Straż Graniczna - Strona 65 z 74 - wlodawa.NET

Region - Nowi strażnicy graniczny /wideo/

Region-Nowi strażnicy graniczny

Dziś, w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 29 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego NOSG oraz w obecności kadry kierowniczej Oddziału i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk.

Region-Nowi strażnicy graniczny
Nowo przyjęci funkcjonariusze SG, najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym SG by latem powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.Służbę w Straży
Granicznej może pełnić osoba:
- o nieposzlakowanej opinii,
- która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystająca w pełni z praw publicznych,
- posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby,
- gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,
- dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),
- która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

[wp_ad_camp_4]

Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej został przydzielony przez Komendanta Głównego Straży Granicznej limit przyjęć do służby przygotowawczej na rok 2018 w następującej ilości:
- do 15 osób na luty;
- do 30 osób na czerwiec;
- do 45 osób na październik.


tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby znajdują się w znajdują się w zakładce:
http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/praca/funkcjonariusze/17203,Rekrutacja-do-sluzby-w-Nadbuzanskim-Oddziale-Strazy-Granicznej.html

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 05/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region: Na Białoruś bez wizy /wideo/

Region–Na Białoruś bez wizy z Włodawy

W dniu 29 grudnia - rząd Białorusi przyjął przepisy dotyczące podroży bezwizowej w strefie turystycznej i rekreacyjnej Brześcia i specjalnego parku turystyczno-rekreacyjnego Kanał Augustowski oraz terenów przyległych.

Uchwała przewiduje dziesięciodniowy okres pobytu dla zagranicznych turystów odwiedzających strefę turystyczno-rekreacyjną Brześć oraz parku turystyczno-rekreacyjny Kanał Augustowski.

Okres pobytu bezwizowego dla turystów zagranicznych wjeżdżających i wyjeżdżających z Białorusi za pośrednictwem punktów kontrolnych jest równy czasowi trwania trasy, którą zapewniają touroperatorzy pracujący w strefie turystycznej i rekreacyjnej Brześcia oraz w parku Kanału Augustowskiego.

[wp_ad_camp_4]

Jeżeli dana osoba chce nabyć dodatkowe usługi turystyczne, musi zwrócić się do touroperatorów pracujących w strefie turystyczno-rekreacyjnej Brześć lub do Parku Kanału Augustowskiego o przedłużenie okresu pobytu.

Czas trwania wycieczki nie może przekroczyć okresu określonego w niniejszej rezolucji czyli 10 dni. Za wypełnienie i wydanie dokumentu zezwolenia na podróż nie pobiera się żadnych opłat.

Dokument uprawniający do wjazdu na teren Białorusi to ważny paszport. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. Od nowego roku można będzie bez wizy zwiedzić miasto Brześć, oraz rejony brzeski, prużański, żabinkowski, kamieniecki i swisłocki który znajduje się w obwodzie grodzieński.

 

egion–Na Białoruś bez wizy z Włodawy

Aby pojechać np. na wycieczkę do Brześcia oprócz ważnego paszportu, potrzebować będziemy ubezpieczenie na czas spędzony na Białorusi. Z doświadczenia wiemy, że ubezpieczenie pozwalające na wjazd na teren BY należy wykupić u „licencjonowanych” sprzedawców wskazanych prze rząd Białorusi.

Turystów którzy chcą  odwiedzić dworzec kolejowy Włodawa w Tomaszówce, informujemy że można tam dojechać pociągiem z Brześcia.

Poniżej godziny odjazdu pociągu z Brześcia centralnego i Włodawa/Tomaszówka

Brześć centralny – Włodawa 9:00 na miejscu 11:09, 21:11-23:20 czas podróży 2h10m
Włodawa – Brześć centralny 05:02 na miejscu 07:09, 17:02-19:10 czas podróży 2h10m

№ 6326 Брест - Влодава: Брест-Центральный отправление 13:06,· Влодава прибытие 15:47
№ 6325 Влодава - Брест: Влодава отправление 13:44, Брест-Центральный прибытие 15:53
ИЗМЕНЕНИЕ КУРСИРОВАНИЯ ПОЕЗДОВ РЕГИОНАЛЬНЫХ ЛИНИЙ ЭКОНОМ-КЛАССА С 12 ПО 15 АПРЕЛЯ 2021 ГОДА НА УЧАСТКЕ БРЕСТ - БАРАНОВИЧИ - БРЕСТ

^p^

Więcej o atrakcjach za Bugiem w filmach.

 

W dniu 03.01.2018,  Polska Straż Graniczna informuje, że: 

 Ruch bezwizowy obowiązuje:
• w strefie Parku „Kanał Augustowski” obejmującej miasto Grodno, obszar rady wiejskiej w Sopoćkiniach, obszar rady wiejskiej w Podłabieniach, obszar rady wiejskiej w Odelsku.
• w strefie turystyczno-rekreacyjnej „Brześć” obejmującej miasto Brześć, rejon brzeski, rejon żabinowski, rejon kamieniecki, rejon prużański, rejon świsłocki.

Wjechać i wyjechać ze Strefy Park „Kanał Augustowski” na warunkach ruchu bezwizowego można poprzez przejścia graniczne: Rudawka-Lesnaja, Kuźnica Białostocka-Bruzgi, Švendubrė-Privalka (przejście graniczne z Litwą), Raigardas-Privalka (przejście graniczne z Litwą) oraz Kuźnica Białostocka-Bruzgi i port lotniczy w Grodnie.

Wjechać i wyjechać do Strefy „Brześć” na warunkach ruchu bezwizowego można poprzez przejścia graniczne: Terespol-Brześć, Sławatycze - Domaczewo, Połowce-Pieszczatka, Białowieża-Piererow (dopuszcza się tylko ruch pieszy i rowerowy) oraz Terespol-Brześć i port lotniczy w Brześciu.

Podróżni chcący skorzystać z ruchu bezwizowego powinni posiadać ważny dokument podróży, ubezpieczenie oraz dokument potwierdzający wykupienie usług turystycznych u operatora działającego na obszarze stref. Pobyt dozwolony jest tylko w obszarze w.w. stref, a czas pobytu nie powinien przekroczyć 10 dni. Dekret wskazuje również przejścia graniczne, w których możliwe jest przekroczenie granicy państwowej w ruchu bezwizowym.

Bez zmian pozostają zasady ruchu bezwizowego przez przejście graniczne Narodowy Port Lotniczy „Mińsk”.

/ź/ strazgraniczna.pl





Miejsca gdzie można tania zjeść

data publikacji: 29/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze: Białorusin w kradzionym BMW X5

Sławatycze - Białorusin w kradzionym BMW X5

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywóz z Polski BMW X5 o wartości 85 tys. zł. pochodzącego z przestępstwa.  18 grudnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano 44 letniego ob. Białorusi.

Podróżny usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki BMW X5 o szacunkowej wartości 85 000 zł. W czasie kontroli granicznej, funkcjonariusze zaobserwowali ślady ingerencji w pole numeryczne VIN oraz ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Niemiec.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 16 mln zł.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 19/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Region - Tylko Włodawa jako jedyna w regionie nic nie dostała

Region - Wyniki w programie Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020
Nowe inwestycje w drogi i przejścia graniczne w Polsce, Białorusi i Ukrainie, jednak nic dla powiatu, miasta i gminy Włodawa. Z 31 projektów w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina, samorządy przygraniczne otrzymają blisko 56 mln euro.

"Dzięki podjętym dziś decyzjom aktywnie wspieramy ułatwienie komunikacji pomiędzy Polską, Białorusią i Ukrainą. Wybraliśmy projekty, dzięki którym poprawi się jakość 220 km dróg a 15 przejść granicznych będzie lepiej wyposażone. Dzięki temu mieszkańcy obszarów przygranicznych będą mogli szybciej się przemieszczać i sprawniej przekraczać przejścia graniczne, a zaoszczędzony w ten sposób czas będą mogli przeznaczyć na rozwój i współpracę" - podkreślił wiceminister Adam Hamryszczak.

 

Przedstawiamy krótkie zestawienie, więcej w linkach poniżej. Powiat Bialski otrzyma dofinansowanie na poprawę dostępności powiatu bialskiego i rejonu brzeskiego dzięki budowie i przebudowie infrastruktury komunikacyjnej prowadzącej do przejścia granicznego Sławatycze – Domaczewo 1 854 521,29 euro.

[wp_ad_camp_4]

Miasto Chełm otrzyma dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury drogowej Chełma i Łucka 2 252 760,84 euro, część środków zostanie przekazana na remont ulicy Kolejowej w Chełmie.

Gmina Jabłoń na poprawę jakości infrastruktury transportowej na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy otrzyma 1 448 507,01 euro.

Gmina Sosnówka 180 690,89 euro, gmina Wisznice 143 362,12 euro powiat parczewski 155 261,57 euro, a wszytko na  poprawę jakości infrastruktury transportowej na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy.

 

 

Pełne zestawienie wyników naboru w linkach poniżej.

^p^
/ź/ mr.gov.pl
data publikacji: 12/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wola Uhruska - Trzej przemytnicy papierosów ujęci na granicy

Wola Uhruska - Trzej przemytnicy papierosów ujęci

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali "na granicy zielonej" trzech mężczyzn, którzy przemycali papierosy z Ukrainy do Polski.  7 grudnia br. we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim, zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug.

W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. RP, którzy przy pomocy łodzi pontonowej przemycili przez rzekę graniczną Bug, z Ukrainy na terytorium Polski 8 pudeł wypełnionych papierosami. Mężczyźni w wieku od 18 do 48 lat zostali zatrzymani a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości prawie 130 tys. zł zostały zabezpieczone.

Wola Uhruska - Trzej przemytnicy papierosów ujęci

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 08/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych

Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych W dniu 1 grudnia 2017 r. w hali Zespołu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. F. Modrzewskiego we Włodawie odbył się IX Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych Powiatu Włodawskiego im. ppłk. SG Andrzeja Stańca.
Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych

Do turnieju przystąpiło sześć drużyn, w składzie których znaleźli się funkcjonariusze następujących formacji i placówek:

1. Zakład Karny we Włodawie;
2. Państwowa Straż Pożarna we Włodawie;
3. Komenda Powiatowa Policji we Włodawie;
4. Placówka Straży Granicznej Wola Uhruska;
5. Placówka Straży Granicznej Dołhobrody;
6. Placówka Straży Granicznej we Włodawie.
Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych

Kapitanem drużyny włodawskiej jednostki penitencjarnej był kpt. Jarosław Wólczyński. Zakład Karny we Włodawie reprezentowała kpt. Iwona Odyniec. Gościnnie w zawodach uczestniczył kpt. Tadeusz Kowalski. Turniej zorganizowany przez Niezależny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej, rozegrano we wspaniałej atmosferze i sportowej rywalizacji.

Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych

Zaciętą walką pierwsze miejsce wywalczyła Państwowa Straż Pożarna z Włodawy. II miejsce przypadło dla Służby Więziennej, trzecią lokatę zajęła placówka Straży Granicznej Dołhobrody. Kolejno następne miejsca przypadły Straży Granicznej z Woli Uhruskiej, Straży Granicznej z Włodawy i komendzie Powiatowej Policji we Włodawie. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Sylwestrowi Sieradzkiemu, funkcjonariuszowi Zakładu Karnego we Włodawie. Serdecznie gratulujemy!

Turniej miał na celu integrację środowiska funkcjonariuszy, pracowników służb mundurowych popularyzując piłkę nożną. Włodawa - Sześć drużyn w turnieju służb mundurowych fot. KP PSP Włodawa

opracował ppor. Daniel Pręciuk

/ź/ sw.gov.pl, straz.wlodawa.pl

data publikacji: 07/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Matka z synem aresztowani

Sławatycze - Matka i synem aresztowani za kontrabandę fajki

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymanych zostało 6 osób. Szacuje się, że w skutek przestępczej działalności tej grupy, Skarb Państwa poniósł straty w wysokości ponad 3,6 mln złotych.

Do zatrzymań doszło pod koniec listopada br., funkcjonariusze z Placówki SG w Białej Podlaskiej wspierani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sławatyczach, Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadbużańskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali przeszukań na terenie woj. lubelskiego, łódzkiego, kujawsko -pomorskiego i pomorskiego. Wśród zatrzymanych osób jest jedno małżeństwo oraz matka z synem. Wszyscy zostali osadzeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Jak ustalili funkcjonariusze, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie – Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej, członkowie grupy zajmowali się m.in. zbywaniem oraz przewożeniem papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że członkowie grupy w wyniku przestępczej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niż 215 tyś paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie w podatku akcyzowym szacuje się z kolei na ponad 3,6 mln złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie - Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. Tam wszyscy z nich – usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju, jedna osoba została aresztowana na  okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

/ź/ nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 04/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Zbereże - "7 wspaniałych" zatrzymanych na przemycie

Zbereże -  

W dniu 24 października br., funkcjonariusze z Placówki SG w Zbereżu, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w pow. włodawskim, zauważyli osoby niosące od rzeki granicznej Bug, czarne pakunki. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to ob. Ukrainy, którzy przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczyli granicę państwa w celu przemytu papierosów. W pudłach, które zabezpieczono na miejscu, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 120 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani ob. Ukrainy odpowiedzą za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe. Po zakończeniu wobec nich czynności prowadzonych przez SG, zostali oni przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł.

źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

data publikacji: 27/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Święto Niepodległości 2o17

Sławatycze - Święto Niepodległości 2o17

Uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania niepodległości w gminie Sławatycze rozpoczęły się 11 listopada mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach. Przy tablicy pamiątkowej, poświęconej poległym w Powstaniu Styczniowym w bitwie pod Sławatyczami honorową wartę pełnili harcerze z miejscowego gimnazjum. Po mszy świętej zgromadzeni mogli uczestniczyć w koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Męskiego Chóru Parafialnego AVE.

Po zakończeniu uroczystości religijno-patriotycznych, z pocztami sztandarowymi Gminy Sławatycze, miejscowej jednostki OSP i Zespołu Szkół, wszyscy udali się na cmentarz na mogiłę upamiętniającą poległych legionistów. Aby oddać cześć poległym w walce o niepodległość odśpiewano hymn państwowy, złożono wieńce i wiązanki kwiatów, zapalono znicze przez delegacje władz Gminy Sławatycze, Zespołu Szkół, miejscowej Placówki Straży Granicznej.

  Sławatycze - Święto Niepodległości 2o17  

Dzień wcześniej 10 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony obchodom 99 rocznicy odzyskania niepodległości w miejscowym Zespole Szkół.

Sławatycze - Święto Niepodległości 2o17  

Wieczorem 11 listopada o godz. 17.00 z centrum Sławatycz do Janówki wyruszył marsz niepodległości na czele z Wójtem Gminy Grzegorzem Kiec i ks. Proboszczem Mirosławem Krupskim. Trasa wiodła polną drogą przez lasy, pod pomnik upamiętniający poległych w Powstaniu Styczniowym w bitwie pod Sławatyczami w lasach janowskich. Osiemdziesięcioosobowa grupa, która dotarła pod pomnik powstańców przyjęta została bardzo gościnnie przez mieszkańców Janówki, którzy przygotowali drewno na ognisko, kijki do upieczenia kiełbasek jak też gorący bigos.

Sławatycze - Święto Niepodległości 2o17  

Tuż po przybyciu wszyscy odśpiewali hymn państwowy; delegacja Gminy Sławatycze w osobach: Wójta Gminy Grzegorza Kiec, Przewodniczącej Rady Gminy Jolanty Buczek, Księdza Mirosława Krupskiego, Komendanta PSG w Sławatyczach ppłk-a SG Piotra Stupki złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze ku czci poległych powstańców. Następnie uczestnicy marszu piekli kiełbaskę przy ognisku i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Organizatorami uroczystości obchodów Święta Niepodległości byli: Wójt Gminy i Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej.

 

Tekst: B. Szulej

źródło: www.slawatycze.pl

data publikacji: 14/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy