Włodawa: 15-lecia istnienia zespołu śpiewaczego Kresowianki /wideo/ - wlodawa.NET


Włodawa: 15-lecia istnienia zespołu śpiewaczego Kresowianki /wideo/

Włodawa: 15-lecia istnienia zespołu śpiewaczego Kresowianki Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale(26 października) Kilka zaprzyjaźnionych zespołów wystąpiło w sali włodawskiego Nadleśnictwa podczas obchodów jubileuszu 15-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Kresowianki”. Jubileusz przyciągnął wielu przyjaciół zespołu śpiewaczego. „Kresowianki” to bowiem laureat wielu licznych wojewódzkich, krajowych, a nawet międzynarodowych przeglądów i festiwali.

Wśród wielu wyjątkowych gości w sobotnie popołudnie nie zabrakło samorządowców: starosty włodawskiego Andrzeja Romańczuka i burmistrza Wiesława Muszyńskiego. Obecni byli także dyrektorzy jednostek, stowarzyszeń i placówek zaprzyjaźnionych z zespołem oraz wielu włodawian zakochanych w muzyce zespołu.

W swoim wystąpieniu dedykowanym „Kresowiankom” starosta powiedział m.in. – „Kresowianki” to już muzyczna legenda Włodawy i powiatu włodawskiego, która ma uznaną markę i renomę. Już niemal całe pokolenie wychowało się na pieśniach i stylu nieśmiertelnych „Kresowianek”, które podczas koncertów rozsławiają piękno naszej nadbużańskiej ziemi. Zespół jest włodawską perłą kresowej twórczości ludowej.

 

Zobacz również:.

Kultura: Włodawiacy i ich tur de po Bałkanach 2019

Włodawiacy na dożynkach w Mełgwi

112: Trzeźwy Ukrainiec uderzył we Włodawiankę

 


Kierowniczka „Kresowianek” Barbara Litwiniuk nie kryła łez wzruszenia, kiedy zobaczyła jak wielu przyjaciół, tak wśród zespołów, jak i ludzi niezwiązanych muzycznymi pasjami. Są trzy wskazówki dotyczące Włodawy – codzienny pomiar stanu Bugu, coroczny festiwal trzech kultur i nieśmiertelne Kresowianki.

/ź/ powiatwlodawski.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
loading...
👍 👾 👎 👾
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW we Włodawie /wideo/

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW we Włodawie /wideo/  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Głównym przesłaniem tegorocznego Dnia Papieskiego obchodzonego corocznie w dniu 16 października  to przede wszystkim słowa, które Jezus wypowiedział do swoich uczniów: „Wstańcie, chodźmy!”.  Są one świadectwem Jego odwagi i gotowości do realizacji woli Ojca. Słowa te kieruje do Apostołów, a przez nich do każdego z nas, aby naśladować Go nawet pomimo upadków, wątpliwości czy życiowych przeciwności.

Włodawa: Dzień Papieski w SOSW we Włodawie /wideo/  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

 

Zobacz również:.

Granica: Trzej karatecy z Afryki próbowali przeskoczyć rzekę Bug

Włodawa: 100 dobrych uczynków z okazji 100-lecia PCK

Włodawa: Lekcja chemii w oczyszczalni ścieków

Kulminacyjną częścią programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: ,,Jan Paweł II w oczach dziecka”. Dyplomy i nagrody naszym laureatom wręczyła Pani Dyrektor Irena Dejer.  Na zakończenie programu cała społeczność szkolna uroczyście zaśpiewała pieśń pt. „Barka”.
tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
 
Niespodzianką były słodkie kremówki, które kojarzą się wszystkim dzieciom z naszym ukochanym Janem Pawłem II. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: M. Derkacz, B. Bytof, ks. Krzysztof Zawadzki.

/ź/ sosw.powiatwlodawski.pl

loading...
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 13/08/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Sławatycze: VII Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych /wideo/

Sławatycze: VII Regionalny Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych Jak Paciorki Różańca /wideo/ Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnalePrzy pięknej pogodzie „Polskiej Złotej Jesieni”, i „Babiego Lata ‘, w miesiącu październiku dnia dwudziestego przyjechali do Sławatycz chórzyści na VII Regionalny Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych „Jak Paciorki Różańca” by głosami połączonymi w harmonię śpiewać pieśni ku czci M. B. Różańcowej. Sławatycka świątynia w 2019 roku obchodzi setną rocznicę konsekracji.

Pierwsza zaprezentowała się Schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz. Dynamicznie z pełną koncentracją wykonały „Dzięki Ci Maryjo”, „Matko życia” i „Błogosław duszo moja Pana”. Grupę w nowym składzie prowadzi Pani Elżbieta Gruszkowska.

Kolejni wykonawcy to Schola Parafii Narodzenia NMP w Motwicy prowadzona przez Panią Monikę Chudzik. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem zaśpiewały: „Cały jestem Twój Maryjo”, „Alleluja miłość Twa”, „Magnificat” (canon Taize).

Po prezentacjach grup wokalnych rozpoczęły się występy chórów. Jako pierwszy zaprezentował się znany od 11 lat chór męski „AVE” ze Sławatycz na czele z dyrygentem Ludwikiem Sławińskim w utworach: „Różańcowa Pani nieba ziemi”, „Jedyna i władna” i „Dnia każdego”. Za występ chórzyści otrzymali długie i głośne oklaski.

Chór „CORDE CHRISTI” z Zarzecza Łukowskiego pod dyrekcją Pani Anny Lichawskiej zaśpiewał: „Ave Maria” Ginlio Cacciniego, „ Matko miłości”- Giuseppe De Marzi i „Totus Tuus” – Marco Frisina. Słuchaczy zachwyciło piękne śpiewanie trudnych utworów.

Z dalekiego Łukowa przyjechał trzygłosowy Chór „AVE CRUX” pod dyrekcja Pana Jana Rzewuskiego. Czyste tony w pieśniach „Matko nasza dzieci Twoje”, „Matko Boża z Betlejem”, Ave Maria” – Remino Reala podobały się wszystkim.

Swoją obecnością zaszczycił Chór Ziemi Chełmskiej „HEJNAŁ” im. Mieczysława Niedźwieckiego. Znany i ceniony chór pod dyrekcją Pani Danuty Bałki – Kozłowskiej zaprezentował publiczności „O Maryjo kwiecie biały”, „Ora pro nobis” – R. Papperta, „O Matko miłościwa” – Sykulskiego.

 

Zobacz również:.

Sławatycze: Folkowa Biesiada nad rzeką Bug 2019 /wideo/

Sławatycze: XVI Biegi przy granicy unii - relacja

Sławatycze: Konkurs na Najładniejszą Palmę Wielkanocną

Silne wzruszenia i emocje artystyczne to prezent od chóru „W Dubicy”. Śpiewają w nim przeważnie mieszkańcy gminy Wisznice. Pan Piotr Korniecki dyrygował wykonanie: „Matko Najświętsza” oprac. H.M. Górecko, „Pozdrowienie Maryi” – J. Świder i „Ave Maria” – Javier Busto. Występy były nagradzane gromkimi oklaskami. Wisienkę na torcie położył artysta ustnej harmonijki Pan Wojtuś z Łukowa, który zagrał „Czarną Madonnę”. Prezentacje VII Regionalnego Przeglądu „Jak Paciorki Różańca” zakończył wspólny śpiew ok.170 osób pieśni „Zawitaj Królowo”.

Po zakończeniu prezentacji Wójt Gminy Arkadiusz Misztal podziękował występującym za bardzo wysoki poziom wykonania pieśni maryjnych, piękny emocjonalny przekaz głosów dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grand Prix VII Przeglądu zdobył Chór Ziemi Chełmskiej „HEJNAŁ” z Chełma, natomiast Nagrodę Publiczności VII Przeglądu zdobyła Schola Parafialna z Motwicy. Wyróżnieniotrzymali w nagrodę puchary z rąk Pana Arkadiusza Misztala Wójta Gminy i Proboszcza Parafii ks. Mirosława Krupskiego. Uczestniczące chóry i grupy wokalne otrzymały grawertony i upominki z podziękowaniem za trud, zaangażowanie i wrażenie artystyczne, które pozostawiły w Sławatyczach. Po występach wszyscy uczestnicy przeglądu udali się do miejscowego Zespołu Szkół na wspólny obiad przygotowany przez niezawodne Panie z miejscowej kuchni i tradycyjnie już na lody ufundowane przez Magdalenę i Andrzeja Chyz. Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Powiatu Bialskiego, Gminy Sławatycze. Organizatorami Przeglądu byli: Parafia p.w. MBR w Sławatyczach, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

tekst i foto: B. Szulej, video: RadioBiper

/ź/ slawatycze.pl

tv.wlodawa.net/BiperTV
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net
loading...
↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 30/11/2023

Podaj dalej, powiadom znajomych....