koncert - Strona 46 z 79 - wlodawa.NET

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie

Służba Więzienna zmienia się na różnych płaszczyznach. Zakład Karny we Włodawie korzysta z nowych możliwości jakie daje m.in. ustawa z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017–2020”.  Modernizacja Służby Więziennej ma na celu uczynić naszą formację „tańszą, bardziej efektywną i nakierowaną na jak najlepszą realizację nałożonych zadań”.

[wp_ad_camp_4] Zmiana przeznaczenia jednostki

Zmiana przeznaczenia Zakładu Karnego we Włodawie wprowadzona w roku 2017 jest jedną z istotnych zmian w funkcjonowaniu włodawskiej jednostki penitencjarnej. Zakład Karny we Włodawie jest jednostką typu zamkniętego dla mężczyzn recydywistów penitencjarnych z oddziałem typu półotwartego dla mężczyzn recydywistów penitencjarnych. W okresie wcześniejszym funkcjonował jako zakład karny typu półotwartego.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Nowoczesne uzbrojenie

W dniu 21.03.2018 r. Zakład Karny we Włodawie w ramach programu modernizacyjnego otrzymał nowe składniki wyposażenia - nowoczesne uzbrojenie, które jest jednym z istotnych elementów umundurowanej formacji jaką jest Służba Więzienna. Jednostka do magazynu podręcznego przyjęła strzelby kal. 12 Mosberg Flex 500, strzelby powtarzalne kal. 12 Mosberg model 53693, celownik holograficzny, 40 mm wyrzutniki pocisków obezwładniających, kaski ochronne z osłoną twarzy, kamizelki, nagolenniki i rękawice ochronne, ochraniacze, kamizelki i pasy taktyczne, naboje specjalne kal. 40 mm i naboje 9 mm parabellum. Otrzymane wyposażenie stanowi swoisty gwarant ochrony i bezpieczeństwa jednostki penitencjarnej.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Zmiana identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna to podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku danej instytucji w społeczeństwie. Termin ten określa ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji co wyróżnia ją spośród innych firm. Jako instytucja potrzebna i ważna w społeczeństwie, w którym funkcjonujemy już blisko 100 lat chcemy być właściwie identyfikowani. Wprowadzona zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Księga Znaków spajając system wizualny polskiego więziennictwa jest najważniejszym elementem całościowej identyfikacji naszej formacji i właściwie kreuje nasz wizerunek.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie Nowe miejsca pracy dla skazanych

Jesienią 2017 r. rozpoczęły się prace związane z budową hali produkcyjnej na terenie Zakładu Karnego we Włodawie. Hala produkcyjna powstająca przy Zakładzie karnym we Włodawie jest realizowana w związku z rządowym programem „Praca dla Więźniów”.

Włodawa - Więzienie dba o wizerunek, Włodawa na sygnale, 112 Wlodawa, Wiezienie we Wlodawie

Realizowany przez Służbę Więzienną program jest programem wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych a w szczególności ich aktywizacji zawodowej. W wyniku tych działań stworzone zostaną nowe miejsca pracy dla osób osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie.

opracował : ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

data publikacji: 23/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Zielony dzień w przedszkolu

Włodawa - Zielony dzień w przedszkolu nr 1Witając wiosnę, 21 marca zorganizowaliśmy w Przedszkolu Miejskim nr.1 we Włodawie „Zielony Dzień”.  Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali, aby wspólnie powitać Panią Wiosnę, jakież było ich zdumienie i radość, gdy na powitaniu pojawiły się Żaba i Bocian.

[wp_ad_camp_4] Włodawa - Zielony dzień w przedszkolu nr 1

Żaba i Bocian godnie reprezentowały Panią Wiosnę, która nie dojechała z powodu śnieżnych zasp, ale przysłała dzieciom prezenty. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i bawiły się przy muzyce.

Włodawa - Zielony dzień w przedszkolu nr 1

Oczywiście była Marzanna-symbol zimy a Gaik -maik zaś, zwiastował pojawienie się wiosny. Chociaż za oknem leży śnieg ,to panująca atmosfera podczas powitania wiosny bardzo Nas rozgrzała. Uroczystość przygotowały: Panie -Halina Olszewska, Agnieszka Matczuk.

  data publikacji: 22/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Wielkanoc w zakładzie karnym

Włodawa - Wielkanoc w zakładzie karnym

W dniu 21 marca 2018r. funkcjonariusze i pracownicy cywilni Zakładu Karnego we Włodawie spotkali się z kierownictwem jednostki oraz zaproszonymi gośćmi w celu symbolicznego podzielenia się jajkiem z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Włodawa - Wielkanoc w zakładzie karnym Zbliżające się Święta Wielkanocne to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt obchodzonych w kulturze chrześcijańskiej.

[wp_ad_camp_4]

W Polsce są obchodzone w sposób bardzo uroczysty, związane przede wszystkim z tradycją dzielenia się jajkiem. Nawiązując do tej tradycji na spotkaniu wielkanocnym we włodawskiej jednostce obecne były również osoby duchowne, które poprzez modlitwę pobłogosławiły potrawy świąteczne.

  Włodawa - Wielkanoc w zakładzie karnym

Z okazji zbliżających się świąt Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie ppłk Marek Abramowicz złożył wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom oraz ich rodzinom życzenia świąteczne.

opracował : ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

data publikacji: 22/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin - Gminny Dzień Kobiet

Urszulin - Gminny Dzień Kobiet 8 marca

Co roku staramy się aby Dzień Kobiet był w naszej Gminie niezapomnianym wydarzeniem. Tym razem również nie zabrakło dobrej zabawy i uśmiechu. 8 marca 2018 r. w Hotelu „Drob” w Urszulinie odbył się już po raz drugi koncert z okazji Dnia Kobiet pod patronatem Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka. Ponad 200 kobiet uczestniczyło w obchodach Międzynarodowego święta zorganizowanego przez Urząd Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Hotel „Drob” w Urszulinie.

[wp_ad_camp_4]

Wszystkie przybyłe na spotkanie Panie zostały powitane przez Wójta kwiatami i lampką szampana. Uroczystość rozpoczął Wójt, składając kobietom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączył się także zaproszony na tą okazję Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Następnie głos zabrała dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie Teresa Kuczyńska, która przywitała wszystkich zebranych i przypomniała, że rok 2018 ustanowiony został Rokiem Praw Kobiet.

Urszulin - Gminny Dzień Kobiet 8 marca

Po czym Monika Kędzierska moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Urszulinie zainicjowała akcję pt. „Mam prawo, więc czytam”. Podjęta przez klub inicjatywa to rozmowy i czytanie o prawach kobiet ich pozycji społecznej w Polsce, na świecie oraz w literaturze.

Ponadto wyjątkowy charakter uroczystości nadał znakomity występ artystyczny, „Standardy Polskiej muzyki rozrywkowej” w wykonaniu Łukasz Jemioła – Trio. Tegoroczny Dzień Kobiet na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkanek gminy Urszulin.

/ź/ ug.urszulin.eu

data publikacji: 21/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Przedszkolaki w krainie baśni, przyrody i kocich psot

Włodawa - Przedszkolaki w krainie baśni, przyrody i kocich psot

Nasze biblioteczne koty, rezydujące w Galerii Na Piętrze, z wielką radością powitały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie, które wraz ze swoją opiekunką, panią Joanną Studniarską, postanowiły w poprzedni piątek (16.03.2018 r.) odwiedzić naszych wąsatych przyjaciół.


„Szare, bure lub pstrokate,
wszystkie koty za pan brat,
mają drogi swe i płoty,
po prostu koci świat..."
/piosenka z czołówki serialu
"Przygody kota Filemona"/

.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały nasze niepokorne i rozbrykane, chociaż papierowe, mruczki. Dzieci chętnie dyskutowały o indywidualnych cechach poszczególnych kotów, przy okazji opowiadając o swoich domowych pupilach i ich charakterach, które – trzeba przyznać – bywają trudne ;)

[wp_ad_camp_4]

Ponadto przedszkolaki obejrzały wystawę Pauliny Szczepanik "Powstań przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź" w Galerii Na Poddaszu zachwycając się elementami przyrody uchwyconymi w obiektywie artystki oraz ekspozycję fotografii Marka Czeżyka "VIOLET AND THE OTHERS" w Galerii Na Parterze, gdzie baśniowe postacie wyraźnie oczarowały naszych młodych gości.

Włodawa - Przedszkolaki w krainie baśni, przyrody i kocich psot

Naszym drogim sąsiadom serdecznie dziękujemy za przemiłą wizytę i zapraszamy ponownie :)

Edyta Pietrzak

/ź/ mbpwlodawa.pl

data publikacji: 21/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną Wójt Gminy Sławatycze, Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach zapraszają do udziału w otwartym konkursie na „Najładniejszą Palmę Wielkanocną”.

[wp_ad_camp_4]

Ocena palm, ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w kościele w Niedzielę Palmową 25 marca 2018r. po mszy św. o. godz. 11.30.

Warunki konkursu:
W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół, oraz mieszkańcy gminy Sławatycze. Każdy uczestnik konkursu przygotowuje jedną pracę. Istnieje pełna dowolność materiałów, z których możne powstać palma np. gałązki wierzby z baziami, bukszpan, kwiaty suszone, trawy, zioła, bibułka.

 

Komisja oceniać będzie:
- pomysłowość, estetykę, technikę wykonania prac,
- bogactwo użytych materiałów,
- ogólne walory artystyczne i estetyczne.


 

/ź/ slawatycze.pl

  Sławatycze - Konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną" Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

W niedzielę 25 marca w kościele p. w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną". Organizatorami konkursu byli: Ks. Proboszcz Parafii Sławatycze, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

Celem konkursu było kontynuowanie tradycji wielkanocnych naszego regionu, integracja pokoleń w rodzinie w trakcie planowania i wykonywania palmy, poszukiwanie nowych inspiracji twórczych, a także rozwijanie wyobraźni i pomysłowości.

Więcej

data publikacji: 20/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Powiat - (W)schody Powiatu Włodawskiego 2017

Powiat - (W)schody Powiatu Włodawskiego 2017 nagroda powiatu Włodawskiego 27 kwietnia br. po raz drugi odbędzie się gala, podczas której wręczone będą honorowe tytuły „(W)schody Powiatu Włodawskiego”. Zostaną one przyznane osobie, instytucji oraz firmie, które w ubiegłym roku wniosły największy wkład w promocję i rozwój powiatu. Statuetki już czekają na zwycięzców.

Przed rokiem pierwsze tytuł „(W)schody” otrzymali: w kategorii osoba: prof. Stanisław Baj, w kategorii instytucja: Poleski Park Narowy, w kategorii firma: Huta Szkła w Dubecznie.

- Powiat włodawski od lat boryka się z niedocenianiem wielu ludzi czy firm, które naprawdę bardzo mocno promują naszą nadbużańską ziemię – mówi pomysłodawca, starosta Andrzej Romańczuk. – Akcja ta ma przede wszystkim na uwadze tych, którym powiat włodawski zawdzięcza bardzo wiele. I mam tu na myśli tych, którzy naprawdę robią bardzo wiele dobrej roboty z dala od medialnego poklasku. Chcemy ich tym już prestiżowym tytułem - docenić. Rok temu gala była bardzo wysoko oceniona przez wszystkich uczestników i nawet stała się wzorem dla tego typu innych organizatorów wydarzeń.

Honorowy tytuł będzie przyznawany corocznie w pierwszym półroczu za rok ubiegły. Zawsze będą to trzy unikatowe statuetki w opracowane i wykonane przez artystkę ziemi włodawskiej – Annę Różycką.

[wp_ad_camp_4]

Wyciąg z Regulaminu:

1. Honorowy tytuł "W(schody) Powiatu Włodawskiego" przyznawany jest przez Samorząd Powiatu Włodawskiego osobom, instytucjom, firmom, które w ciągu minionego roku poprzez swoją działalność wniosły szczególny wkład w promocję Powiatu w kraju lub za granicą: osiągnęły wybitne sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe, gospodarcze lub w zakresie działalności społecznej.

2. Prawo zgłaszania kandydatur do tytułu „W(schody) Powiatu Włodawskiego” mają jednostki samorządów terytorialnych (również rady gmin i miasta), a także organizacje i instytucje społeczno-kulturalne i gospodarcze.

4. Członkowie Kapituły mają prawo zgłosić swoje kandydatury do tytułu „W(schody) Powiatu Włodawskiego” w formie pisemnej na dwa dni przed posiedzeniem Kapituły.

5. W skład Kapituły wchodzą:

1) Przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie,

2) Starosta Włodawski,

3) Wicestarosta Włodawski,

4) Redaktor Naczelny „Super Tygodnia”,

5) Redaktor Naczelny „Nowego Tygodnia”,

6) Redaktor Naczelny Kwartalnika „Wschód”,

7) Dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie,

8) Prezes Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie,

9) Redaktor Naczelny „Dziennika Wschodniego”,

10) Redaktor Naczelny „Gazety Wyborczej w Lublinie”.

7. Wyboru nominowanych do honorowego tytułu „W(schody) Powiatu Włodawskiego” dokonuje Kapituła, która przyzna, w tajnym głosowaniu zwykłą większością głosów, trzy równorzędne tytuły „W(schody) Powiatu Włodawskiego”:  osobie, instytucji oraz firmie.

Wnioski można było składać w sekretariacie starostwa lub drogą mailową (starostwo@powiat.wlodawa.pl) do 13 kwietnia br.

/ź/ powiatwlodawski.pl

Nasz humorystyczny komentarz w sprawie nagrody data publikacji: 16/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Dzień Kobiet z teatrem

Sławatycze - Dzień Kobiet z teatrem Dnia 8 marca Panie z terenu Gminy Sławatycze świętowały przypadający Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kiec do Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach przybyło kilkadziesiąt mieszkanek naszej gminy, które miały okazję spędzić uroczysty wieczór z Teatrem Niezależnego Wieku.

Sławatycze - Dzień Kobiet z teatrem

Uroczystość rozpoczęły gorące życzenia dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej z terenu gminy Sławatycze złożone w imieniu panów przez Wójta Grzegorza Kiec i Dyrektora GOK Bolesława Szuleja. Niespodzianką imprezy była czekolada wręczona wszystkim uczestniczkom spotkania przez Wójta Gminy.   Po części oficjalnej do spotkania z żywym słowem wprowadziła reżyser teatru Pani Jolanta Barańska.

[wp_ad_camp_4]

Widzowie jak też występujący w przedstawieniu zmierzyli się z trudnym przekazem literatury angielskiego konwertyty C.S. Lewisa w treści „Listów Starego diabła do młodego”. Wejść w rolę kusiciela było nie lada wyczynem, występującym aktorom pomogła w tym klasyka muzyki musicalowej i rozluźniające napięcie scenki rodzajowe.

Sławatycze - Dzień Kobiet z teatrem

Porywająca gra miejscowych aktorów spowodowała, że owacjami na stojąco publiczność podziękowała występującym za żywiołowy przekaz słowno muzyczny dający z treści możliwość dokonania analizy naszej kondycji duchowej.

Sławatycze - Dzień Kobiet z teatrem

W imprezie swoją obecnością zaszczyciły Panie ze Sławatycz, Jabłecznej, Lisznej, Krzywowólki, Zańkowa, Nowosiółek i Mościc Dolnych. Wśród nich obecne były Panie reprezentujące Radę Gminy na czele z Panią Jolantą Buczek Przewodniczącą Rady, przedstawicielki Sołectw, zakładów pracy (UG, Zespół Szkół, Poczta, Bank Spółdzielczy), Panie z KGW, z firm prywatnych, organizacji jak Związek Emerytów i Rencistów i stowarzyszeń. Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach kieruje podziękowania wszystkim zaangażowanym w zorganizowaniu tego święta.

Tekst: B. Szulej foto: R. Szczur

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 14/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Bartłomiej Trzeciak wyróżniony /wideo/

Sławatycze -  Bartłomiej Trzeciak wyróżniony /wideo/ Miło nam zakomunikować Państwu, że nasz najmłodszy członek Sławatyckiej Orkiestry Dętej – Bartłomiej Trzeciak został wyróżniony podczas XI Makroregionalnego Konkursu Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia.

Konkurs odbywał się w dniach 07 – 08 marca 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Biłgoraju. W szranki stanęło 91 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie. Bartek ( w wieku niespełna 10 lat ) znalazł się w I kategorii i rywalizował z 35 uczniami klas I-III.

[wp_ad_camp_4]

Każdy uczestnik miał wykonać dwa utwory, w tym jeden z pamięci z akompaniamentem fortepianu. Prezentowane przez Bartka utwory to:,,Kołysanka” – J. Brahmsa i ,,Spica” – H.A. Vandercooka.

Sławatycze -  Bartłomiej Trzeciak wyróżniony /wideo/

Bartek od dwóch lat uczy się gry na trąbce podczas zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury przez Pana Piotra Gierulskiego - kapelmistrza orkiestry. Od września 2017r. jest uczniem I klasy Prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Parczewie. Nauczycielem Bartka jest Pani Aneta Siemieńska.

Cieszymy się bardzo i gratulujemy Mu serdecznie wierząc, że to początek Jego sukcesów.  Wielkie gratulacje!!!

/ź/ slawatycze.pl

 
data publikacji: 13/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy