Zaczęliśmy od wystawy małych zwierzątek, które są pupilami naszych uczniów. Następnie grupa młodszych uczniów ruszyła na warsztaty kulinarne, a starszych przystąpiła do realizacji zadań z gry plenerowej. Natomiast klasa VII miała ciekawe warsztaty pt. „Nowe technologie a nauka”. Kto uporał się ze swoja pracą mógł odwiedzić stoisko gier i konkursów przygotowane przez pracowników Poleskiego Parku Narodowego.

Od godz. 11.00 trwały pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych grup młodszych i starszych uczniów, którzy przygotowali się do nich w ramach zajęć z „Eksperymentarium”i na spotkaniach KMO „Drużyna Odkrywców Natury”. Nasi naukowcy wykonali profesjonalnie wszystkie eksperymenty, zdobywając uznanie publiczności. Ponadto podziw wzbudziły także zdalnie sterowane roboty zbudowane przez uczniów na zajęciach z robotyki.

Festina Wola – Spieszcie do Woli lub Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej

Po pokazach znów podzieleni na grupy uczniowie ruszyli do nowych zadań: młodsze dzieci wzięły udział w grze plenerowej, a starsze w warsztatach kulinarnych. Około godz. 13.00 syci wrażeń, trochę zmęczenie i uczniowie, i nauczyciele przybyli na ognisko, przy którym szybko rozniósł się apetyczny zapach pieczonych kiełbasek. Spotkanie przy ognisku zakończyło Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej.

Festina Wola – Spieszcie do Woli lub Festiwal Nauki w Woli Wereszczyńskiej

Impreza, która się tu odbyła, przybiera charakter cykliczny. Jest otwarta na gości z zewnątrz, na propozycje współpracy, na możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. W tym roku gościliśmy uczniów klasy VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Wytycznie, którzy zaangażowali się w zajęcia na festiwalu. Cieszymy się, że byli z nami.

A wszystkich chętnych do zdobywania nowej wiedzy zapraszamy za rok „Spieszcie do Woli”.

tekst: Agnieszka Sołdaj, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Woli Wereszczyńskiej

/ź/ug.urszulin.eu 

Włodawa: Robak w szpitalu i kontrola z Lublina /wideo/

Urszulin: Międzygminne zawody strażackie

112: Pracowita sobota OSP Urszulin

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 24/12/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....