koncert - Strona 44 z 79 - wlodawa.NET

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Uroczystości 3 maja we Włodawie

W dniu 3 maja 2018 r. przedstawiciele Zakładu Karnego we Włodawie uczestniczyli w lokalnych obchodach święta z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

"dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny i jej granic" tekst preambuły Konstytucji 3 maja 1791r.

[wp_ad_camp_4]

Konstytucja 3 maja

W dniu 3 maja 1791r. Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę Rządową - Konstytucję. Ze źródeł historycznych przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą rządową spisaną. Dla ówczesnej Rzeczypospolitej miała ogromne i decydujące znaczenie biorąc pod uwagę jej nieciekawą sytuację historyczną.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Odzwierciedlała dążenia do poprawy wewnętrznej sytuacji państwa. Uchwała tego ważnego aktu prawnego była de facto próbą ratowania Polski po tzw. pierwszym rozbiorze, osłabionej m.in. przez wolną elekcję i liberum veto. Konstytucja trzeciomajowa uwzględniła mieszczan i chłopów jako naród, wprowadziła m.in. reformę skarbowości i zwiększyła armię. Jej znaczenie dla Polaków było i jest niezmiernie ważne, bowiem dawała ona nadzieję na poprawę sytuacji politycznej w Rzeczypospolitej i perspektywę odnowionego i nowoczesnego państwa.

Lokalne uroczystości

Ogromne znaczenie uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej podkreślane było przez lata poprzez uroczystości, które mają corocznie miejsce w dniu 3 maja. W tym dniu w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Po nabożeństwie uczestnicy udali się ulicami miasta Włodawy pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie delegacje i przedstawiciele lokalnych urzędów oraz służb mundurowych złożyli wiązanki i kwiaty.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Zakład Karny we Włodawie reprezentował mjr Artur Ambrozik - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie, st. kpr. Wioletta Koszot oraz mjr Krzysztof Jeleński wraz z Pocztem Sztandarowym jednostki. Mjr Krzysztof Jeleński podczas uroczystości objął dowództwo pocztów sztandarowych.

opracował: ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl/

Włodawa: Ewakuacja oddziału chirurgii

Sławatycze: Wykryto prawie 100 kg haszyszu /wideo/

tv.wlodawa.net
Włodawa, 3 maja 2016
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
data publikacji: 04/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Bezpieczeństwo na motomajówce /wideo/

112: Bezpieczeństwo na motomajówce Włodawa na sygnale Wyścigi samochodów, parada motocyklowa, koncerty muzyczne i szereg konkursów - to wszystko można było zobaczyć wczoraj podczas "Miejskej Motomajówki". Na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć akcji promującej bezpieczeństwo na drogach z udziałem włodawskich policjantów.

[wp_ad_camp_4]

Mundurowi propagowali zasady bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierujących samochodami. W części profilaktycznej pojawiły się też konkursy i zagadki skierowane do najmłodszych uczestników festynu. Policjanci przekazywali elementy i gadżety odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie. W cała akcję profilaktyczną właczyło się ścisłe kierownictwo Komendy Powiatowej Policji we Włodawie z Panią Komendant mł. insp. Wiolettą Pawluk na czele.

112: Bezpieczeństwo na motomajówce Włodawa na sygnale

Niewątpliwie przedsiewzięcie było doskonałą okazją, aby w ciekawy sposób przypomnieć o najważniejszym aspekcie podczas przebiegającej majówki – bezpieczeństwie. Część profilaktyczna prowadzona była w ramach działań "Jednośladem bezpiecznie do celu".

E.T.

/ź/ policja.gov.pl

tv.wlodawa.net
autor: Mariusz Błaszkiewicz
autor: Jacek Marciocha
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
data publikacji: 02/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Przebudowa i rozbudowa biblioteki

Urszulin: Przebudowa i rozbudowa biblioteki Już w tym roku ruszą pierwsze prace przy obiektach bibliotek w Gminie Urszulin. W ubiegłym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014- 2020 w wysokości 3 372 673,81 zł, a ogólna wartość projektu to 3 986 790,00 zł. Wniosek pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektów bibliotek na potrzeby multimedialnych ekspozycji dotyczących dziedzictwa kulturowego Polesia” znalazł się na 3 miejscu wśród 41 projektów wybranych do dofinansowanie w województwie lubelskim.

[wp_ad_camp_4]

W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie terenu przy fili Biblioteki w Wytycznie gdzie zaprojektowano alejki spacerowe, ławeczki, montaż altany ogrodowej, nasadzenia zieleni co umożliwi miłośnikom czytania spędzania wolnego czasu na powietrzu i podziwianiu oraz delektowaniu się otaczającymi go skarbami przyrody okolicy Wytyczna. Tak zagospodarowany teren pozwoli na organizowanie wieczorków poetyckich oraz innych spotkań i zajęć.

Natomiast w Urszulinie obecna biblioteka zostanie rozbudowana o ok. 500 m2. W nowej powierzchni zaplanowana jest sala widowiskowo – koncertowa dla około 200 osób, pomieszczenia do prowadzenia warsztatów, lekcji pokazowych związanych z tradycją i kulturą Polesia.

Urszulin: Przebudowa i rozbudowa biblioteki

Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk – projekt przebudowy i rozbudowy bibliotek to nasze kolejne działania w poprawę infrastruktury kultury i kolejne projekty z dużym dofinansowaniem UE. Powstałe obiekty szczególnie duża sala widowiskowo – koncertowa i dodatkowe pomieszczenia w Urszulinie a także przestrzeń wokół Książnicy Pana Jana w Wytycznie pozwolą poszerzyć ofertę zajęć i atrakcji realizowanych przy bibliotekach. Mieszkańcy zarówno Ci najmłodsi jak i najstarsi będą mogli rozwijać swoje talenty i w ciekawy sposób spędzić czas. Ponadto w Urszulinie zaprojektowaliśmy budynek nowoczesny i wysoce energooszczędny, wyposażony w odnawialne źródła energii tj. panele fotowoltaiczne – to wszystko wpłynie na zdecydowane zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu.

/ź/ ug.urszulin.eu

Urszulin: Wypadek drogowy w Kopinie data publikacji: 02/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Powiatowe Oskary rozdane /wideo/

Urszulin: Powiatowe Oskary czyli (W)chody 2017 rozdane

W piątek, 27 kwietnia podczas uroczystej gali w hotelu „Drob” Urszulinie nastąpiło rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu do tytułu „(W)schodu Powiatu Włodawskiego”. Po raz drugi powiatowe „Oscary” otrzymali: w kategorii Osobowość Roku – profesor oświaty – Mirosław Trociuk, w kategorii Firma – włodawski Handbud, w kategorii Instytucja - Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi. Wśród nominowanych było 9 podmiotów: po trzy w każdej kategorii. Laureatów wyłoniła 10-osobowa Kapituła złożona z redaktorów lokalnych gazet, samorządowców i przedsiębiorców.

[wp_ad_camp_4]

- To już druga gala, podczas której w szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy rozsławiają piękną ziemię włodawską - mówił na wstępie pomysłodawca (W)schodów Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. - A takich ludzi czy przedsiębiorstw lub instytucji jest u nas bardzo dużo. I naprawdę należy im się nasze zainteresowanie oraz wdzięczność za to, co dla nas robią. Zdecydowanie za rzadko jednak ich wyróżniamy. I ta gali ma być przede wszystkim miejscem, gdzie będą się oni czuć dowartościowani jak na to zasługują.

Żeby jednak docenić wszystkich musieliśmy wybrać nielicznych czyli mieć nominowanych i laureatów. A tych musiało wybrać gremium w postaci zacnej kapituły. Jestem przekonany, że Kapituła wybrała tych najlepszych, choć miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, bowiem tegoroczni Nominaci byli wyjątkowi pod każdym względem. I przy okazji warto dodać, że nasza statuetka stała się w ostatnim czasie inspiracją dla wielu twórców i artystów.

Sala hotelu Drob zapełniona była tego wieczoru gośćmi nie tylko z powiatu, ale i województwa. Wśród tych specjalnych, poza nominowanymi, był m.in. Krzysztof Grabczuk - wicemarszałek województwa oraz starostowie ościennych powiatów, burmistrz Włodawy, wójtowie. Łącznie na galę przybyło prawie 150 samorządowców, ludzi biznesu i kultury. Bogatą oprawę gali podkreślał specjalnie na tę okazję przygotowany film o nominowanych oraz koncert w wykonaniu przystojnych mężczyzn z sekstetu Avocado.

Urszulin: Powiatowe Oskary czyli (W)chody rozdane

Całość uświetnił bankiet do późna poprowadzony przez didżeja Piotra Misiurę.

- To już naprawdę przyzwoity europejski poziom – podkreślali goście. – Oprawa wspaniała, idea piękna, wszystko ładnie przygotowane, z głową, bez potknięć. Zapachniało wielkim światem. Jestem drugi raz i po raz drugi nie zawiodłem się. Jest jak być powinno, a nawet lepiej. Ciekawe co za rok organizatorzy przygotują, a zwłaszcza kto otrzyma statuetki. Bo tegoroczne były w zasadzie bezdyskusyjne.

Zarówno nominowani, jak i sami laureaci oraz licznie zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem rozmachu oraz perfekcyjnego przygotowania imprezy. Jak podkreślali uczestnicy – wysoki poziom artystyczny i przygotowania imprezy jest cały czas utrzymywany.

Sponsorzy: Lubelskie „Smakuj życie”, Bank Spółdzielczy w Parczewie, Gramar Krzysztofa Łojewskiego, Produkcja Pieczywa Adam Wojcieszuk, Handbud Wiesława Blicharskiego, Carstar we Włodawie, Eko-Różanka Andrzeja Kaliszuka, Biuro Projektowe Radosław Bójko, Hotel Drob w Urszulinie, WZURiB we Włodawie.

Kategoria Instytucja: Nominowani - Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi.

Laureat – Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi

Towarzystwo z Holi należy do najprężniej działających nie tylko w powiecie włodawskim, ale i na całej Lubelszczyźnie. Jego „teatrem” działań jest przede wszystkim Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi, który istnieje od 1985 r. De facto pieczę nad nim sprawują Alina i Tadeusz Karabowiczowie, pomysłodawcy i założyciele Skansenu. Pełna nazwa muzeum i opiekującego się nim Towarzystwa zdradza wyjątkowość tego miejsca i koncepcji, jaka towarzyszyła jego powstaniu. Największym wydarzeniem jest coroczny lipcowy Jarmark Holeński, który gromadzi setki wystawców, artystów i sprzedawców oraz tysiące turystów i kupujących. Prezesem Towarzystwa jest Alina Karabowicz – kobieta o niespożytej energii i niespotykanej umiejętności załatwiania spraw niemożliwych.

Kategoria Firma: Nominowani - Hotel Drob, ARBOR sp. z o.o. i Hanbdud.

Laureat - Handbud

Początki firmy „Handbud” sięgają czerwca 1993 roku, kiedy to dwuosobowa firma została zarejestrowana. Po dwóch latach prężnej działalności firma rozrosła się na tyle, że była znana we Włodawie i okolicy. Rokiem przełomowym był 1998, w którym rozszerzono asortyment o stolarkę i wyroby pcv, a w 2000 r. dodano produkcję kostki brukowej. Obecnie firma współpracuje z bardzo wieloma inwestorami, buduje także bądź adaptuje szereg obiektów. Firma działa na terenie praktycznie całego województwa lubelskiego. „Handbud” otrzymuje wiele prestiżowych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Budowlanego – „Kryształową Cegłę” czy gazety Puls Biznesu - „Gazelę”. Na polu charytatywnym Firma pomaga wielu instytucjom i fundacjom, które stawiają sobie za cel troskę o zabezpieczenie materialne pokrzywdzonych przez los. Właścicielem jest Wiesław Blicharski.

Kategoria Osoba: Nominowani - Mieczysław Tokarski, Łukasz Zdolski, Mirosław Trociuk.

Laureat – Mirosław Trociuk.

M. Trociuk jest nauczycielem fizyki i astronomii w Zespole Szkól Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie z 32-letnim stażem. Ten doskonały pedagog w 2013 r. został wyróżniony unikatowym tytułem Profesora Oświaty nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej tylko wyjątkowo wybitnym nauczycielom. Stworzył i od ponad 22 lat prowadzi Szkolne Koło Astronomiczne „Pulsar”. Zorganizował dziesiątki, jeśli nie setki spotkań uczniów z naukowcami. Wychował ponad 170 laureatów i finalistów olimpiad. Jego uczniowie w 2010 r. jako pierwsi i jedyni w Polsce zbudowali w warunkach szkolnych radioteleskop słoneczny. M. Trociuk mówi o swojej pracy – Jest to wierna służba dla utalentowanej młodzieży. A my możemy dodać – Profesor znany ze swojej skromności służy przepięknie nam wszystkim.

/ź/ powiatwlodawski.pl

  tv.wlodawa.net

Nasz humorystyczny komentarz w sprawie włodawskich Oskarów tv.wlodawa.net/tvWlodawa
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net data publikacji: 30/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Wśród zaproszonych gości byli: kpt Przemysław Lipczyński reprezentujący Dowódcę 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego - patrona Zespołu Szkół Zawodowych, starosta powiatu włodawskiego – Adam Panasiuk, ks. Jerzy Ignaciuk – proboszcz parafii prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, komendant Powiatowej Policji we Włodawie - podinsp. Tomasz Patra, komendant Powiatowej Straży Pożarnej – Andrzej Łoś, mjr SG Robert Kaper w reprezentujący komendanta Placówki Straży Granicznej we Włodawie, właściciel firmy „Slawex” –p. Janusz Sławiński, prezes ZNP Oddział we Włodawie – p. Marek Ostrowski, przewodniczący Rady Rodziców ZSZ nr 1 i II LO – p. Mariusz Kowalewski. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem p. M. i Z. Sidoruków oraz p. M. Kalinowskiego Choreografię tańców przygotował p. K. Repa.

[wp_ad_camp_4]

Część oficjalną rozpoczął pokaz musztry paradnej ze sztandarem, po który nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Ceremoniał opracował niezastąpiony p. Karol Repa.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Wyróżniający się abiturienci liceum i technikum: Joanna Kowalewska – śr. 5,83, Łukasz Ignatiuk - 5,41, Krzysztof Buczyński – 5,39, Karolina Dyduch – 5,33, Karolina Parulska – 5, 22, Kaja Bobak – 5, 22, Wiktor Gabrylewicz – 5,11, Weronika Sułkowska – 5,06, Katarzyna Manżuk – 5,00, Klaudia Tomczak - 5,0, Weronika Ostrowicka – 4,77 otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane prze Starostwo Powiatowe we Włodawie, 2 Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia Nowego oraz Radę Rodziców.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Rodzice abiturientów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Były oczywiście uroczyste przemówienia, podziękowania, pożegnalne zdjęcia i łzy wzruszenia. „Idźcie przez życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dzisiaj, kiedy odbieraliście świadectwo ukończenia szkoły.

Arduino w szkołach powiatu włodawskiego

Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.”   – powiedział na zakończenia dyrektor szkoły E. Omelczuk

 

/ź/ 2lo.wlodawa.pl

data publikacji: 30/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Przedszkolaki na ludowo

Włodawa: Przedszkolaki na ludowo,VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego we Włodawie 25 kwietnia 2018 roku w sali kina WDK odbył się VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Włodawy.

