Wyryki - Strona 89 z 93 - wlodawa.NET

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.

Służba przygotowawcza jest realizowana stosownie do potrzeb uzupełnieniowych Sił Zbrojnych RP i jej głównym przeznaczeniem jest przygotowanie żołnierzy rezerwy na uzupełnienie w jednostkach wojskowych stanowisk służbowych przewidzianych dla żołnierzy Narodowych Siłach Rezerwowych (NSR).

Z tego powodu, każda osoba powołana do służby przygotowawczej ma gwarantowaną możliwość zawarcia w ostatnim okresie jej pełnienia kontraktu na wykonywanie obowiązków w ramach Narodowych Sił Rezerwowych po jej zakończeniu.

Służba przygotowawcza otwiera również drogę do zawodowej służby wojskowej, do której może być przyjęta wyłącznie osoba posiadająca wyszkolenie wojskowe (odbywała służbę wojskową i jest żołnierzem rezerwy), a żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych są priorytetowo traktowani przy obsadzaniu stanowisk żołnierzy zawodowych.

Aby wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych lub zostać żołnierzem zawodowym konieczne jest odbycie przeszkolenia wojskowego w ramach służby przygotowawczej przez osoby, które wcześniej nie odbywały żadnej formy służby wojskowej.

Region - Nabór do Służby Przygotowawczej w 2018 r.
Szkolenie w ramach służby przygotowawczej na potrzeby poszczególnych korpusów trwa do:
4 miesięcy w korpusie szeregowych;
5 miesięcy w korpusie podoficerów;
6 miesięcy w korpusie oficerów.


Powyższe szkolenie kończy się egzaminem z nabytych umiejętności ogólnowojskowych i specjalistycznych. Odbycie służby przygotowawczej otwiera potencjalną drogę do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych oraz zawodowej służby wojskowej.

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2018 ROKU!

Informujemy, że rozpoczęto proces przyjmowania dokumentów do służby przygotowawczej w 2018 roku.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby przygotowawczej prosimy o kontakt telefoniczny lub osobiste przybycie do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie

Szczegółowe informacje udzielane są w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chełmie

ul. Koszarowa 1B 22-100 Chełm tel. 261 161 356

Szef Wydziału Rekrutacji: 261 161 391

Inspektor Wydziału Rekrutacji : 261 161 356

Więcej w informacji w linku  

/ź/ mon.gov.pl, wolauhruska.pl, chelm.wku.wp.mil.pl

data publikacji: 12/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Giełda Pracy z OHP

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie zaprasza na giełdę pracy z agencją zatrudnienia Covebo w dniu 07 grudnia 2017 roku (czwartek) w godz. 10.00 – 13.00. Praca na stanowisku pracownik produkcyjny, pracownik piekarni w Holandii.

Osoby chętne mają możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu z Polski do Holandii. Pracodawca nie wymaga znajomości języka angielskiego. Przedstawiciel firmy będzie przedstawiał informacje dotyczące przygotowanych ofert w tym warunki mieszkaniowe, warunki pracy i płacy.  Jeśli szukasz pracy i jesteś zainteresowany naszą ofertą przyjdź na spotkanie.

Bliższe informacje: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP we Włodawie ul. 11 Listopada 4 Tel. 82 572 45 16

źródło: www.gmina-wlodawa.pl

data publikacji: 01/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Suchawa - Msza Święta za zmarłych strażaków

Suchawa - Msza Święta za zmarłych strażaków  

W dniu 19.11.2017 r. w kaplicy w Suchawie odbyła się uroczysta Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego. Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie, poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu, oraz Proporzec MDP Urszulin.

 

W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, bryg. Paweł Matczuk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej st. kpt. Robert Barszczewski, a także Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński,

Suchawa - Msza Święta za zmarłych strażaków  

Wicestarosta Powiatu Włodawskiego Adam Panasiuk oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz strażacy-ochotnicy z całego powiatu. Przed rozpoczęciem Eucharystii st. kpt. Robert Barszczewski odczytał listę zmarłych strażaków z terenu powiatu. Mszę świętą odprawił Ks. Paweł Florowski.

 

fot. Iwona Jung

źródło: www.osp-urszulin.cba.pl

data publikacji: 23/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112 - Pamiętaj o odblaskach i świeć przykładem

112 - Pamiętaj o odblaskach i świeć przykładem włodawa  

Bezpieczeństwo na drodze – to nadrzędny cel działań prewencyjno - edukacyjnych prowadzonych przez włodawskich policjantów. Stróże prawa oprócz spotkań prowadzonych w szkołach, prowadzą rozmowy z „niechronionymi uczestnikami ruchu” na drodze i wręczają im odblaski. Wszystko po to, aby poprawić ich widoczność, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo.

W okresie jesienno - zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.

112 - Pamiętaj o odblaskach i świeć przykładem włodawa  

W celu poprawy bezpeczeństwa pieszych Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno - edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Nadrzędnym celem działania jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Realizując założenia akcji włodawscy policjanci prowadzą wzmożone działania na drogach, aby podnieść świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Codzienne podczas pełnionych służb mundurowi reagują na każdy przypadek, kiedy zauważą osobę poza terenem zabudowanym lub w miejscach słabo oświetlonych bez odblasku. Policjanci z takimi osobami prowadzą rozmowy profilaktyczne oraz wręczają elementy odblaskowe dla poprawy ich widoczności.

112 - Pamiętaj o odblaskach i świeć przykładem włodawa  

Jednocześnie policjanci spotykają się z uczniami szkół w całym powiecie, aby uświadamiać tych najmłodszych o zagrożeniach występujących na drodze i wpływie odblasków na ich bezpieczeństwo. Ostatnią odwiedzoną placówką była Szkoła Podstawowa w Różance, gdzie policjanci poruszali z podopiecznymi placówki zagadnienia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

To była też dobra okazja, aby zaprezentować dzieciom specyfikę zawodu policjanta. Bardzo miłym akcentem spotkania była piosenka edukacyjna zaprezentowana przez najmłodszych o bezpieczeństwie na drodze. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał odblaski ufundowane przez WORD w Chełmie.

Wszystkie prowadzone działania, i te w szkołach i na drodze, mają jeden wspólny cel – bezpieczeństwo. Dlatego w myśl prowadzonej kampanii zakładajmy odblaski i "Świećmy Przykładem" na drodze.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

  data publikacji: 20/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Suchawa - Msza za zmarłych strażaków 2017

Zarząd Powiatowy ZOSP RP we Włodawie oraz KP PSP we Włodawie  informuje, że w dniu 19 listopada (niedziela) o godz. 10.30 w Kościele - Kaplicy w Suchawie celebrowana będzie Msza Święta w Intencji zmarłych strażaków powiatu włodawskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału we Mszy Świętej poczty sztandarowe jednostek OSP, delegacje strażaków oraz wszystkich, którzy chcieli by wziąć udział w tej tradycyjnej uroczystości religijnej.  Zbiórka pocztów sztandarowych do godz. 10.15.

fot. uroczysta msza św. w Suchawie w roku 2015

źródło: straz.wlodawa.pl

data publikacji: 15/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa we Włodawie wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wyrykach oraz przy współudziale władz i instytucji powiatowych zorganizowała w dniu 27 października 2017 roku konferencję i konkurs pod hasłem „Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga”.

Honorowy patronat objęła Poseł na Sejm RP Beata Mazurek. Spotkanie odbyło się na terenie szkoły i biblioteki w Wyrykach. Sąsiadującą z gospodarzami placówkę oświatową, ZSCKR w Korolówce – Osadzie, reprezentował Dyrektor Szkoły Leszek Młynarczyk. Impreza miała wymiar lokalny. W konferencji i konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i rolnicy z terenu powiatu włodawskiego.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Obecność ZSCKR z Korolówki – Osady w konferencji miała charakter promocyjny. Nauczyciele i młodzież przygotowali stoisko z materiałami promującymi oraz degustację świeżo pieczonych gofrów z pysznymi owocowymi dodatkami oraz ciasta i ciasteczka, do których najchętniej lgnęły dzieci. Wiele emocji uczestnikom i gościom wydarzenia dostarczył występ szkolnego zespołu teatralnego „Korale”.

Zespół przygotował dwie scenki kabaretowe: „Jaś i Małgosia” i „Pamiętajmy o bezpieczeństwie”, trafiając w gusta zarówno najmłodszej i nieco poważniejszej widowni. Z przymrużeniem oka przybliżono niełatwy temat bezpieczeństwa na wsi.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Przygotowanie stoiska: p. Diana Łubkowska, Agnieszka Jaszczuk z uczniami: Weronika Kostka, Klaudia Ochrymiuk, Kacper Baj, Joanna Kopiel, Natalia Biernacka, Anna Pietrzak Kinga Baj, Agata Zagajska, Krzysztof Matczuk

Zespół „Korale”: Iwona Karpińska, Monika Sawka, Ola Skibińska, Piotr Jaszczuk, Adam Czelej, Konrad Romaszewski, Piotr Stasiak, Damian Szlechta, Radek Tadeniewicz, Rafał Zamrowski pod kierunkiem p. Katarzyny Bajdek – Tetiurki i Ewy Krzywani.

Wyryki - Twój rozsądek i rozwaga żyć bezpiecznie Ci pomaga  

Organizator i koordynator udziału szkoły w konferencji: p. Krzysztof Horszczaruk – kierownik praktycznej nauki zawodu.

 

Ewa Krzywania

źródło: zsr-korolowka.pl

  data publikacji: 07/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Powiat Włodawski w obiektywie - wyniki

Powiat Włodawski w obiektywie - wyniki

Artur Mocior z Wyryk Połodu został zwycięzcą konkursu fotograficznego „Powiat Włodawski w obiektywie”. Z kolei nagrodę w kategorii „Bezgraniczne Możliwości” otrzymał Zbigniew Dębiec z Włodawy.

Na konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe we Włodawie wpłynęły do 17 września 144 fotografie. Komisja w składzie: Marzena Kasztelan, Bartosz Tereszczuk i Grzegorz Czaplak po weryfikacji nadesłanych prac pod względem zgodności z regulaminem konkursu, oceniła 140 fotografii, przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce:

Grand Prix – Artur Mocior z Wyryk,

Grand Prix „Bezgraniczne Możliwości” – Zbigniew Dębiec z Włodawy.

Wyróżnienia:

Przemysław Budzyński z Kołacz oraz Wojciech Grabowski ze Świdnika.

Zdaniem G. Czaplaka większość nadesłanych fotografii była bardzo ciekawa. – Oceniając, braliśmy pod uwag kilka kryteriów, m.in. zgodność z regulaminem, a zwłaszcza z tematyką konkursu, kompozycję obrazu fotograficznego, wkład pracy i oryginalność – mówi.

Niektóre fotografie przestane na konkurs zostaną wykorzystane w kalendarzu powiatu na 2018 r. tegoroczny kalendarz cieszył się bardzo dużym uznaniem wśród wielu firm, instytucji i osób prywatnych na Lubelszczyźnie.

 

źródło: www.powiatwlodawski.pl

data publikacji: 06/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

112: Czujka dymu w każdym włodawskim domu /wideo/

Włodawscy strażacy w formie filmu ostrzegają i zachęcają  wszystkich mieszkańców  powiatu włodawskiego, aby w swoich domach instalowali czujki dymu. Choć film został umieszczony na Youtube w 2014 roku temat nadal jest aktualny.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

[wp_ad_camp_4]

Zachęcamy do obejrzenia i podzielenia się tym filmem ze swymi znajomymi - temat nadal aktualny!

 

źródło: straz.wlodawa.pl, youtube.com

loading...
 
data publikacji: 04/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Grzybiarze ze Świdnika dziękują policjantom

Grzybiarze ze Świdnika dziękują policjantom

Kolejny raz włodawscy policjanci otrzymali podziękowanie od osób, którym udzielili pomocy. Tym razem wyrazy wdzięczności wpłynęły od grzybiarzy, którzy 23 października przyjechali w okolice Suchawy na grzybobranie. Niestety podczas leśnej wyprawy troje mieszkańców Świdnika zorientowało się, że nie zna drogi powrotnej do auta. Postanowili oni zadzwonić więc po pomoc na Policję.

Podkom. Jarosław Zorski oraz sierż. szt. Katarzyna Pomiankiewicz będąc w ciągłym telefonicznym kontakcie z zagubionymi, ustalili ich położenie i odnaleźli ich już godzinę po otrzymaniu zgłoszenia. Na szczęście nikt z odnalezionych nie potrzebował pomocy medycznej. Wszyscy cali i zdrowi mogli wrócić do domu.

Grzybiarze pragnąc okazać wdzięczność za sprawnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą wystosowali podziękowania dla Pani Komendant oraz włodawskich funkcjonariuszy. W przesłanym piśmie składają wyrazy uznania między innymi za efektywność, zaangażowanie i życzliwość ze strony mundurowych.

E.T.

źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Zobacz również: Suchawa - Grzybiarze zgubili się w lesie   data publikacji: 03/11/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy