Turniej - Strona 54 z 68 - wlodawa.NET

Sławatycze: Wybrano Brodacza 2017 roku /wideo/

Sławatycze-Wybrano Brodacza 2017 roku

30 grudnia w Sławatyczach zorganizowano wybory „Brodacza Roku 2017”. Konkurs odbył się w plenerze w centrum Sławatycz. Sławatycze to jedno z niewielu miejsc w kraju, gdzie tradycja zakończenia starego roku jest kultywowana.

Do prezentacji w konkursie przystąpiło 13 brodaczy. Każdy z nich z numerem indentyfikacyjnym prezentował swój misternie przyozdobiony strój (kapelusz, maskę i okrycie) nie tylko publiczności, ale przede wszystkim komisji oceniającej, aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie artystyczne.

Komisja oceniająca w składzie: Grzegorz Kiec - Wójt Gminy, Piotr Kowieski – artysta malarz z Białej Podlaskiej, Mariusz Kiczyński – Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego, wnikliwie przypatrywała się poszczególnym elementom stroju.

Sławatycze-Wybrano Brodacza 2017 roku

Po naradzie komisja postanowiła nagrodzić następujących brodaczy: I miejsce i tytuł Brodacza Roku 2017 zdobył Damian Zagajski z Nr8, II nagrodę zdobył Łukasz Sak z Nr4, III miejsce przypadło dla Tomasza Kuszneruka z Nr1. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Piotra Skibińskiego, Dawida Chomiczewskiego, Mateusza Zagajskiego z Nr 9, 10, 11. Nagrody wręczył Wójt Gminy Grzegorz Kiec. Wszyscy uczestnicy konkursu dodatkowo otrzymali okolicznościowe grawertony.

Sławatycze-Wybrano Brodacza 2017 roku

Zgromadzona publiczność mogła posłuchać recitalu kolęd i pastorałek w wykonaniu: Weroniki Michalczuk, Izabeli Jaszczuk, Elżbiety Gruszkowskiej; nabyć pamiątkowe figurki brodaczy, posmakować sławatyckiej grochówki przygotowanej przez Panie z miejscowego Zespołu Szkół. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Grzegorz Kiec.

[wp_ad_camp_4]

Sławatycze-Wybrano Brodacza 2017 roku

Sprawnie i rzeczowo imprezę poprowadził przyjazny Sławatyczom Mariusz Maksymiuk z Radia Biper. Patronat medialny i prasowy sprawowały: Podlasie24,Biała24, Radio Biper, TVP i RL Lublin, Podlasie Się Dzieje, Portal BiałaPodlaska24.info, Dziennik Wschodni, Słowo Podlasia, Kraina Bugu, Gościniec Bialski.

Sławatycze-Wybrano Brodacza 2017 roku

Swoją obecnością zaszczycili miłośnicy sławatyckiej tradycji, przedstawiciele Instytutu Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, reżyserzy, etnografowie, redaktorzy i fotoreporterzy z różnych wydawnictw z Warszawy, Okręgu Śląskiego, Gdańska, Krakowa, Lublina, Siedlec, Białej Podlaskiej, Białegostoku. Niech tej etykiety etniczności Sławatycz nie przyprószy żaden żywioł przemijania, oby nadal jak najwięcej barwnych postaci mężczyzn ożywało pod koniec „starego roku”.

tekst: B. Szulej foto: Radosław Szczur

/ź/ slawatycze.pl

tv.wlodawa.net
masz wideo wyślij nam link:. echo@wlodawa.net

On December 30, the election of "Bearded Person of the Year 2017" was organized in Sławatycze. The competition took place outdoors in the center of Sławatycz. Sławatycze is one of the few places in the country where the tradition of ending the old year is cultivated.

30 декабря в Славатиче состоялось избрание «Бородача года 2017 года». Конкурс проходил на открытом воздухе в центре Славатича. Sławatycze является одним из немногих мест в стране, где культивируется традиция окончания старого года.

data publikacji: 03/01/18

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Dnia 21 grudnia 2017 roku w grupie „Krasnoludków” w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym odbyło się jasełkowe przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Jeden – zero dla nieba”. Przedszkolaki przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Renaty Torbicz i Jolanty Karpiuk.

Na scenie pojawiły się stojące po stronie dobra i zła – postacie Aniołów i Diabłów. Podwładni Lucyfera zaciekle walczyli z Aniołami o władzę nad światem, jednak w tej potyczce nie mieli żadnych szans. Miłość i dobro zwyciężyło, a Bóg narodził się w betlejemskiej szopce.

[wp_ad_camp_4]

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach doskonale zaprezentowali nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również i taneczne. Nie zabrakło także wspólnego odśpiewania kolędy oraz świątecznego upominku dla każdego dziecka.

Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniało jak ważne są Święta Bożego Narodzenia spędzone w duchu miłości i zrozumienia. W tych dniach najważniejsze są narodziny małego Jezuska, a wszelkie waśnie powinny odejść w zapomnienie.

Włodawa - Jeden–zero dla nieba

Za udostępnienie pięknych zdjęć z tej uroczystości serdeczne podziękowania składamy panu Andrzejowi Szostkowi – tatusiowi Wojtusia.

/ź/ wlodawa.eu

data publikacji: 27/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Różanka - Seniorzy na I przeglądzie kolęd i pastorałek w Chełmie

Różanka-Seniorzy na festiwalu w Chełmie Chór "Jesień Życia z Pieśnią" powstał w 1992 roku przy Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Różance. Zespół bierze aktywny udział w festynach, konkursach i przeglądach. Założycielem i opiekunem zespołu jest Pan Zenon Puła.

Różanka-Seniorzy na festiwalu w Chełmie

W dniu 14 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie na zaproszenie Dyrektora MOPR w Chełmie uczestniczyliśmy w I Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Seniorów.

Poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędowania uwrażliwiło nas na jej piękno oraz przybliżyło magię świąt.

/ź/ dps.senior.com.pl/

data publikacji: 22/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport - Duży sukces Szymon Zguczyńskego #SMSWłodawa

Sport - Duży sukces Szymon Zguczyńskego/SMS Bardzo dobrze spisał się zawodnik SMS Włodawa Szymon Zguczyński w rozegranym w dniach 16-17.12.2017 r. w Kraśniku II Ogólnopolskim Turnieju Świątecznym. W sobotę podczas gier grupowych pewnie pokonał pięciu rywali,tracąc jedynie dwa sety i z pierwszego miejsca awansował do niedzielnych ćwierćfinałów.

W niedzielę w pojedynku o półfinał wygrał z Karolem Chrześcianem (KTS OPTIMA Lublin) 3:1, a następnie w grze o finał pokonał Bartosza Frączka (BINGO Ropczyce) 3:1, dopiero w finale musiał uznać wyższość Huberta Kośkiewicza (Niedźwiada Dolna). Gratulejemy!

Startowało prawie 200 zawodników z 10 województw z całej Polski oraz zawodnicy z Łucka z Ukrainy. Na uwagę należy podkreślić bardzo dobrą organizację turnieju. Ogranizatorzy przygotowali dla dzieci cenne nagrody rzeczowe, posiłki w trakcie zawodów, okazałą oprawę zawodów, które otwierał Burmistrz Kraśnika, wraz z Wiceprezesem PZTS, Prezesem LOZTS a puchary i nagrody wręczał Wicemister Sportu.

/ź/ http://sms-wlodawa.pl/

  data publikacji: 20/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Urszulin - Choinka w bibliotece już ubrana

Urszulin-Choinka w bibliotece już ubrana

W tym roku (13 grudnia 2017 r.) do ubierania choinki w bibliotece zaprosiliśmy naszych czytelników, a mianowicie klasę II z Zespołu Szkół w Urszulinie. Na początku spotkania uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wybranych opowieści i ciekawostek z książki pt. „Nadchodzą święta”.

Urszulin-Choinka w bibliotece już ubrana

Czytanie stało się pretekstem do dyskusji o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie rozpoczęły się zajęcia plastyczne, uczniowie wykonali śliczne aniołki które wymagały precyzji i cierpliwości.

Urszulin-Choinka w bibliotece już ubrana

Potem przyszedł czas na wspólne ubieranie choinki, piękne ozdoby wraz z aniołkami zostały powieszone na choince. Dzięki wysiłkom uczestników choinka jest przepiękna i niesamowicie kolorowa. Z pewnością jest ozdobą biblioteki.

/ź/ ug.urszulin.eu/

data publikacji: 20/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Tegorocznym zwycięzcą NTPS jest KS Włodawa

Sławatycze - KS z Włodawy zwycięzcą Nadbużańskiego Turnieju Piłki Siatkowej

10 grudnia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Sławatyczach odbył się Nadbużański Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka i Wójta Gminy Sławatycze Grzegorza Kiec. W imprezie wzięły udział drużyny z powiatu bialskiego i włodawskiego.

Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek na dwóch boiskach w systemie „każdy z każdym”.

Świetna atmosfera imprezy oraz bardzo udana organizacja pozwoliły na oddanie się w całości rywalizacji oraz kibicowaniu rywalizującym drużynom.

Zacięta walka o każdą piłkę, ale zawsze w duchu fair play spowodowały, że emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca.

Po blisko sześciu godzinach rozgrywek:

I  miejsce w turnieju z kompletem zwycięstw zdobyła drużyna KS Włodawa,

II  miejsce przypadło drużynie OSP Sławatycze,

III  najniższy stopień podium wywalczył "Avico” Hańsk,

IV "Klepacze” DPS Sławatycze,

V   Bug Hanna,

VI OSP Liszna,

Sławatycze - KS z Włodawy zwycięzcą Nadbużańskiego Turnieju Piłki Siatkowej

Zwycięskim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec. Organizatorami turnieju były: S

towarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze, Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Urzędu Gminy Sławatycze.

 

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 18/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sport - 9 medali zdobyli zawodnicy włodawskiego MKS Mechanik

Sport - 9 medali zdobyli zawodnicy włodawskiego MKS Skorpion

250 dzieci w wieku 6-10 lat wzięło udział w turnieju taekwondo dla dzieci w Łopienniku Nadrzecznym. MKS "MECHANIK" Włodawa sekcję kickboxingu na specjalne zaproszenie reprezentowało szesnastu zawodników, którzy startowali w czterech konkurencjach  taekwondo.

 1. walki na pałki
 2. kopnięcie z wyskoku w tarczę
 3. kopnięcia na czas lewa/prawa noga
 4. nożyce na czas lewa/prawa noga.

Kategorie były silnie obsadzone od 35 do 40 zawodników, 35 zawodników.  Najlepiej zaprezentowali się:  9 letnia Ula Korybska, która posiadała już doświadczenie z zawodów ze Szczecina. Ula zdobyła trzy medale dwa srebrne i jeden brązowy.  W walkach na pałki z gąbki,  Ula uległa dopiero w półfinale i walczyła o brązowy medal, który zdecydowanie  wygrała.  Debiutant 6-letni Szymon Głogowski, wygrał wszystkie swoje konkurencje zdobywając, aż 4  ZŁOTE MEDALE!!

Do finału w walkach na pałki doszedł Maksymilianowi Czarpańskiemu, niestety uległ on w finałowej walce jednak, zdobył srebrny medal, w tej kategorii mimo że wygrali dwie walki. Nie powiodło się Kacprowi Kędzierawskiemu, Mikołajowi Bondarczukowi, Oliwierowi Śliwce, czy też Miłoszowi Marciocha. Brązowy medal zdobyła również debiutantka Emilia Prill z Dubeczna  w walce na pałki. Blisko medalu była  6-letnia Karina Sawa, która zdobyła dwa razy 4-miejsce.

Na zakończenie turnieju każde z młodych zawodników otrzymało paczkę od Świętego Mikołaja, który przybył na salę  turniejową. GRATULUJEMY!!  Podziękowania dla RODZICÓW ZA POMOC NA ZAWODACH.

Włodawski MKS Mechanik w Łopienniku Nadrzecznym reprezentowali 

Ula Korybska 
Szymon Głogowski
Emilia Prill
Karina Sawa
Mateusza i Michała Prill
Krzyś Szostakiewicz 
Bartek Grabowski 
Cyryl Bliźniuk
Michał Bareja
Jakub Suchorab
Maksymilian Czaprański
Kacper Kędzierawski
Mikołaj Bondarczuk
Oliwier Ślika
Miłosz Marciocha
 

/ź/ s.protas/mks Mechanik

Więcej zdjęć na fb://
data publikacji: 12/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Sławatycze - Wybory Brodacza Roku 2017

Sławatycze - Wybory Brodacza Roku 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach ogłasza konkurs sławatyckiej tradycji regionalnej pożegnania starego roku jednej z nielicznych w kraju „ Na Najładniejsze Przebranie” (Okrycie, Maskę i Kapelusz Brodacza).

Prezentacje i wybory BRODACZA roku 2017 odbędą się w Centrum Sławatycz 30 grudnia 2017 r. godz. 13.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy solistów w repertuarze kolęd i pastorałek.

Organizatorzy zapewniają trzy nagrody pieniężne dla trzech Najładniejszych stroi BRODACZY oraz 2 wyróżnienia

Tradycję zakończenia starego roku BRODACZE prezentują tylko w pełnym obowiązującym przebraniu. Zakaz prezentacji bez kapelusza i maski. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni bez względu na wiek.

Uczestnicy konkursu „Brodacze„ proszeni są o osobisty kontakt z organizatorami konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury celem omówienia szczegółów prezentacji do dnia 28.12.2017 roku.

/ź/ slawatycze.pl

data publikacji: 08/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy   

Wola Uhruska - Konkurs powiatowy „Przełącz się na gaz”

Wola Uhruska - Konkurs powiatowy „Przełącz się na gaz”

W Mikołajki, tj. 6 grudnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom powiatowego konkursu plastycznego ,,Przełącz się na gaz” organizowanego przez Polska Spółkę Gazowniczą Sp. z o. o w Lublinie. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej zachęcającej do przyłączenia się na gaz lub przedstawiającej gaz ziemny jako bezpieczne i ekologiczne źródło energii.

Wola Uhruska - Konkurs powiatowy „Przełącz się na gaz”

Wielkim sukcesem okazało się zajęcie III miejsca w powiecie przez Martynkę Chamelczuk (klasa Ia- wychowawca Zofia Konieczna), a Rozalka Szpyrka (klasa III- wychowawca Jolanta Kozaczuk) otrzymała wyróżnienie.

Wola Uhruska - Konkurs powiatowy „Przełącz się na gaz”

Ponadto nagrody pocieszenia otrzymali uczniowie z klasy Ia Zuzia Dubij, Magdalena Kruk, Oliwier Bogacki i Janusz Kędzierawski.  Wszystkim Gratulujemy!

/ź/ zswolauhruska.internetdsl.pl/

data publikacji: 08/12/17

Podaj dalej, powiadom znajomych....

Komentarzy