[ wideo ] Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął działalność - wlodawa.NET


[ wideo ] Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął działalność

Sławatycze, Srodowiskowy Dom Pomocy SPolecznej, SDPS, Powiat, Włodawa, Region, Gmina Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławatyczach został powołany z dniem 1 listopada 2016 roku. Pierwsze prace remontowe rozpoczęły się w miesiącu lipcu i trwały do końca października. Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia prowadzonym w formie placówki dziennego pobytu.

Skierowany jest do osób, które z powodu innych przewlekłych zaburzeń czynności psychicznych mają trudności w codziennym funkcjonowaniu. Dom przeznaczony jest dla 18 osób i został zlokalizowany w budynku tzw. „Agronomówki”. Lokalizacja zapewnia nie tylko właściwy metraż, ale także odpowiednie otoczenie i łatwy dostęp dla osób niepełnosprawnych.

[wp_ad_camp_2]

Uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy miało miejsce 25 listopada 2016 r.. Po uroczystej Mszy miało miejsce przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitał Wójt Gminy Grzegorz Kiec, przedstawiając jednocześnie krótką historię powstania Ośrodka.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Duchowni, Przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Radni Gminy Sławatycze, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy a także dyrektorzy instytucji działających na terenie Gminy Sławatycze i nie tylko. Część artystyczną przygotował miejscowy Związek Emerytów i Rencistów.

Obszerna galeria zdjęć na stronie Gminy Sławatycze

tekst: H. Szkodzińska foto: B. Szulej, materiał wideo- portal RadioBiper.info

źródło: www.slawatycze.pl


👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Różanka: Zderzenie podczas wyprzedzania

Policja, Wypadek, Różanka, Zima, Droga, Powiat, Włodawa, Gmina

Dzisiaj rano, ok. Godziny 6:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało że doszło do zdarzenia drogowego w m. Różanka na drodze wojewódzkiej nr 816. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że kierowca samochodu m-ki Ford Transit, 60-letni mieszkaniec gm. Włodawa zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem m-ki Audi A4, którym podróżował 34-latek z Chełma.

 

Zobacz również:.

Różanka: Jubileusz 90-lecia OSP

Różanka: 100 lat Pani Stanisławy Najdy

112: Mosty wypadek z udziałem sarny

Z ustaleń mundurowych wynika, że najprawdopodobniej kierowca forda podczas wykonywania manewru wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i wówczas doszło do zderzenia obydwu pojazdów. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że obydwaj kierujący byli trzeźwi. Kierowca audi został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i opady śniegu policjanci apelują do wszystkich kierujących o wzmożoną ostrożność, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Policja, Wypadek, Różanka, Zima, Droga, Powiat, Włodawa, Gmina

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 23/02/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Nocny Maraton Czytania w I LO

Maraton, Czytanie, Rekord, Włodawa, Powiat, Liceum, ILO, Włodawa, Region, Lektura

16 listopada b.r. w internacie naszej szkoły odbył się szkolny Nocny Maraton Czytania. Równo o 21.00 zebrała się duża grupa młodzieży zaopatrzona w koce, śpiwory i materace. Spotkanie rozpoczęło wspólne czytanie książki Joanny Chmielewskiej „Całe zdanie nieboszczyka”. Lektura tego nietypowego kryminału, bardziej powieści przygodowo-sensacyjnej wciągnęła wszystkich, nie tylko pasjonatów czytania, wielbicieli talentu literackiego królowej polskiego kryminału, ale również tych, którzy do tej pory nie sięgali po twórczość pisarki i po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z nią.

Jedni czytali, drudzy słuchali, ale w miarę jak akcja powieści się rozwijała, a jej bohaterka i narratorka Joanna przeżywała coraz straszniejsze przygody, od których cierpła ze strachu skóra, lektorzy czytali coraz głośniej, szybciej i z większymi emocjami, bowiem każdy chciał jak najszybciej poznać dalsze losy tej jakże szalonej i odważnej bohaterki.

Maraton wzbogaciły dodatkowo różne atrakcje, m.in. nocne poszukiwanie ukrytych na terenie internatu książek, miniwarsztaty teatralne „Jak wejść w skórę bohaterów J. Chmielewskiej?”, miniszkołę rysunku, czyli wspólne malowanie scenek z powieści, krótki kurs kreatywnego pisania, czyli dopisanie nowego zakończenia powieści oraz warsztaty kulinarne „Ostatnie danie nieboszczyka” zakończone wspólnym biesiadowaniem. A wszystko to w wesołej, żartobliwej, pełnej radości, entuzjazmu i dobrej zabawy atmosferze.

Spotkanie zakończyło się po północy, a pomaratonowemu sprzątaniu towarzyszyły komentarze młodzieży: „szkoda, że tak wcześnie kończymy”, „kiedy odbędzie się kolejny maraton czytania?”, „czy jest możliwość zorganizowania Nocnego Maratonu Filmowego?”, „nie wiedzieliśmy, że czytanie może być takie przyjemne i interesujące!”.   Pozostaje tylko stwierdzić - czekamy na kolejne imprezy w naszej szkole z cyklu „Uczyć i bawić!”!

Obszerna galeria zdjęć na stronie liceum

źródło: http://www.1lo.wlodawa.pl/

[mapsmarker marker="1"]

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/05/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....