112: Ukradł dynie i rozłożył na swym polu - wlodawa.NET


112: Ukradł dynie i rozłożył na swym polu

112: Ukradł dynie i rozłożył na swym polu

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 40 – latkowi, który ukradł z pola w miejscowości Kodeniec - dynie. Mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda rozłożył je na swoim polu, aby w ten sposób zatuszować kradzież. Prawda szybko wyszła na jaw. Właściciel wycenił straty na 3 tys. złotych.

112: Ukradł dynie i rozłożył na swym poluW sobotę po południu dyżurny parczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Kodeniec doszło do kradzieży dyń. Ekologiczne warzywa rosły na jednym z pól nieopodal miejscowości. Na miejsce udali się kryminalni, którzy szybko rozwiązali zagadkę.


Ustalili posesję, na której znajdowały się skradzione dynie. Część warzyw sprawca rozłożył na swoim polu by w ten sposób zatuszować kradzież. 40 – latek tłumaczył, że rozłożone na polu miały mniej rzucać się w oczy.

112: Ukradł dynie i rozłożył na swym poluMężczyzna będzie odpowiadał za przestępstwo, ponieważ właściciel wycenił straty na 3 tys. złotych. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności

W roku 2018, który związany jest ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, Zakład Karny we Włodawie po raz kolejny akcentuje tą szczególną rocznicę w programie resocjalizacyjnym dla osób skazanych pt. „Bliżej Wolności”.

Niepodległość

Niepodległość to niezależność państwa od wpływu innych jednostek politycznych. Państwo Polskie odzyskało utraconą niepodległość w 1918 r., po 123 latach zaborów trzech innych państw.

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej WolnościFakt ten był długim i stopniowym procesem okupionym wieloma zrywami niepodległościowymi i przelaną krwią Polaków a zakończenie I wojny światowej przyczyniło się do przyspieszenia odzyskania Niepodległości. Polska odzyskała upragnioną Niepodległość 11.11.1918 r. Na czele państwa stanął Józef Piłsudski.

„Bliżej wolności”

W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zakładzie Karnym we Włodawie powstał kolejny program resocjalizacyjny obejmujący przedsięwzięcia o charakterze patriotyczno - edukacyjnym.

Włodawa: Mural na murze więzienia we Włodawie pod hasłem Bliżej WolnościProgram powstał przy pomocy pracowni artystycznej „ARTEJA” na mocy zawartego porozumienia. Głównym założeniem programu "Bliżej Wolności" było poszerzenie i ugruntowanie wiedzy na temat dróg prowadzących Polskę do odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności Projekt był drogą ku wolności szeroko pojętej, wolności od przemocy i uprzedzeń, wolności istnienia oraz do swobody wyrażania własnych wartości w sposób akceptowany. Program “Bliżej Wolności" prowadzony był przez terapeutów z pracowni artystycznej „ARTEJA” I st. kpr. Kamila Śledzińskiego – zajmującego się sprawami kulturalno-oświatowymi we włodawskiej jednostce.

Artystyczna lekcja historii

Zwieńczeniem programu „Bliżej Wolności” było wykonanie techniką malarską, historycznego muralu akcentującego polską wolność na frontowym murze Zakładu Karnego we Włodawie. Wykonany na północnej części muru zakładu karnego projekt przedstawia tzw. ojców niepodległości, którzy mieli swój udział w odzyskaniu niepodległości Polski. Z odzyskaniem Niepodległości przez państwo polskie kojarzy się przede wszystkim marszałek Józef Piłsudski.Włodawa: Patriotyczny mural na więziennym murze we Włodawie pod hasłem Bliżej Wolności

Tematyka muralu obejmuje również inne znane osobistości, które poświęciły się wolnej i niepodległej Polsce oraz symbole, które kojarzą się z walką o wolną Polskę. Mural zrealizowany został przez osadzonych uczestników programu pod nadzorem osób prowadzących program.

tekst: ppor. Daniel Pręciuk na podstawie modelu teoretycznego programu resocjalizacji „Bliżej Wolności”, wikipedia

zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl

loading...

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 08/12/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Region: Lubelskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Region:Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej.

Narodowe Święto Niepodległości jest przywołaniem jednej z najważniejszych rocznic w dziejach Polski. W listopadzie 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rzeczypospolita powróciła na mapę Europy i świata. Towarzyszył temu entuzjazm Narodu, gotowego do ponoszenia wyrzeczeń dla odbudowy własnego państwa. Pracy było wiele. Trzeba było podnieść Ojczyznę ze zniszczeń I wojny światowej, zjednoczyć części kraju od wielu lat eksploatowane w trzech różnych zaborach oraz zbudować struktury nowoczesnego, demokratycznego państwa. Święto 11 Listopada – ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 1937 roku, zakazane podczas okupacji hitlerowskiej i po roku 1945, a odnowione w wolnej III Rzeczypospolitej – stanowi symbol zwycięstwa oraz odrodzenia Ojczyzny i Narodu.

Region: Lubelskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

W całym kraju odbywają się obchody Święta Niepodległości. Dzisiaj rano w Lublinie złożono wieńce pod pomnikiem J. Piłsudskiego i Nieznanego Żołnierza na pl. Litewskim. Kolejnym punktem uroczystości była sesja Rady Miasta w Trybunale Koronnym.

Po jej zakończeniu w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po niej, uczestnicy obchodów w asyście orkiestry wojskowej i kompanii honorowych przemaszerowali na plac Zamkowy, gdzie odbyły się uroczystości zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Region: Lubelskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Po ich zakończeniu nastąpi odsłonięcie flagi na Maszcie Niepodległości usytuowanym na rondzie Dmowskiego.

Udział w lubelskich obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Państwo Polskie Niepodległości wzięła także Lubelska Policja. Lubelski garnizon reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc oraz Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

R.L.R.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 28/10/2017

Podaj dalej, powiadom znajomych....