Urząd Gminy Polkowice zaczął upubliczniać wszystkie swe umowy o wartości powyżej 3 tys. zł brutto w dostępnym dla każdego mieszkańca elektronicznym rejestrze.
Od 1 maja każda zawarta w polkowickim urzędzie miasta i gminy umowa o wartości powyżej 3 tys. zł brutto jest zarejestrowana w Elektronicznym Rejestrze Umów. Rejestr ten jest dostępny dla każdego mieszkańca i zamieszczony został na stronach internetowych urzędu (Biuletyn Informacji Publicznej, https://tiny.pl/trsbs). Znajdziemy w nim oprócz daty zawarcia umowy, dane podmiot, z którym zwarto umowę, jej zakres oraz wartość.
– Dokonując zmiany władzy jesienią zeszłego roku, polkowiczanie wyraźnie opowiedzieli się po stronie jawności i transparentności – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Takie rejestry z powodzeniem działają od lat w wielu samorządach, m. in. w Lublinie, Świdnicy, Poznaniu czy Szczecinie. W końcu i gmina Polkowice wprowadza te najwyższe standardy umożliwiające obywatelom wgląd w sposób wydawania pieniędzy z gminnej kasy.
Zobacz również:.
Włodawa: Koniec z profilowaniem bezrobotnych
Włodawa: Miasto wyemituje obligacje aby nie brać kredytu /wideo/
Włodawa: Słabo w rankingu najlepszych liceów i techników

jmk/
/ź/ kurier.pap.pl, wlodawskie-kurioza.blogspot.com
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji:
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Granica: Przemycane raki wędrują do ZOO w Zamościu
Próbę przemytu ponad osiemdziesięciu raków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia granicznego w Dorohusku.
Nietypowy żywy ładunek funkcjonariusze znaleźli kontrolując osobowe renault, którym do Polski wjeżdżał obywatel Ukrainy. Skorupiaki, w sumie 84 szt., znajdowały się w pojemniku z wodą, schowanym w jednym z przewożonych przez mężczyznę bagaży. Jak wyjaśnił właściciel auta - przesyłkę miał dostarczyć do Warszawy i nie wiedział co znajduje się w środku. Niewykluczone, że docelowo raki miały trafić do jakiejś restauracji.
Zobacz również:.
Włodawa: Bóbr na ulicy Lubelskiej
112: Zderzenie z łosiem w miejscowości Osowa
Prawo: Rada gminy nie może określić konkretnych bezpłatnych godzin w przedszkolu

W tym roku jest to pierwszy przemyt żywych zwierząt na granicy w woj. lubelskim. Raki trafiły do ogrodu zoologicznego w Zamościu na kwarantannę. To tam z reguły przekazywane są zwierzęta zatrzymywane na granicy w województwie lubelskim. Do zamojskiego ogrodu KAS przekazywała w ostatnich latach m.in. nielegalnie wwożone do Polski raki, pijawki lekarskie i afrykańskie ślimaki Achatina.
/ź/ www.lubelskie.kas.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 08/10/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
112: Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej miasta Włodawy
To był dobry rok włodawskiego OSP. W sali konferencyjnej włodawskiego ratusza odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodawie. Oprócz strażaków ochotników uczestniczyło w nim wielu zaproszonych gości – m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i delegacja strażaków z Białorusi.
W sobotę 1 lutego w sali konferencyjnej włodawskiego ratusza strażacy z OSP Włodawa spotkali się by podsumować miniony rok. Druhny i druhowie zdecydowanie mogą zaliczyć go do udanych. Był to bowiem czas, w którym mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy ofiarom różnego rodzaju wypadków. Dzięki wsparciu miasta i Ministerstwa Sprawiedliwości OSP Włodawa otrzymało też nowy sprzęt. Ponadto strażacy-ochotnicy otrzymali z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ciężki samochód gaśniczy wraz z wyposażeniem. – Serdecznie dziękuję druhnom i druhom za kontynuowanie chlubnych tradycji włodawskiej OSP i gotowość do niesienia pomocy potrzebującym.
Jestem przekonany, że wyposażenie, którego zakup był możliwy dzięki pozyskanym przez miasto środkom transgranicznym oraz wsparciu Ministerstwa Finansów, pozwoli jeszcze sprawniej i skuteczniej nieść pomoc potrzebującym – mówił burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – W imieniu władz samorządowych i mieszkańców Włodawy serdecznie dziękuję Panu Wiceministrowi Marcinowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w ubieganiu się o środki na zakup sprzętu oraz Lubelskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej za przekazanie włodawskiej OSP ciężkiego wozu bojowego wraz z wyposażeniem. – Środki z Funduszu Sprawiedliwości pochodzą między innymi z kar grzywny zasądzanych przez sądy oraz pieniędzy wypracowanych przez więźniów.
Zobacz również:.
112: OSP Włodawa na scenie Dni Włodawy
Włodawa: Włodawski finał 27 edycji WOŚP
Włodawa: Afera śmieciowa we Włodawie

Przeznaczamy je na pomoc osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych niejednokrotnie są pierwsi na miejscu wypadków i udzielają pomocy ofiarom. Dlatego tak ważne jest by sprzęt, którym dysponują był najwyższej jakości. Bardzo się cieszę, że Ochotnicza Straż Pożarna we Włodawie po raz kolejny otrzymała wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości – mówił Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski.
/ź/ wlodawa.eu
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....