6 stycznia 2023 r. ulicami Włodawy tradycyjnie przeszedł Orszak Trzech Króli, który upamiętnił jedną z piękniejszych opowieści w historii świata.
Tradycja Orszaku Trzech Króli
Orszak Trzech Króli na stałe wpisał się już w tradycję okresu Świąt Bożego Narodzenia. Pochód organizowany ulicami miast jest formą jasełek organizowanych corocznie w dniu 6 stycznia. W tym dniu obchodzone jest Święto Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Trasa orszaku we Włodawie rozpoczęła się z kościoła pw. św. Ludwika. Scena finałowa organizowana była w kaplicy Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Ulicami Włodawy przeszli mieszkańcy miasta i okolic, uczestnicząc na żywo w trasie orszaku oraz scenach związanych z drogą Trzech Króli, których ostatecznym celem jest bożonarodzeniowa stajenka.
Zobacz również:.
Włodawa: Orszak Trzech Króli 2019 /wideo/
Powiat: Orszak Trzech Króli 2020 /wideo/
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Włodawy
Udział Zakładu Karnego we Włodawie
Zakład Karny we Włodawie po raz kolejny pomógł w organizacji Orszaku Trzech Króli. Dzięki inicjatywie funkcjonariuszy działu penitencjarnego Zakładu Karnego we Włodawie jedną ze scen odegrali osadzeni z włodawskiej jednostki. Skazani odegrali scenę – „walkę dobra ze złem”. Grupa została podzielona na "dobrych – aniołów" i "złych – diabłów". Jedni i drudzy nawoływali zebrany tłum na swoja stronę. Ostatecznie scena sfinalizowana została improwizacją walki aniołów i diabłów. Udział skazanych z Zakładu Karnego we Włodawie był ciekawym i pouczającym elementem w procesie resocjalizacji z wykorzystaniem tradycji związanej ze Świętem Trzech Króli.
/ź/ sw.gov.pl
Zobacz również:
Hańsk: Włamanie w Wielką Sobotę
112: Mieszkanka Hańska finalistka Wojewódzkiego Finału Turnieju Wiedzy Pożarniczej