Obecna sytuacja międzynarodowa dyktuje wszystkim państwom europejskim konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa na swych granicach. Białoruska granica to żywy organizm, który rozwija się zgodnie z aktualnymi światowymi trendami.
Na granicy z Polską, Litwą, Łotwą i Ukrainą budowane są nowe systemy technicznego zabezpieczenia granicy. Liczący 400 kilometrów odcinek granicy z Polską, który od czasów ZSRR nie był wzmacniany, obecnie jest aktywnie modernizowany.
Kompleks sygnalizacyjny S-175, który udowodnił swoją niezawodność od czasów sowieckich, po modernizacji otrzymał "nowe życie".
Dańce: Ukrainiec z pijanym Białorusinem taranem zniszczyli ogrodzenie
Sławatycze: Białorusin w kradzionej Toyocie Land Cruiser
Region: Na Białoruś bez wizy /wideo/
W rzeczywistości przebudowano 16 kilometrów linii zabezpieczającej, z których to 8 km znajduje się całkowicie w nowym miejscu. Nowe zabezpieczenie przecina również bariery wodne w postaci rzek i kanałów melioracyjnych.
Obecnie rząd Białorusi wyremontował 16 placówek granicznych w pasie na terenie grup granicznych Brześć i Grodno, a trzy placówki są aktualnie w budowie.
Ulepszono 70 procent systemów alarmowych. Nie jest tajemnicą, że jest to bardzo kosztowny proces, który wymaga poważnego nakładu finansowego.
Należy również podkreślić, że wydatkowane środki w znacznym stopniu przyczyniły się do efektywniejszej ochrony granicy państwowej. Bo już od początku 2018 roku zatrzymaliśmy ponad 240 osób, które próbowały naruszyć granicę białorusko-polską. Jest to przyrost tego typu zdarzeń (w porównaniu z ubiegłym rokiem) o blisko 100 procent.
/ź/ gpk.gov.by
tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