Wyryki - Strona 90 z 93 - wlodawa.NET

Program "Maluch+"

Program

 

„MALUCH+” 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Liczba tych instytucji i miejsc opieki stale się zwiększa, jednak konieczne jest podejmowanie kolejnych działań zwiększających trend wzrostowy.

Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania jest 450 mln zł (w rezerwie celowej - 250 mln zł, w planie finansowym Funduszu Pracy – 200 mln zł), tj. o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r.

Terminy składania ofert:
dla modułu 1 – 24 listopada 2017 r.
dla modułu 2 – 17 listopada 2017 r.
dla modułu 3 – 17 listopada 2017 r.
dla modułu 4 – 17 listopada 2017 r.

Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy, powiaty, województwa), osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej (w tym uczelni i współpracujących z uczelniami podmiotów), które w zależności od modułu mogą ubiegać się o środki na:

  • moduł 1 (dla jst): tworzenie nowych miejsc opieki i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc, a także samo utworzenie miejsc: moduł 1a: dofinansowywane będą zadania na terenie tych gmin, gdzie nie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce, a zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla nie więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie i wnioskowana wysokość dotacji nie przekracza 3 mln zł; moduł 1b: dofinansowywane będą zadania na terenie gmin, gdzie funkcjonują żłobki lub kluby dziecięce lub nie funkcjonują instytucje opieki ale zadanie dotyczy utworzenia miejsc dla więcej niż 20% dzieci w rocznikach 1-2 w gminie lub wnioskowana wysokość dotacji przekracza 3 mln zł;
  • moduł 2 (dla gmin): zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez gminy przy udziale środków z programu „MALUCH”;
  • moduł 3 (dla podmiotów innych niż jst): tworzenie nowych miejsc opieki przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie) i zapewnienie funkcjonowania tych miejsc, a także samo utworzenie miejsc;
  • moduł 4 (dla podmiotów innych niż jst): zapewnienie funkcjonowania miejsc w instytucjach opieki utworzonych przez osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie).
Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa www.mpips.gov.pl 

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 03/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

100 mandatów i 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

100 mandatów i  40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych  

Blisko 180 skontrolowanych pojazdów, ponad 100 mandatów i prawie 40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekty wczorajszej akcji policjantów z lubelskiej „drogówki”. Działania pod nazwą "Bus & truck" mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W przypadku kontroli autobusów i mikrobusów chodzi także o bezpieczeństwo osób korzystających z takich przewozów.

Wczoraj pod "specjalnym nadzorem" policjantów z lubelskiej „drogówki” znaleźli się kierujący pojazdami ciężarowymi oraz busami i autobusami. Podczas jednodniowych działań pod hasałem "Bus & truck" policjanci zatrzymali do kontroli 180 pojazdów. Blisko 40 kierujących straciło dowody rejestracyjne. Było to związane ze stanem technicznym pojazdów.

100 mandatów i  40 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych  

Wszyscy zostali zbadani alkomatem. Okazało się, że pięciu znajdowało się pod wpływem alkoholu. 14 z nich policjanci ukarali za zbyt szybką jazdę. Ogółem funkcjonariusze w Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie nałożyli 108 mandatów karnych.

W czasie prowadzonych działań kontrole drogowe obejmowały głównie aspekty bezpośrednio związane z bezpieczeństwem przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania i przestrzeganie przez nich przepisów drogowych. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych jego uczestników.

AF.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

  data publikacji: 15/10/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wczoraj 3 wypadki drogowe

Wczoraj na drogach powiatu włodawskiego doszło do 3 poważnych zdarzeń drogowych. O pierwszym z nich, dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony ok. godz. 13:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 56-letnia rowerzystka, mieszkanka gm. Wyryki została potrącona przez wyprzedzający ją samochód m-ki Iveco, kierowany przez 28-latka z gm. Kolno. Najprawdopodobniej do zderzenia doszło, ponieważ kobieta zaczęła wykonywać manewr skrętu w lewo, wcześniej go nie sygnalizując. Rowerzystka została zabrana do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolejne poważne zdarzenie miało miejsce niemal w tym samym czasie w m. Andrzejów. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że podczas przechodzenia przez jezdnię 9-letniego chłopca z gm. Urszulin, doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka autem m-ki Volskwagen Tiguan. Samochód był kierowany przez 47-letnią mieszkankę gm. Hańsk. Chłopiec w stanie ciężkim znajduje się w szpitalu.

Ok. godz. 15:00 na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Reyomonta doszło do zderzenia dwóch rowerzystów. Początkowe ustalenia policjantów wskazują, że podczas opuszczania przez 70-letnią mieszkankę Włodawy ścieżki rowerowej doszło do zderzenia z jadącym jednośladem ok. 7-letnim chłopcem, który po zderzeniu pojechał dalej. Kobeta w efekcie wypadku doznała obrażeń ciała.

To nie jedyne zdarzenia w powiecie włodawskim w tym tygodniu. Dzień wcześniej ok. godz. 10:00 na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z Jana Pawła II miał miejsce wypadek z udziałem dwóch aut osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 51-letnia kierująca pojazdem marki Opel Corsa podczas manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 62-letniemu kierującemu samochodem marki Nissan Qushqai co doprowadziło do zderzenia obydwu pojazdów. W efekcie trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

W tym samym dniu ok. 12:30 doszło do potrącenia rowerzystki na skrzyżowaniu ul. Czerwonego Krzyża i Witosa we Włodawie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 67-letnia mieszkanka Włodawy nie dostosowała się do znaku “STOP” co doprowadziło do zderzenia z kierowanym przez mieszkańca gm. Włodawa pojazdem marki BMW. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Włodawscy i urszulińscy policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń drogowych oraz apelują zwłaszcza teraz o wzmożoną ostrożność i uwagę na drogach. Jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników ruchu gdzie oprócz gorszych warunków panujących na drogach i zmniejszonej widoczności dodatkowym utrudnieniem jest nasze gorsze samopoczucie, co może wpływać na wolniejszą reakcję i słabszą koncentrację.

E.T.

data publikacji: 28/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

370 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od ponad roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu włodawskiego zostało wprowadzonych 368 zgłoszeń, z tego 242 zostało potwierdzonych. Największa ilość zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. Łącznie w tej kategorii wpłynęło 190 zgłoszeń, z czego 153 zostały zostało potwierdzone.

Kolejne częste zgłoszenia to przekraczanie dozowolonej prędkości przez kierujących. Otrzymaliśmy 85 takich zgłoszeń, z czego 60 zostało potwierdzonych. Wiele zgłoszeń – 28 dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in.: miejsc grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej, niszczenia zieleni, aktów wandalizmu czy nielegalnych rajdów samochodowych. Najwięcej zgłoszeń zostało odnotowanych na terenie miasta Włodawy.

Efektem analizy pierwszych miesięcy działania KMZB jest opracowanie prze policyjnych programistów kilku zmian w funkcjonowaniu narzędzia. Przede wszystkim zgłaszający mają możliwość dodać do zgłoszenia krótkiego opisowego komentarza. Jego długość może osiągnąć maksymalnie 500 znaków. Została również wprowadzona opcja - dodawanie zdjęć, które po modyfikacjach można dołączać do internetowego zgłoszenia przy wykorzystaniu KMZB.

Do zgłoszenia można dodać 3 pliki o łącznej wielkości 5 MB. Zmieniły się także nazwy niektórych zagrożeń. Zostały połączone kategorie: „niewłaściwa infrastruktura drogowa” oraz „nieprawidłowe oznakowanie drogi” i obecnie znajdują się pod hasłem „niewłaściwa infrastruktura drogowa”. Z kolei zagrożenie „miejsce grupowania się małoletnich” przekształcono na „grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”. Została też dodana nowa kategoria „wałęsające się bezpańskie psy”.

Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że
 nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
 Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 26/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Lubień - Poleski Festiwal Anielski

Poleski Festiwal Anielski, którego tegoroczne hasło brzmi: "...Ty zawsze przy mnie stój..." przypomina o roli aniołów – Bożych posłańców, którzy czasami przychodzą w innych ludziach i wydarzeniach, rozpoznawalnych wtedy, gdy wierzymy w Boga i Jego Opatrzność.

Festiwal adresowany jest do młodych i starych, dużych i małych, wierzących i niewierzących i wszystkich innych z Lubienia, Wyryk, Kaplonos, Zahajek i ... każdej innej wsi i miasta. Uczestnicząc w Festiwalu można wziąć udział w ciekawych warsztatach, obejrzeć wartościowe kino a przy okazji spotkać się z wieloma osobami - znajomymi i obcymi.  Można pomodlić się i zadumać, można tylko patrzeć i nic nie robić. Można nasycić ducha bliską obecnością Maryi – Królowej Aniołów – wskazującej swą dłonią na Jezusa.

Można też nasycić się pięknem lubieńskiej świątyni, okolicznego krajobrazu i ciszą.  Poza tym, Festiwal daje możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, odpoczynku i nagromadzenia pozytywnej energii. Daje w końcu możliwość rozwijania swojej duchowości i obrania tego kierunku w życiu, który w pełnym zaufaniu Jezusowi i Jego posłańcom - aniołom pozwala żyć pełnią szczęśliwego życia. Zatem, ZAPRASZAMY 29,30 września i 1 października do Lubienia i do Wyryk na piątą już edycję

POLESKIEGO FESTIWALU ANIELSKIEGO. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie "Koalicja Kulturalna" z Wyryk, Gmina Biblioteka Publiczna w Wyrykach oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Lubieniu. Zapraszamy.

 

źródło: http://www.wyryki.com.pl

data publikacji: 23/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Doniesienie do prokuratury

112: Doniesienie do prokuratury Wlodawa na sygnale
Wczoraj Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – mł. insp. Wioletta Pawluk złożyła zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej we Włodawie w sprawie znieważenia za pomocą środków masowego przekazu.
Odnosząc się do tak szeroko komentowanego na portalu społecznościowym pisma oraz komentarza umieszonego przez osobę administrującą stronę, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii.

[wp_ad_camp_4]

Jednym z ustawowych zadań Policji jest ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Policjanci rozpoczynając każdą służbę otrzymują zadania, które mają obowiązek sumiennie wykonywać. Każdy przełożony ma zaś obowiązek wskazywać funkcjonariszom kierunki ich działań, a następnie dokonywać ewaluacji pełnionej przez nich służby. W przypadku jeżeli są zauważane nieprawidłowości odpowiednio reagować i dążyć do ich eliminacji.

Warto również zanaczyć, że w przedmiotowym piśmie skierowanym do włodawskich policjantów nie ma mowy o konieczności, wzroście czy konkretnej liczbie uregulowanej "odgórnie" wystawianych mandatów karnych. W każdym przypadku decyzja co do rodzaju zastosowanego środka prawnego zależy wyłącznie od policjanta przeprowadzającego interwencję. W prawie wykroczeń obowiązuje zasada pierwszeństwa stosowania środków oddziaływania wychowawczego nad środkami represyjnymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że naszym zadaniem jest adekwatnie reagować do zgłaszanych przez społeczeństwo występujących zagrożeń, bo tylko tak możemy dążyć do ich całkowitego wyeliminowania. Wszyscy oczekujemy od policjantów by wykonywali swoje czynności służbowe zgodnie z zasadami etyki zawodowej, więc z należytą rzetelnością, uczciwością i odpowiedzialnością.

Kolejną szeroko komentowaną na portalu kwestią był czas służby policjanta. Czas służby reguluje specjalne zarządzanie wg. którego policjant może pełnić maksymalnie 10 nocnych służb ośmiogodzinnych w miesiącu. Dokument dopuszcza jednak sytuację, kiedy wprowadzony limit będzie przekroczony w sytuacji uzasadnionej szczególnymi potrzebami służby lub tym, że nieobecność policjanta mogłaby poważnie zakłócić organizację służby na stanowiskach, na których wymagane jest pełnienie jej w sposób ciągły.

Pozostawię bez komentarza, ale pozwolę sobie zacytować kolejny wpis administratora strony, który ukazał się 19.09.2017 roku mówiący między innymi o nagłym "uzdrowieniu" sytuacji w komendzie. Cytuję „..po mojej interwencji sytuacja w tej jednostce uzdrowiła się. Policjanci już nie mają presji na wyniki a ich grafik w służbie również uległ poprawie.”

Ponieważ jesteśmy służbą która zawsze poddaje się kontroli i ocenie dlatego w tym przypadku Wydział Kontroli KWP w Lublinie wyjaśnia sprawę rzekomych nieprawidłowości w KPP we Włodawie, a także wszelkich kwestii związanych z opublikowanym na portalu społecznościowym pismem i informacji w nim zawartych. Niezależnie od tego KWP w Lublinie też przesłała materiały do prokuratury dotyczące tej sprawy. Jest to zdecydowana odpowiedź i brak przyzwolenia na wyjątkowo obraźliwy charakter komentarzy i wpisów pod adresem funkcjonariusza publicznego.

oficer prasowy KPP we Włodawie

sierż. Elwira Tadyniewicz

/ź/ policja.gov.pl

data publikacji: 22/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wielka awaria internetu we Włodawie

Wczoraj, tuż po godzinie 19 miała miejsce awaria systemów teleinformatycznych we Włodawie. Przestały działać nadajniki BTS odpowiedzialne za sieć komórkową w naszym mieście, telefony komórkowe Włodawiaków, automatycznie przełączyły się na białoruskie sieci komórkowe, a bankomaty przestały wydawać pieniądze.  Mieszkańcy miasta nie mogli nawet zadzwonić na numer alarmowy 112.

[wp_ad_camp_4]

 Nieoczekiwana zamiana operatora, często jest powodem generowania kolosalnych opłat za tak zwany roaming. Roaming, który jest ogromną bolączką mieszkańców Włodawy i gości odwiedzających nadbużańskie tereny naszego kraju.

Jak informuje jeden z dostawców internetu we Włodawie:
„Otrzymaliśmy wreszcie konkretną odpowiedź, nasze domysły potwierdziły się, uszkodzony został kabel światłowodowy doprowadzający sygnał do Włodawy. Z racji umiejscowienia, nie było możliwości naprawy w porach nocnych”

Tym czasem mieszkańcy w rozmowach doszukują się rożnych przyczyn awarii od - Dywersantów za Buga, którzy w ramach trwających za nasza wschodnią granicą rosyjskich manewrów „Zapad 2017” uszkodzili światłowód, aż po zwykł kradzież dla zysku.

Kolejna grupa mieszkańców mówi, że takich dziwnych sytuacji we Włodawie jest coraz więcej, wspominają letnią awarię zasilania, gdzie przez trzy godziny całą Włodawa pogrążyła się w „egipskich ciemnościach”. Wyobraźmy sobie, że  kumulacja wspomnianych awarii powoduje w naszym mieście brak wody, prądu, ogrzewania i kontaktu z bliskimi osobami i służbami ratującymi życie i mienie mieszkańców.

Tu pada pytanie do władz miasta i powiatu. Z jakiego to powodu Włodawa jako miasto powiatowe nie posiada dodatkowego awaryjnego łącza światłowodowego, lub innego systemu kontaktu ze światem zewnętrznym? Gdzie są budki telefoniczne?

Jedna z gazet regionalnych podała cytując rzecznikiem operatora światłowodu, że jakoby to rolnik uszkodził kabel przewód podczas prac polowych,  „dobra ściema nie jest złą” :)  Zapewne rzecznik operatora liczy, że czytelnicy wspomną sobie rolnika, który „zaorał” 2 km drogi asfaltowej, gdzieś w Polsce. Jednak awaria która odcięła Włodawę od Świata nastąpiła po godzinie 19, wiec jaka to maszyna rolnicza pracująca w polu o tej porze i orze glebę do głębokości ponad 1,5 m?  

autor Poprawny

 

data publikacji: 22/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

20 lat Agrosu Suchawa

15 sierpnia w malowniczej scenerii stadionu Ludowego Klubu Sportowego Agros Suchawa z widokiem na lasy i poczuciem wiatru na twarzy odbył się festyn związany z obchodami dwudziestolecia istnienia klubu. Organizatorzy spisali się wybornie, było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, różne gry, zabawy, smaczne przekąski, rywalizacja, nawet mecz inaugurujący sezon piłkarski z drużyną z Chełma, a wszystko w miłej, wręcz rodzinnej atmosferze.

Zaczęło się w 1997 roku, a 20 lat minęło jak jeden dzień....

Pomysłodawcy i założyciele klubu sportowego, jako młodzi chłopcy marzyli, by być gwiazdami futbolu i robić to, co lubią najbardziej – "grać w nogę". Dzisiaj są gwiazdami i liderami w swojej miejscowości - w Suchawie, bo konsekwentnie doprowadzili do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a przez to - do promowania wartości sportu i aktywnego stylu życia.

Zacznijmy jednak od początku .....

Wszystko rozpoczęło się od inicjatywy Roberta Wójcika, Pawła Roszczyka i Piotra Golonki. Młodzi chłopcy, rozmiłowani w piłce nożnej, zapragnęli utworzyć Klub Sportowy - Agros. Nazwa wzięła się od skojarzenia z wsią i dobrze prosperującego wówczas w Suchawie zakładu rolnego zajmującego się uprawą zbóż. Żółto – niebieskie barwy herbu z lisem w tle miały symbolizować aktywność, szybkość, zwinność i dążenie do sukcesu.

Jak podają w rozmowie mieszkańcy Suchawy - pan Kapica i pani Celińska – "Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała grunty wspólnocie mieszkaniowej, a ta, dzięki staraniom młodych i własnym przekonaniom, że w blokowisku po dawnym PGR młodzi muszą mieć swoje miejsce przeznaczyła je na boisko. W miejscu stadionu wcześniej były nieużytki, w celu poszerzenia boiska wykorzystano tereny ogródków działkowych, z którymi żal było rozstać się użytkownikom, bo ziemia tam była urodzajna".

Pierwsze lata działalności klubu to dostosowanie obiektu piłkarskiego do wymogów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po tym okresie powstaje pełnowymiarowe, ogrodzone boisko piłkarskie wraz z zapleczem technicznym tj. zadaszonymi ławkami dla zawodników i 100 miejscami siedzącymi dla kibiców. W 2010 roku dzięki środkom finansowym uzyskanym przez samorząd po sprzedaniu budynku dawnej szkoły i dotacji z funduszy unijnych w Suchawie wybudowano nowoczesną świetlicę wiejską będącą również zapleczem dla zawodników Klubu Sportowego Agros i ich gości.

[wp_ad_camp_4]

Pierwszym trenerem Agros Suchawa był Andrzej Sawczuk. Następnie, w latach 2003-2007 roku klub trenował Wiesław Czelej, pochodzący z Wyryk a mieszkający we Włodawie wielki fan futbolu – doprowadził klub do awansu do ligi okręgowej CHOZPN . Po nim tj. w latach 2007-2014 roku funkcję trenerów pełnili Paweł Soroka,Piotr Sadlak, Krzysztof Flis oraz Andrzej Sadlak. Od roku 2014 do chwili obecnej drużynę prowadzi Robert Wójcik – dawniej zawodnik, teraz – trener.

W okresie swej działalności zespół seniorów wielokrotnie występował w rozgrywkach chełmskiej klasy A oraz ligi okręgowej. Największy sukces to siódme miejsce w "okręgówce" w sezonie 2009/2010 oraz półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego w 2005 roku. Obecnie piłkarze Agrosu są czołowym zespołem chełmskiej klasy A z szansami na powrót do ligi okręgowej.

Dziś Ludowy Klub Sportowy Agros Suchawa to stabilna organizacja pozarządowa, posiadająca status stowarzyszenia, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Prezesem Zarządu jest Robert Wójcik, Wiceprezesem - Piotr Golonka, Sekretarzem - Artur Lis. W dwudziestoletniej historii klubu największy udział w sukcesach, oprócz wszystkich zawodników mieli aktywni działacze: Andrzej Bylina i Paweł Roszczyk i wciąż aktywni Robert Wójcik i Artur Lis (pełniący funkcję działacza, sponsora i piłkarza). Szczególnie ważną postacią jest zawodnik – Rajmund Tomaszewski, który gra w klubie od początku jego istnienia.

Agros Suchawa w ciągu dwudziestu lat istnienia ugruntował swoją pozycję w piłkarskim świecie lubelszczyzny, jest rozpoznawalny i ceniony, uważany za "godnego przeciwnika". 20 lat temu nikt nie przypuszczał, że klub przetrwa tak długo na sportowej arenie. Z całą pewnością to zasługa jego założycieli, ludzi współtworzących klub, ale także piłkarzy, grona przyjaciół, sympatyków i kibiców.

Całej społeczności Suchawy za tę aktywność, spontaniczność a przede wszystkim pasję gorąco dziękujemy. Życzymy samych sukcesów i satysfakcji z robienia tego - co dobre, a szczególnie doceniamy wielką zdolność zjednania i integracji miejscowej społeczności.

Trwajcie! Przez kolejnych 20 lat i dłużej......

Zespół Redakcyjny

źródło: http://www.wyryki.com.pl

 
data publikacji: 20/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Suchawa: Grzybiarze zgubili się w lesie

Suchawa: Grzybiarze zgubili się w lesie Włodawa na Sygnale

Chwile zgrozy przeżyli wczoraj troje grzybiarzy, którzy podczas swoich wypraw zagubili się w lesie. Najpierw włodawscy policjanci odnaleźli 77-latka ze Świdnika, który odłączył się od grupy, żeby wrócić do auta – lecz zgubił drogę. Później profesjonalna reakcja pomocnika dyżurnego doprowadziła do odnalezienia następnych dwoje grzybiarzy – mieszkańców Chełma. Policjanci apelują o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas leśnych wypraw.

Wczoraj ok. 9:20 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu mieszkańca Świdnika, który wybrał się do m. Suchawa na grzybobranie i zabłądził. Zgłoszenie zostało przyjęte od syna zaginionego, z relacji którego wynikało że ojciec odłączył się od grupy, bo był zmęczony i chciał iść do auta. Niestety mężczyzna tam nie dotarł informując telefonicznie syna, że się zgubił. Po bezskutecznych poszukiwaniach na własną rękę powiadomiono służby ratunkowe.

Policjanci natychmiast zorganizowali i podjęli akcję poszukiwawczą, w której oprócz policjantów uczestniczyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Włodawy, Stary Brus i OSP Orchówek oraz pracownicy lasów państwowych – łącznie ponad 30 osób. W trakcie prowadzonych działań przeczesywano kolejne sektory lasu rozpoczynając od miejsca, w którym ostatnio był widziany zaginiony, sprawdzano drogi leśne oraz rozpytywano mieszkańców pod kątem ewentualnego przemieszczania się zaginionego.

[wp_ad_camp_4]

W efekcie sprawnie prowadzonej akcji poszukiwawczej – kilka godzin po zgłoszeniu, policjanci zauważyli na skraju lasu zaginionego mężczyznę w obecności innego grzybiarza, który wcześniej został powiadomiony o prowadzonych poszukiwaniach. Mężczyzna był w dobrym stanie, nie potrzebował interwencji medycznej.

Ok. godz. 17:00 pomocnik dyżurnego odebrał kolejne zgłoszenie z którego wynikało, że dwoje mieszkańców Chełma zagubiło się w lesie w pobliżu miejscowości Adamki również podczas grzybobrania. Umiejętności funkcjonariusza na stanowisku kierowania pozwoliły mu tak pokierować rozmowę z zagubionymi, że nie tylko ich uspokoił, ale uzyskał dokładne informacje na temat ich miejsca przebywania. Okazało się, że zagubieni znajdują się w pobliżu drogi pożarowej, której policjant szybko ustalił numer oraz ich lokalizację. Następnie polecił, żeby nigdzie nie odchodzili, tylko czekali na pomoc. Dzięki jego profesjonalnej reakcji grzybiarze szybko zostali odnalezieni i przewiezieni do miejscowości, z której wyruszyli na wyprawę.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Jesienna aura sprzyja wycieczkom do lasu i grzybobraniu. Jednak podczas takiej wyprawy nietrudno stracić orientację i zgubić sie w terenie, dlatego przypominamy kilka podstawowych zasad:

  • Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
  • Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
  • Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
  • Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
  • Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji.
  • Dokładnie określmy rodzinie do jakiego lasu się wybieramy, i w którym kierunku będziemy zmierzać.
  • Niewątpliwie przestrzeganie tych kilku ważnych zasad zwiększy bezpieczeństwo podczas leśnych wypraw.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 16/09/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy