koncert - Strona 45 z 79 - wlodawa.NET

Powiat: Lokalni przedsiębiorcy odznaczenie

Powiat: Lokalni przedsiębiorcy odznaczenie Włdoawa 18 kwietnia – To jest już trzecie tego typu spotkanie dla przedsiębiorców z naszego powiatu i każde jest bardzo ciepło przyjęte. Dzisiejsze tematy to przede wszystkim energia – od nowoczesnej fotowoltaiki po tradycyjny węgiel kamienny. Przede wszystkim jednak jest to czas, by docenić tych, którzy zapewniają w naszym powiecie wielkie dobro, jakim są miejsca pracy – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum podczas otwarcia III Włodawskiego Spotkania Biznesowego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu przedsiębiorców. Wśród prelegentów jako pierwszy głos zabrał Tomasz Wuczko z Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który mówił o inicjatywie pomocy przedsiębiorcom na Lubelszczyźnie w postaci sieci Biznes Lubelskie. Z kolei Radosław Tkaczyk – zca dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie mówił o tym skąd biznes może czerpać zewnętrzne środki finansowe. O odnawialnych źródłach energii i przyszłości klastra energetycznego mówił natomiast Krzysztof Szydłowski - prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych. Na koniec ważny głos zabrał Andrzej Zibrow - dyrektor Generalny spółki Coal Holding z Grupy Kapitałowej Balamara Resources Limited. Mówił on perspektywach powstania w najbliższych latach kopalni węgla z siedzibą w gminie Hańsk.

[wp_ad_camp_4]

Spotkanie było również doskonałą okazją do uhonorowania przedsiębiorców. Najpierw Adam Rychliczek – radny sejmiku województwa lubelskiego i starosta A. Romańczuk wręczyli odznaczenia honorowych „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Odznaczenia te otrzymali przedsiębiorcy z powiatu: Andrzej Huzior,  Stefan Jakubiuk, Józef Kędzierawski, Henryk Siemiak, Rafał Stachura, Zbigniew Walaszek i Adam Wojcieszuk. Następnie troje przedstawicieli biznesu otrzymało Nagrody Gospodarcze Starosty Włodawskiego. Otrzymali je: Kamil Górniak Prezes Zarządu Sp. z o.o. „ARBOR” (za inwestycje w oparciu o najnowocześniejsze technologie energetyczne), Andrzej Kaliszuk - prezes Zarządu EKO-RÓŻANKA” (za bycie fundamentem lokalnej zdrowej przedsiębiorczości, doskonałe umiejętności współpracy) i Daria Wysocka-Zajul – właścicielka firmy Lino (za dynamiczny rozwój firmy i otwarcie na światowe rynki).

- Cieszy mnie, że tego typu ważne spotkanie miało miejsce – mówił po spotkaniu lokalny przedsiębiorca A. Kaliszuk.  – Brakuje inicjatyw skierowanych do lokalnych przedsiębiorców, którzy muszą borykać się z wieloma problemami. Miło zatem, że jest ktoś, kto potrafi nie tylko o nas pamiętać, ale także i docenić.

Nagrodzeni przez starostę:

Arbor - Podstawową działalnością firmy jest dostawa biomasy leśnej i agro dla energetyki zawodowej i ciepłownictwa oraz pozyskiwanie drewna użytkowego na potrzeby tartaku do produkcji palet i drewna konstrukcyjnego. Zajmuje się nie tylko kupnem i sprzedażą biomasy agro, ale przede wszystkim jest jej producentem - na około 2000 ha plantacji wierzby i topoli energetycznej w Polsce, na Litwie i Ukrainie. Biomasę leśną pozyskuje, współpracując z Lasami Państwowymi i z rekultywacji gruntów, wycinek pod inwestycje, czyszczenia pasów drogowych dróg krajowych, powiatowych i gminnych. Współpracuje z firmami specjalizującymi się w profesjonalnym doradztwie w zakładaniu i obsłudze plantacji energetycznych oraz z jednostkami naukowymi pracującymi nad tymi zagadnieniami.

Eko-Różanka powstała w 2011 roku. Poza podstawową działalnością rolniczą firma z każdym rokiem poszerza swoją działalność. Prezes Andrzej Kaliszuk od kilku lat lokuje w branży hotelarskiej, posiadając ośrodek wczasowy w Okunince nad J. Białym. Jest także mecenasem sportu. Jej flagowy klub piłkarski – Eko-Rożanka przebojem awansował od najniższej klasy okręgowej do IV ligi. Tylko czekać na ekstraklasę! Firma jest także pionierem w dziedzinie budowy pszczelich uli oraz szeroko rozumianego rolnictwa ekologicznego. Eko-Różanka zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym część specjalistów zza wschodniej granicy. Jest stale rozwijającą się firmą, której rynki zbytu sięgają daleko poza województwo czy kraj.

Firma Lino – włodawski zakład produkujący perfekcyjne wyroby z lnu, które trafiają na rynki polskie, ale zwłaszcza europejskie, m.in. do Szwajcarii. Naturalny len to jeden z najszlachetniejszych materiałów. Jest w pełni naturalny i biodegradowalny, przyjazny dla skóry, a ponadto wyjątkowo wytrzymały. W dobie nowoczesnych i udoskonalanych tkanin, firma powróciła do tego naturalnego materiału i jest ceniona za wyjątkowe wyrobu z lnu. Lino nie tylko jest producentem torebek, ubrań czy pościeli z ekologicznego materiału, ale również oferuje unikatowe wzornictwo i niepowtarzalne motywy.

/ź/ powiatwlodawski.pl

  Powiązane: Urszulin: Powiatowe Oskary rozdane /wideo/   data publikacji: 23/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Przedszkolny konkurs Mam Talent

Włodawa: Przedszkolny konkurs Mam Talent 17 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbyła się I edycja konkursu „Mam talent”, którego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, jak również umiejętność gry na instrumentach,

Włodawa: Przedszkolny konkurs Mam Talent

a Szanowne Jury w składzie: p. Agata Zakrzewska- reprezentująca p. Burmistrza Wiesława Muszyńskiego, p. Agnieszka Szczepaniak - przedstawiciel Rodziców, Gabriela Gołdyn  - absolwentka naszego przedszkola oraz p. Dyrektor Katarzyna Kościuk, oceniało ich występy.

[wp_ad_camp_4]

Nasze przedszkole to prawdziwe zagłębie talentów, dlatego też werdykt był jednogłośny i każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony złotym medalem oraz pamiątkowym dyplomem. Dziękujemy komisji za obecność oraz cenne uwagi.

Włodawa: Przedszkolny konkurs Mam Talent

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku chętnych do udziału będzie jeszcze więcej. Za organizację konkursu odpowiadały panie Magda Lewandowska i Aleksandra Łobko.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 19/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Greckie praktyki 2018 /wideo/

Włodawa: Greckie praktyki 2018 Wieczorem 28 marca 2018 roku, grupa uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik informatyk powróciła z dwutygodniowych praktyk w Grecji, realizowanych w ramach projektu z programu Erasmus+.

Włodawa: Greckie praktyki 2018

Uczniowie uczestniczyli w praktykach na terenie hotelu San Panteleimon, oraz praktykach wyjazdowych do lokalnej grackiej tawerny, wytwórni fety, tłoczni oliwy z oliwek, lokalnej winiarni, hodowli małż, zakładu informatycznego.

Włodawa: Greckie praktyki 2018

Uczniowie, ponadto uczestniczyli w programie kulturalno-turystycznym. Brali udział w wycieczce do kompleksu Klasztorów na Meteorach i pracowni ikon w Kalambace, oraz do drugiego co do wielkości miasta w Grecji Salonik.

[wp_ad_camp_4] Włodawa: Greckie praktyki 2018

Podziwiali również jedną z najstarszych malowniczych greckich wiosek położonych na zboczu masywu Olimpu Paleos Panteleimonas (Stary Pantelejmon), w którym mogli obejrzeć tradycyjne greckie budynki oraz spróbować wspaniałego miodu z kasztanów i kumaro, a także delektować się niesamowitą atmosferą miejsca. Zwiedzali również zamek Platamonas wzniesiony przez krzyżowców w XI wieku, na wzgórzu nad brzegiem Morza Egejskiego.

Włodawa: Greckie praktyki 2018

Uczestnicy praktyk mieli okazję uczestniczyć w wieczorze greckim poznając tradycyjną muzykę i tańce greckie. Praktyki pozwoliły na zdobycie wielu nowych doświadczeń zawodowych, doskonalenie języka angielskiego, poznanie nowych wspaniałych ludzi, języka, historii i kultury Grecji oraz niepowtarzalnych doznań kulinarnych

/ź/ 2lo.wlodawa.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net data publikacji: 12/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region: Koncert Charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej SG /wideo/

Chełm -Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Chełmski Dom Kultury
Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej jej solistów odbył się 6 kwietnia br. w Chełmskim Domu Kultury w Chełmie. Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie oraz otwarte serca.

Rok 2018, to rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tegorocznej rocznicy odbył się Koncert Charytatywny pod hasłem "Niepodległa Niezłomnym". Niezłomni to Rodzice, którzy swoje życie poświęcili dla chorych i szczególnie potrzebujących opieki dzieci. Takich Niezłomnych Bohaterów mamy wśród naszych funkcjonariuszy i pracowników. Dlatego koncert na rzecz potrzebujących dzieci funkcjonariuszy i pracowników to piękny dar serca od każdego z Państwa.

Chełm -Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Chełmski Dom Kultury

Licznie zgromadzonych gości przywitali w Chełmskim Domu Kultury, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, który to zacne przedsięwzięcie objął swoim patronatem oraz płk. SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który był głównym organizatorem koncertu.

[wp_ad_camp_4]

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Z powodzeniem i uznaniem prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Norwegii, Ukrainie, Litwie, Czechach, Francji, Holandii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Chełm -Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Chełmski Dom Kultury

Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako doskonały interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje z powodzeniem na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową.

Posiada w swoim repertuarze muzykę organowo - instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości.

Chełm -Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Chełmski Dom Kultury

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów entuzjastycznie oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową.

Głównymi organizatorami koncertu obok Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej byli: Chełmski Dom Kultury, Stowarzyszenie TAK NIEWIELE oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Patronatem Honorowym imprezę obieli: Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski oraz gen. bryg. SG Tomasz Praga – Komendant Główny Straży Granicznej.

Chełm -Koncert Charytatywny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej Chełmski Dom Kultury

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

 

data publikacji: 09/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Wielkanocna tradycja podtrzymana /wideo/

Sławatycze - Wielkanocna tradycja podtrzymana w Sławatyczach

Adoracja przy Grobie Pańskim i Rezurekcja w Parafii MBR w Sławatyczach W Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim młodzież z parafii Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach czynnie uczestniczyła w nocnej adoracji.

Sławatycze - Wielkanocna tradycja podtrzymana w Sławatyczach

Miejscowa schola przedstawiła słowno – muzyczne rozważania wprowadzając w nastrój sprzyjający modlitwie i refleksji uczestników adoracji by mogli oddać swoje myśli i zwątpienia Bogu;

[wp_ad_camp_4]

by zrozumieli jak wiele Bóg zrobił dla nas. W rozważaniach młodzież przypomniała nam, że Jezus umierając za nas poświęcił aż tyle a my poświęćmy mu czuwając choć chwilę.

Sławatycze - Wielkanocna tradycja podtrzymana w Sławatyczach

W nocnej adoracji uczestniczył również męski chór AVE, który wyśpiewał szeroki repertuar pieśni wielkopostnych. Młodzieńcy przebrani w wojskowe mundury, trzymali straż przy Grobie Pańskim. Dziewczęta w białych sukniach prowadziły adorację modlitewną. Adorację do białego rana prowadziły również kółka żywego różańca (męskie i żeńskie).

Sławatycze - Wielkanocna tradycja podtrzymana w Sławatyczach

Wytrwała modlitwa wspólnoty parafialnej przy Grobie Pańskim świadczy o żywotności tej wspólnoty. Kiedy trwamy na modlitwie przy Grobie Jezusa stajemy się prawdziwymi świadkami tego wydarzenia i w sposób świadomy bierzemy udział w największym wydarzeniu historii zbawienia.

W Niedzielę Wielkanocną sprawowana była msza św. rezurekcyjna, w której licznie uczestniczyli parafianie. Tekst: B. Szulej Foto: R. Szczur

 

/ź/ slawatycze.pl

  tv.wlodawa.net
echo@wlodawa.net data publikacji: 03/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Powiat Włodawa do likwidacji


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje w roku 2030 nowy podział administracyjny kraju. Zostaną zlikwidowana powiaty w których liczba mieszkańców nie przekracza 40 tysięcy. Powiat włodawski podzielony zostanie między trzy sąsiednie powiaty łęczyński, bielski i chełmski.

[wp_ad_camp_4]

Gmina Urszulin zostanie wcielona w struktury powiatu łęczyńskiego, granica pomiędzy powiatem bielskim, a chełmskiego przebiegać będzie na linii rzeki Włodawka. Najbardziej rentowna miejscowość powiatu włodawskim, którą jest Okuninka przypadnie powiatowi chełmskiemu.

Miasto powiatowe Włodawa zostanie pozbawiona takich instytucji jak:

Starostwo Powiatowe,

Powiatowy Rzecznik Konsumentów,

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,

Powiatowy Inspektorat Weterynarii ,

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego,

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna,

Zarząd Dróg Powiatowych,

Sąd Rejonowy,

Powiatowy Urzędu Pracy,

Powiatowy Biuro ARiMR,

Urzędy gminy i miasta Włodawy podlegać będą scaleniu, jak grunty w Kulczynie.

Kompetencje likwidowanych urzędów powiatowych zostaną przejęte  przez ich odpowiedników w miastach powiatowych, które będą sprawować nadzór administracyjny na danym terenie.

 

data publikacji: 01/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018 - wyniki

Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018

23 marca 2018r., w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie, odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej.

Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. F. Kleeberga we Włodawie, Poleski Park Narodowy, Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Włodawa oraz Urząd Miasta we Włodawie. Instytucją wspierającą jest Włodawski Dom Kultury. Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Burmistrz Włodawy i Starosta Włodawski.

Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018

Na konkurs wpłynęły 73 zgłoszenia, w tym: 21 zespołów i 51 solistów. Ogółem ponad 250 uczestników. Wykonawcy przygotowali dwie piosenki o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej. Jury oceniając wykonawców zwracało uwagę przede wszystkim na poziom warsztatu wykonawczego, dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

[wp_ad_camp_4]

W skład jury weszli: Leszek Darmochwał – nauczyciel muzyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie, opiekun artystyczny grup wokalnych i solistów, przewodniczący jury; Anna Galus – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie, członek jury; Radosław Olszewski, przedstawiciel Poleskiego Parku Narodowego, kierownik ośrodka hodowli zwierząt, muzyk – amator, członek jury; Aleksandra Chwalczuk, przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwo Włodawa, członek jury.

Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018 Celem festiwalu była prezentacja dorobku wokalnego młodych artystów, amatorów i upowszechnianie wartości przyrodniczych, ekologicznych, prozdrowotnych. Zwrócenie uwagi na atrakcyjność, elementy krajobrazowe naszej okolicy, kraju. Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018

Wręczenie nagród i koncert laureatów odbędzie się 23 kwietnia 2018r. w Sali kina włodawskiego Domu Kultury. Protokół OFPP 2018

Iwona Szwaj

/ź/ wlodawa.eu

Włodawa - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Przyrodniczej 2018 Wyniki - Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Przyrodniczej Włodawa 2018
SOLIŚCI
I kategoria wiekowa, 7 – 10 lat:
I miejsce – Zofia Szczuchniak z Łukowskiego Ośrodka Kultury, opiekun artystyczny Monika Sołtyszewska,
II miejsce – Zuzanna Bochman z Łukowskiego Ośrodka Kultury, opiekun artystyczny Monika Sołtyszewska,
III miejsce – Adam Wieczorek z Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, opiekun artystyczny Justyna Abramik.Wyróżnienie – Mateusz Jabłoński z Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, opiekun artystyczny Justyna Abramik.

II kategoria wiekowa, 11 – 13 lat:
I miejsce – Paula Drożyńska z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, opiekun artystyczny Justyna Abramik,
II miejsce – Martyna Styś z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, opiekun artystyczny Justyna Abramik, Krzysztof Zgórski,
III miejsce ex aequo - Patrycja Tomaszewska z Zespołu Szkół im.Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu, opiekun artystyczny Jolanta Jędruszak oraz Oliwia Sermanowicz ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Łęcznej, opiekun artystyczny Dorota Kubuśka – Adamiak, Wyróżnienie – Milena Golian z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, opiekun artystyczny, Krzysztof Zgórski,

III kategoria wiekowa, 14 – 16 lat:
I miejsce ex aequo - Weronika Jędruszak ze studia wokalnego FEVER w Lublinie, opiekun artystyczny Magdalena Hymos – Sulej, oraz Izabela Karczewska z Hajnowskiego Domu Kultury, opiekun artystyczny Marta Gredel – Iwaniuk,
II miejsce – Nikola Pecyńska ze szkoły Muzycznej YAMAHA w Łęcznej,opiekun artystyczny Dorota Kubuśka-Adamiak,
III miejsce – Maria Sawicka z Hajnowskiego Domu kultury, opiekun artystyczny Marta Gredel – Iwaniuk.

Wyróżnienie: Martyna Poleszak z Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu, opiekun artystyczny Jolanta Jędruszak oraz Martyna Beksiak ze Szkoły Podstawowej w Milejowie z oddziałami gimnazjalnymi, opiekun artystyczny – Justyna Abramik.ZESPOŁY

I kategoria wiekowa, 7 – 10 lat:
I miejsce – zespół MAŁE ALTUSIE ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Łęcznej, opiekun artystyczny Dorota Kubuśka - Adamiak,
II miejsce – zespół KWIATUSZKI ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.net, opiekun artystyczny Małgorzata Sobiecka,
III miejsce – zespół ŻARCIK ze Szkoły Podstawowej w Urszulinie, opiekun artystyczny Iwona Lewandowska.

Wyróżnienie: Zespół CANTO grupa młodsza ze Szkoły Podstawowej nr3 we Włodawie, opiekun artystyczny Iwona Szwaj oraz zespół MALI WĘDROWNICY /kl. I a/ ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.net, opiekun artystyczny Teresa Rymczuk.

II kategoria wiekowa, 11 – 13 lat:
I miejsce – zespół WnieboGłosy z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie, opiekun artystyczny Justyna Abramik,
II miejsce – zespół GRUPA 31 z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie.net, opiekun artystyczny Iwona Szwaj,
III miejsce ex aequo – zespół CANTO Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.net, opiekun artystyczny – Iwona Szwaj i zespół ALTUSY ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Łęcznej, opiekun artystyczny Dorota Kubuśka-Adamiak,

III kategoria wiekowa, 14 – 16 lat:
I miejsce - zespół ÓSEMKA z Zespołu Szkół w Puchaczowie, opiekun artystyczny Dorota Kubuśka-Adamiak,
II miejsce - Zespół MAŁE HDK z Hajnowskiego Domu Kultury, opiekun artystyczny Marta Gredel – Iwaniuk.
III miejsca – zespół CARLILLON ze Szkoły Muzycznej YAMAHA w Łęcznej, opiekun artystyczny Dorota Kubuśka-Adamiak.

Wyróżnienie: Zespół ZIELONE SOWY z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu Dwór, opiekun artystyczny Kazimierz Zakostowicz.Przyznano również dwie NAGRODY

SPECJALNE:
• Nagrodę Starosty Włodawskiego otrzymuje Dominik Łukaszczuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu Dwór, opiekun artystyczny Joanna Woźnica.
• Nagrodę Burmistrza Włodawy otrzymuje zespół STONOGA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu Dwór, opiekun artystyczny Iwona Wróbel.

Wręczenie nagród i koncert galowy laureatów odbędzie się 23 kwietnia 2018 r., o godz. 9.00, w sali kina Włodawskiego Domu Kultury we Włodawie.net. data publikacji: 28/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną"

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

W niedzielę 25 marca w kościele p. w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach odbył się konkurs na "Najładniejszą Palmę Wielkanocną". Organizatorami konkursu byli: Ks. Proboszcz Parafii Sławatycze, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

Celem konkursu było kontynuowanie tradycji wielkanocnych naszego regionu, integracja pokoleń w rodzinie w trakcie planowania i wykonywania palmy, poszukiwanie nowych inspiracji twórczych, a także rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. [wp_ad_camp_4] Palmy wykonane zostały z witek wierzbowych z baziami, z suszonych traw, ziół i zbóż, świeżych gałązek bukszpanu i tui. Użyto także kolorowych wstążek i bibuły, z której wykonano wiele misternych kwiatów.

Sławatycze - Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną 2018 roku

Komisja konkursowa w składzie: ks. Mirosław Krupski - Proboszcz Parafii, Gerard Skalski – Sekretarz Gminy, Elżbieta Gruszkowska – Instruktor GOK-u, Józef Kozakiewicz- Zakrystianin pod przewodnictwem ks. Artura Zbańskiego prowadzącego rekolekcje wielkopostne dokonała oceny 26 palm i przyznała nagrody następującym osobom:


Miejsce I - Emilia Litkowska
Miejsce II - Paweł Pruniewicz
Miejsce III - Krzysztof Kaca, praca zbiorowa z Przedszkola Samorządowego

Wyróżnienia - Praca zbiorowa z Gminnej Biblioteki Publicznej, Gabriela Korzeniewska, Karolina Wojciechowska, Aleksandra Kisiel, Paulina i Piotr Litkowscy, Milena i Bernard Szustowicz Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Fundatorem nagród był ks. Proboszcz Mirosław Krupski, Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.



tekst i foto: B. Szulej

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Dnia 22.03.2018r dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sławatyczach przygotowywały palmy wielkanocne w Gminnym Ośrodku Kultury wspólnie z rodzicami, paniami z Koła Gospodyń Wiejskich i pracownikami Gok-u.

Grupa 3-4 latków przyszła z paniami M.Korzeniewską, H. Zawistowską i K.Ślązak, grupa 5 latków z panią M. Czajkowską, grupa 6 latków z panią D. Ciodyk i przy pomocy rodziców z zielonych gałązek bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły wykonywały palmy, które dzieci zabrały do domu.

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Mamy: G. Onieszczuk, A. Hasiuk, M. Sawościuk oraz pani J. Golińska z Koła Gospodyń Wiejskich przy pomocy dzieci wykonały wspólną palmę wielkanocną, która weźmie udział w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną – zajęłą 3 miejsce.

Sławatycze - Przygotowywanie palm wielkanocnych

Zostały przygotowane i wręczone przez przedszkolaki palmy dla pana wójta G. Kiec, sekretarza G. Skalskiego, oraz dyrektora Zespołu Szkół M. Oleszczuka.

Praca przebiegała w miłej atmosferze i miała na celu kultywowanie tradycji związanych z niedzielą Palmową i zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Tekst: Marzena Korzeniewska Foto: R. Szczur

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 26/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy... /wideo/

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy...

Tytułowe trzy elementy nawiązują do trisomii 21, o której szczególnie pamiętaliśmy w środę, 21 marca i na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa wszyscy założyliśmy skarpetki nie do pary...  Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

[wp_ad_camp_4]

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Refleksja i wzruszenie towarzyszyło nam nieustannie. W skarpetkowym spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze jutro" uczestniczyła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i uczniowie klasy V „c" z wychowawczynią, panią Martą Kobielas ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie.

Włodawa - Pomylone skarpetki, uśmiech i łzy...

Relację z przebiegu wydarzenia odnajdziemy na facebookowym profilu Stowarzyszenia „Lepsze jutro". Pozwalamy sobie zacytować jej fragment :)

„Mama Bartka (chłopca z zespołem Downa) opowiedziała nam ciekawie o tym, jacy są ludzie, którzy mają dodatkowy chromosom... Potem słuchaliśmy fragmentów książki Moniki Krajewskiej "Mój młodszy brat", oglądaliśmy papierowy teatr na podstawie książki kamishibai Beatrice Almagna "Lew w Paryżu". A na koniec wspaniale się bawiliśmy przy tworzeniu żywej książki.

Całość spotkania prowadziły panie bibliotekarki. BRAWO, BRAWO JESTEŚCIE WIELKIE!!! Oczywiście zabraliśmy ze sobą do domu skarpetki „nie do pary", aby nam przypominały wspaniale spędzony czas. Nie zabrakło również elementów nawiązujących do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozdaliśmy uczestnikom zakładki do książek oraz kalendarzyki i kartki okolicznościowe, które powstały w ramach projektu "A to Polska właśnie... " , zrealizowanego przez nas w 2017 r. Autorami rysunków na wymienionych gadżetach są uczestnicy warsztatów artystycznych, w tym nasi podopieczni: Bartek Kołtun z zespołem Downa, Tymek Gajos i Krzysztof Piekło."

Stowarzyszenie „Lepsze jutro" przy okazji wydarzenia przekazało do naszych zbiorów książki dotyczące tematu niepełnosprawności. Nowe tytuły uzupełnią biblioteczny księgozbiór. DZIĘKI WIELKIE :)

Dziękujemy za pełne uśmiechu i wzruszeń spotkanie wśród cukierków i kolorowych skarpetek :) Do zobaczenia w naszej bibliotece!

Joanna Orzeszko, Edyta Pietrzak Fot. Urszula Panasiuk

/ź/ mbpwlodawa.pl/

data publikacji: 26/03/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy