112: Pijany staranował ogrodzenie i zgubił tablice
Staranował ponad 40 metrów ogrodzenia i odjechał - na miejscu zostawił tablicę rejestracyjną, a samochód ukrył w lesie. Kierujący samochodem 18-latek z gm. Urszulin nie miał prawa jazdy, ale miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Dzisiaj rano dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o zniszczeniu ogrodzenia w Dębowcu. Z wstępnych ustaleń wynikało, że nieznany sprawca uderzył w ogrodzenie i uszkodził płot na długości 40 metrów, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Jednak pozostawił tablicę rejestracyjną od swojego auta. Policjanci niezwłocznie przystąpili do poszukiwań pirata, ustalili, że pojazdem kierował 18-latek z gm. Urszulin.
Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Razem z nim jechał jego 28-letni kolega, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Obaj mężczyźni nie doznali żadnych obrażeń. Nie potrafili wyjaśnić jak doszło do zdarzenia. W lesie policjanci znaleźli porzucony pojazd marki Volkswagen Polo, którym poruszali się mężczyźni.
Teraz 18-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawiązka. Mężczyzna odpowie też za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.
B.Sz.
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
112: Wypadkowy weekend 7 osób trafiło do szpitala
Region: Kolejny porozumienie podpisane /wideo/
Włodawa – czy Włodawa potrzebuje komunikacji miejskiej? /ankieta/
Więcej...
data publikacji: 30/09/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Wola Uhruska: Lekcja jak powstaje chleb
W dniu 25 września uczniowie klasy III mieli okazję zapoznać się z pracą piekarza i całym procesem produkcji pieczywa. Stało się to dzięki uprzejmości właściciela piekarni p. Daniela Misiurskiego.
W piekarni przywitała nas pani Irena i pan Mieczysław, który bardzo ciekawie omówił sposób wypieku pieczywa pokazując maszyny, które pomagają piekarzom w pracy. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się mieszalnikom do ciasta, dzieżom, wałkownicy, krajalnicy i wielkim łopatom do wkładania pieczywa do pieca.
Największą atrakcją okazało się samodzielne formowanie chałek i drożdżówek pod czujnym okiem pana Mieczysława. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani pączkami, drożdżówkami i ciastkami.
Składamy serdeczne podziękowania właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.
/ź/ zswolauhruska.internetdsl.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 07/12/2018
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Wybory 2018: Dopisz się do rejestru wyborców online
Do właściwego rejestru wyborców można się wpisać online, bez wychodzenia z domu – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.
By wpisać się do dowolnego rejestru wyborców w kraju wystarczy wejść na stronę Obywatel.gov.pl, za pomocą wyszukiwarki znaleźć usługę lub przejść do niej bezpośrednio z banera, po czym zalogować się Profilem Zaufanym. Następnie należy wskazać gminę na terenie, której planujemy oddać głos.
Z nowej usługi mogą skorzystać obywatele innych państw Unii Europejskiej stale przebywający w Polsce, a także obywatele RP.
„To wielkie ułatwienie dla tysięcy osób, które na co dzień mieszkają w miejscowościach innych niż te w oficjalnym meldunku” – podkreśla MC w komunikacie.
Nowa usługa wyborcza została też udostępniona dla osób niepełnosprawnych, które w najbliższych wyborach mają prawo do głosowania korespondencyjnego. Teraz taką potrzebę mogą również zgłosić przez Internet z użyciem Profilu Zaufanego.
Do elektronicznego wniosku muszą dołączyć skan orzeczenia o niepełnosprawności. Osoba niewidoma lub niedowidząca może poprosić o dołączenie do pakietu wyborczego nakładki do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille’a. Pakiet wyborczy - w zależności od potrzeb wnioskodawcy - może zostać przesłany na adres z meldunku lub dowolny inny adres zamieszkania. Zamiar głosownia korespondencyjnego można zgłosić online w terminie do 15 dni przed wyborami.
Wdrożenie obydwu usług wyborczych online to efekt współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowej Komisji Wyborczej oraz Centralnego Ośrodka Informatyki.
I tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, natomiast II tura wyborów na wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast dwa tygodnie później - 4 listopada.
aba/
/ź/ kurier.pap.pl/
Powiązane tematycznie:
Wybory 2018: Lista kandydatów na Burmistrza i Wójtów Gmin
Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Powiatu Włodawa
Wybory 2018: Lista kandydatów do Rady Miasta Włodawa
Wybory 2018: Kandydaci profile
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
