112: Ukradł perfumy i zamienił je na dopalacze
Zarzuty usłyszał 27-latek z Włodawy, który w sobotę z jednego z marketów ukradł markowe perfumy o wartości ponad 1200 złotych. Za kradzież odpowie również jego kolega, który w tym samym sklepie ukradł perfumy o wartości 100 złotych.
Zobacz również:.
Powiat: 200 kontroli podczas akcji Alkohol i narkotyki
Włodawa: Marihuana na poddaszu
112: Diler dopalaczy zatrzymany /wideo/
Skradzione perfumy 27-latkowie wymienili na dopalacze. Kradzież zarejestrował monitoring. Jeden z 27-latków jak ustalili policjanci po zażyciu zakupionej od 30-latka substancji trafił do szpitala. Policjanci przypominają, że zażywanie tego typu substancji może skończyć się nawet śmiercią, zaś za udzielanie substancji psychoaktywnych grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
B.Sz
/ź/ policja.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
data publikacji: 24/01/2019
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: XVIII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem /wideo/
(19 stycznia) Pomimo ogłoszonej jednodniowej żałoby narodowej do Włodawy zjechało na sobotni XVIII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem – Włodawa 2019 ponad 300 uczestników reprezentujących 24 zespoły. Laureatami zostały zespoły z Łucka i Dorohuska, ale jury podkreślało wysoki poziom artystyczny wszystkich wykonawców.
W sali włodawskiego kina przede wszystkim kolędowano i to w kilku językach. Oprócz bowiem krajowych artystów z całej Lubelszczyzny, wystąpili także goście z zagranicy (z Białorusi i Ukrainy).
Na początku festiwalu minutą ciszy uczczono śmierć prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. W związku z tym tragicznym wydarzeniem tegoroczne Szczodrywki miały zdecydowanie bardziej refleksyjny charakter. Poziom artystyczny wykonawców był jednak równie wysoki jak w latach poprzednich. Wśród obecnych na sali był oczywiście gospodarz – starosta Andrzej Romańczuk, wicestarosta Tomasz Korzeniewski, Romuald Pryll – przewodniczący Rady Powiatu we Włodawie, Wiesław Muszyńki - burmistrz Włodawy oraz Paweł Wołyniec – wicestarosta brzeski z Białorusi.
Wzorem lat ubiegłych, chętnych na festiwal było tak wielu, że organizatorzy musieli skrócić występy artystów tylko do dwóch utworów. Łącznie uczestniczyło w festiwalu kilkanaście zespołów z Polski oraz 6 z zagranicy - cztery z Ukrainy i dwa z Białorusi.
Trzyosobowe jury w składzie: Paweł Łobacz, Agnieszka Łotysz i Kornelia Niedbał - bardzo długo debatowało nad wyłonieniem zwycięzców, bo poziom był wyrównany. Jury wyraziło słowa uznania dla zespołów śpiewaczych za przywracanie wspólnego kolędowania w różnych językach tak charakterystycznych dla nadbużańskich ziem i tradycji chrześcijańskich Wschodu i Zachodu.
Zakończenie i rozdanie nagród nastąpiło w sali kina WDK. Wszyscy uczestnicy podkreślali wysoki poziom organizacyjny oraz artystyczny festiwalu. W imieniu władz powiatu nagrody wręczał starosta A. Romańczuk.
Wyniki:
Zespoły z akompaniamentem:
I miejsce – Leliya z Łucka (Ukraina)
II – Bokoryna z Żalina
III – Mała Tęcza z Olbrachtowa,
wyróżnienie – Radość z Lisznej..
Zespoły wokalno-instrumentalne:
I – Cudowianki z Dorohuska,
II – brak, III – Koral z Kamienia.
Zespoły śpiewacze a’capella:
I miejsce – Vervechka z Łucka,
II – (ex aequo) Cisza z Włodawy i Rakołupianki z Rakołup,
III - (ex aequo) – Swańki z Wyryk i Głosy Polesia z Brześcia,
wyróżnienia: Dołhobrodzkie Zadułyńce z Dołhobród i Rosa z Kamienia.
Zobacz również:.
Region: Włodawiacy w lubelskiej filharmonii
Kultura: Swańki z Wyryk docenione na festiwalu w Tatrach /wideo/
Głównym organizatorem i finansującym Festiwal było Starostwo Powiatowe we Włodawie, natomiast współorganizatorem Włodawski Dom Kultury. Patronat Honorowy nad XVIII Festiwalem Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem Włodawa 2019 objął Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, który przesłał również najlepsze życzenia dla wykonawców oraz organizatorów. Instytucją wspierającą finansowo Festiwal było Województwo Lubelskie.
Celem festiwalu jest upowszechnianie, udostępnianie i ochrona folkloru poprzez integrujące spotkania zespołów z powiatu włodawskiego i zza granicy wschodniej, pokazanie pieśni i obrzędów religijnych, edukacja, wychowanie, potwierdzenie hasła „Kultura nie zna granic” i zbliżenie kultur religijnych.
/ź/ powiatwlodawski.pl, foto.WDK
Zobacz również:
Region: Rajd Rowerowy GREEN VELO Włodawa–Kodeń /wideo/
Włodawa – Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie
Włodawa: Stowarzyszenie Renovabis organizuje kwestę do puszki online
Więcej...
data publikacji: 26/10/2020
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Włodawa: Ku pamięci powstańcom styczniowym 1863 roku
W dniu 22 stycznia 2019 r., dokładnie w 156 rocznicę wybuchu powstania styczniowego, we Włodawie oddano hołd powstańcom, którzy polegli w jednym z największych polskich zrywów niepodległościowych.
W lokalnych uroczystościach wziął udział ppłk Jacek Sankowski – Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie. Dla upamiętnienia tej ważnej daty dla Polski pod pomnikiem i mogiłą powstańców poległych w bitwie pod Adamkami zapalono znicze.
Do bitwy pod Adamkami doszło w dniu 7 marca 1863 r., kiedy to oddział polskich powstańców po dzielnej walce został zmuszony do wycofania się w okolice Luty. Powstańców aresztowanych przez władze carskie spotkały najwyższe kary – wyroki śmierci, więzienia i zesłania na Syberię.
Zobacz również:.
Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina
Region: Mapa mogił Powstańców Styczniowych
Region: Ocalono grób ułana i legionisty
Lokalne obchody zorganizowane przez Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska Włodawa” podkreśliło ogromną rolę narodu polskiego w walce o niepodległość oraz upamiętniło tych, którzy oddali życie w walce o wolna Ojczyznę.
tekst: ppor. Daniel Pręciuk, http://zspradzyn.pl , wikipedia zdjęcia: ppor. Daniel Pręciuk
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Więcej...
Podaj dalej, powiadom znajomych....
Copyright © 2oo0-2o21 nasza.wlodawa.pl vel wlodawa.NET | Sitemap xml | Polityka prywatności
