Włodawa: Przedszkolaki w akcji Szkoła pamięta
Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie już po raz drugi wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta…”. Akcja ta ma na celu zwrócenie większej uwagi społeczności przedszkolnej na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.
Zobacz również:.
Włodawa: Warta - historia powstanie pewnego pomnika
Wojna1920: Włodawscy samorządowcy oddali symboliczny pokłon /wideo/
Włodawa: Nowe ogniska to Przedszkole Miejskie i Parafia w Dubecznie /wideo/
Dnia 30 października dzieci z grupy „Jeżyków” odwiedziły pomnik II Warszawskiej Brygady Saperów, a dzieci z grupy „Wiewióreczek” pomnik Tadeusza Kościuszki. Przedszkolaki zapaliły również pod pomnikami znicze na znak pamięci. W wejściowym holu przedszkola przygotowana i umieszczona została także gazetka poświęcona naszym bohaterom i ich miejscu pamięci. Szkoła pamięta …i my pamiętamy!

/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Włodawa: (W)schody Powiatu Włodawskiego czekają na zgłoszenia
Więcej...
data publikacji: 09/11/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Morderstwo w więzieniu. Więzień taboretem zabił współwięźnia
W Zakładzie Karnym we Włodawie doszło do zabójstwa jednego z więźniów. Śmiertelne ciosy taboretem zadawał więzień, który wcześniej okazywał liczne oznaki agresji. Do zabójstwa doszło 3 listopada w zakładzie karnym we Włodawie. Sprawca zabójstwa to Kamil K. lat 27.
Zobacz również:.
Zdrowie: Czy Włodawa to Miasto już Zamaskowane? /wideo/
Włodawa: Skazanie z włodawskiego więzienie szyją maseczki ochronne
112: Włodawianka odbierała długi w lesie za pomocą kija golfowego
– Prokuratura postawiła mu zarzut, że działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował liczne obrażenia i śmierć – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Kamil K. przyznał się do zabójstwa.

Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mężczyźnie postawiono też drugi zarzut, oblania innego więźnia w Zakładzie Karnym we Włodawie w lipcu tego roku gorącą wodą z czajnika i spowodowania poparzeń, m.in. policzka.
/ź/ foto: sw.gov.pl, txt: tvp.info/pap
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 28/06/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Świat: Starosta na sympozjum w Austrii
Czwarte międzynarodowe sympozjum na temat praw człowieka miało miejsce jak zwykle w Dolnej Austrii od 5 do 9 listopada. Uczestniczył w nim m.in. starosta włodawski Andrzej Romańczuk. Jednak ze względu na wyjątkowy stan Europy i świata, sympozjum odbywało się wyłącznie online.
Międzynarodowe sympozjum na temat praw człowieka odbywa się co roku w listopadzie w St. Georgen/Gusen w Dolnej Austrii. Jego inicjatorką jest Andrea Wahl – szefowa stowarzyszenia Region Świadomości. Tegoroczne sympozjum ze względu na pandemię i zamknięcie się niemal całej Europy odbywało się na specjalnych warunkach – wyłącznie zdalnie.
Zobacz również:.
Włodawa: Getto we Włodawie - zapomniana karta historii II /wideo/
Historia: Początki sowieckiej okupacji w rejonie Włodawy
112: 20-latek z powiatu Włodawa w swym dzikim BMW ryje boisko piłkarskie
– Dla mnie to wielki zaszczyt i wielka przyjemność być uczestnikiem Międzynarodowego Sympozjum Praw Ludzkich – mówił starosta podczas wideokonferencji. – Pragnę jednocześnie gorąco podziękować za zapraszanie i możliwość uczestniczenia w nim. To wyjątkowe sympozjum, a dokładnie sama jego tematyka, jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie. Bo dbanie o prawa człowieka i przestrzeganie ich jest obowiązkiem każdego z nas. Rokrocznie w listopadzie ma miejsce to wyjątkowe wydarzenie, symbol umiłowania prawdy i doskonalenia demokracji – Międzynarodowe Sympozjum Praw Ludzkich. Niestety w tym roku możemy się spotkać wyłącznie dzięki technice, nie zaś osobiście.
Starosta poinformował internetowo gości m.in. o stanie prac przy tworzeniu Centrum Edukacji Historycznej Stacja Sobibór, jak i o stałej gotowości do współpracy międzynarodowej, zwłaszcza młodzieży. Poza włodawskim starostą w sympozjum uczestniczyli również m.in. burmistrz Georgen/Gusen, przedstawiciele Mauthausen i Langenstein z Górnej Austrii, goście z Toskanii we Włoszech i z Czech. Gmina St. Georgen/Gusen oraz leżąca obok gmina Mauthausen to miejsca, gdzie w latach II wojny św. istniały obozy pracy niewolniczej. Zginęły tam m.in. dziesiątki tysięcy Polaków, w tym bardzo duża grupa inteligencji.
/ź/ powiatwlodawski.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
