Plastikowe korki w Zakładzie Karnym we Włodawie są zbierane przez funkcjonariuszy i osadzonych. Działania takie wpisują się w program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga.
Akcje charytatywne polegające na zbieraniu i przekazywaniu plastikowych korków pomogły już wielu osobom i są prowadzone w wielu instytucjach. Środki uzyskane ze sprzedaży polietylenu w tej formie trafiają do potrzebujących. Zakład Karny we Włodawie od kilku lat pomaga w ten sposób.
Zobacz również:.
Ekologia: 200 litrów miodu z miejskiej pasieki
Ekologia: 23 stycznia to dzień bez opakowań foliowych
Włodawa: Policjanci otrzymali podziękowaniami za emisję komunikatów /wideo/
Od ostatniego przekazania korków przez włodawską jednostkę na rzecz Oliwiera, plastikowy towar jest dalej zbierany i tym razem będzie przekazany dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Hospicjum funkcjonuje od 1997 roku. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Nakrętki z butelek na terenie jednostki zbierane są zarówno przez funkcjonariuszy, pracowników cywilnych a także przez osadzonych.
Dla osób pozbawionych wolności możliwość włączenia się w powyższe akcje jest przejawem ich integracji ze światem zewnętrznym i daje dużo satysfakcji z faktu włączenia się we wspólny cel jakim jest pomoc dla potrzebujących. Tego typu zachowania ze strony skazanych mają również pozytywny wpływ na przebieg procesu resocjalizacji. Dodać należy, że zbieranie plastikowych kapsli ma także wymiar ekologiczny – zebrany plastik nie zaśmieci terenu wokół nas a firmy recyclingowe przetworzą je na kolejne użyteczne przedmioty.
Oprócz dobrowolnych wpłat przez darczyńców na konto FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 37870 Kloc Oliwier – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia, darowizny można też wpłacać online przez stronę: dzieciom.pl/podopieczni/37870 oraz siepomaga.pl/Oliwier-Kloc.
opracował: por. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Włodawa: Jak zaprojektować miasto przyjazne seniorom