Włodawa: Urzędnicy z Chełm chcą przemalować rury na rondzie - wlodawa.NET


Włodawa: Urzędnicy z Chełm chcą przemalować rury na rondzie

Włodawa: Urzędnicy z Chełm chcą przemalować rury na rondzie Wydarzenia z miasta Włodawy powiat włodawskiego i gminy Włodawa oraz Polesie Zachodnie na Sygnale i 24 na dobę  Wydarzenia z miasta Włodawy powiat włodawskiego i gminy Włodawa oraz  Polesie Zachodnie na Sygnale i 24 na dobę

Kilka tygodniu temu chełmscy urzędnicy zaapelowali do włodawskich urzędników, o jak najszybsze przemalowanie niebieskich rur u zbiegu ulic Chełmskiej i Korolowskiej tworzących tam tak zwany Pomniku Hydraulika na kolor zielony.

Włodawski Pomnik Hydraulika znana jest wszystkim mieszkańcom naszego regionu. Jest to unikatowa w skali całego świata instalacja artystyczna. Dziś charakterystyczne niebieskie rury uważane są  za prawdziwy symbol Włodawy, który zdetronizował znany wszystkim z komunistycznych pocztówek pomnik w Rynku.

Zobacz również:.

Historia: Odpis z aktu erekcyjnego miasta Włodawy

Włodawa: Interaktywnego Testu Wiedzy o Włodawie

Włodawa: Warta - historia powstanie pewnego pomnika

Czy wiesz, że przy zakupie ubezpieczenia twojego samochodu 🚘 w Mubi przez link polecający👇👇👇

mubi.pl/id-GMM29C

otrzymasz gwarantowane 150 zł wypłacane prosto na Twoje konto. Wybierając najtańszą polisę w Mubi, możesz dużo zaoszczędzić, a wysyłając SMS-a do znajomych lub rodziny, możesz podzielić się informacją o najkorzystniejszej ofercie która tu znalezleś i pomóc im też zdobyć 150 zł bonusu. Przypominamy, że bonus 150 zł za zakup to realne obniżenie składki, a samo porównanie kilkudziesięciu ofert może zaowocować oszczędnością nawet kilkuset złotych.
Pamiętaj, nikt nie lubi przepłacać za OC!
Ta oferta to doskonała okazja, aby zaoszczędzić.

Chełmskim urzędnikom niebieski kolor włodawskich rur bardzo się nie podoba. Apelują, aby przemalować włodawskie rury na zielono. Argumentują i zresztą słusznie, że niebieski kolor rur jest niezgodny z oficjalnym kolorem herbu i flagi miasta Włodawy, a zielony kolor idealnie nawiązywały by do tradycji byłego województwa chełmskiego z czasów PRL.

Jak sprawa malowania Pomnika Hydraulika potoczy się dalej, nie wiemy, ale będziemy naszych czytelników informować na bieżąco.

Miejska legenda głosi, że rury na rondzie im. profesora Władysława Kuraszkiewicza, są  połączone z Uluru w Australii, ile w tym prawdy tylko najstarsi Aborygeni wiedzą.

Dodatek specjalny

Jeszcze wczoraj kierowca busa kursującego na trasie Włodawa - Chełm - Włodawa przywiózł wiadomość, że informacją o malowaniu rur na rondzie im. prof. Władysława Kuraszkiewicza dotarła o chełmskich urzędników.

Ponoć zwołano sztab kryzysowy i radzono jakimi sposobami pobudzić czujność włodawskich sygnalistów, którzy przed cementowymi komesami muszą wykazać większą aktywność podczas pilnowaniu poprawności heraldycznej barw byłego już woj. chełmskiego.

O rezultatach posiedzenie kryzysowego w kredowym grodzie, być może poinformujemy niebawem, albo może za rok w dniu 1 kwietnia 2022 roku – czas pokaże - a tym czasem artykuł to Prima Arpilis !! ヅ

Włodawa 2 kwietnia 2o21 ❤️💙

Włodawa to Wy

^p^

/ź/ foto: wikipedia.org/seth84


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Wirus: Strażacy z Włodawy już zaszczepili się w Łęcznej

Wirus: Strażacy z Włodawy zaszczepili się w Łęcznej Wydarzenia z miasta Włodawy powiat włodawskiego i gminy Włodawa oraz Polesie Zachodnie na Sygnale i 24 na dobę

Dnia 26 marca 2021 roku w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej odbyły się szczepienia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

Zobacz również:.

Zdrowie: Telekonferencja Covid-19 w powiecie Włodawa

Włodawa: Radny pyta o szpital i dowiadujemy się o wyjeździe do SPA

Włodawa: Burmistrz pisze list otwarty! Dyrektor szpitala do dymisji?


Dobrowolnemu szczepieniu poddało się 22 funkcjonariuszy. Wkrótce przeprowadzone zostaną dalsze szczepienia dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.

/ź/ strazwlodawa.pl, spzoz.powiatleczynski.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 16/09/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Najpierw jechał wężykiem, później przewrócił się i nie wstaje

Włodawa: Najpierw jechał wężykiem, później przewrócił się i nie wstaje  Wydarzenia z miasta Włodawy powiat włodawskiego i gminy Włodawa oraz  Polesie Zachodnie na Sygnale i 24 na dobę

„Najpierw jechał wężykiem, później przewrócił się i nie wstaje” - tak w skrócie wyglądał wstępny opis zdarzenia, który ustalili włodawscy policjanci. Na szczęście po przebadaniu przez medyków okazało się, że 43-letniemu motorowerzyście nic się nie stało, za to badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile.

Wczoraj włodawska komenda otrzymała zgłoszenie, że pod jednym ze sklepów w gminie Włodawa ma znajdować się motorowerzysta pod działaniem alkoholu. Na miejsce została skierowana dzielnicowa oraz policjanci Ruchu Drogowego. Na miejscu było obecne pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu przez medyków okazało się, że kierowca nie doznał obrażeń.

Zobacz również:.

Policja: Obydwaj pijani, ale żaden motocykla nie prowadził

Włodawa: Świąteczne - na kobiety za kierownicą /wideo/  

Włodawa: Niewygodne pytania cenzurowane na wizji interpelacjami? /wideo/

Natomiast badanie alkomatem wykonane przez policjantów wykazało, że 48-latek ma w organizmie prawie 2 promile. Mężczyzna przyznał się, że wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Teraz mieszkaniec gminy Włodawa odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grożą mu: 2 lata więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz konsekwencje finansowe.
sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz

/ź/ policja.gov.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 08/09/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....