Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina - wlodawa.NET


Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina

Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina żołnierza Wojska Polskiego II RP

Grupa badaczy historii skupiona wokół „Ocalić od Zapomnienia”, natrafiła na nieśmiertelnik żołnierza Wojska Polskiego z okresu II Wojny Światowej. Badacze podejrzewają, że właściciel nieśmiertelnika pochodził z terenów byłego powiatu włodawskiego i uczestniczył w Wojnie Obronnej 1939 roku.

Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina żołnierza Wojska Polskiego II RP

Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina żołnierza Wojska Polskiego II RP

Nieśmiertelnik należał do żołnierza Wojska Polskiego o nazwisku Jan Zielincki, Zielińcki, Zieliński urodzonego w 1912 roku, wyznanie prawosławne, Wojskowa Komenda Uzupełnień Biała Podlaska, nr żołnierza 786, litera W na nieśmiertelniku oznacza, że pochodził z powiatu Włodawa.


Badacze poszukują krewnych ś.p. Pana Jana Zieli??kiego poległego we wrześniu 1939 roku w okolicach miasta Równe obecnie Ukraina.

Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina żołnierza Wojska Polskiego II RP

Granice powiatu Włodawa, mapa administracyjna II RP 1933 r.

Poszukiwacze będą wdzięczni również za wszelkie informacji o  „wszystkich Janach Zielinckich (Zielińskich), którzy we wrześniu 1939 zostali wciągnięci w wir wojny, a pochodzili z terenu byłego powiatu włodawskiego”.

Historia: Nieśmiertelnik, poszukiwana rodzina żołnierza Wojska Polskiego II RP

Wszelkie informacje, które mogą być pomocne badaczom z grupy Ocalić od Zapomnienia, przekazujcie Państwo na adres https://www.facebook.com/854317724725779 lub na nasz adres meilowy echo+niesmiertelnik@wlodawa.net, a my te informacje przekażemy dalej.

^p^

/ź/ wikipedia, Ocalić od Zapomnienia

 

👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Akcji sadzenia Dębów Niepodległości

Włodawa: Akcji sadzenia Dębów Niepodległości

10:30 – 12:30 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
ul. Przechodnia 13
ZIEMIA WŁODAWSKA NA MAPIE NIEPODLEGŁEJ

Sesja popularnonaukowa
* „Regionalizm na ziemiach polskich u zarania niepodległości" – dr Grzegorz Figiel
* „Legiony na Podlasiu zwiastunem niepodległości" – dr Szczepan Kalinowski
Prezentacja okolicznościowej wystawy ze zbiorów dr Szczepana Kalinowskiego i Mieczysława Tokarskiego
„Opowiedz nam, moja Ojczyzno" – montaż literacko-muzyczny uczniów Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Orchówku

13:00 błonia przy zbiorniku Okopiec, ul. Okunińska  STO DĘBÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

włodawska edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia "Dębów Niepodległości" z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców Ziemi Włodawskiej

/ź/ mbpwlodawa.pl

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 22/03/2012

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Włodawa: Pochylmy się nad człowiekiem

Włodawa: Pochylmy się nad człowiekiemPod takim hasłem przebiegało otwarte spotkanie (24 października 2018 r.) Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych „Pasja” zorganizowane na okoliczność Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów.

Na początku uroczystości Pan Jacek Żurawski dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie powitał przybyłych gości.  Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej „Hospicjum”, która przybliżyła wszystkim zainteresowanym działalność, cele i zadania „Hospicjum”. Doktor Wiesława Puchala kierownik SZOH „Hospicjum” uzupełniła wiadomości z prezentacji o nazwiska, daty, wydarzenia, cykliczne akcje, które miały miejsce w okresie od powołania do życia do dnia dzisiejszego działalności „Hospicjum”.

Włodawa: Pochylmy się nad człowiekiem

Marcin Obuchowski kierownik chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” w podzięce dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pochylają się nad cierpieniem drugiego człowieka wykonał kilka piosenek w myśl powiedzenia Zygmunta Freuda „Zdolność człowieka do dawania siebie innym ludziom jest poezją w prozie życia”. Montaż poetycki przeplatany muzyką przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 2 zaowocował recytacją wierszy m. in. takich autorów jak: Wisława Szymborska, ksiądz Jan Twardowski i nasza koleżanka Czesława Michańska.

Pani Zofia Woźniak wieloletnia uczestniczka DKK dla Dorosłych „Pasja” przygotowała przegląd książek tematycznie związanych z cierpieniem, umieraniem, współczuciem i pomocą drugiemu człowiekowi w ostatnich chwilach jego życia. Prezentowane książki, które są dostępne w zbiorach MBP we Włodawie to m.in.: Paul Kalanithi – „Jeszcze jeden oddech”, ks. Jan Kaczkowski – „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość”, Hope Edelman – „Córki, które zostały bez matki”, Agata Tuszyńska – „Ćwiczenia z utraty”, Eric – Emmanuel Smittch – „Oskar i Pani Róża”, Barbara Pachl – Eberhart – „Cztery minus trzy. Jak powracałam do życia po utracie najbliższych”. Natomiast „Podróż za horyzont. Pięć lat później” autorstwa Marzeny Świtały i Piotra Kławsiucia, „Śmiertelni nieśmiertelni. Prawdziwa opowieść o życiu, miłości, cierpieniu, umieraniu i wyzwoleniu” Kena Wilbera i „Czasami wołam w niebo” Tamary Zwierzyńskiej–Matzke i Svena Matzke są własnością Hospicjum.

Włodawa: Pochylmy się nad człowiekiem

Na zakończenie spotkania usłyszeliśmy fragment wiersza pt. „Znanej chorej” ze zbioru tomiku poezji doktora Czesława Janiszewskiego, który przeczytała opiekunka DKK Ewa Krukowska. O słodki poczęstunek zadbały: Firma Handlowo – Produkcyjno – Usługowa „Slawex”, Panie z DKK dla Dorosłych i Pani Alina.

Nad całością uroczystości czuwała członkini DKK dla Dorosłych „Pasja” Pani Zofia Zaorska zapoznając wszystkich zebranych ze słowami Kartezjusza: „Każdy człowiek jest zobowiązany do tego, aby przyczynić się, ile w jego mocy do dobra drugich…”. Następnie Pani Zosia mówi: „Przemijanie należy do najbardziej podstawowych doświadczeń człowieka, stanowi fundamentalną cechę rzeczywistości. Wszystko to wymaga, abyśmy byli gotowi akceptować sprawy takimi, jakimi są, równocześnie podkreślając wewnętrzną siłę i otwartość serca. Są tacy ludzie i takie miejsca, gdzie otwierają się serca na drugiego człowieka. Jednym z nich jest nasze włodawskie Hospicjum”.

Włodawa: Pochylmy się nad człowiekiem

Nad oprawą fotograficzną całości wydarzenia czuwała Ewa Krukowska opiekun DKK. Spotkanie zorganizowały Członkinie DKK dla Dorosłych „Pasja”, Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” i Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej „Hospicjum” we Włodawie.

/ź/ wlodawa.eu

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 15/10/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....