Turniej - Strona 47 z 68 - wlodawa.NET

25 lat Straży Miejskiej we Włodawie

25 lat Straży Miejskiej we Włodawie Wlodawa na sygnale

Samorządowcy, przedstawiciele służby mundurowych i włodawskich instytucji oraz ponad dwadzieścia delegacji straży miejskich i gminnych z całego kraju wzięły udział w obchodach jubileuszu 25 – lecia Straży miejskiej we Włodawie.

[wp_ad_camp_4]

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobach zmarłych funkcjonariuszy oraz uroczystej mszy świętej. Okolicznościowa akademia odbyła się w sali kina Włodawskiego Domu Kultury.

25 lat Straży Miejskiej we Włodawie Wlodawa na sygnale

Komendant Sławomir Borkowski przedstawił historię włodawskiej Straży Miejskiej. Nie zabrakło również życzeń, ciepłych słów i wyrazów wdzięczności.

Włodawa: Bóbr na ulicy Lubelskiej

– W tym szczególnym dniu serdecznie dziękuję wszystkim byłym i obecnym funkcjonariuszom Straży Miejskiej we Włodawie za codzienną służbę na rzecz lokalnej społeczności – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

25 lat Straży Miejskiej we Włodawie Wlodawa na sygnale

W ramach obchodów 25 – lecia SM we Włodawie odbyły się również Zawody Strzeleckie Straży Gminnych i Miejskich im. Dariusza Kazuro o Puchar Burmistrza Włodawy. Najlepsza okazała się drużyna Straży Miejskiej ze Świdnika.

25 lat Straży Miejskiej we Włodawie Wlodawa na sygnale

Straż Miejska we Włodawie powstała 20 maja 1993 roku na mocy zarządzenia ówczesnego burmistrza Włodawy Mariana Sołtysa. Pierwszym komendantem był Stanisław Wojciuk. Szczegółowy zakres zadań, obowiązków i uprawnień Straży Miejskiej oraz jej strukturę, umundurowanie, dystynkcje i uzbrojenie określał statut nadany przez burmistrza. Funkcjonariusze Straży Miejskiej mogli wykonywać jedynie administracyjno-porządkowe

/ź/ wlodawa.eu

 

Włodawa: Wypadek z udziałem motocyklisty

Czy Włodawa będzie jak Warszawa?

Włodawa: Szukają chętnych na Mieszkanie+

  data publikacji: 14/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Hit Lubelszczyzny - Żelazny Triathlon 2018

Hit Lubelszczyzny - Żelazny Triathlon 2018 Włodawa Okuninka

Tego jeszcze nie było – prawie na trzy tygodnie przed imprezą trzeba praktycznie zamknąć listę startową. Tylu jest chętnych do tegorocznej edycji Żelaznego Triathlonu! Gigantyczne zainteresowanie wiąże się z uznaną już marką imprezy i wyjątkowym profesjonalizmem organizatorów oraz miejscem – Jeziorem Białym w Okunince. Po raz pierwszy pojawi się też liczna ekipa zawodników z zagranicy

[wp_ad_camp_4]

Już zgłosiło się już prawie 250 chętnych z całej Polski! W tym tych, którzy wpłacili wpisowe jest prawie 170, więc dla spóźnialskich szanse są małe. Zawody polegają na pływaniu (750 m), jeździe rowerem (20 km) i biegu (5 km). Termin zawodów to sobota, 2 czerwca, godz. 13.30. Start i meta na plaży głównej w Okunince.

- Zeszłoroczny triathlon został bardzo wysoko oceniony przez samych zawodników, więc w tym roku jesteśmy pełni optymizmu co do liczby startujących, zwłaszcza że nagrody są atrakcyjne – mówi Adam Panasiuk, wicestarosta włodawski, koordynator zawodów.

Mordercze zawody organizuje włodawskie starostwo razem z gminą Włodawa, stowarzyszaniem Leniwce.pl

oraz Fundacją „Wrota Europy”. W pomoc aktywnie włączył się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie.

Hit Lubelszczyzny - Żelazny Triathlon 2018 Włodawa Okuninka

W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 200 zawodników, ale miejsc starczyło tylko dla pierwszych 150. Teraz powiększono liczbę miejsc do 200. Dla większej liczby nie ma możliwości technicznych. Żelazny Triathlon to już najpoważniejsza tego typu impreza na wschód od Wisły. W tym roku ma być szczególnie pieczołowicie i perfekcyjnie przygotowana. Spodziewany jest też gość specjalny. Wśród zgłoszonych najstarsi mają ponad 60 lat, a najmłodsi są przed 20. Połowa pochodzi spoza naszego województwa.

- To najważniejsze sportowe wydarzenie w naszym powiecie. Cieszy się wielkim zainteresowaniem i, co nas szczególnie motywuje, z roku na rok coraz większym. Jestem przekonany, że ci wszyscy, którzy 2 czerwca przyjadą do Okuninki nie będą zawiedzeni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań - mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Ostatnie pożegnanie Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia”

 

Prestiżowy ranking triathlonów w Polsce lepszytriathlon.pl uplasował imprezę starostwa na piątym miejscu w Polsce! I jest to wynik nie tylko ocen ekspertów, lecz przede wszystkim rezultat ankiet wypełnionych przez uczestników triathlonów w naszym kraju.

Trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości: Okuninkę i Orchówek. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia. Informacje na stronie: www.zelaznytriathlon.eu

 

/ź/ powiatwlodawski.pl

  tv.wlodawa.net
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net data publikacji: 14/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W niedziele 6 maja 2018 r. na terenie Parku Rekreacyjnego w Urszulinie przy pięknej wiosennej pogodzie odbył się już po raz kolejny pod patronatem Wójta Gminy Urszulin Tomasza Antoniuka „Piknik Rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.” Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy, który odniósł się do ważnych uroczystości świąt majowych oraz rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

[wp_ad_camp_4]

Na koniec z okazji świąt majowych złożył wszystkim mieszkańcom życzenia, podziękował za wspólną organizację pikniku i życzył dobrej zabawy. Program artystyczny rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego a wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali kokardę narodową – „kotylion” będącą patriotycznym symbolem Polaków.

Wola Uhruska: 2 maja Dzień Flagi RP /wideo/

Podczas tegorocznej edycji pikniku można było obejrzeć krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej z Woli Wereszczyńskiej, a także muzyczne umiejętności uczniów pod opieką artystyczną Pani Natalii Wilk i Pana Tomasza Momota.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Prócz tego dzieci z pewnością nie mogły narzekać na nudę. Od początku o ich dobrą zabawę dadbała Galeria Dziecięca „Pokusa” oraz Poleski Park Narodowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno miłośnicy sportu jak i aktywności artystycznych.

Urszulin: Ścieżki PPN w mapach google

Dodatkową atrakcją okazała się również „Mobilna Galeria Rzeczywistości Wirtualnej”. Ponadto odbywały się konkursy z nagrodami, gry i zabawy rodzinne. Nie zabrakło także waty cukrowej, lodów i popcornu. Wielu emocji dostarczyły również strażackie pokazy, które demonstrowała Ochotnicza Straż Pożarna z Urszulina.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podczas imprezy można było także posłuchać lokalnych zespołów ludowych. Dodatkowo przez cały czas trwania uroczystości paliło się ognisko, nad którym czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Urszulinie. Dla wszystkich uczestników były pyszne kiełbaski, które pomagały zregenerować siły na dalszą zabawę.

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej Gminy bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji.

Urszulin: Piknik rodzinny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ciepłe dźwięki płynące ze sceny oraz radosna atmosfera pikniku tchnęła wiosenny nastrój, chyba we wszystkich którzy postanowili spędzić ten weekend w Urszulinie. Organizatorem uroczystości był Urząd Gminy Urszulin, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Klub Kobiet Aktywnych w Urszulinie.

/ź/ ug.urszulin.eu

Urszulin:  Ścieżka dydaktyczna Czahory już otwarta

Urszulin: Wypadek drogowy w Kopinie

Włodawa: Policja w dziupli przemytnika

data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: Funkcjonariusz z pasją do biegania

Sport: Funkcjonariusz z pasją do biegania włodawa na sygnale

Sierż. Przemysław Chmiel – funkcjonariusz Zakładu Karnego we Włodawie od 1 stycznia 2017r. możliwy wolny czas po służbie stara się poświęcić bieganiu.

Sport: Funkcjonariusz z pasją do biegania włodawa na sygnale Pasja

Sierż. Przemysław Chmiel już ponad rok temu postawił na zdrowy i aktywny styl życia. Swoją pasję realizuje m.in. poprzez bieganie rekreacyjne oraz udział w imprezach lokalnych i ogólnopolskich w których bieganie zajmuje czołową pozycję. Preferuje bieganie w grupie co zaowocowało założeniem przez niego grupy „Włodawa Biega”, która skupia miłośników aktywności fizycznej zwłaszcza biegania.

[wp_ad_camp_4]

Systematyczne bieganie ma pozytywny wpływ dla ludzkiego ciała. Uodparnia organizm, wyszczupla sylwetkę, opóźnia starzenie organizmu, działa pozytywnie na psychikę. Korzystnie wpływa również na serce i cały układ krążenia. Nasz kolega czerpie z biegania pozytywną energię, do czego zachęca wszystkich.

Udział w biegu sztumskim na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości

W dniu 3 maja sierż. Przemysław Chmiel wziął udział w XXVIII Miedzynarodowym Sztumskim Biegu Solidarności przy którym odbywały się również IV Mistrzostwa Służby Więziennej. Z uwagi na rok obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości bieg prowadzony był pod nazwą „Biegi Solidarności na 100 lat Niepodległości”.

Sport: Funkcjonariusz z pasją do biegania włodawa na sygnale

Dystans do pokonania ulicami miasta Sztum oraz wokół Jeziora Zajezierskiego wyniósł 10 km. Sierż. Przemysław Chmiel ukończył bieg na 20 miejscu w kategorii Służby Więziennej. Ogólnie w kategorii Open zajął 96 miejsce. W kategorii mężczyzn w wieku od 30 do 39 lat był 27. Uzyskany przez naszego funkcjonariusza czas to 48:08.

Sport: Funkcjonariusz z pasją do biegania włodawa na sygnale

Sportowiec - funkcjonariusz Zakładu Karnego we Włodawie został wyróżniony ­przez ppłk Adam Poćwiardowskiego - Zastępcę Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku oraz płk Jan Morozowskiego - Dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk, sierż. Przemysław Chmiel zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk, archiwum prywatne

/ź/ sw.gov.pl

XIV Biegów Ulicznych Rzeka Bug Granicą Unii Europejskiej

Polska Biega…i Włodawa też

Ośmiolatek wbiegł pod samochód

data publikacji: 11/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport: LKS Włodawianka Włodawa vs KS Znicz Siennica Różana 5:0 (4:0)

tv.wlodawa.net/adrianmanu20
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
[wp_ad_camp_4]
LKS Włodawianka Włodawa vs KS Znicz Siennica Różana 5:0 (4:0)
Stadion Miejski we Włodawie 02.05.2018

/ź/ youtybe.com/adrianmanu20

data publikacji: 04/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Uroczystości 3 maja we Włodawie

W dniu 3 maja 2018 r. przedstawiciele Zakładu Karnego we Włodawie uczestniczyli w lokalnych obchodach święta z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

"dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny i jej granic" tekst preambuły Konstytucji 3 maja 1791r.

[wp_ad_camp_4]

Konstytucja 3 maja

W dniu 3 maja 1791r. Sejm Czteroletni Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę Rządową - Konstytucję. Ze źródeł historycznych przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą rządową spisaną. Dla ówczesnej Rzeczypospolitej miała ogromne i decydujące znaczenie biorąc pod uwagę jej nieciekawą sytuację historyczną.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Odzwierciedlała dążenia do poprawy wewnętrznej sytuacji państwa. Uchwała tego ważnego aktu prawnego była de facto próbą ratowania Polski po tzw. pierwszym rozbiorze, osłabionej m.in. przez wolną elekcję i liberum veto. Konstytucja trzeciomajowa uwzględniła mieszczan i chłopów jako naród, wprowadziła m.in. reformę skarbowości i zwiększyła armię. Jej znaczenie dla Polaków było i jest niezmiernie ważne, bowiem dawała ona nadzieję na poprawę sytuacji politycznej w Rzeczypospolitej i perspektywę odnowionego i nowoczesnego państwa.

Lokalne uroczystości

Ogromne znaczenie uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej podkreślane było przez lata poprzez uroczystości, które mają corocznie miejsce w dniu 3 maja. W tym dniu w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Po nabożeństwie uczestnicy udali się ulicami miasta Włodawy pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie delegacje i przedstawiciele lokalnych urzędów oraz służb mundurowych złożyli wiązanki i kwiaty.

Uroczystości 3 maja we Włodawie

Zakład Karny we Włodawie reprezentował mjr Artur Ambrozik - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie, st. kpr. Wioletta Koszot oraz mjr Krzysztof Jeleński wraz z Pocztem Sztandarowym jednostki. Mjr Krzysztof Jeleński podczas uroczystości objął dowództwo pocztów sztandarowych.

opracował: ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl/

Włodawa: Ewakuacja oddziału chirurgii

Sławatycze: Wykryto prawie 100 kg haszyszu /wideo/

tv.wlodawa.net
Włodawa, 3 maja 2016
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
data publikacji: 04/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Bezpieczeństwo na motomajówce /wideo/

112: Bezpieczeństwo na motomajówce Włodawa na sygnale Wyścigi samochodów, parada motocyklowa, koncerty muzyczne i szereg konkursów - to wszystko można było zobaczyć wczoraj podczas "Miejskej Motomajówki". Na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć akcji promującej bezpieczeństwo na drogach z udziałem włodawskich policjantów.

[wp_ad_camp_4]

Mundurowi propagowali zasady bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierujących samochodami. W części profilaktycznej pojawiły się też konkursy i zagadki skierowane do najmłodszych uczestników festynu. Policjanci przekazywali elementy i gadżety odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie. W cała akcję profilaktyczną właczyło się ścisłe kierownictwo Komendy Powiatowej Policji we Włodawie z Panią Komendant mł. insp. Wiolettą Pawluk na czele.

112: Bezpieczeństwo na motomajówce Włodawa na sygnale

Niewątpliwie przedsiewzięcie było doskonałą okazją, aby w ciekawy sposób przypomnieć o najważniejszym aspekcie podczas przebiegającej majówki – bezpieczeństwie. Część profilaktyczna prowadzona była w ramach działań "Jednośladem bezpiecznie do celu".

E.T.

/ź/ policja.gov.pl

tv.wlodawa.net
autor: Mariusz Błaszkiewicz
autor: Jacek Marciocha
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
data publikacji: 02/05/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin: Powiatowe Oskary rozdane /wideo/

Urszulin: Powiatowe Oskary czyli (W)chody 2017 rozdane

W piątek, 27 kwietnia podczas uroczystej gali w hotelu „Drob” Urszulinie nastąpiło rozstrzygnięcie prestiżowego konkursu do tytułu „(W)schodu Powiatu Włodawskiego”. Po raz drugi powiatowe „Oscary” otrzymali: w kategorii Osobowość Roku – profesor oświaty – Mirosław Trociuk, w kategorii Firma – włodawski Handbud, w kategorii Instytucja - Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi. Wśród nominowanych było 9 podmiotów: po trzy w każdej kategorii. Laureatów wyłoniła 10-osobowa Kapituła złożona z redaktorów lokalnych gazet, samorządowców i przedsiębiorców.

[wp_ad_camp_4]

- To już druga gala, podczas której w szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy rozsławiają piękną ziemię włodawską - mówił na wstępie pomysłodawca (W)schodów Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. - A takich ludzi czy przedsiębiorstw lub instytucji jest u nas bardzo dużo. I naprawdę należy im się nasze zainteresowanie oraz wdzięczność za to, co dla nas robią. Zdecydowanie za rzadko jednak ich wyróżniamy. I ta gali ma być przede wszystkim miejscem, gdzie będą się oni czuć dowartościowani jak na to zasługują.

Żeby jednak docenić wszystkich musieliśmy wybrać nielicznych czyli mieć nominowanych i laureatów. A tych musiało wybrać gremium w postaci zacnej kapituły. Jestem przekonany, że Kapituła wybrała tych najlepszych, choć miała bardzo trudny orzech do zgryzienia, bowiem tegoroczni Nominaci byli wyjątkowi pod każdym względem. I przy okazji warto dodać, że nasza statuetka stała się w ostatnim czasie inspiracją dla wielu twórców i artystów.

Sala hotelu Drob zapełniona była tego wieczoru gośćmi nie tylko z powiatu, ale i województwa. Wśród tych specjalnych, poza nominowanymi, był m.in. Krzysztof Grabczuk - wicemarszałek województwa oraz starostowie ościennych powiatów, burmistrz Włodawy, wójtowie. Łącznie na galę przybyło prawie 150 samorządowców, ludzi biznesu i kultury. Bogatą oprawę gali podkreślał specjalnie na tę okazję przygotowany film o nominowanych oraz koncert w wykonaniu przystojnych mężczyzn z sekstetu Avocado.

Urszulin: Powiatowe Oskary czyli (W)chody rozdane

Całość uświetnił bankiet do późna poprowadzony przez didżeja Piotra Misiurę.

- To już naprawdę przyzwoity europejski poziom – podkreślali goście. – Oprawa wspaniała, idea piękna, wszystko ładnie przygotowane, z głową, bez potknięć. Zapachniało wielkim światem. Jestem drugi raz i po raz drugi nie zawiodłem się. Jest jak być powinno, a nawet lepiej. Ciekawe co za rok organizatorzy przygotują, a zwłaszcza kto otrzyma statuetki. Bo tegoroczne były w zasadzie bezdyskusyjne.

Zarówno nominowani, jak i sami laureaci oraz licznie zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem rozmachu oraz perfekcyjnego przygotowania imprezy. Jak podkreślali uczestnicy – wysoki poziom artystyczny i przygotowania imprezy jest cały czas utrzymywany.

Sponsorzy: Lubelskie „Smakuj życie”, Bank Spółdzielczy w Parczewie, Gramar Krzysztofa Łojewskiego, Produkcja Pieczywa Adam Wojcieszuk, Handbud Wiesława Blicharskiego, Carstar we Włodawie, Eko-Różanka Andrzeja Kaliszuka, Biuro Projektowe Radosław Bójko, Hotel Drob w Urszulinie, WZURiB we Włodawie.

Kategoria Instytucja: Nominowani - Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego, Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi.

Laureat – Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi

Towarzystwo z Holi należy do najprężniej działających nie tylko w powiecie włodawskim, ale i na całej Lubelszczyźnie. Jego „teatrem” działań jest przede wszystkim Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi, który istnieje od 1985 r. De facto pieczę nad nim sprawują Alina i Tadeusz Karabowiczowie, pomysłodawcy i założyciele Skansenu. Pełna nazwa muzeum i opiekującego się nim Towarzystwa zdradza wyjątkowość tego miejsca i koncepcji, jaka towarzyszyła jego powstaniu. Największym wydarzeniem jest coroczny lipcowy Jarmark Holeński, który gromadzi setki wystawców, artystów i sprzedawców oraz tysiące turystów i kupujących. Prezesem Towarzystwa jest Alina Karabowicz – kobieta o niespożytej energii i niespotykanej umiejętności załatwiania spraw niemożliwych.

Kategoria Firma: Nominowani - Hotel Drob, ARBOR sp. z o.o. i Hanbdud.

Laureat - Handbud

Początki firmy „Handbud” sięgają czerwca 1993 roku, kiedy to dwuosobowa firma została zarejestrowana. Po dwóch latach prężnej działalności firma rozrosła się na tyle, że była znana we Włodawie i okolicy. Rokiem przełomowym był 1998, w którym rozszerzono asortyment o stolarkę i wyroby pcv, a w 2000 r. dodano produkcję kostki brukowej. Obecnie firma współpracuje z bardzo wieloma inwestorami, buduje także bądź adaptuje szereg obiektów. Firma działa na terenie praktycznie całego województwa lubelskiego. „Handbud” otrzymuje wiele prestiżowych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Budowlanego – „Kryształową Cegłę” czy gazety Puls Biznesu - „Gazelę”. Na polu charytatywnym Firma pomaga wielu instytucjom i fundacjom, które stawiają sobie za cel troskę o zabezpieczenie materialne pokrzywdzonych przez los. Właścicielem jest Wiesław Blicharski.

Kategoria Osoba: Nominowani - Mieczysław Tokarski, Łukasz Zdolski, Mirosław Trociuk.

Laureat – Mirosław Trociuk.

M. Trociuk jest nauczycielem fizyki i astronomii w Zespole Szkól Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie z 32-letnim stażem. Ten doskonały pedagog w 2013 r. został wyróżniony unikatowym tytułem Profesora Oświaty nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej tylko wyjątkowo wybitnym nauczycielom. Stworzył i od ponad 22 lat prowadzi Szkolne Koło Astronomiczne „Pulsar”. Zorganizował dziesiątki, jeśli nie setki spotkań uczniów z naukowcami. Wychował ponad 170 laureatów i finalistów olimpiad. Jego uczniowie w 2010 r. jako pierwsi i jedyni w Polsce zbudowali w warunkach szkolnych radioteleskop słoneczny. M. Trociuk mówi o swojej pracy – Jest to wierna służba dla utalentowanej młodzieży. A my możemy dodać – Profesor znany ze swojej skromności służy przepięknie nam wszystkim.

/ź/ powiatwlodawski.pl

  tv.wlodawa.net

Nasz humorystyczny komentarz w sprawie włodawskich Oskarów tv.wlodawa.net/tvWlodawa
masz ciekawe wideo prześlij nam link: echo@wlodawa.net data publikacji: 30/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Wśród zaproszonych gości byli: kpt Przemysław Lipczyński reprezentujący Dowódcę 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego - patrona Zespołu Szkół Zawodowych, starosta powiatu włodawskiego – Adam Panasiuk, ks. Jerzy Ignaciuk – proboszcz parafii prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, komendant Powiatowej Policji we Włodawie - podinsp. Tomasz Patra, komendant Powiatowej Straży Pożarnej – Andrzej Łoś, mjr SG Robert Kaper w reprezentujący komendanta Placówki Straży Granicznej we Włodawie, właściciel firmy „Slawex” –p. Janusz Sławiński, prezes ZNP Oddział we Włodawie – p. Marek Ostrowski, przewodniczący Rady Rodziców ZSZ nr 1 i II LO – p. Mariusz Kowalewski. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego przygotowanego pod kierunkiem p. M. i Z. Sidoruków oraz p. M. Kalinowskiego Choreografię tańców przygotował p. K. Repa.

[wp_ad_camp_4]

Część oficjalną rozpoczął pokaz musztry paradnej ze sztandarem, po który nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Ceremoniał opracował niezastąpiony p. Karol Repa.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Wyróżniający się abiturienci liceum i technikum: Joanna Kowalewska – śr. 5,83, Łukasz Ignatiuk - 5,41, Krzysztof Buczyński – 5,39, Karolina Dyduch – 5,33, Karolina Parulska – 5, 22, Kaja Bobak – 5, 22, Wiktor Gabrylewicz – 5,11, Weronika Sułkowska – 5,06, Katarzyna Manżuk – 5,00, Klaudia Tomczak - 5,0, Weronika Ostrowicka – 4,77 otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane prze Starostwo Powiatowe we Włodawie, 2 Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia Nowego oraz Radę Rodziców.

Włodawa: Koniec roku w klasach maturalnych ZSZ II LO Włodawa

Rodzice abiturientów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Były oczywiście uroczyste przemówienia, podziękowania, pożegnalne zdjęcia i łzy wzruszenia. „Idźcie przez życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dzisiaj, kiedy odbieraliście świadectwo ukończenia szkoły.

Arduino w szkołach powiatu włodawskiego

Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.”   – powiedział na zakończenia dyrektor szkoły E. Omelczuk

 

/ź/ 2lo.wlodawa.pl

data publikacji: 30/04/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy