Włodawa: Policja włodawska chwali sobie krajową mapę zagrożeń - wlodawa.NET


Włodawa: Policja włodawska chwali sobie krajową mapę zagrożeń

Włodawa: Policja włodawska chwali sobie krajową mapę zagrożeń Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnaleDo Komendy Powiatowej Policji we Włodawie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dociera coraz więcej zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia grożą wysokie mandaty jak i punkty karne.

Do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie dociera coraz więcej zgłoszeń o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów, tj. niestosowanie się do znaków drogowych, parkowanie w rejonie przejścia dla pieszych, zastawianie wjazdów czy parkowanie pojazdów na chodnikach. Takie zachowanie może kosztować kierowców wysokim mandantem karnym jak również nałożeniem punktów karnych.

 

Zobacz również:.

Region: Mapa mogił Powstańców Styczniowych

Urszulin: Ścieżki PPN w mapach google

Włodawska mapa zagrożeń - już działa

 


Takie informacje coraz częściej wpływają do nas za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Na jednym zgłoszonym zagrożeniu policjanci ujawniają nawet od jednego do kilkunastu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. W chwili obecnej najwięcej zgłoszeń dotyczy miasta Włodawa. Wobec sprawców wdrażane są zarówno czynności wyjaśniające jak i postępowania mandatowe.Włodawa: Policja włodawska chwali sobie krajową mapę zagrożeń Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to miejsce, gdzie obywatele mogą zgłaszać różnego typu zaobserwowane przez nich niepokojące sytuacje. Wachlarz zgłoszeń jest bardzo szeroki. Zgłaszający w chwili obecnej może wybrać jedno z dostępnych 24 zagrożeń Pamiętajmy, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

K. ZP

/ź/ policja.gov.pl


↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji:

Podaj dalej, powiadom znajomych....

wlodawa.net w google news - baner- zapraszamy  obserwuj juz dziś

112: Korytarz życia i jazda na suwak zmiany w prawie /wideo/

112: Korytarz życia i jazda na suwak zmiany w prawie Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

Korytarz życia

Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie.

Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi. Sprawne utworzenie korytarza życia będzie szczególnie ważne na drogach wielopasmowych, ponieważ dla służb ratowniczych liczy się każda sekunda. Im szybciej kierujący pojazdami zrobią dla nich miejsce, tym większa szansa na uratowanie życia.  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Niezwykle ważnym jest fakt wyznaczenia miejsca na korytarz życia, który w przypadku kilku pasów ruchu zawsze będzie występować po lewej stronie (tj. pomiędzy lewym pasem ruchu i pasem z nim sąsiadującym). Tym samym kierowca nie będzie musiał się zastanawiać, z której strony nadjedzie pojazd uprzywilejowany.

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Nowe przepisy zabraniają również pojazdom innym niż uprzywilejowane korzystania z utworzonego korytarza życia. Wyjątkiem są pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej biorący udział w akcji ratowniczej.

Jazda na suwak

Przepisy dot. "jazdy na suwak” precyzują sposób zachowania kierowców w sytuacji występowania zatoru na drodze, przy jednoczesnym zanikaniu pasa ruchu lub występującej na nim przeszkodzie.

Zgodnie z nowymi przepisami (art. 22 ust. 4a i 4b ustawy – Prawo o ruchu drogowym) w warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z kilkoma pasami ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie ma możliwości kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się tym pasem ruchu nie będzie miał (jak dotychczas) obowiązku ustępowania pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu (mającym kontynuację), na który zamierza wjechać.

112: Korytarz życia i jazda na suwak zmiany w prawie /wideo/  Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na Sygnale

Przepis art. 22 ust. 4a ustawy wskazuje, że w takiej wyjątkowej sytuacji drogowej kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu (mającym kontynuację) jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu, umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na pas sąsiedni, na którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.

 

Zobacz również:.

112: Pędzą przez Włodawę jak przez swoją wioskę

112: Pędził przez Włodawę bez uprawnień

112: 18-latek z Włodawy kierujący BMW w ciągu kilkunastu minut zdobył 12 punktów

Przywołany wyżej przepis należy czytać zgodnie z intencją ustawodawcy, który miał na celu przede wszystkim zapewnienie większej płynności ruchu na całym przekroju (szerokości) jezdni. Tym samym należy uznać, że kierujący pojazdem znajdujący się na pasie, na którym z różnych względów (zanikanie, przeszkoda) nie można kontynuować jazdy, jest w uprzywilejowanej sytuacji i powinien zostać „wpuszczony” przez kierującego jadącego sąsiednim pasem na pas ruchu, na którym kontynuowanie jazdy jest możliwe. Jednocześnie należy wskazać, że dla stosowania nowej zasady (art. 22 ust. 4a i 4b ustawy — Prawo o ruchu drogowym) muszą zaistnieć jednocześnie dwa warunki:

  • po pierwsze, musi występować znaczne zmniejszenie prędkości, a więc zazwyczaj będzie to spowolnienie „zatorem drogowym”, w którym pojazdy stoją lub poruszają się z niewielką prędkością. Przyczyną zatoru drogowego może być zarówno duże natężenie ruchu, jak również kolizja, bądź awaria pojazdu, itp.,
  • Warto podkreślić, że zasada „jazdy na suwak” nie znajduje zastosowania w przypadku istotnego zmniejszenia prędkości pojazdów względem prędkości dopuszczalnej, gdy ta zmniejszona prędkość będzie nadal wyższa, niż w przypadku zatoru drogowego (np. przypadek spowolnienia ruchu z 90 km/h do 40 km/h). Co istotne, zasada „jazdy na suwak” nie będzie miała zastosowania również w przypadku dojeżdżania do końca pasa włączania (np. na autostradzie), jeżeli nie występuje zator drogowy.
  • po drugie, miejsce wjazdu zostało wyraźnie określone jako miejsce (końcowy odcinek pasa ruchu) bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu. Chodzi o to, aby uniknąć próby zmiany pasa ruchu jednocześnie przez kilku kierowców w kilku miejscach, co nie sprzyja niewątpliwie płynności ruchu.
tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

Ustawodawca nową regulacją - przy zachowaniu powyższych warunków - daje niejako „gwarancję”, że kierowca na pasie ruchu, który się kończy, nie musi szukać wcześniej możliwości zmiany pasa ruchu, ponieważ dojeżdżając do samego końca zostanie płynnie wpuszczony na sąsiedni pas. Stosowanie naprzemiennej zasady zapewni równomierne kontynuowanie jazdy kierowcom z dwóch lub trzech pasów ruchu. Należy wyraźnie podkreślić, że przepis nie stanowi zalecenia, tylko wprost reguluje jakie obowiązki spoczywają na kierujących pojazdami. Mimo nowych regulacji nie można zapominać o tym, że kierujący zmieniający pas ruchu w takiej sytuacji nie został zwolniony z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności (art. 22 ust. 1 ustawy), dlatego też uwzględniając różne okoliczności, manewr zmiany pasa ruchu powinien być wykonany z zachowaniem warunków bezpieczeństwa.

(BRD KGP)

/ź/ policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:


data publikacji: 26/02/2019

Podaj dalej, powiadom znajomych....

112: Policjanci z Włodawy w mikołajkowej akcji krwiodawstwa

112: Policjanci z Włodawy w mikołajkowej akcji krwiodawstwa Wydarzenia z miasta Wlodawa oraz powiatu gminy oraz okolic Polesia Zachodniego na SygnalePolicjanci z Włodawy włączyli się w mikołajkową akcję krwiodawstwa. Sierż.szt. Radosław Błaszczuk z Zespołu Ruchu Drogowego wraz z innymi 26 osobami reprezentującymi różne instytucje podzielił się najcenniejszym darem jaki można ofiarować – krwią, która jest darem życia.

Krew to jeden z podstawowych płynów ustrojowych w organizmie człowieka. W różnych sytuacjach życiowych może dojść do utraty większej lub mniejszej jej ilości. Przy niewielkim ubytku, nasz organizm jest w stanie sam go zregenerować. Większe krwotoki mogą stać się przyczyną realnego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego. Również wiele chorób, mogących zaistnieć bez nagłych wypadków, wymaga podania pacjentowi krwi pełnej lub pojedynczych jej składników. Stąd też zawsze istnieje potrzeba oddawania krwi.

 

Zobacz również:.

Włodawa: Romańczuk i Muszyński oddali krew

Region: Pogranicznicy honorowo oddali krew dla Michałka

Włodawa: Włodawska Obrona Terytorialna spoKREWniona służbą


Mimo ogromnych postępów, jakie czyni w ostatnich latach medycyna, nie udało się wynaleźć preparatu sztucznie wytwarzanego, który mógłby ją w pełni zastąpić. Współczesna opieka medyczna nie jest w stanie obejść się bez ważnych partnerów – krwiodawców, którzy są jedynym źródłem zaopatrzenia w ten niezastąpiony lek. Zapasy krwi się kurczą, zaś nadchodzący sezon zimowy obfituje w wiele nieszczęśliwych wypadków – dlatego też po raz kolejny włączyliśmy się do tej akcji!

/ź/ policja.gov.pl

↶ Wesprzyj wlodawę.NET ❤

Zobacz również:

data publikacji: 22/03/2016

Podaj dalej, powiadom znajomych....