112: OSP Włodawa otrzyma wsparcie /wideo/ - wlodawa.NET


112: OSP Włodawa otrzyma wsparcie /wideo/

112: OSP Włodawa otrzyma wsparcie /wideo/ Szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zakup wyposażenia ratownictwa drogowego oraz wspólne ćwiczenia terenowe z użyciem sprzętu ratowniczego. Na takie wsparcie będą mogli liczyć członkowie włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w ramach projektu, której liderem jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug.

Miasto Włodawa przystąpiło do projektu „Wzmocnienie potencjału Ochotniczych Straży Pożarnych w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020.

112: OSP Włodawa otrzyma wsparcie /wideo/

– Udział w projekcie to kolejne w ostatnim czasie wsparcie, którego beneficjentem jest włodawska Ochotnicza Straż Pożarna. W październiku ubiegłego roku dzięki uzyskanemu dofinansowaniu przekazaliśmy strażakom sprzęt ratujący życie. Teraz strażacy otrzymają kolejne wyposażenie. Będą mogli również uczestniczyć w szkoleniach i ćwiczeniach – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

 

Zobacz również:.

112: Walne zebrania strażaków z OSP Urszulin

112: Pracowity weekend strażaków ze Sławatycz

112: Pracowity weekend OSP z Woli Uhruskiej


112: OSP Włodawa otrzyma wsparcie /wideo/

W ramach projektu 29 włodawskich ratowników weźmie udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Otrzymają również nowy sprzęt m.in. zestaw ratowniczy R-1, zestaw pneumatyczny i węże hydrauliczne. Przeprowadzona zostanie również akcja edukacyjna „Bezpieczny Pieszy” dzięki której uczniowie poznają zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Realizacja projektu potrwa do 30.06.2020 r., jego wartość to ponad 712 tys. euro.

/ź/ wlodawa.eu, foto: straz.wlodawa.pl

loading...

 

tv.wlodawa.net/Telpol INFO
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Region: Czy twój sąsiad płaci za śmieci?

Region: Czy twój sąsiad płaci za śmieci? Akcja MZC WłodawaMiędzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie, który od 6 lat zarządza gospodarką odpadami komunalnymi na terenie gmin Hanna, Hańsk, Podedwórze, Sławatycze, Sosnówka, Stary Brus i m. Włodawa postanowił, jak co roku, doręczyć wszystkim właścicielom nieruchomości informacje o wysokości tzw. opłaty śmieciowej.

Wysokość tej opłaty wynika z danych zawartych w złożonych deklaracjach bądź wydanych ostatecznych decyzji. Okazuje się jednak, że te dane są niejednokrotnie nieaktualne co powoduje, że niektórzy mieszkańcy uchylają się od opłaty w należnej wysokości. Najczęściej chodzi tu o niezgłaszanie do opłaty wszystkich domowników, bądź zaniżanie ilości wytwarzanych odpadów przez zakłady czy instytucje. Efekt owych nieuczciwych praktyk jest taki, że pozostali mieszkańcy muszą w ostatecznym rozrachunku płacić więcej, jako że system gospodarki odpadami winien się samofinansować, czyli wniesione opłaty muszą pokryć wszystkie koszty odbioru, transportu i przetwarzania naszych odpadów. Opłata ma zatem charakter solidarny, gdyż z każdej nieruchomości muszą być odebrane wszystkie odpady bez względu na rzetelność wnoszonych opłat.

Region: Czy twój sąsiad płaci za śmieci? Akcja MZC Włodawa Zarząd Związku, przeciwdziałając nieuczciwym praktykom, postanowił nasilić kontrole i w stosunku do osób naruszających obowiązek złożenia rzetelnej deklaracji, wszczynane są postępowania podatkowe. Efektem takich postępowań jest naliczenie przez urząd wyższej opłaty, wraz z odsetkami. W celu uniknięcia dodatkowych kosztów i obciążeń z tym związanych prosimy wszystkich mieszkańców o sprawdzenie czy nasza opłata, o której mowa w zawiadomieniu, jest zgodna ze stanem faktycznymi i czy na pewno „sąsiad nie musi płacić za nasze śmieci”.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Powołano nowe władze MZC /śmieci, odpady, zielona energia/

Włodawa: Od stycznia zmiany w segregacji śmieci

Włodawa: Śmieci u bram

Region: Czy twój sąsiad płaci za śmieci? Akcja MZC Włodawa

Zarząd Związku przypomina, że zgodnie z art. 6m ust. 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1454), w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub określonej w deklaracji ilości odpadów komunalnych powstających na danej nieruchomości właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zmienionej wysokości uiszcza się za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana.

Przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Celowego z siedzibą we Włodawie Józef Steć

Stawka miesięcznej opłaty za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałej

/ź/ mzcwlodawa.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/02/2012

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczneJak podaje największy branżowy portal dotyczący kolejnictwa w Polsce rynek-kolejowy.pl, marszałek województwa lubelskiego zgłosił propozycję wpisania na listę inwestycji w najbliższych latach budowy mostu kolejowego na rzecze Bug w miejscowości Orchówek. Inwestycja ta ma być powiązana z remontem istniejącej linie kolejowej nr 81 Chełm – Włodawa, w ramach tak zwanego programu Kolej+.

Głównym celem Programu Kolej + jest uzupełnienie sieci kolejowej o połączenia kolejowe (w tym przygotowanie niezbędnej dokumentacji przedprojektowej i projektowej) miejscowości o populacji powyżej 10 tys. osób bez dostępu do kolei pasażerskiej, towarowej z miastami wojewódzkimi oraz poprawa wewnętrznej spójności komunikacyjnej i społeczno-gospodarczej ww. regionów Polski przy wsparciu ze środków publicznych.Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Z informacji podanych przez Ministerstwo Infrastruktury wynika, że samorząd województwa zgłosił dwa przedsięwzięcia związane z rozbudową sieci kolejowej – „budowa mostu kolejowego na rzece Bug w Orchówku k/Włodawy oraz budowa linii kolejowej szerokotorowej relacji Orchówek k/Włodawy – Zawada” oraz „ prace dotyczące dobudowy i korekty linii kolejowych w celu poprawy dostępności transportu kolejowego”.

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Przyszłe inwestycje przynajmniej w części nawiązuje od planów budowy przejścia granicznego w Orchówku. Plany budowy w tym miejscu przejścia granicznego z Białorusią zostały już wpisane do wojewódzkich dokumentów planistycznych.  

Czy planowana inwestycja zakończy się sukcesem, czy jest to kolejna przedwyborcza obiecanka czas pokaże.

 

Zobacz również:.

Region: Białorusini budują płot na granicy

Region: Czy to już koniec marzeń o przejściu?

Region: Radny pyta o przejście graniczne z Białorusią oraz kolej /wideo/

 
Historia linii 81

W drugiej połowie XIX wieku Polski nie było na mapie Europy, nasze tereny znajdowały się pod zaborami. Brześć, Chełm i okolice były w zaborze rosyjskim. Do Brześcia kolej od strony Warszawy dotarła w 1870 r., a do Chełma w 1877 roku. 

mapka linii kolejowej z pkp.lubartow.pl/wlodawa źródło: http://pkp.lubartow.pl/wlodawa/

W obu tych miastach były carskie garnizony wojskowe. Rosyjska koncepcja wojenna przewidywała między innymi w razie "W" wykorzystywanie linii kolejowych. W 1887 roku powstała zatem linia Brześć-Chełm długości około 115 km, łącząca twierdzę brzeską z Koleją Nadwiślańską, na której leżał Chełm. Linia biegła w przybliżeniu po linii prostej wzdłuż Bugu

Wzmianka prasowa na temat otwarcia lini kolejowej Brześć Włodawa ChełmByły takie ambitne plany, żeby kolej brzesko-chełmska stała się nie tylko brzeska i nie tylko chełmska. Na przełomie XIX i XX wieku ówczesna prasa donosiła o chęciach carskiej administracji do budowy kolei parczewsko-kobryńskiej, która miała stworzyć węzeł we Włodawie. Drugi ambitny plan, który pojawił się po II wojnie chciał stworzyć we Włodawie węzeł pięciokierunkowy.

mapka linii kolejowej z pkp.lubartow.pl/wlodawa źródło: http://pkp.lubartow.pl/wlodawa

Tor włodawski jest obecnie pod zarządem spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Bezpośrednio z jej utrzymaniem walczy Sekcja Eksploatacji w Chełmie, będąca jednostką Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Linią opiekuje się jeden pan toromistrz. W stosunku do ruchu jaki jest w kierunku Włodawy, linia ma się powiedzmy nieźle. Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne  Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale Obecna prędkość maksymalna to 60 km/h, a dopuszczalny nacisk na tor wynosi 221kN. Czyli dużo i dobrze. Dla ruchu towarowego w zupełności wystarczy. Linia Łuków-Lublin ma gorsze parametry, ponieważ dopuszczalny nacisk to 181 kN. Szynobus jadący do Włodawy też nie jedzie tragicznie długo, więc może być.

Orchówek: Obiecują most kolejowy i przejście graniczne

Najistotniejsze w bieżącym utrzymaniu jest więc zapewnienie przejezdności toru oraz widoczności na przejazdach i ich oznakowania. A także od czasu do czasu walka z parkiem krajobrazowym wrastającym w skrajnię taboru. Pociągom towarowym z ciężkimi lokomotywami to nie przeszkadza o ile nie zrywa plomb na zbiornikach lokomotyw i wagonach, więc od 2002 r. miejscami przy torze wykształciły się cieszące oko ekologiczne zielone tunele. Zresztą obecnie w związku z sezonowym szynobusem poważnie przetrzebione. Linia ma zaledwie kilka stałych ograniczeń prędkości, więc tylko jeździć. -  po więcej informacji dotyczących linie 81 Chełm-Włodawa zapraszamy na stronę http://pkp.lubartow.pl/wlodawa

/ź/ rynek-kolejowy.pl, pkp.lubartow.pl/wlodawa 

tv.wlodawa.net
 
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 24/02/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....