Sport: Anna Schweisser Mistrzynią Polski w kickboxingu - wlodawa.NET


Sport: Anna Schweisser Mistrzynią Polski w kickboxingu

Sport: Dwudziestoletnia Anna Schweisser Mistrzynią Polski w kickboxingu Wydarzenia Włodawa InformacjeW miejscowości Węgrów, w dniach 22-24 marca 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu dla najmłodszych zawodników i zawodniczek, kadetów i kadetek młodszych i starszych. Zawody najważniejsze w roku, bo oprócz tytułu Mistrza Polski walczono o punkty w systemie sportu młodzieżowego oraz o powołania do Kadry Narodowej. Mistrzostwa odbyły się w dwóch formach walki przerywanej na punkty oraz ciągłej na macie, ciosy można było zadawać od pasa w górę rękoma i nogami.

Zawody w Węgrowie zgromadziły około 500 zawodników i trwały dwa trzy dni, z Włodawy na mistrzostwa pojechało dwoje zawodników Ania Schweisser - kadetka młodsza oraz Bartek Linkiewicz kadet starszy wraz z instruktorką Małgorzatą Chomą. Dwunastoletnia Ania Schweisser, wychowanka klubu, która trenuje, od 8 roku życia w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Mechanik” Włodawa „Skorpion” wystąpiła w dwóch formach w sobotę oraz niedzielę, w sobotę w walkach przerywanych a w niedzielę w ciągłych.

Ania, która była przez dłuższy czas przygotowywana do mistrzostw nie tylko przez trenera Sylwestra Protasa, ale również przez Dominikę Jagiełłowicz wielokrotna Mistrzynię Polski z doświadczeniem międzynarodowym i instruktorkę Małgorzatę Choma, wspięła się na wyżyny, zdobywając dwa tytuły Mistrzyni Polski walk przerywanych oraz Wice-Mistrzyni Polski walk ciągłych, lecz można ją uznać za Mistrzynię Polski, ponieważ w walce finałowej stoczyła twardą zaciętą walkę z zawodniczką, która była już za miesiąc będzie kadetką starszą.

Sport: Dwudziestoletnia Anna Schweisser Mistrzynią Polski w kickboxingu Wydarzenia Włodawa InformacjeAnia jest pierwszą zawodniczką w 14-letniej historii klubu, która zdobyła dwa tytuły na jednych mistrzostwach. Włodawska zawodniczka pokonywała rywalki z takich miejscowości jak Góra Kalwaria, Szczecinek, Lubawa, Bielsko-Biała czy stolica Warszawa. W walkach ciągłych w drugim dniu zawodów nasza zawodniczka wylosowała tzw. przedwalkę co, nie powstrzymało to ją przed wygraniem wszystkich walk, w drodze do finału przed czasem.

Na Anię Schweisser, która zdobyła złoty i srebrny medal, czekają teraz konsultację Kadry Narodowej i prawdopodobnie wyjazd na Mistrzostwa Świata lub Europy. Bartosz Linkiewicz w kategorii do 42 kg niestety mimo dzielnej postawy, w eliminacjach trafił na wicemistrza Polski młodzików w kickboxingu oraz taekwondo i zajął miejsce poza pierwszą ósemką startujących.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane przez organizatorów z Węgrowa, Pana Góreckiego wieloletniego działacza oraz Polski Związek Kickboxingu, warto wspomnieć, że ruszyła procedura włączenia kickboxingu do sportów olimpijskich co oznacza że nie długo prawdopodobnie obejrzymy walki kickboxingu na Olimpiadzie.

 

Zobacz również:.

Włodawskie mistrzynie kickboxingu

Okuninka: XV Minimaraton pływacki służby więziennej

Sport: Darcie pierza po Włodawsku


Na mistrzostwach przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na pomoc dla młodej zawodniczki Mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu PAULINY JARZMIK, w której nasi zawodnicy mają swoją cegiełkę – źródło PZKB.

"Kiedy kilka lat temu pokochała Kickboxing, na ringu stała się trudną do pokonania przeciwniczką. Wielokrotnie z dumą, Świata. Dziś walczy z przeciwnikiem, który nie przestrzega reguł walki. W krótkim czasie nowotwór stał się źródłem przerzutów. Paulina absolutnie się nie poddaje. Duch walki ją nie opuszcza!

Obecnie ma możliwość poddania się terapii w prywatnej klinice Medias Klinikum w Burghausen w Niemczech. Terapia choć bardzo skuteczna jest niestety bardzo droga. Dlatego dziś zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Pomóżcie mojej Siostrze znów walczyć o spełnianie marzeń, o powrót to sportu, o zdrowie, o życie..... Każda złotówka jest warta więcej niż może się wydawać. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie - w imieniu własnym, w imieniu Pauli i całej rodziny"  Pomoc dla Pauliny można przekazać korzystając ze strony: https://pomagam.pl/knrnk2t9

Wyjazd na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie, a także dzięki prywatnym sponsorom takim jak Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy Handbud we Włodawie i Hotelu DROB w Urszulinie, Państwu Marii i Ryszardowi Drob.

/ź/ Sylwester Prostas/Mechanik/Skorpion

loading...
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacjeW dniu 14 i 18 marca br. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Urszulinie po raz kolejny zorganizował eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom” W bieżącym roku jest to już XLII edycja OTWP.

Zwycięzcy eliminacji gminnych, po trzy najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 28 marca 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP we Włodawie.

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacjeCelem eliminacji OTWP jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, wiedzy na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Ilość uczestników eliminacji gminnych w poszczególnych szkołach przedstawia się następująco:

 

Zobacz również:.

112: Policja wykryła marihuanę na terenie gminy Urszulin

Sport: II Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa OSP w Urszulinie

Urszulin: Biblioteka w Urszulinie pełna kwiatów

Szkoła Podstawowa w Woli Wereszczyńskiej:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 12 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII 9 uczestników

Szkoła Podstawowa w Wytycznie:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 5 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII 4 uczestników

Zespół Szkół w Urszulinie:
I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych 6 uczestników
II grupa uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII

Urszulin: Młodzież Zapobiega Pożarom edycja 2019 Wydarzenie Włodawa informacje

oraz gimnazjum klasa III 16 uczestników

tekst i fot. Stanisław Artymiuk

/ź/ osp-urszulin.cba.pl

loading...
 
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 15/07/2020

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli?

Polska: Czy we Włodawie będzie jak w Stalowej Woli? Wydarzenia Włodawa InformacjeMieszkańcy Stalowej Woli narzekali, a we Włodawie nadal narzekają,  że paliwo na stacjach w mieście jest za drogie, że brakuje konkurencji. Władze miasta  Stalowej Woli zareagowały, budując własną stację benzynową.

20 marca Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli oficjalnie otworzył należącą do samorządu tego miasta stację paliw. Jest ona otwarta całą dobę i bezobsługowa (płaci się za pomocą tzw. tankomatu). Za litr benzyny Pb 95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą około 40 gr mniej niż na stacjach konkurencyjnych w tym mieście.

– Cena taka możliwa jest dzięki zmniejszonej marży oraz bardzo korzystnych stawkach uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes miejskiej spółki MZK, zarządzającej stacją.

– W przeddzień wiosny ogłaszamy prawdziwą odwilż wyczekiwaną od lat w Stalowej Woli – odwilż na rynku cen paliw – mówił podczas otwarcia stacji prezydent Nadbereżny. - Wśród mieszkańców panuje opinia, że w naszym mieście jest najdroższe paliwo, że nieważne na którą stację się pojedzie, są te same dużo wyższe niż nawet w okolicznych miejscowościach ceny paliw i nie ma konkurencji.

Jak podkreślił włodarz miasta, ten temat pojawiał się w dyskusjach mieszkańców od dawna. – Nie ukrywam, że dzisiaj mam dużą satysfakcję, bo po 12 latach, kiedy rozpoczął się w Stalowej Woli społeczny protest „Zabij ceny paliw, zanim one…”, dzięki olbrzymiemu zaufaniu społecznemu mieszkańców mogliśmy wspólnie z MZK podjąć decyzję, która wymagała determinacji i odwagi, by utworzyć miejską stację paliw w Stalowej Woli – dodał Lucjusz Nadbereżny.

 

Zobacz również:.

112: Złodziej z Krakowa tankował i nie płacił

Włodawa: Kierowca z Cycowa tankował na dwa baki

112: Pożar autobusu w Sławatyczach

Miejska stacja paliw powstała w miejscu starej, zapewniającej paliwo do pojazdów Miejskiego Zakładu Komunalnego. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin, a także dystrybutorowy płyn do spryskiwaczy. Przy każdym stanowisku dostępne są kosze na śmieci i myjki do szyb samochodowych. Klienci korzystać mogą również z darmowego kompresora, a także za drobną opłatą z odkurzacza do czyszczenia wnętrza pojazdów i ciśnieniowej myjki do tapicerki samochodowej.

Za zatankowane paliwo kierowcy płacą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą można zatankować wynosi 10 zł.

Podczas transakcji gotówkowych, w przypadku gdy usługa zakończy się koniecznością wydania „reszty”, klient otrzyma bon – do ponownego wykorzystania na miejskiej stacji, ważny przez 30 dni. Po ponownym włożeniu paragonu urządzenie dokona odczytu kodu kreskowego i odblokuje dystrybutor. W ten sposób można będzie odzyskać pieniądze z poprzedniej transakcji, tankując dowolny asortyment dostępny na stacji.

Jak informuje prezes MZK, przez pierwszy miesiąc każdy klient może liczyć na pomoc przy tankowaniu. W godzinach od 7.00 do 21.00 pracownicy obsługi stacji będą prowadzić instruktaż tankowania i korzystania z terminala płatniczego. Regulamin wraz z instrukcją transakcji płatniczych wywieszony jest również na samym urządzeniu.

Obok stacji, w budynku administracyjnym Zakładu Komunikacji Miejskiej mieści się również Biuro Obsługi Stacji. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Tam też dla klientów stacji dostępne są toalety, dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt budowy miejskiej stacji wyniósł 2 mln zł.

jmk/

/ź/ kurier.pap.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 15/06/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....