koncert - Strona 51 z 79 - wlodawa.NET

Włodawa - Spowiedź przez sztukę wystawa

Włodawa-Spowiedź przez sztukę wystawa - biblioteka publiczna we Wlodawie Jesienią minionego roku grupa osadzonych w Zakładzie Karnym we Włodawie wzięła udział w zajęciach „Spowiedź przez sztukę" - programie resocjalizacyjnym wykorzystującym arteterapię. Nowy artystyczny rok w bibliotece rozpoczęliśmy wernisażem (05.01.2018 r.) kompozycji powstałych w wyniku wspólnej pracy skazanych oraz terapeutki Jolanty Madej.

O celach inicjatywy takich jak głęboka analiza swojej osoby, czy określenie mocnych i słabych stron opowiedział wychowawca st. kpr. Kamil Śledziński. Szczegółowe założenia działań oraz przebieg spotkań w ramach „Spowiedzi przez sztukę" przybliżyła Jolanta Madej z Pracowni Artystycznej Arteja. Według niej grupa głęboko się zintegrowała. Wyczuwalne było wzajemne zaufanie.

Włodawa-Spowiedź przez sztukę wystawa - biblioteka publiczna we Wlodawie

Każdy z uczestników pracował nad swoim życiem m. in. za pomocą terapii wizualnej czy technik darmowych. Jak podkreśliła Pani Jolanta, prezentowana wystawa, to tylko efekt uboczny tego, co faktycznie wydarzyło się w trakcie trwania programu. Sztuka stała się narzędziem do spojrzenia w głąb siebie. Nie mniej to, co powstało jest na tyle ciekawe i intrygujące, że warto podzielić się tym z szerszą publicznością.

[wp_ad_camp_4]

Na temat kojącej roli arteterapii wypowiedzieli się również ks. Jerzy Ignaciuk, Proboszcz Parafii Prawosławnej we Włodawie oraz o. Piotr Woźnicki z Parafii św. Jana Jałmużnika w Orchówku. Również sami osadzeni podzielili się swoimi przemyśleniami na temat udziału w terapii, ostrzegając jednocześnie obecną młodzież z ZSZ nr 1 we Włodawie przed powtarzaniem ich błędów.

Włodawa-Spowiedź przez sztukę wystawa - biblioteka publiczna we Wlodawie

Przybyli goście obejrzeli też trzy krótkie filmy przybliżające pracę w Zakładzie Karnym we Włodawie, historię działającej w nim Szkoły Średniej, dającej skazanym możliwość uzyskania matury lub zdobycia zawodu, oraz reportaż z zajęć „Spowiedź przez Sztukę". Spotkanie poprowadziła kpt. Iwona Odyniec. Wystawę oglądać można w naszej Galerii na Poddaszu. Zapraszamy.

Urszula Panasiuk

/ź/ mbpwlodawa.pl

data publikacji: 08/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Korolówka - Maleńka przyszła Miłość - jasełka

Korolówka-Maleńka przyszła Miłość-jasełka szkoła w Korolówce

Słowa świątecznej piosenki: ”Jest taki dzień… Bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory” otworzyły piękną uroczystość szkolnej wigilii, która miała miejsce 19 grudnia 2017 roku. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło w radosny nastrój oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przypomniało, że te jedyne w roku święta są już blisko…

[wp_ad_camp_4]

Boże Narodzenie to magiczne źródło energii, z którego czerpie się przez cały następny rok. To czas pojednania i wybaczania, w którym „Maleńka przyszła Miłość” i czas składania życzeń. Ze słowa wywodzi się świat i życie, dlatego tak ważne jest słuchanie i rozumienie jego sensu.

Trzeba pamiętać, że w życzeniach jest wielka moc, czarodziejska siła – przypominał ks. Jarosław Gałązka. Dyrektor Szkoły p. Leszek Młynarczyk, przełamując się opłatkiem, życzył nauczycielom i uczniom , by bożonarodzeniowe światło radości i życzliwości było obecne w ich sercach i umysłach, kierowało ku mądrości, dobru i miłości.

