koncert - Strona 43 z 79 - wlodawa.NET

Włodawa: Budżet obywatelski 2018

Włodawa: Budżet obywatelski 2018 100 tysięcy na budżet obywatelski

O przeznaczeniu 100.000 zł zdecydują mieszkańcy Włodawy w ramach budżetu obywatelskiego. Swoje propozycje mieszkańcy mogą składać od 30 kwietnia do 30 maja.

Ubiegłoroczna pierwsza w historii naszego miasta edycja budżetu obywatelskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlatego w tym roku postanowiliśmy podwoić kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji zgłaszanych przez mieszkańców – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Zakres zadań, które mogą być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego Jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta, budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych ogólnodostępnych dla mieszkańców miasta.

[wp_ad_camp_4]

Propozycje można składać do 30 maja za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

  Harmonogram budżetu obywatelskiego:

1) składanie propozycji przez mieszkańców Włodawy – 30 kwietnia – 30 maja 2018 (do godz.15:30)
2) weryfikacja zgłoszonych propozycji – 1 – 8 czerwca 2018
3) ogłoszenie listy propozycji zakwalifikowanych do głosowania – do 15 czerwca 2018
4) głosowanie mieszkańców miasta – 16 czerwca – 1 lipca 2018
5) ogłoszenie wyników głosowania – do 3 lipca 2018
Zarządzenie Burmistrza Włodawy
Formularz zgłoszeniowy

/ź/ wlodawa.eu

  W linku poniżej historii ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego 2017  - LINK data publikacji: 13/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Obserwatorium astronomiczne w Wereszczynie

Urszulin: Obserwatorium astronomiczne w Wereszczynie W ubiegłym roku Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie projektu pt. „Ochrona dziedzictwa kulturowego Polesia - przebudowa budynków publicznych Gminy Urszulin na potrzeby obiektów kultury” w ramach działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne. Wniosek zajął 3 miejsce na 41 wybranych. (Na zdjęciu wizualizacja obiektu w Wereszczynie po projekcie).

Wartość projektu to ok. 3,5 mln złotych, która zostanie przeznaczona dla trzech obiektów użyteczności publicznej gdzie zaplanowano: przebudowę 2 budynków (świetlice wiejskie) w miejscowości Wereszczyn i Dębowiec oraz rozbudowę i przebudowę budynku w Woli Wereszczyńskiej. Realizacja przewidziana na lata 2018- 2019.

[wp_ad_camp_4]

Jednym z głównych celów projektu jest zachowanie i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego, gminy Urszulin. Każdy z budynków będzie miał indywidualny charakter. W Dębowcu powstanie mała Izba Regionalna ukazująca m.in tradycyjną kuchnię Poleską, lekcje i warsztaty kulinarne, pieczenia wiejskiego chleba itp.

W Woli Wereszczyńskiej powstanie ośrodek ukazujący historię i kulturę Gminy Urszulin. Tematyczne lekcje i warsztaty, w których miesza się doświadczanie poprzez własną pracę i pokaz z wykorzystaniem nowoczesnych technik. W Wereszczynie powstanie małe obserwatorium, w którym miłośnicy astronomii będą mogli prowadzić obserwacje i warsztaty astronomiczne.

Urszulin:  Ścieżka dydaktyczna Czahory już otwarta

Obiekty będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, turystów i gości odwiedzających Gminę Urszulin. Liczymy, że natura oraz nasze opowieści o historii i tradycji wciągną mieszkańców i turystów w niezapomnianą podróż po Gminie Urszulin i całym Polesiu.

/ź/ ug.urszulin.eu

Od PULSARA do Inżynierii Materiałowej

Pulsar idzie w Polskę 

Szukają chętnych na Mieszkanie+

data publikacji: 12/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Suchawa: Ach, ta Pippi w WDKu

Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki W dniu 27. 04 .2018 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego w Suchawie wzięły udział w spektaklu pt. „Ach, ta Pippi”,  który wystawiano we Włodawskim Domu Kultury.  Dzieci były świadkami niezwykłych wydarzeń z „Willi Śmiesznotki”.

[wp_ad_camp_4] Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki

Nasza bohaterka Pippi zabrała nas w podróż po swojej wyobraźni, uczestniczyliśmy w jej przygodach, wspólnie śpiewając i bawiąc się.  Każde dziecko było pod wielkim wrażeniem tej niecodziennej postaci, bo przecież kto nie chciałby mieć podobnych przygód do Pippi?

Suchawa: Ach, ta Pippi Wyrtki przedszkolaki

Każdy przedszkolak tego dnia przeżył nową przygodę i odkrył, że najważniejsza jest miłość i przyjaźń do ludzi!  Przedstawienie zaciekawiło dzieci i dostarczyło mnóstwo wrażeń i zabawy, a gra aktorów na żywo, wspaniała scenografia, muzyka oraz efekty świetlne zapadną na długo w ich pamięci.

/ź/ zswyryki.szkolnastrona.pl

data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedziele 6 maja 2018 r. na terenie Parku Rekreacyjnego w Urszulinie przy pięknej wiosennej pogodzie odbył się już po raz kolejny pod patronatem Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka „Piknik Rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.” Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy, który odniósł się do ważnych uroczystości świąt majowych oraz rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

[wp_ad_camp_4]

Na koniec z okazji świąt majowych złożył wszystkim mieszkańcom życzenia, podziękował za wspólną organizację pikniku i życzył dobrej zabawy. Program artystyczny rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego a wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali kokardę narodową – „kotylion” będącą patriotycznym symbolem Polaków.

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP /wideo/

Podczas tegorocznej edycji pikniku można było obejrzeć krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Woli Wereszczyńskiej, a także muzyczne umiejętności uczniów pod opieką artystyczną Pani Natalii Wilk i Pana Tomasza Momota.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Prócz tego dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę. Od początku o ich dobrą zabawę dadbała Galeria Dziecięca „Pokusa” oraz Poleski Park Narodowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu jak i aktywności artystycznych.

Urszulin: Ścieżki PPN w mapach google

Dodatkową atrakcją okazała się również „Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej”. Ponadto odbywały się konkursy z nagrodami, gry i zabawy rodzinne. Nie zabrakło także waty cukrowej, lodów i popcornu. Wielu emocji dostarczyły również strażackie pokazy, które demonstrowała Ochotnicza Straż Pożarna z Urszulina.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podczas imprezy można było także posłuchać lokalnych zespołów ludowych. Dodatkowo przez cały czas trwania uroczystości paliło się ognisko, nad którym czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Urszulinie. Dla wszystkich uczestników były pyszne kiełbaski, które pomagały zregenerować siły na dalszą zabawę.

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej Gminy bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ciepłe dźwięki płynące ze sceny oraz radosna atmosfera pikniku tchnęła wiosenny nastrój, chyba we wszystkich którzy postanowili spędzić ten weekend w Urszulinie. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Urszulin, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Kobiet Aktywnych w Urszulinie.

/ź/ ug.urszulin.eu

Urszulin:  Ścieżka dydaktyczna Czahory już otwarta

Urszulin: Wypadek drogowy w Kopinie

Włodawa: Policja w dziupli przemytnika

data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Święto majowe w ZS

Urszulin: Święto majowe w ZS 30 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół w Urszulinie uroczystą akademią upamiętniono Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.   Dyrektor Zespołu Sylwester Adamski otworzył uroczystości i powitał wszystkich uczestników. W święcie uczestniczyła młodzież szkolna i nauczyciele Zespołu Szkół w Urszulinie oraz zaproszeni goście:

[wp_ad_camp_4]

Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk, Przewodniczący Rady Gminy Urszulin Piotr Kamela, Przedstawiciel Poleskiego Parku Narodowego Andrzej Różycki, Przedstawiciel Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych Zygmunt Solarski, Dyrektor GBP w Urszulinie Teresa Kuczyńska, Prezes Zarządu Gminnego OSP Mariusz Kucharski, Prezes OSP Urszulin i GZUK Wiesław Samojło Przedstawiciel Rady Rodziców Grażyna Radko, przedstawiciel Związku Emerytów i Inwalidów w Urszulinie Janina Chrzaniuk.

Urszulin: Święto majowe w ZS

Program uroczystości przygotowany przez młodzież gimnazjum i klas VI i VII szkoły podstawowej pod opieką artystyczną Janiny Adamskiej i muzyczną Andrzeja Stefanowicza zapoczątkowało wprowadzenie pocztów sztandarowych OSP w Urszulinie i Zespołu Szkół w Urszulinie oraz pocztu proporcowego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i odśpiewanie hymnu państwowego.

Urszulin: Święto majowe w ZS

Następnie zabrał głos Wójt Gminy Tomasz Antoniuk, który z okazji rozpoczynających się świąt majowych złożył wszystkim mieszkańcom życzenia i zaprosił do aktywnego uczestnictwa w organizowanych spotkaniach majowych. Zachęcił też aby w tym ważnym dla Polski roku, 100 – lecia odzyskania niepodległości znaleźć trochę czasu na chwilę refleksji nad historią Polski i jej sytuacją współcześnie.

Urszulin: Święto majowe w ZS

Część artystyczną rozpoczęto recytacją wiersze okolicznościowych i odegraniem inscenizacji przedstawiającej okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja z 1791 r., a całość dopełniły pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolny chórek. W ten sposób uczniowie przybliżyli zebranym tło historyczne majowego święta.

Przypomnieli, że wydarzenia z tamtych lat miały istotny wpływ na kształtowanie się losów narodu polskiego. Ustawa ta regulowała organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Stała się zatem podstawowym aktem stanowiącym o fundamencie naszego państwa.

/ź/ ug.urszulin.eu

    data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja Obchody 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Sławatycze poprzedziła uroczysta akademia, która odbyła się w miejscowym Zespole Szkół już 30 kwietnia.

[wp_ad_camp_4]

Natomiast 3 Maja obchody rozpoczęły się uroczystym przemarszem sprzed budynku Urzędu Gminy do kościoła gdzie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz Mirosław Krupski. We mszy św. uczestniczył poczet sztandarowy Gminy Sławatycze. Liturgię oraz dalsze obchody, ubogaciła Orkiestra Dęta oraz chór AVE wykonując wiele pieśni religijnych i patriotycznych. Przy tablicach pamiątkowych wartę honorową pełnili harcerze z Zespołu Szkół.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Po mszy św. uroczystości kontynuowano przed świątynią przy krzyżu, tablicy pamiątkowej i pomniku Jana Pawła II. Orkiestra dęta odegrała hymn państwowy. Następnie głos zabrał ks. Proboszcz Mirosław Krupski, który przypomniał zebranym, że 3 Maja to także Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

A w dziejach naszej historii były momenty, w których narodowa tożsamość mogła przetrwać tylko dzięki Kościołowi i pobożności maryjnej Polaków. Wójt Gminy Grzegorz Kiec w swoim wystąpieniu przypomniał,że patriotyzm to umiłowanie wszystkiego tego, co ojczyste - to znaczy historii, tradycji, języka, wiary - a uroczystość taka jak ta w roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości,pomaga nam odnaleźć naszą tożsamość.

Sławatycze: 227 rocznica Konstytucji 3 Maja

Następnie przy dźwięku werbla przybyłe na uroczystość delegacje władz samorządowych, funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej i Zespołu Szkół złożyły przy tablicy pamiątkowej wiązanki z biało-czerwonych kwiatów.

Na zakończenie uroczystości Sławatycka Orkiestra Dęta na czele z kapelmistrzem Piotrem Gierulskim zaprezentowała żywiołowy koncert patriotyczny.

tekst: B. Szulej foto: R. Szczur

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekoladą i Belgijką

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO.

[wp_ad_camp_4]

Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana- Georges'a Noverre'a.

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Z okazji tego święta uczniowie klas młodszych, wspólnie z nauczycielami, na holu głównym odtańczyli kilka tańców.  Największą popularnością cieszyły się "Czekolada" i "Belgijka".

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Prowadzący tancerze – przedstawiciele klasy IVf udzielali cennych wskazówek i zachęcali do wspólnej zabawy. Być może taka forma rekreacji stanie się interesującym sposobem spędzenia czasu wolnego podczas przerw międzylekcyjnych. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski klas 0-III i IV – VII, wraz z opiekunami.

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekolada i Belgijką

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 0 – VII.

/ź/ sp3wlodawa.pl

Włodawa: Wypadek na skrzyżowaniu Piłsudskiego ze Szkolną

Ośmiolatek wbiegł pod samochód

data publikacji: 06/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych w Technikum Rolniczym Pożegnanie klas maturalnych to zawsze bardzo wzruszający moment w życiu każdej szkoły. Takie wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie dnia 27.04.2018 r.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu, następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Leszek Młynarczyk, który w kilku ciepłych słowach podziękował uczniom za wspólnie spędzone cztery lata. Podkreślił, że uczniowie kończący Technikum w Korolówce-Osadzie zostali dobrze przygotowani do dalszej drogi bez względu na to, czy wybiorą naukę na studiach wyższych, czy też zdecydują się już teraz realizować zawodowo, pozostając w swoich gospodarstwach rolnych, czy też podejmując pracę w sektorze rolniczym.

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Podczas uroczystości Dyrektor podziękował czwartoklasistom za ich wkład w rozsławianie dobrego imienia szkoły, kreowanie jej pozytywnego wizerunku, sukcesy w wielu konkursach, olimpiadach, turniejach sportowych i zawodowych, przeglądach artystycznych itp., które stały się własnością nas wszystkich. Zwrócił również uwagę na godne zachowanie, uczestnictwo w akcjach charytatywnych i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Wyrazem wdzięczności była ilość nagród i dyplomów, którymi zostali uhonorowani.

[wp_ad_camp_4]

W dowód uznania wręczono listy gratulacyjne rodzicom najlepszych uczniów: Kamila Samojluka, Iwony Karpińskiej, Piotra Jaszczuka, Moniki Sawki, Radosława Tadeniewicza, Weroniki Baj, Aleksandry Skibińskiej.

Absolwenci zostali także uhonorowani za wysokie osiągnięcia sportowe, honorowe krwiodawstwo, wolontariat, aktywność czytelniczą, asystę w poczcie sztandarowym oraz za twórczą pracę w Szkolnym Kole Teatralnym „Korale”.

Korolówka: Zakończenie roku klas maturalnych

Wzruszającą uroczystość pożegnania klas maturalnych zaszczyciła swoją obecnością zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Henryka Wołodko.

Uroczystość dopełnił kabaretowy prezent w wykonaniu uczniów klas czwartych, który pozwolił odchodzącym spojrzeć na szkołę z przymrużeniem oka. Pożegnanie klas czwartych przebiegało zgodnie ze scenariuszem, opracowanym przez p. Agnieszkę Wodnicką i Dianę Łubkowską.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codzienne zostawicie swoje serce i umysł.

Agnieszka Wodnicka

/ź/ zsr-korolowka.pl

data publikacji: 06/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: 4 maja to Dzień Strażaka

112: 4 maja Dzień Strażaka Włodawa na sygnale

Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek

Z okazji Waszego święta przyjmijcie Drodzy Strażacy najszczersze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, bezpiecznych wyjazdów i powrotów z akcji ratunkowych, satysfakcji z pełnionej służby oraz szczęścia rodzinnego, tak potrzebnego w życiu każdego człowieka.

[wp_ad_camp_4]

4 maja to Dzień Strażaka, któremu patronuje św. Florian – rzymski legionista żyjący w IV w. n. e.  Zasłynął on z męstwa i odważnego wyznawania wiary chrześcijańskiej, za co poniósł męczeńską śmierć.

/ź/ http://wlodawa.net

Zobacz włodawskich strażaków w akcji 

 
data publikacji: 04/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy