Wyryki - Strona 91 z 93 - wlodawa.NET

Ośmiolatek wbiegł pod samochód

Włodawa na sygnale Ośmiolatek wbiegł pod samochód

Wczoraj około godz. 20:40 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu dziecka na drodze osiedlowej w m. Korolówka Osada. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że kierującemu pojazdem m-ki Opel Astra, 55-letniemu mieszkańcowi gm. Wyryki, który jechał drogą osiedlową zza innego pojazdu nagle pod koła wtargnął chłopiec. 8-latek po zderzeniu z autem został zabrany do szpitala. Matka chłopca, 25-letnia mieszkanka gm. Włodawa jak i kierujący pojazdem byli trzeźwi.

[wp_ad_camp_4]

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci. Pamiętajmy, że maluchy bywają nieprzewidywalne dlatego kierujący muszą uważać jeżeli dzieci znajdują się lub mają wiedzę, że mogą znajdować się w pobliżu drogi.

Natomiast wszyscy opiekunowie są zobowiązani zapewnić odpowiednią opiekę zwłaszcza teraz – podczas wakacji, kiedy dzieci będą spędzać dużo czasu na zewnątrz. Należy unikać zabawy w pobliżu miejsc gdzie odbywa się ruch pojazdów.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 26/06/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa: Znalazła i oddała Policji

Wlodawa portfel zguba Znalazła i oddała Policji

Godną naśladowania postawą wykazała się 31-letnia mieszkanka gm. Wyryki, która znalazła portfel z dokumentami i przyniosła go na Policję. Dzięki właściwej reakcji uczciwej kobiety, znalezione rzeczy trafiła do właścicielki, która jakiś czas temu zgłosiła na Policji kradzież tych przedmiotów.

Wczoraj po południu 31-letnia mieszkanka Włodawy znalazła portfel leżący na chodniku przy ul. Chełmskiej w rejonie przystanku autobusowego Wewnątrz znajdowały się dokumenty: dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa i inne przedmioty należące do mieszkanki Lublina.

Zobacz również:.

112: Policja w Okunince zabezpiecza podrobione zabawki

112: Wczoraj włodawska policja zatrzymała pijaną matkę

112: Policja poszukuje włamywacza grasującego w gminie Włodawa /wideo/

[wp_ad_camp_4]

Kobieta wraz ze znalezionym portfelem udała się do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie gdzie przekazała go policjantom. Jak się okazało rzeczy te zostały wcześniej zgłoszone jako skradzione na Komisariacie Policji w Lublinie. Postawa mieszkanki gm. Wyryki niewątpliwie zasługuje na miano godnej naśladowania. Dzięki jej właściwemu zachowaniu odnalezione rzeczy z powrotem trafią do właścicielki.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 03/06/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Dubecznie

Wlodawa na Sygnale Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Dubecznie
W dniu 21.05 2017 roku w Dubecznie Gmina Hańsk Odbyły się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze grup „A” i „C” oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF.

Zajęte miejsca w poszczególnych grupach:

Grupa „A” Męskie Drużyny Pożarnicze:
I miejsce Hańsk, II Osowa, III Urszulin, IV Wola Uhruska, V Wereszczyn, VI Wytyczno, VII Nowe Załucze, VIII Andrzejów, IX Piaski, X Uhrusk.

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Dubecznie Wlodawa na Sygnale

[wp_ad_camp_4]

Grupa „C” Kobiece Drużyny Pożarnicze:
I Hańsk, II Urszulin, III Wytyczno.

MDP dziewczęta:
I Hańsk, II Urszulin, III Wola Uhruska

MDP chłopcy:
I Hańsk, II Urszulin I, III Urszulin II, IV Wola Uhruska

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Dubecznie Wlodawa na Sygnale

Zawody były jednocześnie eliminacją do Powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych, które odbędą się w miesiącu czerwcu br.

fot. Henryka Artymiuk

tekst Stanisław Artymiuk

źródło: www.osp-urszulin.cba.pl

data publikacji: 25/05/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie rozstrzygnięty

Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gospodarzem był dyrektor szkoły – p. Janusz Korneluk. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji we Włodawie we współpracy ze Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz WORD w Chełmie. Na turnieju gościli również Komendant Powiatowy Policji we Włodawie – podinsp. Wioletta Pawluk i z-ca dyrektora WORD w Chełmie p. Tadeusz Łańcucki.

W zmaganiach rywalizowali uczniowie z 3 szkół gimnazjalnych i 6 podstawowych powiatu włodawskiego. Turniej składał się z 4 konkurencji. Najpierw odbyła się część teoretyczna – test z ruchu drogowego, a następnie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie: udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem. To właśnie tym środkiem lokomocji młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód na hali sportowej oraz przestrzegając przepisów przejechać miasteczko ruchu drogowego.

Zobacz również:.

Orchówek: Zielona szkoła w Janowie Lubelskim

Włodawa: Roztańczona szkoła z Czekoladą i Belgijką

Włodawa: Słabo w rankingu najlepszych liceów i techników

[wp_ad_camp_4]

W kategorii drużynowej gimnazjum I miejsce zajęło: Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie, II – Zespół Szkół w Wyrykach zaś III – Zespół Szkół w Woli Uhruskiej. W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 we Włodawie, II – Szkoła Podstawowa Nr 2 we Włodawie, natomiast III – Szkoła Podstawowa w Kaplonosach. W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych zwycięzcą został Kamil Tokarski – ze Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie, a w gimnazjum najlepszy był: Wiktor Misiura.

Najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włodawie, lokalne instytucje samorządowe oraz WORD w Chełmie. Zwycięzcy będą reprezentować powiat włodawski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Szczególne podziękowania za wsparcie logistyczne przedsięwzięcia kierujemy do dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie – p. Janusza Korneluka oraz do p. Jana Niścioruka – wieloletniego sędziego turnieju za pomoc w organizacji i prowadzenie konkursu.

E.T

źródło: lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 19/05/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Niewybuch na polu

Niewybuch na polu  Wyryki Adampol Wczoraj podczas prac polowych w m. Wyryki Adampol został znaleziony niewybuch. Przedmiot został zabezpieczony przez policjantów do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj ok. godz. 12:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało że w m. Wyryki Adampol, wykonujący prace polowe mężczyzna znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Policjanci, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie.

[wp_ad_camp_5]

Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Takie zachowanie może grozić śmiercią lub trwałym kalectwem. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 17/03/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Policjanci uratowali dwóch pijaków

Policja Włodawa W sobotę policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej dwóm mężczyznom. Najpierw ok. godz. 15:10 st. sierż. Katarzyna Pomiankiewicz oraz sierż. szt. Marek Omelczuk udali się do m. Lubień, gdzie według zgłoszenia na jezdni leżał mężczyzna.

[wp_ad_camp_4]

Na miejscu okazało się, że oprócz tego że był nieprzytomny oddychający to stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Funkcjonariusze więc ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej oraz okryli folią termiczną z uwagi na zagrożenie wychłodzenia.

Policjanci powiadomili też karetkę pogotowia i do jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe mężczyzny. Po przybyciu załogi pogotowia 30-latek z gm. Wyryki został przewieziony do szpitala, ponieważ jego organizm był wychłodzony. Znajdował się pod działaniem alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 18:30 gdzie według zgłoszenia na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych we Włodawie leży mężczyzna. Policjanci od razu zorientowali się, że znajduje się pod działaniem alkoholu i po sprawdzeniu funkcji życiowych ustalili, że jest osobą nieprzytomną oddychającą.

[wp_ad_camp_3]

Podobnie jak w poprzednim przypadku ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej by zapobiec zachłyśnięciu i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki, która zabrała 53-letniego mieszkańca Włodawy na oddział intensywnej terapii.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

[mapsmarker marker="1"]

data publikacji: 13/02/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wyryki: Samobójca z gminy Wyryki uratowany

Samobójca z Gminy Wyryki Uratowany Włodawa na Sygnale

Gdyby nie szybka interwencja włodawskich policjantów oraz innych służb ratunkowych mogłoby dojść do tragedii. Niewiele brakowało, by próba samobójcza, jaką podjął 49-letni mężczyzna, była udana. Mieszkaniec gm. Wyryki odkręcił zawory kuchenki gazowej, chcąc w ten sposób odebrać sobie życie. Jednak w porę zapobiegli temu policjanci. To już kolejny raz kiedy ci sami funkcjonariusze interweniowali w sytuacji zagrażającej czyjemuś życiu.

[wp_ad_camp_4]

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego to jedno z ustawowych zadań Policji. W przypadku policjantów sierż. szt. Mariusza Musialika oraz sierż. szt. Sylwestra Kosidły to kolejny raz kiedy wykonując swoje obowiązki służbowe uratowali czyjeś życie oraz zapobiegli nieszczęściu. Przypominając, pod koniec grudnia ubiegłego roku sierż. szt. Mariusz Musialik uczestniczył w interwencji, w czasie której policjanci udzielili pomocy przedmedycznej mężczyźnie zagrożonemu wychłodzeniem.

Natomiast sierż. szt. Sylwester Kosidło był już wielokrotnie odznaczany i wyróżniany za zasługi w służbie, w tym ratowanie osób przed utonięciem. Obydwaj policjanci co roku pełnią służbę jako stermotorzyści nad Jeziorem Białym gdzie niejednokrotnie ich działanie uchroniło osoby kąpiące się przed utonięciem.

I tym razem doświadczenie obydwu policjantów oraz umiejętność właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych zapobiegły tragedii. Kiedy dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało że 49-letni mieszkaniec gm. Wyryki odkręcił zawory gazu i chce się otruć natychmiast wysłał policjantów na miejsce zgłoszenia.

[wp_ad_camp_2][wp_ad_camp_3]

Tam mundurowi po wejściu do mieszkania zastali mężczyznę stojącego przy kuchence gazowej. Natychmiast podjęli decyzję o jego ewakuacji poza budynek oraz otworzyli okna, aby przewietrzyć pomieszczenie i zapobiec wybuchowi. W międzyczasie na miejsce dojechały pozostałe służby: funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy podjęli stosowne czynności, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala.

Niewątpliwie, gdyby nie pomoc policjantów oraz pozostałych służb ratunkowych udzielona na czas, mogłoby dojść do tragedii.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

data publikacji: 27/01/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

W Wyrykach policja znalazła broń

Broń skonfiskowana Wyryki Policja Wlodawa.NET

W czwartek włodawscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 2 mężczyzn, u których w wyniku przeszukania znaleźli jednostki broni. Jako pierwszy został zatrzymany 33-latek z gm. Wyryki. Mundurowi w miejscu jego zamieszkania ujawnili i zabezpieczyli broń palną myśliwską typu dubeltówka, którą mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia.

Ponadto, funkcjonariusze znaleźli trzy sieci rybackie i oścież służące do nielegalnego połowu ryb. Policjanci zabezpieczyli także skórę zwierzęcą ujawnioną w wyniku przeszukania. Mężczyzna wczoraj został doprowadzony do prokuratury i po wykonaniu czynności procesowych zwolniony.

[wp_ad_camp_2]

Drugie zdarzenie także dotyczyło ujawnienia broni bez wymaganego zezwolenia. Kryminalni realizując czynności własne znaleźli należące do 36-latka z Włodawy następujące sztuki broni: skorodowany karabin, dubeltówkę, karabin typy Mauzer oraz broń krótką.

Wszystkie te przedmioty zostały ujawnione w miejscu zamieszkania mężczyzny, aucie oraz na terenie gm. Włodawa.  W przeszłości 36-latek był już karany za to przestępstwo. Wczoraj został doprowadzony celem przeprowadzenia dalszych czynności procesowych do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Obydwaj mężczyźni poniosą konsekwencje posiadania broni bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sieci na Policji Włodawa.NET

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

[mapsmarker marker="1"]

Police officers from Włodawa detained two men who found the firearm possessed without the required permit. As the first was detained 33-year-old gm. Wyryki, who in his property kept firearm type of shotgun, And also items used to make the illegal harvesting of fish and Animal leather. From the Railways, 36-year-old Włodawy had two guns, a shotgun and a handgun. For possession of firearms without the required permit threatens up to 8 years of deprivation of freedom do.

Полицейские из Влодава были задержаны двое мужчин, которые нашли огнестрельное оружие без одержимого необходимого разрешения. В качестве первого был задержан 33-летний GM. Wyryki, который в своей собственности хранится огнестрельное оружие типа дробовика, а также предметы, используемые, чтобы сделать незаконной заготовки рыбы и животных кожи. От железных дорог, 36-летний Włodawy было два орудия, дробовик и пистолет. За хранение огнестрельного оружия без необходимого разрешения грозит до 8 лет лишения свободы делать.

data publikacji: 17/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Żona miała wypadek, a mężowi zabiorą prawko

Wyryki wypadek wlodawa.net

Wczoraj ok. godz. 14:40 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Chełmskiej we Włodawie. Policjanci na miejscu ustalili, że kierująca pojazdem m-ki Opel Vectra, 33-letnia mieszkanka gm. Wyryki, na widok jadącego z naprzeciwka wyprzedzającego inne auto pojazdu, zaczęła gwałtownie hamować. W efekcie straciła panowanie nad pojazdem, który wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Szczęśliwie kobieta nie doznała poważnych obrażeń ciała.


 

Zobacz również:.

112: Wypadek drogowy w Babsku

Region: Wypadek w Głębokim /wideo/

112: Dwie ofiary na drodze na Grabniak

[wp_ad_camp_4]

Podczas wykonywanych na miejscu przez policjantów czynności na miejsce przyjechał kierujący pojazdem m-ki Fiat Punto, który jak się okazało był mężem uczestniczącej w kolizji kobiety. Niestety nie udało mu się zabrać żony, bo policjanci zauważyli, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile. Dodatkowo, wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek Wyryki Wlodawa.NET

E.T.

/ź/ policja.gov.pl

loading...

Quite unusual intervention conducted włodawscy police officers, who during the collision revealed additional intoxicated driver. 35-year-old gm. Wyryki arrived at the event, attended by his wife. Unfortunately, he failed to take her, because the policemen noticed that a man can be under the influence of alcohol, which confirmed the breathalyzer test indicating almost 2 per mille. Now the 35-year-old answer for directing "to double the gas" and without the required license.

Довольно необычное вмешательство проводили włodawscy сотрудников полиции, которые во время столкновения выявленные дополнительные хмельной водителя. 35-летний г. Wyryki прибыл на мероприятии, на котором присутствовали его жена. К сожалению, он не смог принять ее, потому что полицейские заметили, что человек может находиться под воздействием алкоголя, который подтвердил тест алкотестер, указывающего почти 2 промилле. В настоящее время 35-летний ответ для направления "удвоить газ" и без необходимой лицензии.

data publikacji: 16/12/16

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy