Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2 - wlodawa.NET


Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2

Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2 rok 2018W Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie akademia związana z dniem Edukacji Narodowej rozpoczęła się pięknym odśpiewaniem przez dzieci czterech zwrotek hymnu narodowego.

 

Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2 rok 2018

Wzruszeni byli nie tylko rodzice dzieci, ale i zaproszeni goście, gdyż rzadko zdarza się, aby tak małe dzieci śpiewały hymn w pełnej wersji.

Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2 rok 2018


Bardzo ważne jest dla nas krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, co wiąże się z realizacja zadania: „Rozwijanie uczuć patriotycznych”, związanego z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – dodaje Dyrektor Danuta Kloc.

Włodawa: Dzień Nauczyciela w przedszkolu nr 2 rok 2018

Uroczystość ta byłą powiązana z „Pasowaniem na Przedszkolaka” najmłodszej grupy „Misie”. Dzień ten był także okazją do docenienia i nagrodzenia pracowników przedszkola. Nagrody wręczała Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Korzeniewskim. Część artystyczną przygotowała grupa „Biedronki” pod kierunkiem Pani Aleksandry Łobko.

/ź/ wlodawa.eu

loading...

 

 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: W zwierciadle wspomnień

Włodawa: W zwierciadle wspomnień Teresy Marii CiodykNastrojowa muzyka towarzyszyła poezji w piątkowy wieczór 12 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie podczas spotkania autorskiego z Teresą Marią Ciodyk.

Gości powitał, wprowadzając w tematykę wydarzenia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski, a spotkanie poprowadziła kierownik Działu Regionalnego Edyta Pietrzak.

Przez życie i cztery pory roku z tomiku „W zwierciadle wspomnień” poprowadziły nas Ewa Krukowska w utworach „Sen”, „Refleksje noworoczne”, „Świat nad Bugiem”, „Nocą” i „Jesienne nastroje” oraz sama poetka odczytując wiersze „Dlaczego”, „Walentynkowe wspomnienie”, „Zabić Jezusa”, „Kocham” i „Jesienny bukiet”.
Poezji towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Marcina Obuchowskiego.

Promowany tomik wierszy „W zwierciadle wspomnień” zaprezentowała zastępca dyrektora ds merytorycznych MBP Małgorzata Zińczuk.

Wiele pytań o twórczość, a także niemało ciepłych słów skierowanych do autorki, padło w trakcie wieczoru. Wzruszona poetka opowiadała o swoim warsztacie literackim, pasjach i inspiracjach. Podziękowała też przedstawicielom włodawskiej książnicy za współpracę przy organizacji wydarzenia, przyjaciołom za codzienne wsparcie a wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Spotkanie zakończyło się rozmowami o poezji przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez poetkę.

Kilka słów o pani Teresie Marii Ciodyk przygotowanych na podstawie informacji przekazanych przez samą poetkę:

Teresa Maria Ciodyk urodziła się 1 grudnia 1946 roku w Zamościu. Tam spędziła dzieciństwo, uczyła się i również tam wyszła za mąż. Za Włodawianina.

Wiersze pisze od 30 lat. Początkowo cała jej twórczość trafiała do szuflady. Pierwszy wiersz, jaki napisała nosił tytuł „Wrzesień” i był zainspirowany jesienną aurą. To właśnie ten utwór został zaprezentowany w Telewizji Polskiej w programie „Kawa czy herbata” oraz na falach eteru. Za udział w konkursie poetyckim w radiu otrzymała od Burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą „Kryształową kulę”.

W 2008 r., po śmierci męża, wydała dwa tomiki wierszy „Dokąd” i „Bez tej miłości nie można żyć”. 2 października 2009 r. twórczość pani Teresy prezentowana była podczas jej autorskiego wieczoru poetyckiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Spotkanie miały przyjemność prowadzić Małgorzata Zińczuk, Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak.

Autorka brała udział w licznych konkursach poetyckich, w których otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Jej wiersze od trzynastu lat ukazują się w tomikach pokonkursowych przeglądu twórczości ludowej w Krasnymstawie. W ciągu tych lat zdobyła na przeglądzie między innymi II i III nagrodę. Pisała też dla papieża Jana Pawła II. Za przesłane do Watykanu wiersze otrzymała osobiste podziękowania ze stolicy apostolskiej. Kopie dokumentów można obejrzeć w tomiku „Dokąd”.

Dzięki panu Bogusławowi Gałęzowskiemu nawiązała kontakt ze środowiskiem artystycznym Nałęczowa, skutkowało to ukazaniem się w 2018 r. jej wierszy w V Nałęczowskim Spotkaniu z Poezją.

Jej wiersze ukazały się również w tomiku „Pasja i życie”, wydanych przez STKN „Zeszytach poetyckich” 2015, 2016, 2017, 2018, wydanej przez Astrum „Antologii poetów współczesnych” (wiersze dla dzieci, „Modlitwy o miłość”, „Zanim nadejdzie burza”). W 2018 r. nakładem wydawnictwa Astrum wyszedł tomik poezji „W zwierciadle wspomnień”.
Pani Teresa wydała też: zeszyty: wiersze dla wnuczki, wiersze dla wnuka, wiersze dla synów, oparte na faktach opowiadanie „Wiktor” oraz opowiadanie o ostatniej włodawskiej Żydówce „Sara”.

Bierze udział w internetowych warsztatach literackich „W zwierciadle ciszy”, a w 2017 r. uczestniczyła w warsztatach poetyckich, które odbyły się we Włodawskim Domu Kultury.

Przez trzynaście lat brała czynny udział przy współorganizacji wieczorków poetyckich we Włodawskim Domu Kultury, Starostwie Powiatowym we Włodawie i Domu Pomocy Społecznej w Różance. Udzielała się również przy organizacji dwóch benefisów: państwa Jadwigi i Ryszarda Graniców i śp. Stefana Sidoruka.

Jest członkiem grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza” będącej integralną częścią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie; wiceprezesem Stowarzyszenia Seniorów „Złota jesień” działającym przy Włodawskim Domu Kultury, należy też do Związku Niewidomych.
Jest również radną włodawskiej Rady Seniorów.

W 2014 r. otrzymała odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.  Motto życiowe: Kochać i być kochaną”.  Zainteresowania: fotografia amatorska, parapsychologia, natura, malarstwo.  Ma dwóch synów, troje wnucząt i jest prababcią małej Alusi.

/ź/ wlodawa.eu

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 01/04/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii

Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii27 września 2018 roku w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100 - lecie Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Po części oficjalnej miał miejsce koncert „Wdzięczni za Niepodległość”.

Koncert był jednym z licznych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jednoczesnym podziękowaniem za odzyskaną wolność.

Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii

Niezwykłość tego wydarzenia tworzy przede wszystkim zaangażowanie młodego pokolenia. Swoje umiejętności i talenty zaprezentowali uczniowie szkół oraz studenci z uczelni wyższych województwa lubelskiego, działających w różnych formacjach artystycznych (m.in. chóry, orkiestry dęte, zespoły muzyczne, zespoły taneczne, soliści, wokaliści i instrumentaliści).

Wśród wyróżnionych znalazł się Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie.

Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii

Podczas 2-godzinnego koncertu, licznie zgromadzona publiczność, w tym Wojewoda Lubelski, Pan Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk, podziwiała tańce, pieśni i utwory muzyczne o charakterze patriotycznym. Tancerze Zespołu Tańca Ludowego „Włodawiacy” ubrani w piękne, barwne stroje łowickie zaprezentowali się w choreografii kujawiaka z oberkiem, gorąco oklaskiwanej przez ponad tysięczną publiczność.

Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii

ZTL „Włodawiacy” od lat prowadzony jest przez Panią Annę Mróz, Panią Barbarę Mierzwę i Pana Mikołaja Butryna. Koncert został przyjęty bardzo entuzjastycznie. Publiczność żywo reagowała na to, co dzieje się na scenie, tworząc przy tym niezwykle ciepłą atmosferę. Owacjami na stojąco podziękowała wszystkim artystom za piękne prezentacje, które dostarczyły oglądającym wiele emocji i wzruszeń.

Zwieńczeniem koncertu było wspólne odśpiewanie piosenki „Jak długo w sercach naszych” oraz „Pierwszej Brygady”. Swoimi wrażeniami po koncercie podzieliła się Kurator Oświaty w Lublinie, Pani Teresa Misiuk, która podziękowała także wszystkim za udział.

/ź/ mdk.wlodawa.pl,  foto:/kuratorium.lublin.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 06/03/2024

Podaj dalej, powiadom znajomych....