Korolówka-Maleńka przyszła Miłość-jasełka szkoła w Korolówce

Reżyserami oraz autorkami scenariusza i scenografii były panie Emilia Litaszewska i Diana Łubkowska, które wspierały wykonawców muzycznie i wokalnie.

Ewa Krzywania

/ź/ zsr-korolowka.pl

  data publikacji: 30/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Noworoczny Koncert Kolęd

Sławatycze - Noworoczny Koncert Kolęd w Gminie Sławatycze

Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Dętej oraz Męskiego Chóru Ave. Koncert odbędzie się 7 stycznia 2018 r. w Kościele Parafialnym pw. MBR w Sławatyczach o godz. 12.30.

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 28/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Dnia 21 grudnia 2017 roku w grupie „Krasnoludków” w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym odbyło się jasełkowe przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Jeden – zero dla nieba”. Przedszkolaki przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Torbicz i Jolanty Karpiuk.

Na scenie pojawiły się stojące po stronie dobra i zła – postacie Aniołów i Diabłów. Podwładni Lucyfera zaciekle walczyli z Aniołami o władzę nad światem, jednak w tej potyczce nie mieli żadnych szans. Miłość i dobro zwyciężyło, a Bóg narodził się w betlejemskiej szopce.

[wp_ad_camp_4]

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach doskonale zaprezentowali nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również i taneczne. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania kolędy oraz świątecznego upominku dla każdego dziecka.

Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniało jak ważne są Święta Bożego Narodzenia spędzone w duchu miłości i zrozumienia. W tych dniach najważniejsze są narodziny małego Jezuska, a wszelkie waśnie powinny odejść w zapomnienie.

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Za udostępnienie pięknych zdjęć z tej uroczystości serdeczne podziękowania składamy panu Andrzejowi Szostkowi – tatusiowi Wojtusia.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 27/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin - W bibliotece koncert kolęd

Urszulin-W bibliotece koncert kolęd

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniach 20-21 grudnia 2017r. odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów klasy śpiewu oraz klasy pianina.

Program artystyczny przygotowany został przez nauczycieli: Panią Natalię Wilk i Pana Tomasza Momota. Jak co roku licznie zgromadzona publiczność została wprowadzona w świąteczny nastrój pięknymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi.

Urszulin-W bibliotece koncert kolęd

Zarówno znane, jak i te mniej znane utwory bardzo podobały się słuchaczom i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Podczas koncertu prowadzona była także zbiórka pieniędzy na pomoc dla Poli Mazurek.

Wspaniałym zakończeniem spotkania było zaproszenie widowni przez Panią Natalię Wilk i Pana Tomasza Momota do wspólnego zaśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Wszyscy z ochotą zabrali się do śpiewania, było wzruszająco i uroczyście. Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z Koncertu na Facebook biblioteki

/ź/ ug.urszulin.eu

data publikacji: 23/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Pierwsza Miejska Konferencja Senioralna

Włodawa-Pierwsza Miejskia Konferencji Senioralne
Kierunki polityki senioralnej władz miasta oraz oferta jednostek miejskich i powiatowych skierowana do osób starszych – to główne tematy I Miejskiej Konferencji Senioralnej „Bezpieczny i Aktywny senior” zorganizowanej prze Burmistrza Włodawy i Włodawską Rada Seniorów we współpracy z Zarządem Powiatowym Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

Pierwszym prelegentem podczas konferencji, która odbyła się 18 grudnia w Sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury był burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. W swoim wystąpieniu podkreślał, że władze miasta dostrzegają potrzeby osób starszych i dopasowują do nich kierunki polityki senioralnej.

– To właśnie z myślą o osobach starszych powołana została Włodawska Rada Seniorów w której zasiadają Państwa przedstawiciele. Dzięki temu możemy na bieżąco korygować kierunki polityki senioralnej, tak aby jak najlepiej odpowiadały na Państwa potrzeby. – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jak podkreślał podczas prac nad wszelkiego rodzaju projektami przygotowywanymi przez włodawski ratusz uwzględniane są głosy seniorów, którzy stanowią obecnie najliczniejszą grupę społeczną we Włodawie.

Włodawa-Pierwsza Miejskia Konferencji Senioralne
Uzupełnieniem wystąpienia burmistrza Włodawy były wystąpienia dyrektorów jednostek miejskich i powiatowych. Zachęcali oni do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych z myślą o seniorach. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie kom. Andrzej Wołos przypomniał uczestnikom konferencji zasady, których zachowanie pozwoli osobom starszym uniknąć oszustów.

[wp_ad_camp_4]

Miasto Włodawa ściśle współpracuje z organizacjami pozarządowymi, również tymi zrzeszającymi seniorów. Dlatego na konferencji nie mogło zabraknąć ich przedstawicieli, którzy w trakcie swojego wystąpienia dziękowali za wsparcie otrzymywane od samorządu.

Konferencja nie ograniczała się jednak tylko do prelekcji i wystąpień. Można było również wysłuchać występu zespołu „Kresowianki”, oraz wierszy lokalnych poetów. Spotkanie zakończył występ zespołu „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 23/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Różanka - Seniorzy na I przeglądzie kolęd i pastorałek w Chełmie

Różanka-Seniorzy na festiwalu w Chełmie Chór "Jesień Życia z Pieśnią" powstał w 1992 roku przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Zespół bierze aktywny udział w festynach, konkursach i przeglądach. Założycielem i opiekunem zespołu jest Pan Zenon Puła.

Różanka-Seniorzy na festiwalu w Chełmie

W dniu 14 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie na zaproszenie Dyrektora MOPR w Chełmie uczestniczyliśmy w I Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Seniorów.

Poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędowania uwrażliwiło nas na jej piękno oraz przybliżyło magię świąt.

/ź/ dps.senior.com.pl/

data publikacji: 22/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Przedwigilijny wieczór z teatrem

Sławatycze-Przedwigilijny wieczór z teatrem Dnia 17 grudnia 2017, późnym wieczorem w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury spotkali się wielbiciele żywego słowa. Teatr Niezależnego Wieku zaprosił swoich wiernych widzów na dwie krótkie sztuki.

Dorośli i dzieci głośno wyrażali swoje odczucia do poczynań "Kozuchy Kłamczuchy", ucichli w smutnej refleksji płynącej z treści utworu "Sanki".  Aktorzy - amatorzy grający w tych scenach zostali nagrodzeni gromkimi brawami a najwięcej serdeczności otrzymali w czasie dzielenia się opłatkiem.

Sławatycze-Przedwigilijny wieczór z teatrem

Czuliśmy się zaszczyceni obecnością władz powiatowych w osobie Pana Mariusza Kiczyńskiego Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego, gminnych w osobach Pana Grzegorza Kiec Wójta Gminy, Pani Jolanty Buczek Przewodniczącej Rady Gminy, Księdza Proboszcza Mirosława Krupskiego i wiernego fana naszego teatru ks. Wiesława. Taka postawa dopinguje cały zespół teatru i GOK-u do szukania nowych i jeszcze ciekawszych form sztuki scenicznej. Dziękujemy miłośnikom naszego teatru i do następnego spotkania.

Teatr Niezależnego Wieku

działający przy Gminnym Ośrodku Kultury

na czas

Świąt Bożego Narodzenia

składa

wszystkim swoim wiernym widzom i całej społeczności naszej gminy

wszelkiego dobra, które płynie z pokoju Betlejemskiej Szopy.

Sławatycze-Przedwigilijny wieczór z teatrem

Niech się "prostują nasze drogi i wyrównują pagórki", niech się wypełni w naszym życiu Boży Plan naszego rozwoju, niech nasze serca wypełni pokój. Życzymy jeszcze raz dużo zdrowia i radości. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

tekst: Jolanta Barańska foto: Mariusz Pruniewicz

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 21/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy