Sobibór: Skażona woda w wodociągu w Sobiborze - wlodawa.NET


Sobibór: Skażona woda w wodociągu w Sobiborze

Sobibór: Skażona woda w wodociągu w Sobiborze  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnalePaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie informuje, iż po zapoznaniu się z wynikami badania próbki wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej w dniu 23.09.2019 r., punkt poboru - SUW Sobibór, wyjście na sieć, stwierdził przekroczenie parametru mikrobiologicznego - liczby enterokoków kałowych, co stanowi naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych. 

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włodawie wydał w dniu 11.10.2019 r. decyzję, w której stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Sobibór i nakazał:

- unieruchomienie wodociągu oraz podjęcie stosownych działań naprawczych;

- niezwłoczne poinformowanie konsumentów o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi oraz, że woda nie nadaje się do przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń stołowych i kuchennych, mycia zębów i kąpieli;

- przedłożenie harmonogramu realizacji działań naprawczych do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włodawie wraz z terminem ich realizacji;

- przedstawienie Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu we Włodawie wyników badań wykonanych w ramach kontroli wewnętrznej;

- zapewnienie konsumentom zastępczego źródła wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi; - podjęcie działań naprawczych mających na celu doprowadzenie wody z przedmiotowego wodociągu do stanu zgodnego z przepisami.

 

Zobacz również:.

Okuninka: Gmina i Sanepid we Włodawie przeciw Holi Festival - Święto Kolorów

Włodawa: Robak w szpitalu i kontrola z Lublina /wideo/

UWAGA: Skażona woda w Korolówce Osadzie


Jednocześnie zezwolił na:

- utrzymanie tego wodociągu w ruchu jedynie w celu dokonania skutecznej dezynfekcji i płukania sieci wodociągowej oraz korzystania z wody do celów sanitarnych (splukiwanie toalet). Ponowne dopuszczenie wody do spożycia możliwe będzie po uzyskaniu pozytywnych wyników badania próbek wody. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.  Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia Sobibór zaopatruje w wodę 344 mieszkańców w miejscowości Sobibór.

 Sobibór: Skażona woda w wodociągu w Sobiborze  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale


/ź/ pssewlodawa.pis.gov.pl/

Gmina Włodawa informuje dzisiaj w sobotę 12 października na jednym z portali  społecznościowych, że każdego dnia woda do celów gospodarczych będzie dostarczana do miejscowości w godzinach: 9:00 przez PSP we Włodawie (przy blokach,) od godz: 17:00 miejscowość będzie objeżdżał samochód OSP Sobibór. Prosimy od godziny 17:00 o wyjście przed swoje posesję z pojemnikami na wodę, bądź pozostawienie ich w widocznym miejscu przy drodze, by strażacy mogli je napełnić wodą. Gminny Zakład Komunalny dostarczać będzie Wam wodę butelkowaną od godz: 9, będzie też ona dostępna u Sołtysa. Dokładamy wszelkich starań by jak najszybciej dostarczyć Państwu czystą wodę.

/ź/ fb.me

loading...
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

112: Pijana 46-latka wyleciała z zakrętu w Okunince i dachowała

112: Pijana 46-latka wyleciała z zakrętu w Okunince i dachowała Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleNiedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego na DW-812. 46-latka kierująca pojazdem marki Renault zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Okuninka na drodze wojewódzkiej nr 812. Na miejscu patrol włodawskiej drogówki ustalił, że 46–letnia kierująca pojazdem marki Renault na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała.

 

Zobacz również:.

Gmina: Powstanie nowy most na trasie Włodawa - Okuninka

Okuninka: Tragiczny finał poszukiwań turysty z nad morza

Okuninka: 18-letni chełmianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Kobieta w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala i pozostała na obserwacji. Badanie alkomatem wykazało, że była nietrzeźwa. Mieszkanka gminy Włodawa miała ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na powstałe uszkodzenia w pojeździe policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.  Wkrótce o dalszym losie 46-latki zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

K.Z.P.

/ź/ policja.gov.pl

loading...
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 15/03/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleW dniach od 22 do 28 maja 2019 roku członkowie oraz pracownicy LGD Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu” oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Polesie” uczestniczyli w wyjeździe studyjno–szkoleniowym do Chorwacji w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Rozwój zrównoważonej turystyki przyrodniczej na przykładzie Chorwacji”.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdy by nie to, że do dziś LGD nie potrafi w trybie 14 dni przekazać informacji publicznej o osobach, które uczestniczyły w wyjeździe do Chorwacji za publiczne pieniądze, a nie są funkcjonariuszami publicznymi. O taką informację poprosił włodawski bloger Włodawskie Kurioza.

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnalePoleska Dolina Bugu potrzebuję, aż dwóch miesięcy, aby wyjawić kto z uczestników majowego wyjazdu do Chorwacji był tam służbowo, a kto turystycznie. Koszt tego wyjazdu to 68 600,00 zł, o czym możemy przeczytać na blogu Włodawskie Kurioza 

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleZ opisem wyjazdu oraz kilku zdjęci dowiadujemy się,  że wyjazd można uznać za ciekawy, oto opis i zdjęcie z wyjazdu do Chorwacji http://www.dolina-bugu.pl/leader/wspolpraca-przyroda/#slide-1

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleNa stronie stowarzyszenie czytamy, że cel główny projektu, a zarazem i wyjazdu, to wzrost wiedzy z zakresu rozwoju zrównoważonej turystyki w oparciu o zasoby przyrodnicze na przykładzie dobrych praktyk z Chorwacji oraz promocja turystyki opartej o zasoby przyrodnicze dzięki wydanym materiałom promocyjnym oraz ich dystrybucji. Czy cel został osiągnięty czas pokaże.

Turystyka: Poleska Dolina Bugu opieszale wyjaśnia wyjazd do Chorwacji Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

 

Zobacz również:.

Okuninka: Sprzątanie Świata nad Jeziorem Białym 2019

LUZ: Kto szuka, nie przepłaca. Sposoby na bilety lotnicze

LUZ: Jak nie pójść z torbami, pakując się do samolotu? /wideo/

 


Pracownicy i władze LGD  Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu”:

Walne Zebranie Członków. Najwyższa władza stowarzyszenia – składa się ze wszystkich członków stowarzyszenia. Członkowie Stowarzyszenia z podziałem na sektory – wg stanu na dzień 01.03.2019 r. – 72 członków.

Sektor publiczny (jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury) – 10 członków:
Gmina Włodawa wiejska (przedstawiciel: Wójt Dariusz Semeniuk), Miasto Włodawa (przedstawiciel: Burmistrz Wiesław Muszyński), Gmina Wola Uhruska (przedstawiciel: Wójt Jan Łukasik), Gmina Hańsk (przedstawiciel: Wójt Marek Kopieniak), Gmina Ruda-Huta (przedstawiciel: Zastępca Wójta Jarosław Walczuk), Gmina Hanna (przedstawiciel: Wójt Grażyna Kowalik), Gmina Wyryki (przedstawiciel: Wójt Mirosław Torbicz), Gmina Stary Brus (przedstawiciel: Wójt Paweł Kołtun), Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku (przedstawiciel: Ariel Struski), Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Brusie (przedstawiciel: Bożena Trubaj).


Sektor gospodarczy (rolnicy, przedsiębiorcy, spółki prawa handlowego) 21 członków:
Astur Sp. z o.o. (przedstawiciel: Grażyna Magdziaż), Brejer Andrzej, Chilczuk Jerzy, Czoboda Aldona, Jatczak Sylwester, Kinach Antoni, Kozdra Roman, Kral Andrzej, Kunc Maria, Kuryś Przemysław, Kwietniewski Marek, Łapińska Katarzyna, Marciocha Michał, M4 Sp. z o.o. (przedstawiciel: Anna Włodarczyk-Chwesiuk), Musz Ewa, Myć Barbara, Szalewicz Bożena, Śpaczuk-Kania Barbara, Śliwa Piotr, Trendak Barbara, Walaszek Zbigniew.

Sektor społeczny-mieszkańcy – 28 członków:
Horbaczewska Ewa, Horszczaruk Władysława, Huzar Eliza, Jakimiuk Bronisława, Jałtoszuk Małgorzata, Jóźwiak Leszek, Kazuro Agnieszka, Koguciuk Karolina, Kołodziej Artur, Kordas Marta, Kratiuk Andrzej, Kunz Walentyna, Markuszewski Maciej, Maśluch Teresa, Mikołajczak Bożena, Oniszczuk Magdalena, Opas Agnieszka, Opas Krzysztof, Paszkiewicz Teresa, Pryll Romuald, Respond Jarosław, Sawicki Tadeusz, Słupczyński Marek, Smal Kazimierz, Sochaj Maria, Tokarski Mieczysław, Wojtak Sylwia, Żmudziński Sebastian.

Sektor społeczny-osoby prawne – 13 członków:
Ochotnicza Straż Pożarna w Hannie (przedstawiciel: Wiesław Litwin), Parafia Prawosławna w Horostycie (przedstawiciel: ks. Tomasz Łotysz), Poleskie Towarzystwo Medialne (przedstawiciel: Aldon Dzięcioł), Stowarzyszenie „Tradycja i Nowoczesność” (przedstawiciel: Iwona Kwiatkowska), Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie (przedstawiciel: Monika Kędzierska), Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Włodawa (przedstawiciel: Marzena Kosior), Stowarzyszenie Klub Żeglarski „Wega” (przedstawiciel: Krzysztof Kratiuk), Stowarzyszenie Miłośników Gminy Ruda-Huta (przedstawiciel: Marcin Woszczewski), Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej (przedstawiciel: Barbara Puacz-Mazurek), Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Rozwoju Gminy Włodawa (przedstawiciel: Barbara Rybaczuk), Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej (przedstawiciel: Barbara Litwiniuk), Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca „Kresowiak” (przedstawiciel: Monika Kanadys), Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia (przedstawiciel: Halina Trzcińska).

Zarząd
Organ wykonawczo-zarządzający Stowarzyszenia.
1. Magdalena Oniszczuk  – Prezes Zarządu
2. Teresa Beata Paszkiewicz – Skarbnik
3. Piotr Śliwa – Pierwszy Wiceprezes
4. Romuald Marek Pryll  – Drugi Wiceprezes
5. Wiesław Litwin – Członek Zarządu
 
Rada
Organ do którego wyłącznej kompetencji należy ocena i wybór operacji do dofinansowania oraz ustalenie kwoty wsparcia ze środków PROW 2014-2020.
1. Gmina wiejska Włodawa – reprezentowana przez Dariusza Semeniuka – sektor publiczny
2. Gmina Hańsk  – reprezentowana przez Marka Kopieniaka – sektor publiczny
3. Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie – reprezentowane przez Monikę Kędzierską – sektor społeczny
4. Artur Kołodziej – mieszkaniec – sektor społeczny
5. Eliza Huzar – mieszkaniec – sektor społeczny
6. Zbigniew Walaszek – przedsiębiorca – sektor gospodarczy
7. Michał Marciocha – przedsiębiorca – sektor gospodarczy
8. Marek Kwietniewski – rolnik – sektor gospodarczy
 
Komisja Rewizyjna
Organ kontroli wewnętrznej stowarzyszenia.
1. Marek Stanisław Słupczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
2. Barbara Myć – Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej
3. Bożena Mikołajczak – Członek Komisji Rewizyjnej
4. Aldon Dzięcioł – Członek Komisji Rewizyjnej
5. Małgorzata Jałtoszuk – Członek Komisji Rewizyjnej
 
Pracownicy Biura:
1. Dyrektor Biura – Justyna Jellinek
2. Specjalista ds. koordynacji projektów – Marta Drejewicz
3. Księgowa – Zofia Halina Wilczyńska

/ź/ dolina-bugu.pl, wlodawskie-kurioza.blogspot.com, lagbura.hr

 

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

Więcej...

data publikacji: 23/05/2018

Podaj dalej, powiadom znajomych....