koncert - Strona 50 z 79 - wlodawa.NET

Włodawa - Prezenty dla Babci i Dziadka od Krasnoludków

Włodawa-Prezenty dla Babci i Dziadka od Krasnoludków w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima i mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach i powoduje, że małe serduszka przedszkolaków biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod swoim adresem.

Włodawa-Prezenty dla Babci i Dziadka od Krasnoludków w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie

Tak też było w grupie Krasnoludków, do którego licznie w ten dzień przybyli najukochańsi dziadkowie. Przedszkolaki przedstawiły piękną inscenizację pt. „Prezenty dla Babci i Dziadka” na podstawie wiersza D. Gellner, w której pokazały swoje umiejętności recytatorskie. Ponadto dzieci zaprezentowały humorystyczny taniec babć pt. „Бабушки-старушки”, który został nagrodzony gromkimi brawami i poproszony przez publiczność o bis.

Włodawa-Prezenty dla Babci i Dziadka od Krasnoludków w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie

Dumni dziadkowie nie kryli wzruszeń z występów swoich milusińskich, a przedszkolaki w zamian za ich miłość i poświęcenie obdarowały swoich gości pięknymi kwiatami oraz pamiątkowymi kalendarzami z odciskiem swojej dłoni. Uwieńczeniem tej uroczystości był słodki poczęstunek.

[wp_ad_camp_4]

Organizatorkami spotkania były nauczycielki: Renata Torbicz i Jolanta Karpiuk. Serdeczne podziękowania za piękne zdjęcia składamy p. Agacie Wołczuk – mamie Kajuni.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 22/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region: Ocalono grób ułana i legionisty

Region-Ocalono grób ułana i legionisty Jan Wojtkiewicz cmentarz w Lublinie Lipowa

Dzięki staraniom władz miasta udało się uratować grób pochodzącego z Włodawy ułana i legionisty Jana Wojtkiewicza. Mogiła uzyskała również statut grobu wojennego. Informację o niszczejącym grobie bohatera pochodzącego z Włodawy władzom miasta przekazał w 2015 roku regionalista i miłośnik lokalnej historii Mieczysław Tokarski.

Natychmiast podjęto działania mające na celu uratowanie mogiły przed dalszą degradacją. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński we współpracy z Edwardem Łagwą prezesem Stowarzyszenia „Renovabis” zwrócili się do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i zarządcy lubelskiej nekropolii na którym znajduje się grób z prośbą o interwencję. W 2016 roku mogiła Jana Wojtkiewicza została wpisana na listę grobów wojennych dzięki czemu możliwe było rozpoczęcie prac renowacyjnych.

[wp_ad_camp_4]

– Grób Jana Wojtkiewicza znajdujący się na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie był w fatalnym stanie technicznym i groziła mu likwidacja. Rozważaliśmy nawet możliwość przeniesienia mogiły do Włodawy w przypadku gdyby był to jedyny sposób jej uratowania. Cieszę się że grób naszego bohatera udało się odnowić i uchronić przed zniszczeniem – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jan Wojtkiewicz urodził się 6 maja 1888 r. we Włodawie. Od 1898 r. mieszkał w Warszawie. Tam też się uczył, początkowo w progimnazjum, następnie w V gimnazjum. W 1905 r. po rozpoczęciu strajku szkolnego, jako jeden z pierwszych opuścił gimnazjum i przeniósł się do polskiej szkoły Radlińskiego w Siedlcach. Po jej ukończeniu został powołany do armii rosyjskiej.

Region-Ocalono grób ułana i legionisty Jan Wojtkiewicz cmentarz w Lublinie Lipowa

Następnie wyjechał na studia do Berlina, a później do Bonn. Wybuch wojny zastał go w Holandii. Przez Niemcy przedostał się do Krakowa i wstąpił do oddziału J. Piłsudskiego. Początkowo służył w 3 kompanii III Batalionu, lecz już w Małogoszczu przeniósł się do II plut. w szwadronie W. Prażmowskiego-Beliny. Był dowódcą 1 patrolu. Awansowany na ppor. Kawalerii.

Najprawdopodobniej od 12 listopada 1914 r., dowodził tym plutonem w składzie 1 szwadronu. Poległ od pocisku artyleryjskiego 4 sierpnia 1915 r. pod Kozłówką. Manifestacyjny pogrzeb podporucznika Jana Wojtkiewicza odbył się 6 sierpnia 1915 roku w Lublinie.

Został on pochowany na cmentarzu przy ulicy Lipowej. Podporucznik Jan Wojtkiewicz został pośmiertnie odznaczony orderem Virtuti Militari 5 kl., Krzyżem Niepodległości oraz Krzyżem Walecznych.

/ź/ wlodawa.eu

Dodane 10.02.2018:

Otrzymaliśmy od naszego czytelnika Pan Tomasza Dyzmy Prezesa Związku Piłsudczyków Odziała Lublin dodatkowe informacje  w sprawie remontu mogiły por. Leg. Pol Jana Wojtkiewicza, oczywiście za dodatkowe informację ogromnie dziękujemy.   Pismo Pana Prezesa Związku Piłsudczyków Odziała Lublin opisuje szczegółowo kolejne etapy prac których finałem jest wyremontowana mogiła urodzonego we Włodawie bohatera narodowego odznaczonego orderem Virtuti Militari 5 kl., Krzyżem Niepodległości oraz Krzyżem Walecznych. Zapraszamy do lektury.

Lublin, dnia 06.02.2018r.

Tomasz DYZMA Prezes Związku Piłsudczyków Oddział Lublin ul. Żwirki i Wigury 6 20-029 Lublin tel. 505 739 197 e-mail : związek_pilsudczykow.lublin@wp.pl

Redakcja “Echo Włodawa Net”

echo+wlodawanet@wlodawa.net Szanowna Redakcjo,

W nawiązaniu do artykułu pt. ”Ocalono grób ułana i legionisty”, zamieszczonego 19.01.2018r. na stronie internetowej http://wlodawa.net/region-ocalono-grob-ulana-i-legionisty/ opisujący działania podejmowane celem wyremontowania grobowca ułana Jana Wojtkiewicza, spoczywającego na cmentarzu rzymsko-katolickim przy ulicy Lipowej w Lublinie pragnę uzupełnić informacje zawarte we wspomnianym artykule. Otóż starania o remont mogiły ułana Jana Wojtkiewicza zapoczątkowałem w dniu 23.01.2016r. kierując w tej sprawie oficjalne pisma w imieniu Związku Piłsudczyków Oddział Lublin do Prezydenta Miasta Lublin i Wojewody Lubelskiego.

W odpowiedzi na moje wystąpienie w przedmiotowej sprawie otrzymałem od Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin pismo z dnia 29.01.2016r. informujące o trwającym postępowaniu wyjaśniającym wszczętym przez Wojewodę Lubelskiego, którego celem było ustalenie czy wskazany przeze mnie grób może być uznany za wojenny i w konsekwencji wyremontowany ze środków publicznych. Pismo o podobnej treści w imieniu i z upoważnienia Wojewody Lubelskiego zostało skierowane do mnie 04.02.2016r.

W dniu 21.03.2016r. z upoważnienia Wojewody Lubelskiego zostało skierowane pismo do Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin informujące o wpisaniu do ewidencji obiektów grobownictwa wojennego grobu Jana Wojtkiewicza, podporucznika 1 Szwadronu Kawalerii Legionów Polskich, ur. 6 maja 1888r. we Włodawie, który poległ 4 sierpnia 1915r. zlokalizowanego na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie ( grób nr 10, rząd 17, sektor 25A ) z prośbą o podjęcie działań mających na celu przeprowadzenie remontu nagrobka. Następnie w dniu 21.04.2016r. Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Lublinie wydał zalecenia konserwatorskie w sprawie remontu mogiły Jana Wojtkiewicza adresowane do Ks. Rektora Kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Lublinie, sprawującego zarząd nad cmentarzem rzymsko – katolickim przy ul. Lipowej.

W dniu 30.08.2017.r przekazałem osobiście do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie i do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin 2 egz. „Programu Konserwatorskiego dla grobu wojennego podporucznika Jana Wojtkiewicza zlokalizowanego na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie ( grób nr 10, rząd 17, sektor 25A )”. Program ten został opracowany i podarowany wraz z kosztorysem konserwatorskim Związkowi Piłsudczyków Oddział Lublin przez Panią mgr Katarzynę Dziwińską-Lesińską Konserwatora Dzieł Sztuki z Tumlina.

W dniu 26.10.2017r. w imieniu Związku Piłsudczyków Oddział Lublin wystąpiłem za pośrednictwem Ks. dr Cezarego Kostro Rektora Kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Lublinie do Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie o wydanie decyzji zezwalającej na przeprowadzenie prac konserwatorskich przedmiotowego nagrobka i decyzja taka została wydana przez LWKZ w Lublinie 03.11.2017r. Z kolei w dniu 07.11.2017r Wojewoda Lubelski wydał decyzję zezwalającą Instytutowi Pamięci Narodowej na przeprowadzenie prac remontowych grobu wojennego Jana Wojtkiewicza. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń przystąpiono do remontu mogiły. Prace zostały wykonane przez firmę Centrum Kamienia „Dąbrówka”, a sfinansowane przez Instytut Pamięci Narodowej w kwocie ok. 24 tysięcy zł.. (netto).

Odbiór techniczny wyremontowanego grobu nastąpił w dniu 15 grudnia 2017r. Tak oto w skrócie przedstawiają się starania dotyczące remontu mogiły bohaterskiego ułana Jana Wojtkiewicza podjęte przez Związek Piłsudczyków Oddział Lublin. W związku z powyższym proszę o zamieszczenie w przytaczanym przeze mnie tekście artykułu zamieszczonego na stronie internetowej „Echo Włodawa Net” informacji o instytucjach, urzędach i osobach, które swoją pracą i działalnością doprowadziły do uratowania grobu bohatera z Miasta Włodawa, por. Leg. Pol. Jana Wojtkiewicza.

Z poważaniem

 

Prezes Związku Piłsudczyków

Oddział Lublin Tomasz DYZMA data publikacji: 19/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Ach, cóż to był za bal…

Włodawa-Ach, cóż to był za bal karnawałowy, w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie

W królestwie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – pod takim hasłem w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym 16 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo.

łodawa-Ach, cóż to był za bal karnawałowy, w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie

Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Były wróżki, królewny, rycerze, piraci i wielu innych bohaterów bajek. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy.

[wp_ad_camp_4]

Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.

łodawa-Ach, cóż to był za bal karnawałowy, w przedszkolu integracyjnym nr 1 we Włodawie

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, ponieważ dostarczył im wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Organizatorkami balu były Panie: Ewa Daciuk, Anna Zimnicka, Magdalena Okoń.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 18/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Policjanci o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP

Włodawa-Policjanci o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP
Bezpieczeństwo podczas XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jeden z priorytetowych zadań policjantów. Dzisiaj mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na wszystkich kwestujących i reagować w każdej niepokojących sytuacji. Rano spotkali się z wolontariuszami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa i sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jeden z najważniejszych zadań służb podczas dzisiejszego dnia. Policjanci będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy oraz reagować na jakiekolwiek incydenty mogące spowodować zagrożenie bezpieczeństwa kwestujących.

Dzisiaj przed oficjalnym rozpoczęciem XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włodawscy policjanci przeprowadzili prelekcję skierowaną do wolontariuszy na temat ich bezpieczeństwa. Na spotkaniu przypomniano o odpowiednim wyposażeniu każdego zbierającego datki: legitymacji, skarbonce czy serduszkach z logo. Apelowano też o informowanie służb w każdym przypadku podejrzenia, że ktoś może podszywać się pod wolontariusza.

[wp_ad_camp_4]

Przypomniano także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania: dokonywanie zbiórek w miejscach uczęszczanych, dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Zwracano uwagę, aby kwestować zawsze z innymi osobami i nie czekać aż puszka zapełni się całkowicie, tylko lepiej kilka razy odnieść pieniądze do głównego punktu. Przypomniano też, aby podczas powrotu na zakończenie Finału wracać w towarzystwie innych kwestujących lub skorzystać z pomocy krewnych czy przyjaciół.

Włodawa-Policjanci o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP

Na zakończenie pouczono wolontariuszy jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przede Zwrócono uwagę, aby w przypadku napadu natychmiast wzywać pomocy i szukać osób dorosłych lub policjantów. O zaistniałym zdarzeniu należy jak najszybciej powiadomić służby.

Funkcjonariusze zachęcali także, aby w każdym przypadku jeżeli mają podejrzenie, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone powiadamiać służby pod numer 112 lub 997. Na zakończenie życzono wszystkim kwestującym udanej, ale przede wszystkim bezpiecznej zbiórki pieniędzy.

E.T.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
data publikacji: 14/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin - Gwiazdy dla Poli /wideo/

Urszulin-Gwiazdy dla Poli koncert charytatywny Natalia Wilk, Tomasz Momot, Krzysztof Cugowski, Rotten Bark Akustycznie, Piotr Selim, Pawkin

W piątkowy wieczór 5 stycznia 2018 r. znane gwiazdy muzyczne, doskonałe zespoły oraz wspaniali artyści zachęcili mieszkańców Urszulina i okolic do pojawienia się na charytatywnym koncercie dla Poli Mazurek. Bowiem dziewczynka urodziła się ze skomplikowaną wadą serca i aby mogła normalnie żyć potrzebna jest kosztowna operacja.

Urszulin-Gwiazdy dla Poli koncert charytatywny Natalia Wilk, Tomasz Momot, Krzysztof Cugowski, Rotten Bark Akustycznie, Piotr Selim, Pawkin

Tego dnia Hotel Drob w Urszulinie zmienił się w wyjątkowe miejsce. Był to czas pełen wzruszeń, pięknych słów i niesamowitej muzyki. Goście na koncert przybywali już od godz. 16.00, kupowali wejściówki w formie cegiełek o wartości minimalnej 30 zł. Każdy z radością powierzał swój czas i pieniądze na ten szczytny cel.

[wp_ad_camp_4]

Koncert poprowadziła Pani Anna Dąbrowska, dziennikarka i prezenterka TVP Lublin. Od początku trwała dobra zabawa, którą utrzymywały kolejne występy: Marcin & Karol, Natalia Wilk, Tomasz Momot, Krzysztof Cugowski, Rotten Bark Akustycznie, Piotr Selim oraz zespół Pawkin. Koncert zakończył się sukcesem. Zebrano około 12 770 zł, zebrane środki pieniężne zostały przekazane na leczenie Poli.

Urszulin-Gwiazdy dla Poli koncert charytatywny Natalia Wilk, Tomasz Momot, Krzysztof Cugowski, Rotten Bark Akustycznie, Piotr Selim, Pawkin Patroni medialni: Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin, Nowy Tydzień oraz Super Tydzień.  Koncert charytatywny pod hasłem „Gwizdy dla Poli” zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy współpracy z Hotel Drob w Urszulinie.

/ź/ ug.urszulin.eu



Więcej zdjęci na fb://
data publikacji: 13/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Bal karnawałowy na ludową nutę

Włodawa-Bal karnawałowy na ludową nutę przedszkole nr 1 W czwartek 11 stycznia pięciolatki z razem ze swoimi rodzicami i rodzeństwem bawili się na balu „Na ludową nutę”. Jak na taką zabawę przystało wszyscy stanęli do poloneza , a następnie zostali zaproszeni do tańców znanych jeszcze naszym prababciom. W chwilach odpoczynku odbywały się konkursy i zabawy.

Włodawa-Bal karnawałowy na ludową nutę przedszkole nr 1

Dużo radości i biegania było w zabawie „Rodzina idzie do ZOO”. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawie „Na fermie” – naśladując odgłosy zwierząt domowych. Dzieci zaprezentowały dwa tańce ludowe, które rodzice nagrodzili gromkimi brawami.

[wp_ad_camp_4]

A kiedy przygasło światło wniesiono urodzinowy tort grupy. Było góralskie „Sto lat” na cześć dzieci i oczywiście degustacja tortu. Na rodziców czekała jeszcze jedna niespodzianka – wiejski stół z pysznym smalcem, chlebem i ogórkami ufundowany przez jednego z rodziców.

Włodawa-Bal karnawałowy na ludową nutę przedszkole nr 1

Kolejny raz rodzice pokazali jak bardzo kochają swoje dzieci, jak dla nich potrafią zmienić swoje plany, „stracić dwie godziny”, poszukać przebrania… Być razem z dzieckiem, z nim się bawić i cieszyć to jest coś , czego nigdy się nie zapomina. Za co z serca dziękują nauczycielki grupy – Dorota Torbicz i Iwona Osińska.

/ź/ wlodawa.eu

    data publikacji: 13/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek /wideo/

Sławatycze-Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek /wideo/ Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które utrwala poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.

Ta niezwykła uroczysta atmosfera i podniosły nastrój towarzyszyły podczas Noworocznego Koncertu w wykonaniu Chóru i Orkiestry Dętej, który odbył się 7 stycznia w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach.

Koncert rozpoczął męski chór parafialny AVE pod dyrekcją Ludwika Sławińskiego. Chór działa od 2008 roku i jest rozpoznawalną marką sławatyckiej gminy i parafii.

W wykonaniu chóru usłyszeliśmy: „Lulajże Jezuniu”, „Mizerna, cicha, stajenka licha”, „Triumfy Króla Niebieskiego”.

Sławatycze-Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek /wideo/

Kolejnym punktem noworocznego koncertu był występ orkiestry dętej ze Sławatycz pod batutą kapelmistrza Piotra Gierulskiego. Orkiestra powstała z inicjatywy Wójta Gminy Grzegorza Kiec z początkiem 2016 roku. W koncercie noworocznym wystąpiła wzmocniona orkiestrantami z Milanowa Rossosza i Włodawy.

[wp_ad_camp_4]

Połączeni w jedną wielką orkiestrę zaprezentowali niezwykły koncert. W ich wykonaniu publiczność usłyszała w czterech częściach następujące kolędy: „Cicha noc, święta noc” na rozpoczęcie, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Anioł pasterzom mówił”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Pasterze mili”, „Mędrcy świata”, „Wśród nocnej ciszy”.

Sławatycze-Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek /wideo/

Bajeczne dźwięki płynące z instrumentów zachwyciły wszystkich widzów i dostarczyły niezapomnianych wrażeń słuchowych. Publiczność nie zawiodła; gromkimi, długimi brawami na stojąco podziękowała za muzyczne wzruszenia instrumentalistom orkiestry, którzy w podziękowaniu publiczności na bis wykonali wersje instrumentalną piosenki Last Christmas.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Tak dobry kontakt artystów ze słuchaczami stanowi najlepsze podsumowanie koncertu.  Dziękujemy publiczności, która tak licznie przybyła na koncert zapraszamy na kolejny za rok.  Patronat nad Noworocznym Koncertem sprawowali Wójt Gminy Grzegorz Kiec i Proboszcz Parafii Mirosław Krupski, który jednocześnie sprawnie i rzeczowo prowadził koncert. Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Sławatyczach.

tekst i foto: B. Szulej

/ź/ slawatycze.pl

  data publikacji: 11/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Orchówek - Koncert Kolęd i Pastorałek 2017

Orchówek-Koncert Kolęd i Pastorałek 2017 Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to okres, kiedy w wielu polskich domach, ale także w wielu miejscach całego świata, grane są i śpiewane kolędy.

Oczywiście, nam najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące w naszej tradycji od wieków. Tradycja kolędowania jest istotną i wciąż żywą częścią obchodów Bożego Narodzenia, stąd też nieustannie powstają nowe opracowania dawnych, powszechnie znanych, kolęd oraz nowe, pisane przez kompozytorów współczesnych.

[wp_ad_camp_4]

Nawiązując do tej pięknej tradycji wokaliści z zespołów Gloria, Gloria 2 i Scholi parafialnej z Orchówka pod kierunkiem p. Małgorzaty Sakowicz przygotowali koncert kolęd i pastorałek, który odbył się w miejscowym kościele 31 grudnia o godz. 10:00.

Orchówek-Koncert Kolęd i Pastorałek 2017

Zostały zaprezentowane utwory tradycyjne, jak i nowe opracowania pastorałek. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami podziękowała artystom za przepięknie wykonane utwory.

/ź/ szkolaorchowek.pl

data publikacji: 09/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Kołacze - Jasełka w świetlicy

Stary Brus-Jasełka w świetlicy w Kołaczach Gdy Boże Narodzenie się zbliżało, niebo i piekło zawrzało. I dwie narady się odbyły – anielska i diabelska w jednej chwili (…)” – takimi słowami rozpoczęto tegoroczną inscenizację bożonarodzeniową wystawioną przez wychowanków świetlicy środowiskowej w Kołaczach, założonej przez Polski Czerwony Krzyż.

Stary Brus-Jasełka w świetlicy w Kołaczach

Aktorzy z perspektywy współczesnej młodzieży, w zabawny sposób, próbowali nieść widzom moralne przesłanie o roli zapomnianych wartości: potrzebie miłości, dzielenia się dobrem, okazywania bliźnieniu szacunku i życzliwości. W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer (Adam Nawrocki), poszukujący sposobu jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana oraz Archanioł (Martyna Nawrocka), który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę.

[wp_ad_camp_4]

Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomysłowych pomocników. Aniołki (Natalia Józefczuk, Agata Kuszpa, Roksana Krzysiak, Natalia Golega, Oliwia Krzysiak, Aleksandra Daniluk, Monika Dąbrowska, Weronika Dąbrowska, Bartłomiej Kuszpa) usilnie próbowały zaradzić smutkom Archanioła i przygotować Ziemię na nadejście Dzieciątka Jezus. Diabły (Sylwester Prucnal, Fabian Runinowski, Konrad Rubinowski, Mateusz Golega, Kinga Chodyniuk, Maciej Gawryluk, Mikołaj Nawrocki, Andrzej Nawrocki, Piotr Dąbrowski, Kamil Prucnal) natomiast knuły, kombinowały i sprytnie próbowały wykraść kołyskę- nie zdołały jednak zniszczyć niebiańskiego planu. Niebo ponownie wygrało z zakusami Piekła.

Stary Brus-Jasełka w świetlicy w Kołaczach

Podczas wystąpienia nie mogło też zabraknąć Marii, w której rolę wcieliła się Natalia Daniluk oraz Józefa- Jakub Kędzierski, natomiast o oprawę muzyczną i narratorską zadbali Michał Kędzierski i Jakub Żybura.

Jasełkowe przedstawienie z przyjemnością oglądali mieszkańcy wsi, rodziny dzieci, sołtys - pani Justyna Brożek oraz sam wójt - pan Paweł Kołtun.

/ź/ starybrus.pl

  data publikacji: 09/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy