Włodawa: Jak policjanci wytropili dwóch ukrywających się - wlodawa.NET


Włodawa: Jak policjanci wytropili dwóch ukrywających się

Włodawa: Jak policjanci wytropili dwóch ukrywających się Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale Policjanci z włodawskiej komendy podczas jednej z interwencji przeprowadzonej w gm. Włodawa zatrzymali osobę poszukiwaną listem gończym, a we Włodawie podczas realizacji nakazu doprowadzenia ujęli mężczyznę, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie udali się na interwencję do miejscowości Korolówka Osada. W jednym z mieszkań podczas sprawdzania osób okazało się, że znajdujący się w mieszkaniu mężczyzna jest osobą poszukiwaną listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy we Włodawie do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przewieźli 39-latka do komendy, skąd w dniu wczorajszym pojechał do zakładu karnego.

Zobacz również:.

Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

112: Zielarz z Nałęczowa aresztowany na środku Jeziora Białego w Okunince

Mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach Straży Granicznej


Wczoraj policjanci z włodawskiej patrolówki w ramach zadań do służy mieli sprawdzić miejsca zamieszkania osób poszukiwanych. Podczas rozpytania jednej z mieszkanek Włodawy na klatkę schodową wszedł mężczyzna. Przeszedł obok funkcjonariuszy na piętro wyżej. Policjanci poszli za nim i zatrzymali 33-latka. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy we Włodawie do odbycia kary pozbawienia wolności. Dziś zostanie przewieziony do zakładu karnego.

K.ZP

/ź/ policja.gov.pl

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Orchówek: 8 luty to Święto Służby Więziennej

Orchówek: 8 luty to Święto Służby Więziennej Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale 8 lutego Służba Więzienna obchodzi swoje święto. Data nawiązuje do ogłoszenia dekretów Józefa Piłsudskiego z 7 i 8 lutego 1919 r. które stworzyły Straż Więzienną i były początkiem polskiego więziennictwa po I wojnie Światowej.

Lokalne uroczystości z okazji święta Służby Więziennej

8 lutego 2020 r. w kościele św. Jana Jałmużnika w Orchówku odbyła się uroczysta msza św. w intencji Służby Więziennej – funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego we Włodawie. Ks. Piotr Woźniacki – kapelan włodawskiej jednostki penitencjarnej podkreślił wagę i znaczenie Służby Więziennej – naszej formacji. Zwrócił uwagę na wysiłek i trud jaki wkładają funkcjonariusze i pracownicy w realizację misji penitencjarnej, podkreślając jednocześnie ciężki charakter codziennej służby i pracy, niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia.

We mszy św. uczestniczyli funkcjonariusze, pracownicy cywilni, emeryci Zakładu Karnego we Włodawie oraz ich rodziny, ppłk Jacek Sankowski dyrektor włodawskiej jednostki oraz zastępca dyrektora mjr Dariusz Kossyk. Ranga święta została podkreślona poprzez udział Pocztu Sztandarowego, którego dowództwo objął mjr Krzysztof Jeleński. W prowadzeniu mszy św. pomagali funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie poprzez posługę we mszy św., śpiew psalmu i czytanie modlitwy wiernych.

8 luty - Święto Służby Więziennej

8 lutego jest świętem Służby Więziennej od 2010 r. Dekrety Józefa Piłsudskiego stworzyły po I wojnie światowej Straż Więzienną. W okresie międzywojennym struktura polskiego więziennictwa opierała się na około 4 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Funkcjonariusze szkolili się w Centralnej Szkole Ministerstwa Sprawiedliwości. Nazwa Służba Więzienna została wprowadzona w życie dekretem Rady Państwa z 20 lipca 1954 r. i jako formacja podlegała Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego.Orchówek: 8 luty to Święto Służby Więziennej Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale

Od roku 1956 nastąpiła zmiana i Służba Więzienna znalazła się w strukturach Ministerstwa Sprawiedliwości. W dniu 10 grudnia 1959 r. uchwalono Ustawę o Służbie Więziennej, która obowiązywała do 1996 r. W dniu 26 kwietnia 1996 r. nastąpiła zmiana obowiązującej ustawy. 26 kwietnia stał się odtąd świętem Służby Więziennej. Data nawiązywała również do przepisów wydanych w 1926 r. i jako święto obchodzona była do 2010 . Od 9 kwietnia 2010 obowiązuje aktualna Ustawa o Służbie Więziennej, która jako święto ustanowiła dzień 8 lutego.

Służba Więzienna współcześnie

Służba Więzienna jest umundurowaną, uzbrojoną i apolityczną formacją podległą Ministrowi Sprawiedliwości. Aktualnie służbę pełni około 30 tys. funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. W Zakładzie Karnym we Włodawie aktualnie jest 155 funkcjonariuszy i 32 pracowników cywilnych. Do głównych zadań Służby Więziennej należy ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych oraz zapewnienie w zakładach karnych i aresztach śledczych porządku i bezpieczeństwa. Odbywa się to m.in. poprzez prowadzenie oddziaływań penitencjarnych i resocjalizacyjnych wobec osób skazanych na karę pozbawienia wolności.

Zobacz również:.

Region: Święto Patrona NOSG im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK

Okuninka: Gmina i Sanepid we Włodawie przeciw Holi Festival - Święto Kolorów

Włodawa: Święto Niepodległości 2o18 /wideo/


Orchówek: 8 luty to Święto Służby Więziennej Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale Poza powyższym do zadań naszej formacji należy również wykonywanie tymczasowego aresztowania w sposób zabezpieczający prawidłowy tok postępowania karnego a także zapewnienie osobom skazanym na karę pozbawienia wolności lub tymczasowo aresztowanym, a także osobom, wobec których są wykonywane kary pozbawienia wolności i środki przymusu skutkujące pozbawieniem wolności, przestrzegania ich praw, a zwłaszcza humanitarnych warunków bytowych, poszanowania godności, opieki zdrowotnej i religijnej. Główną siłą formacji jest kadra więzienna – młoda i dobrze wykształcona mogąca pochwalić się bardzo dużym wskaźnikiem osób z wyższym wykształceniem.

Dzięki Służbie Więziennej – nieustannie szkolącym się funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, pracującym i pełniącym służbę 24 godziny na dobę – reszta społeczeństwa może czuć się bezpiecznie.

  Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale

 

 

opracował: por. Daniel Pręciuk, źródło historyczne: wikipedia

/ź/ sw.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 06/05/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Hanna: Podziękowania dla dzielnicowej st. sierż. Anny Brandt

Hanna: Podziękowania dla dzielnicowej st. sierż. Anny Brandt  Wydarzenia z miasta Włodawa oraz powiat i gminy Polesie Zachodnie na Sygnale Na ręce Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie wpłynęło podziękowanie mieszkanki gm. Hanna za bezinteresowną pomoc i okazane serce dzielnicowej st. sierż. Anny Brandt.

Do włodawskiej komendy wpłynęło podziękowanie mieszkanki gm. Hanna za zaangażowanie dzielnicowej z rejonu gm. Hanna, która z własnych środków i w prywatnym czasie pomogła rodzinie kobiety w trudnej sytuacji finansowej przekazując rodzinie obuwie, odzież i inne środki.

Zobacz również:.

Włodawa: Podziękowania dla funkcjonariuszy

112: Dzielnicowy Michała Pyrzyna ratuje kobietę na Air Show

112: Znalazł pieniądze i je oddał


Autorka podziękowania w swoim piśmie podkreśliła, że dzielnicowa to wyjątkowa osoba oraz, że „jak mieszkam tu 30 lat do tej pory nie spotkałam się z tak ogromnym sercem”. Komendantowi Powiatowemu Policji we Włodawie kobieta pogratulowała „tak wspaniałych ludzi, którzy nie są obojętni na biedę i chorobę innych ludzi” i poprosiła, żeby „Pani Ania była jak najdłużej naszym dzielnicowym”.

St. sierż. Anna Brandt służy w Policji od 8 lat. Służbę rozpoczęła w KPP w Żyrardowie, a od 2015 roku pełni służbę w KPP we Włodawie, gdzie od 4 lat zajmuje stanowisko dzielnicowego.

B.Sz.

/ź/ policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 01/04/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....