[wp_ad_camp_4] Włodawa: Przedszkolaki na ludowo,VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego we Włodawie

W tym roku do przeglądu stanęło 10 grup. Z dumą można było oglądać profesjonalne i z sercem przygotowane wystąpienia przedszkolaków. Artystyczne prezentacje dziecięcych zespołów były bardzo efektowne, starannie przygotowane pod względem tanecznym i wokalnym oraz z dbałością o estetykę stroju.

Włodawa: Przedszkolaki na ludowo,VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego we Włodawie

Wszystkie dzieci zatańczyły wspaniałe, w związku z czym Jury nie wyłoniła zwycięzcy i nagrodziło dyplomami, statuetkami, odblaskami z logo miasta i słodkościami wszystkie grupy!

Włodawa: Wypadek z udziałem motocyklisty

Włodawa: Przedszkolaki na ludowo,VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego we Włodawie

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim instruktorom, opiekunom i uczestnikom za niesamowite pokazy i cudowna atmosferę. Koordynatorkami przeglądu były Justyna Żmuda i Joanna Studniarska.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 30/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Koncert: Wiosna, wiosna ach to Ty!

Sławatycze: Koncert recytatorski Wiosna, wiosna ach to Ty! Nauczycielki M. Korzeniewska H. Zawistowska Publicznego Przedszkola Samorządowego w Sławatyczach w dniu 26 kwietnia 2018 r. zorganizowały konkurs recytatorski przedszkolaków pod hasłem „Wiosna, wiosna ach to Ty!”.

[wp_ad_camp_4]

W konkursie wzięły udział dzieci 3, 4, 5, 6 letnie z Punktu Przedszkolnego w Sosnówce oraz z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Sławatyczach.

Sławatycze: Koncert recytatorski Wiosna, wiosna ach to Ty!

Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce wiosennej. Miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie przed szerszą publicznością.

W grupie 3-4 latków udział w konkursie wzięły Zuzanna Osik i Oliwia Świątkowska, w grupie 5 latków Filip Hasiuk, w grupie 6 latków Krzysztof Kłopotek oraz Kacper Świątkowski z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Sławatyczach.

Sławatycze: Koncert recytatorski Wiosna, wiosna ach to Ty!

W grupie 6 latków Kaja Martychowiec oraz Malwina Kozioł z Punktu Przedszkolnego w Sosnówce.

Dzieci za udział w konkursie i zajęte miejsca otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. W podziękowaniu za przygotowanie dzieci nauczycielki otrzymały podziękowania z rąk pana Dyrektora Zespołu Szkół w Sławatyczach Mariusza Oleszczuka.

Tekst: M. Korzeniewska

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 29/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Lauru Konserwatorskiego zdobyte /wideo/

Sławatycze: Lauru Konserwatorskiego zdobyte, cerkiew w Sławatyczach W dniu 23 kwietnia 2018 r. w auli im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyła się gala wręczenia „Lauru Konserwatorskiego” organizowanego przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego za najlepiej odrestaurowany zabytek na Lubelszczyźnie.

[wp_ad_camp_4]

Wśród wielu zgłoszonych wniosków wytypowano cztery zabytki: oficyny zamkowe w Janowie Podlaskim, dwór w założeniu dworsko-parkowym w Udryczach, dwór „na Bernatówce’ w miejscowości Dys oraz Cerkiew pw. Opieki Matki Bożej w Sławatyczach.

Wyróżniona Cerkiew jest „perłą ziemi sławatyckiej”. Położona w centrum Sławatycz przyciąga wzrok swoim pięknem i harmonią. Cerkiew i stojący naprzeciw kościół katolicki znajdują się w centrum Sławatycz. Świadczą nie tylko o minionej wielokulturowości tej ziemi. Umiejscowienie obu świątyń obok siebie przypomina, że od wieków prawosławni i katolicy, unici oraz mieszkający tu niegdyś Żydzi żyli obok siebie zgodnie i przyjaźnie.

Sławatycze: Lauru Konserwatorskiego zdobyte, cerkiew w Sławatyczach

Sławatycką Cerkiew uhonorowano za przeprowadzenie kompleksowych prac remontowych, które polegały na wymianie więźby dachowej z pokryciem, restauracji stolarki okiennej, polichromii wewnętrznej, ikonostasu, wymianie terakoty i naprawy pieców grzewczych. Odnowiono i uzupełniono ikony w niszach na zewnątrz Cerkwii, które to zachęcają do zwiedzania wnętrza.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia remontu zabytkowej świątyni.

/ź/ slawatycze.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net data publikacji: 28/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Rrecital Izabeli Jaszczuk

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku w Sali Widowiskowej GOK w Sławatyczach miało miejsce niezwykłe wydarzenie artystyczne. Tego dnia Gminny Ośrodek Kultury zorganizował koncert, prawdziwą ucztę dla serc i dusz miłośników muzyki. To miłe popołudnie należało w pełni do znakomitej uzdolnionej młodej wokalistki Izabeli Jaszczuk, która zaprezentowała swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując swoim pięknym lirycznym głosem wszystkich gości. Zachwycała siłą głosu i starannie dobranymi gestami scenicznymi przy interpretacji piosenek.

[wp_ad_camp_4]

W programie recitalu Izy widzowie mogli usłyszeć utwory z repertuaru Anny Jantar, Edyty Geppert, Martyny Jakubowicz, Kory Jackowskiej, Beaty Kozidrak jak też Margaret.

W wykonaniach udało się jej wytworzyć odpowiedni klimat podczas tego koncertu, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie głęboka pasja do muzyki i radości ze śpiewu, jakie towarzyszą jej od lat.

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk

W podziękowaniu za wzruszający koncert i za osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz godne reprezentowanie Gminy Sławatycze w konkursach i festiwalach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Jolanty Buczek i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bolesława Szuleja wręczyli nagrodę i grawerton młodej wokalistce.

Na zakończenie koncertu artystka podziękowała władzom gminy i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za dotychczasowe wsparcie merytoryczne, zorganizowanie koncertu oraz publiczności za przybycie.

Sławatycze: Rrecital  Izabeli Jaszczuk  

Izabela Jaszczuk to mieszkanka miejscowości Krzywowólka - Kolonia gmina Sławatycze. Jest słuchaczem II roku studiów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie.

Od początku swój talent wokalny rozwija pod nadzorem opiekuna artystycznego Elżbiety Gruszkowskiej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach od roku 2010. Związana jest z grupa wokalno instrumentalną „Nadbużańskie Słowiki” gdzie do tej pory pełni wiodącą rolę wokalistki. Z grupą zdobyła I i II miejsce w latach 2012, 2013 i 2015 miejsce na Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. W roku 2013 finalistka V edycji Bialskiego Talentu.

  tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net/Video: RadioBiper.info

Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele znaczących sukcesów wokalnych.

Izabela jako wokalistka dwukrotnie zdobyła III miejsce na Diecezjalnym Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej w maju 2013 i 2015 roku. I miejsce w Bialskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w 2014 roku występując w Chórze LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. W listopadzie 2014 roku zdobyła wyróżnienie na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Polskiej pn. PREZENTACJE w Międzyrzecu Podlaskim. Zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia na ogólnopolskim festiwalu „Wygraj Sukces” w maju 2016 roku w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie.

Laureatka eliminacji powiatowych i wojewódzkich w Rykach Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w roku 2016. Zdobywczyni II nagrody na Festiwalu Poezji Śpiewanej w Terespolu w roku 2017. Czynnie udziela się wraz ze scholą młodzieżową na różnych uroczystościach religijnych w miejscowej parafii poprzez czuwania, koncerty, festiwale i pielgrzymki. Swoją różnorodność repertuarową prezentuje na różnego rodzaju prestiżowych imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.

tekst i foto: B. Szulej, Video: RadioBiper.info

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 23/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy